Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (700. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 698699700701702
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar 3000km bakimi varmi aracin ? 2000kmde aldim aldigim arkadas 3 binde bakimi var dedi. 3000de ne bakimi olabilir ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SahkaaN kullanıcısına yanıt
    ilk defa duyuyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SahkaaN kullanıcısına yanıt
    Yilda bir veya 15.000km de bir,hangisi once dolarsa.

2000 bakimi vs. oyle birseyde yok ama bazi bayiler kontrol icin cagiriyor.

• HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar,

Seat Ateca ve Tiguan karşılaştırmasını inceledim. Tiguan bayağı dövmüş ve araçlar farklı. Alman oto dergilerinin web sayfalarındaydı zannedersem. Skoda da sonuçta DSG li değil mi? yine soru işareti. Yeni 3008 2017 de gelecekmiş, bakalım nasıl olacak? Nedense Hyundai bu piyasayı almak istemiyor. 136 beygirlik otm dizel niye Tucson'da yok? Qashqai, Kadjar.. falan çok yüksek beygirde değil. herhalde ağırlık nedeniyledir. Frenler konusunda hiç sorun yaşamadım. İnşallah yaşamam da... Bir kaç kere ani fren yaptım, en son 2 gün önce oldu ve araba gayet güzel durdu. 70-80 civarıydı hızım ve tabii ABS de devreye girdi. Her geçen gün Hyundai'i daha çok beğeniyorum. Yeni Elantra da güzel, ancak bence i30 daha iyi. Özellikle geri görüş, bagaj, donanım, iç malzeme kalitesi... gibi hususlarda.
    Radar kuruluydu. Mesafeler çok az, panik fren yaptırıyor. En sinir olduğum Edirne oldu, 56 km için 199 lira! Radarı gördüm, yavaşladım ama radar gibi milim sayamam ki göstergede?
    Bakalım bu sefer bayramda Konya'ya gidip gelirken ne olacak? Şimdiden herkese iyi bayramlar ve kazasız dertsiz yolculuklar diliyorum...

• Merhaba,
    Ben i30 2012 style paket dizel otomatik bir araç almak üzereyim. Aracı otoekspertize götürdüm. 77 beygir ve 206 tork çıktı. Aracın 126(128 de olabilir tam hatırlamıyorum) HP olduğunu biliyorduk. Keza heryerde o şekilde çıkıyor. Ruhsata baktığımızda 66 KW yazıldığını gördük. Bu da 90 HP ye tekabül ediyor.

Hyundai servise durumu sorduğumda o zaman beygirler elle yazılıyordu, yanlış yazılmıştır gibi havada cevap verildi.

Şimdi sorum sizde ruhsatta kaç KW yazmakta ve bu aracın beygiri lanse edildiği gibi 126(128) değil mi?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schroef -- 2 Temmuz 2016; 15:18:07 >
  • Schroef kullanıcısına yanıt
    Bir ara 1.4 100hp blue drive geldi ama onlarda manueldi.

128hplik dizel aracin ruhsatinda 92-94kw gibi bir deger yazmasi gerek.Benim aracda 2012 model ama bilgisayar yazisi.En garanti yol aracin faturasina bakmak ve assandan sasi no ile sorgulamak

• Otomatik araçlar Computest te tam hpsini göstermiyor. 1.6 crdi 128hpdir.

• Temmuz ayi icinde i30 manuel dizel aracini satmayi dusunen varmi arkadaslar

• Yeni i30 ların orjinal ses sistemi kalitesi nasıl acaba? Bassları filan güzel bir şekilde veriyor mu?

• 60bin bakımı yaptıranlar var mı? ne kadara yaptırdınız?
    şu an araba 55bin km, tatile çıkacağım. Tatilden önce bakım yaptırayım mı acaba yoksa ücretsiz check up işimi görür mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vandelay

60bin bakımı yaptıranlar var mı? ne kadara yaptırdınız?
    şu an araba 55bin km, tatile çıkacağım. Tatilden önce bakım yaptırayım mı acaba yoksa ücretsiz check up işimi görür mü?

55000 km de araç uzun yolda hiç bir sıkıntı yaratmaz.Tatil dönüşü bakımını yaptırırsın.Şimdi yaptırmak bence gereksiz ve fuzuli masraf.Yağ ve su seviyesini kontrol et çık yola.

• Vandelay V kullanıcısına yanıt
    Subatta 560tl civarina yaptirdim,arac dizel.Normal bakima ek olarak fren hidroligi ve mazot filtresi degisiyor,gerisi standart filtreler,yag,kontrol vs.

Tatilde 5500kmyi gecmeyecekseniz birsey olmaz.Arkadasin dedigi gibi yagini suyunu kontrol edin tamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuhoglu55

Yeni i30 ların orjinal ses sistemi kalitesi nasıl acaba? Bassları filan güzel bir şekilde veriyor mu?

Basslari fazla bence,fazla dedigim bum bum degilde buuum buum gibi.Ayarlarda powerbass var birde o zaman biraz daha iyi hale geliyor.Sesi yukseltince tizler basslara yaklasiyor.Bassli muzikler dinliyorsaniz basta seversiniz ama sonra biraz kafa agritir.Basssiz muziklerde de her sese hakim olamayabilirsiniz.

Yukseklik olarakda,kalite olarakda yeterli seviyede.Kotu degil hatta bircok araca gore iyi.
  • HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam bende şuan Clio 4 var ses sistemi çok berbat. Sırf bu yüzden soğudum arabadan ekstra sistemle falanda uğraşmak istemiyorum. İnşallah ileride 2-3 aya 2013-2014 dizel otomatik elite paket bi i30 almayı düşünüyorum.

• Arkadaşlar merhaba,

2013 model i30 dizel style paket aracım var. Aracımla ilgili önemli bir sorunu dile getirmek istiyorum. Umarım daha önce bu sorunla karşılaşıp çözmüş olan birileri çıkar..

Aracımda zaman zaman rölantide iken motor titremesi meydana geliyor. Bu titreme esnasında devir saatinde de bir oynama oluyor. Alttaki videodan izleyenilirsiniz...

Bu sorun her zaman olmuyor. Forumu incelediğimde egr devreye giriyor yada dinamı kasnakları gibi nedenlerden olabileceği belirtilmiş. Aracımı servise göstereceğim fakat motorumun komple sökülmesini istemiyorum. Daha önce bu sorunla karşılaşıp çözmüş arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

Video linki;

i30 rölanti motor titremesi

• ealkan88 E kullanıcısına yanıt
    Klima,far vs. yuksek elektrik ceken fonksiyonlar acikken daha da belirginse ve asiri titreme olusuyorsa gergi kasnagi degisiyor garantiden.Servise gittiginizde zaten rolantide titresim ve oynama var derseniz direk degistirirler
  • ealkan88 E kullanıcısına yanıt
    Şimdi bu konular biz kullanıcıları aşar. Bir problem var ve bunu servise götürmeden mi çözmek istiyorsunuz anlamadım. Servis motoru sökmesi gerekiyorsa söker indirmesi gerekiyorsa indirir, sizin isteğinize göre hareket etmez. Siz şikayetinizi belirtirsiniz onların işi de bunu çözmek değil mi? egr imiş kasnakmış önemi var mı? ne oldukları hakkında fikrim bile yok.
  • Arkadaşlar 2012 model i30 otomatik benzinli aracımız var. 100km de 8.5 litre yakıyor. Aşırı fazla değil mi sizce de?
  • unknown_123 kullanıcısına yanıt
    Hocam şakamı yapıyosunuz o değerleri ben şahsen dizel otomatikte göremiyorum istanbul icindeyim bunuda söylemem gerek ama bence siz o değerleri sıfırlayin daha iyi sonuç alirsiniz gibime geliyor uzun zamandir sifirlamadınız diye düşünüyorum he yok hayır ben ara ara değerleri sıfırlarım derseniz son attığinız mesajdan sonra o ortalamadan sobra buralarda artık görünmeyin toplu intiharlara sebep olursunuz(Şaka tabiki:)))

• unknown_123 kullanıcısına yanıt
    Benzinli otomatik i30'un karma tüketimi 9lt oluyor. Şehir içi filansa bence de hiç cevap beklemeden uzaklaşıp dua edin.
  • 
Sayfa: önceki 698699700701702
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.