Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.848
Cevap
60
Favori
224.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben çok fazla ürün alıp satan biri değilim ama 2.El aldigim bir cihazı % 10 altına satarsam kendimi şanslı sayarım hep. Burdaki rakamlara bakıyorum, ortada hobiciden hobiciye bir alışveriş yok. Resmen ticaret var, kimse kusura bakmasin, kimseyi kırmak gibi bir niyetim de yok ama zaten çok az insanın uğraştığı bu hobi de birde kendi aramızdaki alışverişlerde kar etmeye çalışırsak vay bu hobinin haline. 2. El alıp satan dükkanlara bile ucuza alıp pahali satıyor diye tepki gösterirken, son kullanıcıların da buna heveslenmesi hiç iyi olmaz.
  • Ben çok fazla ürün alıp satan biri değilim ama 2.El aldigim bir cihazı % 10 altına satarsam kendimi şanslı sayarım hep. Burdaki rakamlara bakıyorum, ortada hobiciden hobiciye bir alışveriş yok. Resmen ticaret var, kimse kusura bakmasin, kimseyi kırmak gibi bir niyetim de yok ama zaten çok az insanın uğraştığı bu hobi de birde kendi aramızdaki alışverişlerde kar etmeye çalışırsak vay bu hobinin haline. 2. El alıp satan dükkanlara bile ucuza alıp pahali satıyor diye tepki gösterirken, son kullanıcıların da buna heveslenmesi hiç iyi olmaz.
    Kimse kusura bakmasın ama aynen katılıyorum. Bu konu bizlerin hobisi kar kapısı değil. Konu kar amacına dönerse hifi firmalarından farkımız kalmaz. Alınan satılan ürünler sıfır değil. Sıfır gibi olsalarda sıfır değiller. İkinci el fiyatları vardır ve bu fiyatların Dolar veya Euro kuru üzerinden fiyat dalgalanmaları tabiki normaldir fakat hobi ile uğraşıyoruz diye de döviz kurundan tabiki zarar etmeyelim ama birbirimizin iyi niyetini de kar amacına dönüştürmeyelim.
    Burada yapılan karşılıksız yardımlar, kablo denemeleri için paylaşımlar, bilgi alışverişlerinin hepsi bu hobiye gönül verdiğimiz içindir. İlişkileri ticarete dönüştürmeye kalkarsak iyi niyetle yapılan yardımlaşmalar da bir süre sonra ortadan kalkar.
    Tabi bunlar benim görüşlerim. Farklı düşünen de olabilir saygı duyarım.
    SVS 1000 küçük model fakat SVS 2000 ev icin ideal model varsa bütçe tabi dibi olmayan bi hoby 100 bin de versen ürün var

Arkadaş 6300 tl yazmış yanına yaklaşmayın falan demiş ama ben bu ürünü Bırak kendi evinde test etmeyi bir yerde gördüğünü bile sanmıyorum 6300 listesi olan bir ürünü hepimiz biliyoruz 5000 5500 tl civarı nakit kapalı kutu garanti li bayiden alindigini

Simdi bu ürünün yanından geçmeyin mevzusu nu anlaman ve kaileye almak icin 5000 tl ye sıfır kapalı kutu 2 yıl garanti li ürünleri sıralayıp araların da eksi Arti nedir bakmak daha doğru olcak yanından geçme mevzusuna takılırsak hiç birimiz bir ürün alamayacağız

SVS fiyat performans iyi cihazlar yapan bir marka maalesef kur yüksek diye bize çok gelen 5000 tl 800 Euro etmiyor
    Sağolasın Tuğrul’cuğum. Hasbel kader kardeşim işte.

Fakat bir güldüm bir güldüm sorma “her şey koyar o eve” deyince ne varsa doldurur gibi olmuş ya..

Saheemr kardeşim benim sinema odam ayrı. Onun için yerde halının altına dahi antirezonans kauçuktan dizdim.Aşağıya ses gitmesi %60 %70gibi azaldı. Bu kabin altı olayı hem bass sesinin toparlanması ve size net bir sunum yapması açısından olumlu etki yapıyor.Mermer ise basın aşağı zeminden size homojen bir şekilde yayılmasını sağlıyor.Tabii bu benim hissettiklerim.Hem kabinin devindirilmesi altının silinmesi içinde kolaylık..

Yerde altı keçeli üstü tüysüz halı kullandım çünki toz kalkmaması lazım sesede faydası oldu.Şimdi altı kaymaz tabanlı üstü havlu cinsinden halıları tavsiye ddiyorum.

Tozsuzdur hijyeniktir.

Duvarlar ise piramit-yumurta desenli akustik süngerlerden 26 ad kullandım. Eğer bir odada bu akustiklendirme olmazsa olmaz.

Diğer kullandığınız cihazların performansında yanılmalar görüyorsunuz. Stüdyo ortamı gibi yani.Eh birazda işimiz gereği bu konuyla irdeliğiz yani dikkat etmemiz gerekir.

Zaten hopalörlerinizin bulunduğu yerlere cm cm dikkat edin. Duvara uzaklıkları, eğer arkasında hava portu varsa üstelik,duvara yakın olmaksızın duvarı bu gibi akustik malzemelerle yalıtıınız.En önemlisi sub ları koyduğunuz yer ve altı çok önemli. Kaldıki tavandakileri saymadım bile ben tavanıda akustiklendirdim.. E mecburen..

• quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

Ben çok fazla ürün alıp satan biri değilim ama 2.El aldigim bir cihazı % 10 altına satarsam kendimi şanslı sayarım hep. Burdaki rakamlara bakıyorum, ortada hobiciden hobiciye bir alışveriş yok. Resmen ticaret var, kimse kusura bakmasin, kimseyi kırmak gibi bir niyetim de yok ama zaten çok az insanın uğraştığı bu hobi de birde kendi aramızdaki alışverişlerde kar etmeye çalışırsak vay bu hobinin haline. 2. El alıp satan dükkanlara bile ucuza alıp pahali satıyor diye tepki gösterirken, son kullanıcıların da buna heveslenmesi hiç iyi olmaz.

Kimse kusura bakmasın ama aynen katılıyorum. Bu konu bizlerin hobisi kar kapısı değil. Konu kar amacına dönerse hifi firmalarından farkımız kalmaz. Alınan satılan ürünler sıfır değil. Sıfır gibi olsalarda sıfır değiller. İkinci el fiyatları vardır ve bu fiyatların Dolar veya Euro kuru üzerinden fiyat dalgalanmaları tabiki normaldir fakat hobi ile uğraşıyoruz diye de döviz kurundan tabiki zarar etmeyelim ama birbirimizin iyi niyetini de kar amacına dönüştürmeyelim.
    Burada yapılan karşılıksız yardımlar, kablo denemeleri için paylaşımlar, bilgi alışverişlerinin hepsi bu hobiye gönül verdiğimiz içindir. İlişkileri ticarete dönüştürmeye kalkarsak iyi niyetle yapılan yardımlaşmalar da bir süre sonra ortadan kalkar.
    Tabi bunlar benim görüşlerim. Farklı düşünen de olabilir saygı duyarım.

• Yeni hi fi ci yetişiyor

AKTİF SUBWOOFERLAR
  • Forum genelinde arkadaşlar yurtdışı forumlarda gezerek haklı olarak oradan öğrendikleri bilgileri paylaşıyorlar. Tabiki burada sorun yok ancak Subwoofer konusunda dikkat etmemiz gereken bir husus Amerika'daki evlerin çok büyük bir yüzdesinin ağaç ve türevleri materyallerden üretilmiş olmasıdır yani bizdeki gibi betonarme duvarları yok bu evlerin.BASS başarımı ve cevabı tamamıyla farklı sonuçlar doğuruyor.Bunu da dikkate alın lütfen özellikle çoklu subwoofer kullanımlarında.Unutmayın ki 2 adet sub hiçbir zaman 2X Performans artışı demek değildir. Ama 5x baş ağrısı demek olabilir.
  • Alfredo kullanıcısına yanıt
    alt üst yan farketmez evde bir sub varsa komşu her türlü rahatsız olur üstadım :)
  • Demekki neymiş uzun uzun yalan yanlış yazmak değil iki kelime doğru yazmak her şeyi cozuyormus

Her cihaz aldığım da danıştığım iki insandan biri olan Altug beye teşekkür ederim. Değerli bilgilerinden dolayı
  • Bu resime sonradan çok güldüm ya

Görmemişlerin SUBWOOFER ı olmuş , geçmiş arkasında fotoğraf çektirmiş deseler yeridir.

AKTİF SUBWOOFERLAR

SOLDAN SAĞA

teknika , eresgü , rgokdemir

Supercube Reference , MK MX350 MK II THX , Atlantic Technology PBM 452 THX

AKTİF SUBWOOFERLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rgokdemir -- 14 Kasım 2011; 1:09:52 >

• Affan bu muhabbet bana Definitive Supercube muhabbetini hatırlattı. Hala 3000'e Supercube Reference arıyordun ya. Ben de dedim 4500 e al. Öp başına koy. Oyuncak sub.lara bile kaç bin dolar para isteniyor artık. Hiç aklın kesiyor mu? 3000'e Supercube Reference bu devirde. Yahu senin aldığın bütün ürünler değerleniyor. Ama alacağın ürünler düşüyor. O fırsat 1-2 kere olur. Her zaman olmaz bu hobide. 3000'e ben buldam 1 tane daha alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

30 mt oda 20000 USD maliyeti var en az

Tuğrul paşam, 250 koltuklu sinema salonunun ses yalıtımı 20.000 dolar değil. Bilgin olsun ...
  • Dorsesiz tır ne kadar tır ise subwoofersız sinema da o kadar sinemadır. İlk zaman sistem 5.0 idi ve olmayacağını bile bile merakımı gidermek için ilk zaman böyle kurdum. Devamında ilk işim en kısa zamanda subwoofer ilave etmek oldu. Sonrası ise eğer bir film izleyeceksem ilk subwooferdan başlarım sistemi çalıştırmaya
  • ben subwooferı hiç kapatmıyorum valla. TV izlerken, maç izlerken, belgesel izlerken, film izlerken, konser kaydı izlerken vs. vs.. hep açıktır benim subwoofer.
    sinyali aldı mı devreye girer benim canavar
    adı üstünde "aktif subwoofer" her daim aktif, hızlı, dinamik ve heyecanlı olmalı di mi ama
  • İşyerim Çarşıda olduğundan Topiğin heyecanına kayıtsız kalamadım erayçelik80 e öğlen Cem beyin yanına gidip bir bakıcam dedim şu MK lara sanırım Erayın gözleri parladı o an hemen bana iki tane 250 ayırt dedi,Cem beyi aradım zaten ürunlerin sayılı olduğunu söyledi elinde bir tanede 350 kapalı kutu olduğunu söyledi tabi ben bunu eraya söyleyince ani bir kararla 350 ye döndük .Teste Dikmene gideceğimi Foruma yazınca Sascha35 merakla sonucu beklediğini yazdı oda benim GoldenEardan almayı planlıyordu.Dikmene gittiğimde teşhirde bağlıydı bir tane 250 bu arada Teldende devamlı Erayla konuşuyorum.Gerçekten Sub benim hoşuma gitti Eraya dedim 250 böyleyse 350 nasıldır kimbilir zaten oda gerekli araştırmaları yapmış banada güvenerek o Telde ben Cem beyin yanında işlemi hallettik Cem beye bir tanede 250 alıcaz büyük ihtimal haber gelecek dedim son bir tane kalsada benden haber bekle dedim acele oradan çıktım.Sascha35 İzmirde benden haber bekliyordu Pm den Telimi yazıp acele beni aramasını söyledim araması birkaç dakika sürdü benim mesajımı bekliyormuş sanki ilk defa telde görüştüğüm adını yeni öğrendiğim kişiye bana güvenirsen eğer alıp pişman olmayacağın bir ürün olduğunu söyledim.Cem beyin haber beklediğini acele etmemiz gerektiğini belirttim oda bu şekilde satın aldı.Bugün bu yaşadıklarımdan anladığım yüzlerini hiç görmediğim Forumdan tanıştığım sadece seslerini duyduğum şahıslar birisi kredi kartı nosunu verip satın aldım öbürü desen ta İzmirden ne aldığını bile bilmeden Ülkemiz şartlarında hatırı sayılır bir rakamı hiç tanımadığı birinin sözlerine inanarak bir çırpıda gözden çıkarabildi ve anladımki bizler biraz manyağız yani yoksa bunun başka bir açıklaması olanaz.Ben bu Forumu seviyorum yaw..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinsakaryali -- 30 Eylül 2015; 23:31:10 >

• denizak84 kullanıcısına yanıt
    Vefat isi zor tabi Allah sabır versin kendisine
  • Kibarca forumdan bir öneri talep edilmiş. Talep edilen ürün ile ilgili bilgi istenmiş. Ürün değerli bir firmanın giriş modellerinden USA diliyle market rafı modeli. Elimizden geldiğince de anlatmaya çalıştık ancak konu her zaman olduğu gibi öyle noktalara gitti ki. Bunda sn. ubdatto'nun büyük katkısı var. Hemen hemen her konuda böyle tartışmalar çıkmasına neden oldu ve kendi yetilerini açıklamak ihtiyacına girdi. Hiçbirimiz bu işi ne kadar çok bildiğini açıklamak zorunda değil hiçbirimiz en mükemmelini de bilemeyiz bu sebeple tartışmaların çıkması doğal eğer bu şekilde bir ispat yoluna gidersek. Ancak şu konuda saygı çerçevesinde yanlışı düzeltmek için tartışılacaksa tartışılmalı. Keza forumdan bilgi paylaşan binlerce kişi var. Özellikle şu Aktif Subwoofer topiğinden ... Biraz kompleks bir konu birçok yanlış bilinen gerçek var. Tartışılacak ki doğrular ortaya çıkacak.

• the-music kullanıcısına yanıt
    Phase alignment aktif subwwoferlaın ev sineması sistemlerinde kulanılmasının başlangıcından beri tartışılan bir olay. Üreticiler bile tam olarak nasıl kullanılacağını tam olarak ortaya koymadılar.
    Şimdi asıl konu avr tarafından beslenen ön hoparlörleriniz ve kendi amfisiyle beslenen subwooferınızın aynı fazda çalışabilmelerinin imkansız olması durumudur. Bunu çözebilmek için bir switch konuldu çoğunlukla da bu switch bir knob şeklinde ayarlanabilir oldu. Bu subwoofer giriş sinyalinin polaritesini içe çevirerek ön hoparlörleriniz ile aynı fazı yakalayabilmenizi sağlayacaktır. Ancak başka bir önemli sorununuz vardır subwooferın durduğu yer eğer ön hoparlörleriniz işe aynı hizzada durmuyor hatta size daha yakın beya arkanızda duruyorsa faz farkını ayarlamanız elzem olabilir.
    Öncelikle subwooferınızı odanın içinde durmasını istediğiniz yere yerleştirin. Ardından siz de sürekli oturacağınız yere oturun ve daha önceden bildiğiniz oldukça baslı bir müzik açın bu müzik tempolu olursa daha iyidir. Ardından bir arkadaşınızdan siz dinlerken phase knobunu yavaş yavaş 0 dereceden 180 dereceye doğru çevirmesini isteyin belirli bir noktada bass seslerin belirgin şekilde toplayacağını ve sistemin uyumlu çaldığını hissettiğiniz an durun.
    Benim şahsi tecrübelerime göre subwoofer önde köşelerden birinde duruyorsa ben hep 0-90 derece aralığında genellikle de 90 ye yakın en iyi sonucu aldım. Sub size daha yakına konumlanıyorsa 180 dereceye doğru daha iyi sonuçlar alınabiliyor.

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Beni düşündüğünüz için teşekkür ederim.Estafurullah ne prosu yahu...
    Öyle kapalı devre sistemleri pek sevmiyorum eninde sonunda asıl konunun dışına çıkıyor bu da beni rahatsız ediyor. Forumlar daha iyi hiçbir zaman tanışma fırsatın olmayacak insanlar ile tanışıyor ve bilgi paylaşıyorsun.... keza sizlerde burada tanışmamış mıydınız?
    Forumdan devam ederim ben...
    Gene de teşekkürler.
  • doubtful1 kullanıcısına yanıt
    "çünkü her zaman dual sub single sub'dan daha iyidir", diye yabancı forumlarda bir deyiş mevcut"
    Her zaman doğru olan bir kavram değil bence bu :)

Yerleşiminizi bilmiyorum ama %10 müzik dediğinize göre çoğumuz gibi ayrı bir sinema odası olmadığını tahmin ediyorum. Bu durumda iki tane sub'ı dizginlemek oldukça güç olacaktır. Akustik düzenlemeler ve müdahaleler mutlaka gerekecektir.
    Benim fikrim tek kaliteli bir sub sizi hayli memnun eder.
  • Bence tartışma bile olmaması lazım.
    Öncelikle forumda ki yazılar veya genel kabul görmüş kurallar her zaman doğru olmak zorunda değildir.
    Hele konu ses ise.

Aynı marka sublar arasında yorum yapacağım.
    (Her ikisini de dinlememiş birisi olarak)
    Seviye yükseldikçe ivmeli bir artış olur.
    svs2000 için x değeri vermiş olursak ikisinin toplamı 2x olur , svs4000 de 2x demek doğru bir önerme olmaz.
    2 adet svs2000 toplamı 2x demiş olursak svs4000 için 5x veya 6x diyebiliriz.

Diğer konu ise bugün imkanınız olmayabilir.Sadece svs4000 alacak imkanınız var ise bir adet svs4000 alın.İleri de upgrade yapmaya niyetlenir iseniz bir adet daha svs4000 alırsınız.
    İlerisi için bahsettiğim zaman mutlaka bir-kaç ay sonra veya bir-iki yıl demek değil,4-5 yıl sonrasının da planlamasını bir nebze yapmış olursunuz.

Benim görüşüm bu yöndedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hometheatre

Yani belli olmaz diyelim (Türkiye için)... :)) . İlerleyen zamanlarda bir şeyler olabilir.

Sertac bey siz svs yi getirdiğiniz donemdede uygun rakamla vermediniz ki forumdaki arkadaş sizden almıştı

Mavi Hifi abd fiyatı na ürün satıyor

Umarım yok KDV yok stopaj Yok kira Elaman otv ATV diye fiyatlandırma dan vaz geçip bu abd fiyatlari ile satış yaparsınız

Bizde yeni kalemleriniz de sizden de alım yaparız
  • quote:

Orijinalden alıntı: KG

arkadaşlar svs sb-1000 için ne düşünüyorsunuz, ne ayarda bir sub tır, film odaklıyım, ve sizce nasıl bir fiyat aralığı eder bu sub. klipsch sw-112 le de kıyaslayabilirseniz sevinirim, teşekkürler...
    SVS 1000 küçük model fakat SVS 2000 ev icin ideal model varsa bütçe tabi dibi olmayan bi hoby 100 bin de versen ürün var

Arkadaş 6300 tl yazmış yanına yaklaşmayın falan demiş ama ben bu ürünü Bırak kendi evinde test etmeyi bir yerde gördüğünü bile sanmıyorum 6300 listesi olan bir ürünü hepimiz biliyoruz 5000 5500 tl civarı nakit kapalı kutu garanti li bayiden alindigini

Simdi bu ürünün yanından geçmeyin mevzusu nu anlaman ve kaileye almak icin 5000 tl ye sıfır kapalı kutu 2 yıl garanti li ürünleri sıralayıp araların da eksi Arti nedir bakmak daha doğru olcak yanından geçme mevzusuna takılırsak hiç birimiz bir ürün alamayacağız

SVS fiyat performans iyi cihazlar yapan bir marka maalesef kur yüksek diye bize çok gelen 5000 tl 800 Euro etmiyor

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.