Şimdi Ara

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.139
Cevap
77
Favori
190.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Maximum_Carnage

Edit: Bu arada "birinci kitabın yarısını anca bitirdim." derken Kılıçların Fırtınası Kısım 1'den bahsediyorsun değil mi? Yoksa ben sana istemeden spoiler mı veriyorum, öyleyse açma usta.

Burayı görmeden önce spoileri açtım, fakat alttaki yazıyı görünce hemen kapattım. İlk kitabın yarısındayım evet.
  • 3. kitabın tamamını bitirdim.

3. Kitap ağır spoiler bitimeyen açmasın.

Tyrion gene yaptı yapacağını gider ayak adam favori karakterim. Robb'a yazık oldu bence kuzey kralını çok kolay harcadılar. Arya'nın bölümleri biraz sıkıcıydı aralarda oradan oraya dolandı durdu ben kitabın başında o metal parayı kullanıp gitmesini bekliyordum. Bir de bu Baelish ne şerefsiz adammış. Bu arada bence Benjen Stark ormanın çocuklarının arasında çıkacak hatta üç gözlü karga o olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Susanoo -- 12 Mayıs 2012; 12:47:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

quote:

Edit: Bu arada "birinci kitabın yarısını anca bitirdim." derken Kılıçların Fırtınası Kısım 1'den bahsediyorsun değil mi? Yoksa ben sana istemeden spoiler mı veriyorum, öyleyse açma usta.

Burayı görmeden önce spoileri açtım, fakat alttaki yazıyı görünce hemen kapattım. İlk kitabın yarısındayım evet.

Kusura bakma o zaman, ben de konsey falan deyince dizide olandan bahsettiğini fark edip sonradan uyandım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

quote:

Kusura bakma o zaman, ben de konsey falan deyince dizide olandan bahsettiğini fark edip sonradan uyandım.

Önemli değil hocam. O kadar spoiler manyağı biri değilim, sıkıntı yok benim açımdan.

Birde yeni kitapla beraber sayfalar hep ; Lordlar, leydiler, sörler le kaynıyor. gene 15-20 tane yan karakter geldi diziye. Bir karakteri okurken, aynı karaktere geldiğimiz zaman aradan 40-50 sayfa geçmiş oluyor bazen olayları unutuyorum ben. Bir karakter için nerdeyse 16-17 sayfa yazı var 1 bölüm için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Said6

3. kitabın tamamını bitirdim.

3. Kitap ağır spoiler bitimeyen açmasın.

Tyrion gene yaptı yapacağını gider ayak adam favori karakterim. Robb'a yazık oldu bence kuzey kralını çok kolay harcadılar. Arya'nın bölümleri biraz sıkıcıydı aralarda oradan oraya dolandı durdu ben kitabın başında o metal parayı kullanıp gitmesini bekliyordum. Bir de bu Baelish ne şerefsiz adammış. Bu arada bence Benjen Stark ormanın çocuklarının arasında çıkacak hatta üç gözlü karga o olabilir.

3. kitabı bitirmeyenler açmasın.

Aynen bu kitapta en çok Tyrion ın bölümlerini severek okudum. Tyrion gibi karakter yok şu kitapta. Hep cüce diye haksız yere suçlandı. Yaptıkları suçları herkes Tyrion a yığmaya çalıştı. Bran'a saldırı, Joffrey in ölümü. Adam şehiri kurtardı yine kimseye yaranamadı . Ama sonu güzeldi hapisten kaçıp o fahişeyi ve babası Tywin i öldürmesi 10 numaraydı:D Bundan sonra ne yapacak merak ediyorum cidden.

Starklara gelince aile zaten parça parçaydı. Şimdide Stark namına diyarın bildiği hiç kimse kalmadı.
    -Robb cidden savaşlarda kazanmasına rağmen entrikalara kurban gitti. Harbi içim gitti o kızıl düğün olayını okurken. İnş Freyler ve şu Roose Balton denen şerefsiz bunların acısını çeker. Gerçi kitabın sununda Catelyn'in aynı haydutların başı dondorian mı neyse onun gibi ölümden geri gelip 2 freyin ölümüne sebep olması güzeldi. Merret denen Frey, Roose Balton un gelinin babası ve kışyarı himaye amacıyla giden çocuklardan birinin babasıydı.Rehin olarak ölende Freylerin 3. varisiydi. İnş hepsinin geberdiğini okurum:D

-Sansa zaten can sıkıcı bi durumdu. İstemeyek olsada Tyrion la evlendi ama. Evlenebileceği en iyi adamda oydu. Cüce olması dışında o kalede adam gibi adam bi oydu çünkü:D Sansa Joffrey ölünce kaçtı ama yağmurdan kaçarken doluya tutuldu. Serçeparmak şerefsizi hepsinden beter. Herşey bu ****nin başının altından çıkmış gibi gözüküyor. İlk eli karısına öldürtüp(Catelyn'in kız kardeşi şu kartal yuvarındaki kahpe) Catelyn a mesaj yollayıp Starkları bi nevi savaşın içine çeken bu şerefsizmiş. Şimdide şerefsizin Sansa da gözü var gibi. Sansa ya ne olacağı malum.

-Brann a gelirsek. İlk kitaptan beri buna ne olacağını merak ediyorum. Suru geçip 3 gözlü kargayı bulmak için yola çıktı. Arya ve jon da kurt rüyaları görselerde(deri değiştiren işte) Hiçbiri Brann gibi güçlü değil. İstediği zaman kurdunun içine girebiliyor,kurttan başka canlılarında içine girebiliyor hodor gibi mesela.Artı bi ara şu büvet ağaçlarımı neyse onların içine girip jon a bakmıştı., İleride 3 gözlü kargadan güçlerini tam olarak nasıl kullanacağını öğrenecek gibi. 4. kitaptada kitabın ismine bakacak olursak. en çok brann üzerinde duracaklar bence.

-Arya 2. kitaptada 3. kitaptada aryanın sağda solda gezmesi acayip canımı sıktı hele bu kitapda önüne gelene yakalanıp esir olmasından bıktım. Şu an o demir parayı kullanıp biryerlere yelken açtı ama kim bilir yine kimlerin eline düşecek:d Bi ihtimal yedi krallıktan ayrılıp şu yüzünü değiştirip kaybalon adamı bulup büyü filan öğrenebilir. Arya nın nasıl geişçceğinide acayip merak ediyom. Güçlenceği kesinde nasıl olcak acaba.

-Rickon ada ne oldu bilmiyoz,ses seda yok. Amk Arya sı önüne gelene yakaladı ama Rickon dan çıt yok:D Kuzeyde gezmesine rağmen gören demi çıkmadı hiç merak ediyorum. Brann veya Rickon dan birinin yaşadığı ortaya çıksa etraf baya karışır. Gerçi şu baltonun piçi biliyor ama tek başlarına ölürler diye düşünüyordur. Theon ve piç kakkında, o şerefsiz piçin babası Roose Balton a mesaj yollayıp Kışyarının yanmasını Theon ın üstüne atması ve Theonun baş parmağının derisini göndermesinden başka hiç birşey duymadık.

-Jona gelirsek,yabanılarda gezip şu ygritt genen kadınla işi pişirmesi hoşuma gitmişti baya:D Kadının ölmesi cidden yaızk oldu. Stannisin gelip suru kurtarması ve jon a kışyarını teklif etmesi baya şaşırtıcıydı. Ama jon kabul etmeyecek galiba. Sonuçta Lord kumandan seçildi. Stannis e ne cevap verecek oda merak konusu. Gerçi kışyarını alsa iyi olurdu. İleride kesin zaten alıcaklar illah bir starka geçicek ama kime. Kuzeyin Roose Balton denen şerefsize kalacağını düşünmüyorum.

İleride savaşlar krallar değilde serinin adı gibi Buz ve Ateş arasında olacakmış gibi gözüküyor.

• The man who fears losing has already lost. Fear cuts deeper than swords.

Arya iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grozny

ve evet kılıçların fırtınası 3. günün sonunda bitti, ve bende bittim, noluyor arkadaş? allah rızası için 4. kitabı okumuş biri bana pm felan birşey atsın

Ne öğrenmek istiyorsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fabrice

quote:

Orijinalden alıntı: Grozny

ve evet kılıçların fırtınası 3. günün sonunda bitti, ve bende bittim, noluyor arkadaş? allah rızası için 4. kitabı okumuş biri bana pm felan birşey atsın

Ne öğrenmek istiyorsun ?

arkadaş spoiler butonun neyi varya yazıp yazıp silmekden bıkdım..

pm atıyorum mecbur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grozny -- 12 Mayıs 2012; 23:42:27 >
  • Şimdi geç oldu da unutmazsam yarın PM ile göndereyim cevaplarını.
  • Daha kralların çarpışması 2. kısımdayım ve diğer kitaplar çıktı. Sanırım biraz hızlı okumam gerekiyor artık.
  • I. kısım bitti, II. kısıma başladım,
    Olaylar, olaylar :)
  • Arkadaşlar bende 1.kitabı okuyorum malum iş güçten anca.

Kitabın çevirisinden midir, yoksa normal dilindenmidir, hiçbir edebi ağırlık hissetmiyorum. Sanki çocuk hikayesi okur gibi, dilde bir yoğunluk yok. İlk kitap olduğu için midir bu yoksa genel mi böyle ?
  • beyler ben 2.kitap 1.kısımdayımda 3.kitaptan sonra türkçeye çevirilen varmı ona göre yavaş ya da hızlı okuyacağım hemen bitirip ortada kalmak istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Don-Vito Corleone

beyler ben 2.kitap 1.kısımdayımda 3.kitaptan sonra türkçeye çevirilen varmı ona göre yavaş ya da hızlı okuyacağım hemen bitirip ortada kalmak istemiyorum

4. kitabı çevirilmeye başlandı ama ne zaman biteceğine dair bi tarih yok. Siz yavaş yavaş okuyun bence.
  • Tek bir soru soracağım ve tek bir cevap istiyorum "evet" ya da "hayır" lütfen daha fazlasını söylemeyin.

Lannister'lar sürekli böyle kazanmaya devam mı edecek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nihilous -- 15 Mayıs 2012; 17:02:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nihilous

Tek bir soru soracağım ve tek bir cevap istiyorum "evet" ya da "hayır" lütfen daha fazlasını söylemeyin.

Hayır.

• quote:

Tek bir soru soracağım ve tek bir cevap istiyorum "evet" ya da "hayır" lütfen daha fazlasını söylemeyin.

3kitap

lanisterlar okadarada kazanmış durumda değil lord tywin ne olduğu malum

4.kitap bir hayli merak uyandırıyor çıkmasınada ne yazıkki epey var

• quote:

Orijinalden alıntı: 1444

quote:

3kitap

4. kitabı 3. kitap gibi uzun süre bekleyeceğimizi sanmıyorum. İlk olarak 3. kitap zaten belirlenen tarihten 1 ay sonra çıktığından 4. kitabın çevirisi başlayalı baya oldu. İkincisi 4. kitap buz ve ateş serisinde ki en az kelime sayısına sahip kitap.Yani öyle uzun sürmez çevirisi. Gerçi epsilona pek güvenmiyorum. Mazallah dizinin öbür sezonunu bile bekletebilirler bizi:D

• quote:

Orijinalden alıntı: 1444

quote:

3kitap

Hocam daha ne olacak? Adamlar savaşı kazandı, Vadi'yi alacaklar ve Güney'in desteğini aldılar. Starklar desen zaten sürekli hayatın şamarını yiyorlar. Robb'un krallık çatırdamaya başladı.

Daha 1. Kısımın yarısındayım.

• Verdim bakalım ilk kitabın siparişini 14 liradan
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.