Şimdi Ara

GOLD MASTER HD-1050 FULL BOX ( SIRA DIŞI ÖZELLİKLER) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
749
Cevap
10
Favori
126.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: samsungx

Hd kanallar haricinde bozulma olmaz demişsin. O nedenle söyledim.
  • arkadaşlar yorumlar için teşekkürler.herkez iyi niyetli eminimki, bunu unutmayalım lütfen...
    benim yaşadığım ses sorununu başka yaşayan biri varmı acaba? neden olabileceği konusunda başka bir fikri ve çözüm yolu önerebilecek biri varmı?
  • Orijinalden alıntı: lord.iz

Orijinalden alıntı: Savage99

Ben SD ve HD kanalların görüntü kalitesinden memnunum. Renkler olması gerektiği gibi. Trt hd kanalında maç seyrettim, çok iyiydi. SD kanallarda pikselleşme olmadı. Yalnız SD ve HD kanallar arasında geçiş yaparken görüntü ekrana tam oturmuyor. Görüntü çözürlüğünü otomatik yaptım ama HD kanala gelince bazen zoom yapılmış gibi logo dışarda kalıyor. HD için düzeltme yaptığımda bu sefer aynı sorun SD için oluyor.

ilk başta bendede o sorun vardı hd kanallar soldan ve üstten taşıyordu bugün o sorunun çözümünü buldum. Önce tv'nin 16:9 olduğuna emin olun sonra uydu alıcı menüsünden Ayarlar > A/V çıkış ayarlarına girin orada "tv görüntü oranı" "16:9" olsun, "Ekran formatı"da "Tam" olsun. Eğer "Posta kutusu" seçiliyse "SD" yayınlar ortada daralıyor, "Pan Scan" seçiliyse "HD" yayınlar ekrandan taşıyor. Tabi bu sorun her tv'de olmaz bizim tv HD Ready olduğundan sanırım böyle oldu çünkü uydu alıcıyı Samsung B2230HD'ye bağladığımda taşma olmadı.

------------------------------------------------------------
    eyvallah bende düzelttim ekran görüntüsünü

• Selam arkadaşlar,

Ses sorununu başka yaşayan varmı diye sorulmuş.. Bende de bir kaç kez oldu pek önemsemedim.. Asıl yaşadığım ses sorununu ise sanırım benden başka kimse yaşamamış veya dikkat etmemiş.. Trt HD de ses seviyesini ne kadar arttırıp düşürsem de ses değişmiyor... Volume ayarlarını baştan sona değiştiriyorum ama nafile.. Ancak sonuna kadar kapadığımda ses tamamen gidiyor.. Bu benim için önemli bir sorun çünkü gece 24:00 dan sonra diğer tüm kanalları sesini kısarak izleyebiliyorken sadece TRT HD de bu sorunu yaşamak sinir bozucu.. Bir anda kısık sesteki bir kanaldan, sanki sesi sonuna kadar açılmış kadar yüksek çıkan bir kanala geçmek özellikle de gece vakti gerçekten çok kötü Hani kanal HD olduğundan diyecem ama ATV HD ve A HABER HD de kesinlikle böyle bir sorun yok... Kaç kez fabrika ayarlarına döndüm yine düzelmedi.. Yok mu bunun çözümü?

• quote:

Orijinalden alıntı: serkandaggi

Selam arkadaşlar,

Ses sorununu başka yaşayan varmı diye sorulmuş.. Bende de bir kaç kez oldu pek önemsemedim.. Asıl yaşadığım ses sorununu ise sanırım benden başka kimse yaşamamış veya dikkat etmemiş.. Trt HD de ses seviyesini ne kadar arttırıp düşürsem de ses değişmiyor... Volume ayarlarını baştan sona değiştiriyorum ama nafile.. Ancak sonuna kadar kapadığımda ses tamamen gidiyor.. Bu benim için önemli bir sorun çünkü gece 24:00 dan sonra diğer tüm kanalları sesini kısarak izleyebiliyorken sadece TRT HD de bu sorunu yaşamak sinir bozucu.. Bir anda kısık sesteki bir kanaldan, sanki sesi sonuna kadar açılmış kadar yüksek çıkan bir kanala geçmek özellikle de gece vakti gerçekten çok kötü Hani kanal HD olduğundan diyecem ama ATV HD ve A HABER HD de kesinlikle böyle bir sorun yok... Kaç kez fabrika ayarlarına döndüm yine düzelmedi.. Yok mu bunun çözümü?

bizim çanak antenin ayarlarından olsa gerek TRT HD hiç çıkmıyor ama A Haber HD, ATV HD, Tele Dünya Test HD çıkıyor ve üçünde de ses sorunu hiç olmadı benim tahminim TRT HD frekansında bir sorun var ve uydu alıcının sapıtmasına sebep oluyor...bundan önceki uydu alıcımız beko 510-dcı idi onda bazı frekanslardaki kanalları açınca resetlleme oluyordu kanallar frekans değiştirip toplu pakete geçince sorun kalmamıştı :)

Ayrıca konu altında bulunsun diye bir detayı yazmak istiyorum, geçenlerde uydudan yayınları rahat kayıt edebilmek ve timeshift özelliği için 16 gb usb 3.0 transcend bellek almıştım belleği bilgisayarda ntfs olarak formatlayıp uydu alıcıya taktığımda içerik tanınmıyor dedi sonra uydu alıcının bellek menüsünden belleği formatla diyip ntfs seçtiğimde format sonrası belleği tanımaya başladı. Belleğe deneme amaçlı bir klip kayıt ettim birde timeshift ile yayınları geriden izledim hiçbir sorun olmadı. Yani işin özeti yeni bir bellek alırsanız ve uydu alıcı belleğin içeriğini tanımaz ise uydu alıcı menüsünden formatlayın..ayrıca yeni teknoloji usb 3.0 belleklerden almak istiyorsanız çalışır mı korkunuz olmasın çalışıyor :)

• quote:

Selam arkadaşlar,

Aynı sorun bende de vardı, TRT HD'nin yanısıra D-Smart paketindeki Discovery HD Showcase kanalında da ses seviyesi değişmiyordu.

Receiverda Menü + Ayarlar, A/V Çıkış Ayarları; HDMI Dolby Digital "Kapalı", Dolby Digital Default "Açık" yaptım, sorun çözüldü.

Denemenizi öneririm.

Kolay gelsin.

• Arkadaşlar bu cihazın acaba D-smart uyumlusu var mi
  • Arkadaşlar bu cihazın acaba D-smart uyumlusu var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankhenathon

Arkadaşlar bu cihazın acaba D-smart uyumlusu var mi

bu cihaz zaten dsmart uyumlu hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibraama

quote:

Selam arkadaşlar,

Aynı sorun bende de vardı, TRT HD'nin yanısıra D-Smart paketindeki Discovery HD Showcase kanalında da ses seviyesi değişmiyordu.

Receiverda Menü + Ayarlar, A/V Çıkış Ayarları; HDMI Dolby Digital "Kapalı", Dolby Digital Default "Açık" yaptım, sorun çözüldü.

Denemenizi öneririm.

Kolay gelsin.

Ya çoook teşekkür ederim arkadaşım sayende bu sorunu çözdüm ve geceleri TRT HD izleyebileceğim sıkıntı yaşamadan.

Tekrar teşekkür ederim..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ibraama

quote:

Selam arkadaşlar,

Denemenizi öneririm.

Kolay gelsin.

Ya çoook teşekkür ederim arkadaşım sayende bu sorunu çözdüm ve geceleri TRT HD izleyebileceğim sıkıntı yaşamadan.

Tekrar teşekkür ederim..

Rica ederim, faydalı oldumsa ne mutlu bana.

Kolay gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: lord.iz

@ybektas55 Hd 1070 ürününü bilmiyorum ama 1050 daha yeni bir ürün sanırım ve şimdilik sorunsuz kullanıyoruz fiyatı da uygunken 1050 al, alırken iade etme durumunu sor evde kullanıp beğenmezsen iade edersin.

@canisi38su uydu alıcı ile internete girerken airties marka modem ve wifi adaptör kullanmanızı öneriyoruz diğer modem ve adaptörlerde sorunlar olabiliyor diyorlar siz telefonun üzerinden internete girmeyi deniyorsunuz muhtemelen desteklenmiyor olabilir uydu alıcıdan internete girmek istiyorsanız adsl modem ile deneyin bence :)

@jazzblues daha önceki mesajımda sorunun çözümü yazmıştım o mesajıma bakarsanız belki zoom olayını halledersiniz :)

Az önce GoldMasterdan bir arkadaş ürüne dair sorularım için telefonla aradı kumandanın heryerden çekmediğini söylediğimde bu sorun bize ilk defa iletiliyor diyerek ekledi; "eğer böyle bir sorun yaşanıyorsa çaresini bulmaya çalışırız" bu nedenle buradan duyurmak istiyorum Goldmaster HD 1050 alan arkadaşlar ürüne dair yazılımsal sorunlar ve diğer şikayetleri varsa info@goldmaster.com.tr adresine mail olarak iletsinler böylece kullandığımız ürünün daha iyi daha sorunsuz olmasını sağlayabiliriz.

wifi modem airties wus-201. evde ne telefon ne adsl var.telefonda kullandığım pakette de internet olunca eve ayrıca adsl alma ihtiyacı hissetmedim.zaten interneti de aynen kablosuz modemler gibi de wifi olarak paylaşıp nete girmeye çalışıyorum.şimdi benim sorunum interneti telefonumdan paylaştığım için cihazın desteklemediğinden mi yoksa ayar yapamadığımdan mı bunu çözemedim.ayar konusunda merkez servisten yardımcı olabilirler mi o konuda da tereddütlüyüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canisi38su -- 20 Kasım 2011; 1:35:31 >

• Arkadaşlar usb çoklayıcı gayet iyi çalışıyordu her iki ucunda wifi dongle ve orj . verilen dongle takılıydı. Ancak dün akşam usb çoklayıcıyı görmedi ne internet nede server bağlandı . Usbleri çoklayıcıdan çıkardım usb leri tek tek ön ve arka olarak taktım sorun ortadan kaltı. Acaba bu sorunu yaşayan ve sorunu halleden varmı acaba. Ustalar bu neden olur desteklemiyormu acaba.
  • satış iptal edilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nejer -- 4 Aralık 2011; 22:00:56 >
  • arkadaşlar kayıt yaparken başka kanallara geçiş yapamıyormuyuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: jazzblues

arkadaşlar kayıt yaparken başka kanallara geçiş yapamıyormuyuz

Aynı TP deki kanallar arası geçiş yapılabiliyor. Örn. TRT1 kayıt yapılıyorsa diğer TRT kanalları seyredilebilir.
  • Merhaba arkadaşlar,bu cihazdan bende aldım sti işlemciye güvenerek,teledünya hd üyesiyim pozitek marka ,iki cihazıda 2-3 saat boyunca görüntü açısından karşılaştırdım özellikle hd kanallarda, goldmaster 1050 renk açısından güzel fakat detay,netlik,keskinlik açısından malesef pozitekin gerisinde kaldı halbuki ben goldmasterin poziteke baya fark atacağını düşünüyordum ama öyle olmadı.Hd kanalları seyrederken sanki dvd izliyorum hissine kapıldım.İleride yazılımla düzelirmi bilemem, zaten o kadar sabrımda yok, cihazı aldığım yerle görüşüp atlanta extrend 9000 le değiştirmek istediğimi söyledim sağolsunlar kabul ettiler.Görüntü konusunda çok hassas olan benden goldmaster 1050 malesef geçer not alamadı.Herkese iyi günler...
  • Akşam uyduyu normal kumandasından kapattım. Fakat ertesi gün yine kumandasından açayım dedim fakat komutu ekranda görüyorum ön taraftaki led yanıyor ancak cihaz açılmıyordu. Arkasındaki aç kapa düğmesiyle resetledim ondan sonra normal açılışını yaptı. Bu sorun neden olur cihaz neden kitlendi.
    Birde saat kalibrasyonu yapılıyor mesajı yazdıktan sonra saat ayarı 2 saat filan geri gibi tam nasıl kalibrasyon yaptırabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35scenic

Akşam uyduyu normal kumandasından kapattım. Fakat ertesi gün yine kumandasından açayım dedim fakat komutu ekranda görüyorum ön taraftaki led yanıyor ancak cihaz açılmıyordu. Arkasındaki aç kapa düğmesiyle resetledim ondan sonra normal açılışını yaptı. Bu sorun neden olur cihaz neden kitlendi.
    Birde saat kalibrasyonu yapılıyor mesajı yazdıktan sonra saat ayarı 2 saat filan geri gibi tam nasıl kalibrasyon yaptırabiliriz.

menü zaman ayarları bölümünden +2 seç düzelir. Harddiskten film oynatırken ileri sarmak istediğimde film başa dönüyor aynı durum olan arkadaşlar varmı yoksa banamı denk gelmiş, versiyon yükseltmedim yükseltince sorun çözülür mü acep.
  • o sorun bendede var hdd ye filim kopyaladıysam ve onu izlemek istersem ileri veya geri saramıyorum en başa alıyor ama kendi kaydettiği filmi çok güzel ileri veya geri sarıyor sanırım yazılımsal bir sorun var.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.