Şimdi Ara

ACER ASPİRE 5742G DERNEĞİ - HER TÜRLÜ (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
828
Cevap
17
Favori
108.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bendede bu bilgisayardan var. i5-420M li modelden. Zamanında driverları yedeklememiştim. Acer ın sitesinden indirdim ama touchpad driverları tam olarak çalışmıyor. Çok driver denedim ama yine de sayfada aşağı yukarı gitmeni sağlayan tekerlek görevi gören bölüm çalışmıyor. Sanırım burada driverlarını yedekleyen arkadaşlar varmış. Onlardan ricam touchpad driverlarını bana bi şekilde atabilirler mi ?
  • Ben de bu modelden almayı düşünüyorum. Kullananlar önerir misiniz acaba? Çok bi performans beklemiyorum, internet, müzik ve biraz oyun için kullanıcam ama batman, assasin's creed, code, pes, fifa gibi oyunları ne derece de çalıştırır?
  • i5 460lı modeli kullanıyorum anakartım yandı temiz ikinci el yada sıfır anakart almayı düşünüyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackerbilgincan

i5 460lı modeli kullanıyorum anakartım yandı temiz ikinci el yada sıfır anakart almayı düşünüyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

http://www.sanalpazar.com/urunalin__kywAcer-Aspire-5742g-Anakart
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ölü ozan

quote:

Orijinalden alıntı: hackerbilgincan

i5 460lı modeli kullanıyorum anakartım yandı temiz ikinci el yada sıfır anakart almayı düşünüyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

http://www.sanalpazar.com/urunalin__kywAcer-Aspire-5742g-Anakart

Linktekilerin çoğu en fazla 6 gb ram desteği var sanırım orjinal değil. Çünkü benim pcme 8 gb ram monte edip kullandım.

• arkadaşlar oyun oynarken ısınma sorunundan dolayı sanırım pc birden kapanıyor buna nasıl bir çözüm bulabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: melancholy861

arkadaşlar oyun oynarken ısınma sorunundan dolayı sanırım pc birden kapanıyor buna nasıl bir çözüm bulabilirim

içine hava tut lastikçide
    işe yarıyor emin ol
  • İkinci el anakart nereden bulabilirim?

• s.a arkadaslar 2 senedır bu bılgısayarı i3 işlemci nvdia gt420m ekra akrtı 4gb ram 500gb hard dısk norma bır sekılde format attım hersey duzgundu ekran kartı drıverını kurdum res attı ve wondows acılısta tam masaustu gelcekkken ekran donuyor ve saatlerce o sekılde kalıyor ekran kartı drıverında sorun dıye dusundum tekrar formatladım bu seferde artık masaustu gelıyor 2-3 dk ıcınde ekran kararıyor ve ole duruyor bazen pili cıkartıp kapatabılıyorum bunun br cozumu varmı yardım edın arkadaslar kafayı sıyırıcam 2 gundur ugrasıyorum şimdiden saolun
  • acarr kullanıcısına yanıt
    hocam bilgisayarı güvenli modda aç, ekran kartının driverını kaldır, nvidia nın sitesinden modeli girerek indirdiğin driver ı yükle düzelir. aygıt yöneticisinden de eksik olan driverlara bak, mesela işlemcinin driveri varsa ve yüklemediysen ekran kartının driveri hata verebilir yada yüklenmeyebilir.
  • dediğini yaptım en son drıverı kuruyordum aynı hatayı alıyordum sımdı yenıden ındırıyorum ınsallşah olur saolasın
  • yok ya kafayı yemek uzereyım dedıgını harfıyen yapıyorum yınede yok ekran kartı drıver kurulumundan sonra yenıden başlat dedıgım anda masaustu tam acılacakken sıyah bı ekranda kalıyorum yokmu bunun bı çözümü
    O zaman windows 8 yükle sen hocam driver ile uğraştırmıyor.
  • acıkcası onuda denedım yanı 8.1 drıverlar otomatık oldu ekran kartı drıverı vga olaraktı surucu guncelle yaptım ole oldu yenıden baslata tıkladım aynı sorun win 8de sorun olmaz dıyorsan denıyım ne dersin?
    Dene bakalım ama acaba ekran kartında donanımsal olarak mı bir problem var diye düşünmeye başladım.
  • Arkadaşlar iyi günler.bende de i5 acer 5742g var ve hiç bir sorun çıkartmadı bugüne kadar.Ancak son 2 haftadır pc'yi hareket ettirdiğim anda wireless kapanıyor wireless ışığı yanmıyor ve hiç bir modemi de görmüyor.Yine de kapatıp açınca düzeliyordu ancak artık düzelmiyor.Böyle bir problem yaşayan var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • @ahmetacikgoz
    ne yaptıysam olmuyor.. sanırım ekran kartında sıkıntı var arkadaslar yedek parca olarak satıcam makıneyı saglam parcalar i3 işlemci 500gb hard disk 4(x2) gb ram ekran (1 tane ölü pikselvar) kısacası ekran kartı harıc hersey sıkıntısız calısıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acarr -- 29 Eylül 2014; 21:41:09 >
  • bende bugun aldım ikinci el inşallah böyle sıkıntılar yaşamam :D
  • junleee kullanıcısına yanıt
    Konuyu takip ediyorum arkadaşlar herhangi bir sorun yaşadığınızda yazmaya devam edebilirsiniz, elimden geldiğince yardımda bulunurum.
  • hocam win 8 kurdum dün
    acer in sitesindeki driverlar en günceli diye düşünüyorum ancak tarihleri 2011 en erkeni yani
    daha güncel driverlar bulabilmem mümkün müdür
    win 8 kendisi kuruyor ancak ben yinede indirip orjinal driverini kurmak istiyorum
    özellikle de ekran kartı için intel bu tarz güncellemelerle ekran kartlarını çok daha iyi durumlara getirebiliyor önerilerinize açıgım teşekkürler :)
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.