Şimdi Ara

Bebek Arabası [Ana Konu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
631
Cevap
36
Favori
197.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aldığım KANZ KZ 2020 bebek arabasını sonunda ev dışına çıkarabildik..Dün bebeğimizi dışarda biraz gezdirdik..

Malzeme kalitesi olarak beni çok fazla tatmin ettiğini söyleyemeyeceğim..Kumaş sanki yırtılacakmış gibi bir his veriyor. Ana kucağında çok net işçilik kusurları gördüm..Dikişinde sorun vardı. hatta eşime kızdım neden dikkatli bakmadığını, eğer fark etseydin geri yollardım diye. Ayrıca kullanılan plastik ve kilit mekanizması çok vasat ve basit geldi..sanki dağılacakmış gibi duruyor :) daha başarılı yapılabilirdi..

Daha önce çift taraflı bebek arabası hiç kullanmadığım için büyüklüğüne ve ağırlığına bir şey diyemeyeciğim ancak 6 sene önce ilk çocuğum için aldığım baston tipi KRAFT arabayla kıyasladığımda bariz ergonomik kusurları fark ediliyor..
    Bir kere tutamaç kısmı çok alçak ben 172 eşim 160 olmamıza rağmen eğilerek sürmek zorunda kaldık..Bir kere buradan kocaman bir sıfır verdik. ayrıca tekerlek araları dar olduğundan yürürken ayağımız tekerleklere çarpıyor..En çok bu olumsuzluk canımı sıktı diyebilirim..buradan da bir eksi 5 verdim..
    Arabayı toplamak için alışmak lazım..öyle aman aman çok pratik değil (burası subjektif olabilir, zamanla öğrenebiliriz) Ebatlarıda araba kapandığı zaman çok fazla küçülmüyor..hatchback aracı olanlar bir de benim gibi 2.çocuğu olanlar araçların bagajında ciddi sıkıntılar yaşayabilir.

bebek arabasını sürerken düzgün olmayan zeminlerde çok efor sarfetmek gerekiyor..biraz büyük olduğu için manevra kabiliyeti tekerlekler 360 derece dönmesine rağmen çok başarılı değildi. Eşim çoğu zaman benden yardım istemek zorunda kaldı..

Bu araba için tek tesellim çok fazla para vermemiş olmak..bir de benim için ana kucağı önemli idi..aslında bu aracın hakkı 250 TL den 1 kuruş fazla etmez ama malum ülkemizin hali ortada..

benim araba alacaklara tavsiyem şudur:

eğer ilk çocğunuz için alıyorsanız ve ilerde başka çocuk(lar) düşünüyorsanız kesinlikle bu ve buna benzer arabalardan uzak durum derim..1000 TL lik kaliteli arabalara yönelebilirsiniz.
    Ancak benim gibi 2. çocuğunuz için alıyorsanız ve ilerdede başka çocuk düşünmüyorsanız bu arabayı tavsiye ederim ama çok fazla para vermemek şartıyla..bu araba ile anca günü kurtarırsınız uzun süre kullanabilecğiniz kalitede bir araba değildir.

• Merhabalar,

Aldığım KANZ KZ 2020 bebek arabasını sonunda ev dışına çıkarabildik..Dün bebeğimizi dışarda biraz gezdirdik..

Malzeme kalitesi olarak beni çok fazla tatmin ettiğini söyleyemeyeceğim..Kumaş sanki yırtılacakmış gibi bir his veriyor. Ana kucağında çok net işçilik kusurları gördüm..Dikişinde sorun vardı. hatta eşime kızdım neden dikkatli bakmadığını, eğer fark etseydin geri yollardım diye. Ayrıca kullanılan plastik ve kilit mekanizması çok vasat ve basit geldi..sanki dağılacakmış gibi duruyor :) daha başarılı yapılabilirdi..

Daha önce çift taraflı bebek arabası hiç kullanmadığım için büyüklüğüne ve ağırlığına bir şey diyemeyeciğim ancak 6 sene önce ilk çocuğum için aldığım baston tipi KRAFT arabayla kıyasladığımda bariz ergonomik kusurları fark ediliyor..
    Bir kere tutamaç kısmı çok alçak ben 172 eşim 160 olmamıza rağmen eğilerek sürmek zorunda kaldık..Bir kere buradan kocaman bir sıfır verdik. ayrıca tekerlek araları dar olduğundan yürürken ayağımız tekerleklere çarpıyor..En çok bu olumsuzluk canımı sıktı diyebilirim..buradan da bir eksi 5 verdim..
    Arabayı toplamak için alışmak lazım..öyle aman aman çok pratik değil (burası subjektif olabilir, zamanla öğrenebiliriz) Ebatlarıda araba kapandığı zaman çok fazla küçülmüyor..hatchback aracı olanlar bir de benim gibi 2.çocuğu olanlar araçların bagajında ciddi sıkıntılar yaşayabilir.

bebek arabasını sürerken düzgün olmayan zeminlerde çok efor sarfetmek gerekiyor..biraz büyük olduğu için manevra kabiliyeti tekerlekler 360 derece dönmesine rağmen çok başarılı değildi. Eşim çoğu zaman benden yardım istemek zorunda kaldı..

Bu araba için tek tesellim çok fazla para vermemiş olmak..bir de benim için ana kucağı önemli idi..aslında bu aracın hakkı 250 TL den 1 kuruş fazla etmez ama malum ülkemizin hali ortada..

benim araba alacaklara tavsiyem şudur:

eğer ilk çocğunuz için alıyorsanız ve ilerde başka çocuk(lar) düşünüyorsanız kesinlikle bu ve buna benzer arabalardan uzak durum derim..1000 TL lik kaliteli arabalara yönelebilirsiniz.
    Ancak benim gibi 2. çocuğunuz için alıyorsanız ve ilerdede başka çocuk düşünmüyorsanız bu arabayı tavsiye ederim ama çok fazla para vermemek şartıyla..bu araba ile anca günü kurtarırsınız uzun süre kullanabilecğiniz kalitede bir araba değildir.
    Merhabalar arkadaşlar ;

Öncelikler yaklaşık 3 aydır bebek arabası arayışındaydım ve bu süreçte bir çok kişiden fikir alarak Mothercare Journey modelini tercih ettim. Sebebine gelirsek Ön ve arka tekerlerde süspansiyon sistemi arka süspansiyon sistemi gerçekten mükenmel ötesi çok yumuşak ön teker süspanyonları ise ileri ve geri ye dogru teker takılma önlemek için muhtemel düşünülmüş fakat arka tekerler kesinlikle konfor odaklı. Genel görünüş olarak çok güzel görüntüsü var katlaması ve açılması yandan 2 mandal ile sağlanıyor. Tekerlekleri baya büyük kaldırım inip çıkarken bir sorun yaşatıcağını düşünmüyorum öncelikle gerçekten kaliteli oldugunu parçalarına dokunarak yada aracı kullanınca anlıyorsunuz bu süreçte Kraft'ın bir çok modeline keza Prego Quatro modeline bir kaç kez baktık beğenmedigim tarafları ise kraft fro modelini biraz araştırırsanız travel sistemı tutan orta göbek parçasının içinde çocuk varken kırıldığını ebeveynlerinin çocuğu düşmekten zor kurtardığını okuyabilirsiniz. Prego daki begemmediğim kısım ise kumaş bölümü ve 2 farklı yerdeki Quatro modelinin de katlama bölümlerinin arızalı oluşlarıydı. Biz Journey aracımızı daha kullanmadık inşallah bizim gibi araç arayan arkadaşlara yararı olmuştur. Aracı kullanmaya başladığimızda daha detaylı yorum yazıcam sağlıcakla kalınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: yokyoksatar

Hotmom Bebek arabası ürünü türkiye'ye gelmiş arkadaşlar.Amerikada satılan ve ingiltere patentliürünü yoyko bebek arabası firması ithal etmiş. linkten inceleyebilirsiniz.yardımcı olacağını düşünüyorum. Hotmom Bebek Arabası Seti

Amerika'da ve İngiltere'de nasıls satılıyorsa haklarında ne bir inceleme var, ne başka bir kaynak.. Internette hepsi türkçe kaynaklar, muhtemelen de Uzakdoğu menşeili fason bir üretimin Türkiye'deki markası..

• Bebek arabası konusunda kafası karışık olan anne-babalar içinhttp://1baba1bebe.com/blog/bebek-arabasi-tavsiye.html yazısı faydalı olacaktır. Bende bebek arabası tercih ederken epey araştırdım ve yoruldum açıkcası. Bebek arabası tercihi yapmanızı kolaylaştıracak " 11 Adımda Bebek Arabası Seçimi " yazısını okuyup,kafanızda ki modelleri yorum olarak sorabilirsiniz.
    Bir baba blogger olarak kendi tercihim Mamas&Papas oldu ve gayet memnunum. Tavsiye ederim.
  • 1.000 lira civarında adam akıllı kaliteli tak-çıkar seyahat sistem olarak en iyisi sanırım casual cadillac lar. Daha da üstüne çıkmaya bence gerek yok fiyat olarak. Sokakta görüyorum insanlar 200-250 liralık arabaları sürüyor biz 1.000 liralıkları beğenmiyoruz. Çoğu marka bence hikayeden ibaret. Alüminyum gövde, kumaşı da kaliteyse, katlanınca yer kaplamıyorsa bitmiştir. Yok adac testi yok şu yok bu bana göre abartı. Adac testi olan koltuklar vs sanki kazada Allah korusun %100 ölümü önlüyor mu, garantisi yok. 500-1000tl arasında sırf oto koltukları var ama çok yukarıdan gitmemek lazım. Gidipte en dandiğini de alalım demiyorum ama bakıyorum hem travel sistemlere hem oto koltuklarına, bazı markalar sırf adını satıyor. Kendimce kumaş kalitesi, araba kalitesi olarak casual ı beğendim. Ortalaması da 1000-1200 arası. İndirim çeki-banka puanlarıyla örneğin yılbaşında falan uyguna gelebilir. Ben o şekilde almayı düşünüyorum.

• Merhabalar arkadaşlar ;

Öncelikler yaklaşık 3 aydır bebek arabası arayışındaydım ve bu süreçte bir çok kişiden fikir alarak Mothercare Journey modelini tercih ettim. Sebebine gelirsek Ön ve arka tekerlerde süspansiyon sistemi arka süspansiyon sistemi gerçekten mükenmel ötesi çok yumuşak ön teker süspanyonları ise ileri ve geri ye dogru teker takılma önlemek için muhtemel düşünülmüş fakat arka tekerler kesinlikle konfor odaklı. Genel görünüş olarak çok güzel görüntüsü var katlaması ve açılması yandan 2 mandal ile sağlanıyor. Tekerlekleri baya büyük kaldırım inip çıkarken bir sorun yaşatıcağını düşünmüyorum öncelikle gerçekten kaliteli oldugunu parçalarına dokunarak yada aracı kullanınca anlıyorsunuz bu süreçte Kraft'ın bir çok modeline keza Prego Quatro modeline bir kaç kez baktık beğenmedigim tarafları ise kraft fro modelini biraz araştırırsanız travel sistemı tutan orta göbek parçasının içinde çocuk varken kırıldığını ebeveynlerinin çocuğu düşmekten zor kurtardığını okuyabilirsiniz. Prego daki begemmediğim kısım ise kumaş bölümü ve 2 farklı yerdeki Quatro modelinin de katlama bölümlerinin arızalı oluşlarıydı. Biz Journey aracımızı daha kullanmadık inşallah bizim gibi araç arayan arkadaşlara yararı olmuştur. Aracı kullanmaya başladığimızda daha detaylı yorum yazıcam sağlıcakla kalınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caqdas12 -- 7 Mayıs 2018; 16:37:26 >

• Marka tavsiyesinde bulunmaktan ziyade özellik olarak tavsiyelerim:

1-Hafif olmalı
    2-Kolay katlanabilmeli
    3-Çift yönlü olmalı
    4-Dört tekeri de kendi etrafında 360 derece dönebilmeli
    5-Büyük tekerleri olmalı

Biz kullanımı kolay olur diye travel sistem aldık ama hanım bebeği sepetten arabaya taşımayı daha pratik buluyor.
  • Kraft Duo ağır olduğu için özellikle 6. aydan sonra kullanmak için kampanyadan bunu da 100TL' ye aldım:

http://www.e-bebek.com/pusetler/chicco/chicco_skip_bebek_arabasi/CHI-7922523
  • O kadar çok araştırdım ki bana bebek arabası seçimimde yardımcı olabilecek bir bilgiye rastlamadım forumlarda. Ben de kullanan arkadaşlarla bizzat konuşarak Sunny Baby SB-700 aldım, çok memnunum. Benim gibi bebek arabası arayan ama bir türlü karar veremeyenler için bilgilendirici bir post hazırlayayım dedim :)

2 tavsiyem olacak.

1. Sunny Baby SB 700 Ultimate Travel Systembebek arabası, 619.19 tl burada, en uygun fiyat bu. 750 tl ye kadar değişebiliyor fiyatları. Ne çok pahalı ne çok ucuz, ama kesinlikle çok konforlu ve şık. Bu arabanın tanıtım videosuhttps://www.youtube.com/watch?v=4vIoPhEGzRA.

2. Kanz KZ-2020 Enigma Hümmer Travel System bebek arabası. 410-450 tl arası değişiyor çeşitli mağazalarda. Fiyat-performans olarak süper. Hem ön hem arka tekerleri 360 derece dönüyor, nanoteknolojik terletmeyen kumaş, sırt destekli ortopedik... Linkte çok güzel ayrıntılı bir tanıtım videosu var.

Bebek arabasında olması gereken özellikler;

1. Her iki yönde de kolay sürüş.
    Mevcut bebek arabalarında, hatta en pahalı olanlarında bile genellikle sadece ön tekerler 360 derece dönebiliyor. İtme kolunu karşı tarafa geçirdiğinde sürmek işkence oluyor bu nedenle. Ya hem ön hem arka tekerleri 360 derece dönebilen arabalar tercih edilmeli ya da oturma kısmı çıkarılıp her iki yönde de iskelete takılabilen arabalar. Yukarıda önerdiğim arabalardan 1. nin oturma kısmı her iki yöne çevrilebiliyor, 2. nin de bütün tekerlekleri 360 derece dönüyor. İkisi de çift yönlü sürüşlerde kolay kullanılabilir. Ayrıca iki arabanın da süspansiyonlu tekerlekleri olduğu için bebek çok sarsılmaz, konforlu arabalar bebekler için.

2.Sırt kısmında destek olması.
    Çoğu arabada sırt desteği yok. Bebeğin sırtını yasladığı kısmın arkasında sadece sırt konumunu ayarlamak için kullanılan bi kol oluyor. Zamanla sırt kısmı çöküyor, bebeği rahatsız ediyor. Yukarıdaki iki arabada da sırt desteği var. Bebeğin omurgası için çok önemli sırt destekli arabalar.

3. Kolay katlanabilir olması, bagajda az yer kaplaması ve en önemlisi hafif olması.
    Sunny baby nin arabasında iskelet ve oturma kısımları birbirinden ayrıldığı için iskelet çok kolay katlanabiliyor ve bagajda çookkk az yer kaplıyor. Küçük bagajlı olanlara özellikle tavsiyemdir. Kanz ın da alüminyum kasası var, seyahat sistem bebek arabalarına nispeten daha hafif. Ama seyahat sistem bebek arabaları iskelet ve oturma kısmı ayrılmıyorsa çok da hafif olamıyor ne yazık ki. Kanz'ın arabası da tel elle tek tıkla kolayca katlanıp açılabiliyor. Linkte videosu var, izleyin.

Bu iki arabanın da seyahat sistem olanlarını tanıttım ben, özellikle yeni doğan bebekleri olanlar ya da bebek bekleyenler için en idealı seyahat sistemler. Ama iki aracın da seyahat sistem olmayan normal modelleri de var, öyle olunce fiyat daha uygun oluyor tabii.

Bebeğiniz rahatça oturabiliyorsa kesinlike baston puset almalısınız bu arada. Hem hafiflil, hem kolay katlanıp az yer kaplama hem de fiyatlarının çok uygun olması sebebiyle oturabilen çocuklarda en uygunu baston pusetler. Baston puset hiç araştırmadım, marka-model tavsiye edemicem bu yüzden.

Not: Bu arada mümkün olabilecek en uygun fiyata en konforlu ve kullanışlı arabayı aradım, çok da pahalıya daha farklı kullanışlı özelliklere sahip arabalar mutlaka ki var, mümkünse 600 tl yi geçmesindi benim derdim... Ama 1500-2000 tl yi gözden çıkarırım, fiyatı mühim değil diyenlere tavsiyem Concorde marka bebek arabaları olurdu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h.ozgur -- 20 Mart 2014; 9:38:04 >

• Bir ara daha fazla indirime girmişti % 50 indirimle 420 ye filan geliyordu.www.joker.com daydı sanırım sonra tek kahverengi kaldığı için almadık.Canlı görünce iyi ki de almamışım dedim.Üstelik üretimi sonlanmış bir model sık görmek mümkün değil bebek mağazalarında.Biraz kaba bir model katlandığında filan kapladığı yer hiç ekonomik değil.Bence ürünü görmeden test etmeden sipariş etmeyin uygun fiyatlı bulursanız alınmayacak bir araba değil.Ama bu fiyatlara daha iyi arabalar bence var.
  • bebek arabalarının ortalama fiyatları ne kadar oluyor , yani kullanışlı olanların
  • quote:

Orijinalden alıntı: lalelosido

bebek arabalarının ortalama fiyatları ne kadar oluyor , yani kullanışlı olanların

100 tl den 3.000 tl ye kadar var hocam. Fonksiyon aynı, konfor farklı sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hermano

Sayın Karub77 merhaba,

Mesajınızda belirttiğiniz CAM markasını Joker'de sordum ve mağazada denedikten sonra CAM Minu modelini aldım. Kampanyalı fiyatı ana kucağı ve birkaç aksesuarı ile birlikte 1099 TL oldu.

Fluido'yu da denedim. Hatta daha hafif olduğu için daha sempatik gelmesine rağmen, Fluido'nun arka tekerlerin arasındaki aks sürerken ayağıma takılması nedeniyle Minu'da karar kıldık.

Ancak bebeğimizi inşallah ay sonunda kucağımıza alacağımız için henüz deneme fırsatımız olmadı. Siz arabayı deneyebildiniz mi? Yorumlarınızı paylaşır mısınız?

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

Uygun almışsınız, güle güle kullanın. Bizimde henüz deneme fırsatımız olmadı, bizde inşallah bu ay sonunda kavusacagız bebeğimize, baya erkenden almış olduk biz :) Ama baldızım 1 ayı geçkindir combi modelini kullanıyor, bu model minu ile aynı. Onunkisinde portbebe de vardı. Onu baya çok kullandılar ve ondan memnunlar. Ana kucagını zaten çok az kullandılar. Ana kucagı için biraz büyük geldi dedi ama zaten bebişde çok küçük henüz :) Bir havlu sermişti ana kucagına tam otursun bebek diye öyle kullanıyordu :) Bir memnunsuzlukları yok şimdilik, tabi çok az kullanabildi onlarda.

• Arkadaslar pusetli travel sistem ayni zamanda portbebe olarak da kullanilan bir bebek arabasi ariyorum,bugun casual cadillac`a baktim,hersey super ama kumas kalitesi hosuma gitmedi,sonra chicco urbani gordum,o da cok agir,bu urunlerin muadili onerebileceginiz,bir bebek arabasi var mi? Simdiden cok tesekkur ederim.
  • Bu haftasonu almayı planlıyorum.Teşekkürler.
  • Arkadaşlar,

Bebeğimiz için aldığımız ve 4 aydır kullanmakta olduğumuz CAM Minu ile ilgili tecrübelerimi paylaşmak isterim.

Arabadan memnunuz şimdilik sadece ana kucağı ile kullandık. Kendi koltuğuna geçmedik.

Arabayı hafif, İtalyan malı ve uygun fiyatı nedeniyle tercih etmiştik. Beklentimizi karşılıyor. Kız bebeğimiz için krem rengini aldık, rengi de oldukça şık.

Ürün Inglesina Trilogy'ye çok benzer ama yarı fiyatından daha düşük. Ayrıca tutma yeri çubuk şeklinde olduğundan dolayı idaresi daha kolay. Tutma yeri yüksekliğinin ayarlanabilmesi de büyük kolaylık. Eşimle aramızda boy farkı olduğu için ayarlama yapmamız gerekiyor.

Aynı markanın daha hafif ve daha ucuz modeli Fluido'yu arka aksına ayağımın çarptığı için eledik. Bu konu problem olmasaydı Fluido'yu alırdık.

Araba piyasada çok methedilen büyük ve havalı tekerlekli arabaların kaldırımda yürüme performansını neredeyse karşılıyor. Kardeşim, yeğenim için Kraft Twist Rlx modelini almıştı. Ama Twist Rlx'in hantal olması ve kapatırken bir kaç defa parçalarını kırması nedeniyle bizim arabayı daha da beğendi.

Araba katlandığında neredeyse baston puset kadar hafif oluyor ve katlanmış hali ile ayakta durabiliyor. Arabayı açıp kapatması çok kolay. Aluminyum şasili, Bagajda az yer kaplıyor. Sadece ön sağ tekerinde dönüşte gıcırdama problemi var. Yağlarsam geçer diye düşünüyorum.

Eşim ana kucağına bebeği koymanın ve çıkarmanın zor olduğundan yakınıyor ama başka bir ana kucağı denemediğimiz için rakip ürünlerde de aynı sorun yaşanıyor mu bilemiyorum.

Joker'in websitesinde kutuya bebek malzemesi çantası da dahil olduğu yazıyordu ama kutudan çanta çıkmadı.

Selamlar,

• Kendime araba alsam şimdiye almıştım. Harbiden zor işmiş. Bir çok modeli gittim mağazalarda denedim forumları şikayetleri okudum bir kaç bilgi paylaşayım dedim.

Kraft deco twist modelini bir mağazada bir arkadaş gösterdi dedim tamam budur. 360 derece pusetin dönmesi sürüşü katlanması hepsi hoşuma gitti kampanyada vardı neredeyse alıyordum:) Dedim bir araştırayım. Bebebklerin pusetten kayması durmak istememesi döner mekanizmanın bozulduğuyla ilgili bir çok şikayet okudum netten vazgeçtim.
    Casual cadillac air comfort .modelini inceledim sürdüm fena bir araba değil puset kısmı portbebe oluyor. Ancak kesinlikle extradan battaniye yada yumuşak ped koymak lazım arabanın sırt kısmına gelen kısmı pek başarılı değil. Katlanması güzel çift taraflı kullanımı mevcut travel sistem olarak satılıyor. Extradan araba koltuğuda sırt kısmı ayarlanarak tam yatış şekline gelebiliyor. Kumaş kalitesini beğenmedim. fiyatı en son 1499 tlydi.

Chicco Trio love güzel araba gibi gözüksede bir çok kullanıcı bebeklerinin kısa bir zaman sonra sığmadıyla ilgili şikayetlerde bulunmuş. Direk eledim:)

Mamas papas Armadillo Flip mağazada sürdüm katladım heryerini inceledim. Kumaş kalitesi güzel hafifi katlanması güzel. Ancak araba koltuğu takmak için 69 tlye adaptör almak gerekiyor .Üstüne araba koltuğu maxi cosi aton vb. küçük puset takılabiliyor. Bu arabanında eksi yönü tutma kolunun boyunu yada açısını ayarlayamamak .Xt modelinde uzayıp kısılıyorda arada 300 400 tl fark var . Bu kadarda olmaz hakikaten.

Peg Perego kumaş kalitesi güzel sürüş iyi katlanınca çok küçük olmuyor. İtalyada yapılmış. Sürücü koltuğu çarpışma testlerinden başarıyla geçmiş. Benim incelediğim 551j pop up modeliydi. Dedim üst modellerine bakayım. Bakmaz olaydım peg perego book pure XL pop up completo modular sistemi gördüm dedim budur. Tam set herşey var içinde kalite süper. Ama gel gelelim 3500-4000 fiyatları görünce . Nabıyon dedim kendi kendime :) O okadar fiyatlara çıkmaya hem gerek yok hemde çıkacak yerlerim ağrıyor:)

Şimdi 4moms origamiye kafayı taktım internetten inceledim. Araba otomatik kapanıyor farı bile var:) Güzelmiş dedim fiyat araştırmasına girdim. Bir yerden 2890 fiyat aldım . Nakit olursa %10 ineriz dediler. Oraya gidersem 2500 e alırım heralde dedim. Bununda portbebesine baktım 750 tl civarı yuh dedim:) Yurtdışında teyze var ona getirtirim ucuzsa dedim ordada 150 dolar 450 tlye tekabül ediyor. Extra minder renkleri burda 250 tl oda bir yerde yeşil ve siyah ayrı renk var başka renkleri yok. Yurtdışı fiyatı 99 dolar yurtdışı daha pahalı:) Anlayacağınız buda harcı borcunu geçiyor. Portbebeyi 6 ay kullancağımızı düşünürsek pek mantıklı gelmiyor. Ama bu fiyatlara çıkacak arkadaşlar için güzel bir seçenek. Bu arabanın dezavantajı burda bozulsa servisi varmıdır onu bilmiyorum. Extra olarak yağmurda ne olur oda bir muamma.

Evet en çok beğendiğim araba Mima Xari oldu bir çok videosunu inceledim.Kusursuz bir araba gibi gözüküyor. Ancak 4000 gayme .Beğemekle kalsam iyi olur.

Anlayacağınız arkadaşlar kafayı sıyırcam bana bir kaç öneride bulunun takıntılı adamım şu arabayı alayım kafadan çıksın. Vakit var daha arabanın sahibi Allah nasip ederse 3 ay sonra burda olacak. Sonra demesin bana Baba bana dandik araba aldın diye:) . Biz nasıl arabalara binmişiz büyümüşüz onlarıda düşünmüyor değilim. Bu teknoloji çıktı olaylar değişti valla .

İlginize şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar. Daha deneyim olursa aktarırım burdan biraz uzun ve yazım hatalarındn dolayı kusura bakmayın hakkınızı helal edin.

• Armadillo flipi verip zapp xtra2 almıştım. Pişmanım ikisi arasında kalan varsa flip alsın
  • yaptığım araştırmalar sonucunda cam minu ile cam fludio arasında hiç fark göremedim sadece kapanması ve ağırlığı çok az değişiyor ve fludio fiyat olarak daha uygun hatta burda da yazmış bu arabayı jokerden almıştımhttps://www.joker.com.tr/urun/cam-fluido-travel-puset-43668 başka satan yerde bulamadım bu arada . Ama jokerin üstün müşteri memnuniyetinin gazabına uğradım gelen araba turuncu çıktı sebepte ellerinde istediğim renk kalmadığı için o rengi yollamışlar böyle bi saçmalık yani tabi iade ettim hemen. ama araba eve geldiğinde pusetine baktım kumaşı fln baya kaliteli duruyordu şuan başka yerde bulsam yine aynı arabayı alırım ama jokerden bida tövbe...

• geçen gün muhabbetini yapmıştık cam fludio arabayı almayı düşünüyorsan babymall da indirime girmiş fiyatlar uygun gibi ben arabayı ve ana kucağını ayrı ayrı almayı düşünüyorum ilgilenirsen bakabilirsinhttp://www.babymall.com.tr/ara?q=Cam&facet_brand=cam&page=1&facet_category=bebek-arabalari
  • arkadaşlar sipariş ettiğim Cam Fluido Allegria arabamız geldi ilk izlenimim gayet güzel bence. eksi olarak arabanın rengi çok beyaz gibi geldi hani çabuk kirlenir gibi geliyor ama bilmiyorum kullanınca görücez bide güneşliğinde naylon kısmını saklayan bi fermuar yada çıt çıt olsaymış daha ii olurmuş onun haricinde gayet güzel ve şık duruyor merak edene resim fln atabilirim sizlere arayışlarınızda kolay gelsin umarım gönlünüze yatanı bulursunuz kolay gelsin
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.