Şimdi Ara

BRC LDI'li MONTAJ RESİMLERİ (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.235
Cevap
27
Favori
309.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim Faruk Bey'e bir sorum olacak. Nissan Qashqai araçların subapları magnezyum alaşımlı. Normal lpg takıldığında bir süre sonra subap problemleri ortaya çıkıyor. BRC'nin bu yeni likit sistemi (LPİ) bu probleme çare olabelecek mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SYNAPSIS

Selamlar,
    benim Faruk Bey'e bir sorum olacak. Nissan Qashqai araçların subapları magnezyum alaşımlı. Normal lpg takıldığında bir süre sonra subap problemleri ortaya çıkıyor. BRC'nin bu yeni likit sistemi (LPİ) bu probleme çare olabelecek mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

1. sayfadaki resimleri incelerseniz orada sıfır Qashqai ye dönüşüm yapıldığını ve test edildiğini görürsünüz. Fakat sonuç hakkında şimdilik kitimiz gelmediği için net bir bilgim yok. Kit geldikten sonra bu sorunuzun net yanıtını verebilirim.
    Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOXB

quote:

Orijinalden alıntı: PRINS ANKARA

quote:

Orijinalden alıntı: GOXB

quote:

Orijinalden alıntı: PRINS ANKARA

siz hangi 2006 da montaj yapılmış kite motor ve parça garantisi verdiniz???

buyrun yazın, yaramaz çocuk

Bakımlarını yaptırmadığı için garanti kapsamından çıkan bir müşteriye dahi yardımcı oldular. Gözünüzü dört açıp forumu daha iyi takip etmeye çalışın size tavsiyem.

6 yıllık montaj mıydı?

Bir konu laf ebeliği yapılarak ancak bu kadar saptırılabilir. Adam garanti kapsamında aracını yaptırmaya çalışmıyor. Vereyim paramı 5 yıllık sorunumu çözün diyor. Düzeltebildiniz mi hatayı? Bulamadınız sorunu bile. Tek diyebildiğiniz mahkemeye git! Aman ne büyük öneri eksik olmayın.

Bu konuyu takip edenlerden ve değerli BRC ustalarından özür diliyorum. Tekrar mesaj yazarak konunun daha fazla kirlenmesine katkıda bulunmayacağım.
    Herkese iyi yıllar.

sayın Goxb ,

tüketiciye bilgimiz olduktan sonra ,mesai saati gözetmeden hizmet verdik...

• prins ankara.. forumlardan çıkardıgım sonuç sizin büyük ihtimal ufuk bey olduğunuz... Son durum nedir şu direct liqui max sisteminde.
    Hazirana ancak başlar diyorlar montajlar..fiyata da çok yüksek tahminlerde bulunuyorlar..Sizce ne kadar olabilir fiyatı...Buhar sisteminden farkı ne bu sistemin.. Brc de lpdi sistemini yakında çıkartacakmış.. Bakalım en uygunu hangisi olacak..İnanın binlerce insan var taktıracak..Büyük bir pazar var ama fiyatlar yüksek olursa ben dahil ( ki ilk taktıracak biri benim diyorum ) cok az kimse taktırır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

quote:

Orijinalden alıntı: albaya

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: watcherb

Faruk Bey 1 aylık yeni aveo sendan sahibiyim brc'nin yeni çıkacak bu kitini beklemeteyim kesinlikle çıktığında ilk taktıracaklar listesine benide ekliyebilirsiniz tabiki fiyatıda makul bir seviyede olursa :) bu arada benim aracıma hangi sistem uygulanabiliyor acaba LPI mı yoksa LPDI mı ?

LPI uygulanıyor.
    İlk montajı aurıs e yapacağım zaten test sürüşü yapabilirsiniz :))
    Rakibine göre ucuz olacağı aşikâr zaten

ney başladın mı abi uygulamaya yoksa d4'lere :D

Heyecanınız, anlama yeti nizin önüne geçmiş güldürdün beni :))
    Başlanınca sağır sultanlar bile duyacak merak etmeyin, siz sordukca utanıyoruz zaten

faruk abi varmı bi gelişme

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Faruk Bey 1 aylık yeni aveo sendan sahibiyim brc'nin yeni çıkacak bu kitini beklemeteyim kesinlikle çıktığında ilk taktıracaklar listesine benide ekliyebilirsiniz tabiki fiyatıda makul bir seviyede olursa :) bu arada benim aracıma hangi sistem uygulanabiliyor acaba LPI mı yoksa LPDI mı ?

LPI uygulanıyor.
    İlk montajı aurıs e yapacağım zaten test sürüşü yapabilirsiniz :))
    Rakibine göre ucuz olacağı aşikâr zaten

ney başladın mı abi uygulamaya yoksa d4'lere :D

Heyecanınız, anlama yeti nizin önüne geçmiş güldürdün beni :))
    Başlanınca sağır sultanlar bile duyacak merak etmeyin, siz sordukca utanıyoruz zaten

faruk abi varmı bi gelişme

Sağır sultan mesajından sonra Ben sormuyorum

• Sıkıntı benzin için üretilen parçalarda likit LPG kullanıldığı için bu parçalara da kiti üreten firmanın "E" belgesi alması gerekiyor. Standartlarda buna dair bir hüküm yok.
    BRC' de araçlardaki kendi imalatı olmayan bu parçalara LPG ve CNG' de kullanmak için "E" belgesi alamıyor. İlgili standartta bu konuyla ilgili bir düzenleme yapılması gerekiyor. Gecikmenin bir nedeni de bu.
    Araç üreticileri ile çalışmalar sürüyor.
    Bizde kendi araçlarımıza monte etmek üzere kit istiyoruz, Gelince takacağız ve sizlere duyuracağız.
    saygılar.
  • peki kendi aracımıza deyip bir tane de 6 silindirli honda accord 3.0 Litre 200 hp için isteseniz kitlerden? ben size vereyim aracı bir 3 - 5 gün sizin olsun :) Geçen gün sizin numaranızı arkadaşa verdim. aynı benim alacağım araçtan var kendisinde. 6 silindirlilere şimdilik gelmeyecek kit demişsiniz sanırım. arkadaş ta montajda illaki manifold sökülsün o zaman diyor. uygun mudur Faruk hocam? bir de ne zaman gelir 6 silindirli araç için kit? Bu sorunun cevabı önemli ona göre belki LPG takılı bir araç ta düşünebilirim. Şu anda baktıklarım içinde bir tane LPG li olan da var...
  • faruk ustammmm..

Lpdi sistemi ne alemde ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocakus

peki kendi aracımıza deyip bir tane de 6 silindirli honda accord 3.0 Litre 200 hp için isteseniz kitlerden? ben size vereyim aracı bir 3 - 5 gün sizin olsun :) Geçen gün sizin numaranızı arkadaşa verdim. aynı benim alacağım araçtan var kendisinde. 6 silindirlilere şimdilik gelmeyecek kit demişsiniz sanırım. arkadaş ta montajda illaki manifold sökülsün o zaman diyor. uygun mudur Faruk hocam? bir de ne zaman gelir 6 silindirli araç için kit? Bu sorunun cevabı önemli ona göre belki LPG takılı bir araç ta düşünebilirim. Şu anda baktıklarım içinde bir tane LPG li olan da var...

Evet arkadaşınızla görüştüm Sakaryalı kendisi sanırım,
    Sakarya honda servisi personeli bizim serviste eğitim alıyorlardı o gün ve servis personeli aracı ve arkadaşınızı hatırladı, onlara da gidip sormuşlar aynı soruları.
    Şuan ki mevcut kitlerimizi manifoldu sökerek montaj yapabileceğimi kendisine söyledim, bana dönüş yapacağını iletti. LPI kitimizi beklemeyecekse randevu alarak montaja gelebilirler.
    LPI kitini bekleyeceklerse biraz beklemeleri gerekecek malesef.

Sıkıntı benzin için üretilen parçalarda likit LPG kullanıldığı için bu parçalara da kiti üreten firmanın "E" belgesi alması gerekiyor. Standartlarda buna dair bir hüküm yok.
    BRC' de araçlardaki kendi imalatı olmayan bu parçalara LPG ve CNG' de kullanmak için "E" belgesi alamıyor. İlgili standartta bu konuyla ilgili bir düzenleme yapılması gerekiyor. Gecikmenin bir nedeni de bu.

Yukarıda da belirttiğim nedenlerle şuan kitler gelse bile ruhsata işlenmesi konusunda sıkıntı var bu nedenle ancak kendi araçlarımıza takarak denemelerimizi ve eğitimlerimizi sürdüreceğiz. Kit geldiğinde eğitim sorunumuz kalmamış olacak.
    İyi pazarlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocakus

peki kendi aracımıza deyip bir tane de 6 silindirli honda accord 3.0 Litre 200 hp için isteseniz kitlerden? ben size vereyim aracı bir 3 - 5 gün sizin olsun :) Geçen gün sizin numaranızı arkadaşa verdim. aynı benim alacağım araçtan var kendisinde. 6 silindirlilere şimdilik gelmeyecek kit demişsiniz sanırım. arkadaş ta montajda illaki manifold sökülsün o zaman diyor. uygun mudur Faruk hocam? bir de ne zaman gelir 6 silindirli araç için kit? Bu sorunun cevabı önemli ona göre belki LPG takılı bir araç ta düşünebilirim. Şu anda baktıklarım içinde bir tane LPG li olan da var...

Evet arkadaşınızla görüştüm Sakaryalı kendisi sanırım,
    Sakarya honda servisi personeli bizim serviste eğitim alıyorlardı o gün ve servis personeli aracı ve arkadaşınızı hatırladı, onlara da gidip sormuşlar aynı soruları.
    Şuan ki mevcut kitlerimizi manifoldu sökerek montaj yapabileceğimi kendisine söyledim, bana dönüş yapacağını iletti. LPI kitimizi beklemeyecekse randevu alarak montaja gelebilirler.
    LPI kitini bekleyeceklerse biraz beklemeleri gerekecek malesef.

Sıkıntı benzin için üretilen parçalarda likit LPG kullanıldığı için bu parçalara da kiti üreten firmanın "E" belgesi alması gerekiyor. Standartlarda buna dair bir hüküm yok.

Yukarıda da belirttiğim nedenlerle şuan kitler gelse bile ruhsata işlenmesi konusunda sıkıntı var bu nedenle ancak kendi araçlarımıza takarak denemelerimizi ve eğitimlerimizi sürdüreceğiz. Kit geldiğinde eğitim sorunumuz kalmamış olacak.
    İyi pazarlar.

Tecrübelerinize bilgi birikiminize ve firmayla olan iletişiminize göre tahmin bu süreç ne kadar sürer??

• herkese iyi forumlar,

benim gerçekten çok merak ettiğim bir konu var, alfa romeo guiletta 14 TB 120 hp motorlarda avrupada fabrikadan lpgli olarak çıkan araçlar olduğunu keşfettim internette hatta;

Technical specifications of the Alfa Romeo Giulietta 120 HP 1.4 LPG Turbo

BODY DIMENSIONS
    SPECIFICATIONS Number of seats 5
    Number of doors 5
    length/width (mm) 4351/1798
    height (mm) 1465
    Wheelbase (mm) 2634
    Front/rear track (mm) 1554/1554
    Boot capacity (dm3) 275
    TECHNICAL
    SPECIFICATIONS
    SPECIFICATIONS No. of cylinders, arrangement 4
    Bore × stroke (mm) 72x84
    Displacement (cm3) 1368
    Compression ratio 9.8:1
    Maximum power output kW (HP - EC) at rpm
    (NORMAL)
    88/120 at 5000 rpm
    Maximum power output kW (HP - EC) at rpm
    (DYNAMIC)
    88/120 at 5000 rpm
    Peak torque Nm (kgm - EC) at rpm (NORMAL) 206 (21) at 1750 rpm
    Peak torque Nm (kgm - EC) at rpm (DYNAMIC)
    Timing system (drive) Toothed belt with hydraulic
    tappets with fixed timing
    Power supply Electronic fuel injection
    Sequential Multipoint
    phased, electronically
    controlled with turbo and
    Intercooler
    Stop&Start system N/A
    ELECTRICAL SYSTEM Battery: capacity (Ah) / Generator (A) 63Ah/450
    TRANSMISSION Drive front
    Gearbox 6-speed manual
    First 1:4.154
    Second 1:2.118
    Third 1:1.484
    Fourth 1:1.116
    Fifth 1:0.897
    Sixth 1:0.767
    Reverse 1:4.000
    Final drive torque 1:3.579
    TYRES Tyre size 205/55 R16 91V
    Rim size 7J x 16
    STEERING SYSTEM Steering box Dual Pinion
    Turning circle (kerb to kerb) (m) 10.9
    BRAKES: D (DISC) Front (mm) 281
    Rear (mm) 264
    CAPACITIES - WEIGHTS Fuel tank (litres) 60 + 38 (LPG)
    Kerb weight (kg) 1392
    Max towing weight (kg) non-braked 500
    Max towing weight (kg) braked 1300
    PERFORMANCE Max. speed (km/h) 195
    Acceleration (1 person + 30 kg) 0-100 km/h (s) 10.3
    FUEL CONSUMPTION -
    EMISSIONS as per
    directive 1999/100/EC
    Urban cycle (l/100km) 8.5 (p) - 10.9 (lpg)
    Extra-urban cycle (l/100km) 5.2 (p) - 6.8 (lpg)
    Combined cycle (l/100km) 6.4 (p) - 8.3 (lpg)
    CO2 emissions (g/km) 149 (p) - 134 (lpg)
    Service 30,000 km
    Environmental classification Euro 5
    Pick-up in lowest gear from 60 to 100 km/h 11.1
    Pick-up in highest gear from 80 to 120 km/h 14.9

bu pdf dosyasını bile buldum. Eminim ki alfa romeo distribütörleri bu aracı Türkiye'de piyasaya sürmeyecek ama bu aracın lpg yada geliştirilen diğer teknolojilerle birlikte dönüşüm olma ihtimali nedir. Ben daha hiç rastlamadım lpgli 1.4 TB 120hplik bir guilettaya ama neden olmasın diyorum sonuçta uyumu olmasa fabrika bu şekilde üretmezdi

şimdiden teşekkürle faruk sevgili usta ve herkes....

• Durduk yerde kendimizi diğer ülkelerle kıyaslamak doğru olmaz arkadaşlar :)
    Yurt dışında daha birçok marka direk LPG li çıkarken aynı araç distribütörleri servise LPG li araç almaya imtina ediyorlar hala.

Sorunuza gelince BRC bayilerinden birini ziyaret ederek aracınıza dönüşüm yaptırabilirsiniz aracınıza LPG uyumunda sorun yok.
    Bu araçlar Türkiyede zaten yoğun satılmadığı için görmediniz lpglisin bana göre.
  • faruk bey yanlışsam düzeltin lütfen prins bu işi şuanda yapmıyormu? onlarda bu e belgesi sorunu bulunmamaktadırmı ?
  • quote:

Durduk yerde kendimizi diğer ülkelerle kıyaslamak doğru olmaz arkadaşlar :)
    Yurt dışında daha birçok marka direk LPG li çıkarken aynı araç distribütörleri servise LPG li araç almaya imtina ediyorlar hala.

Sorunuza gelince BRC bayilerinden birini ziyaret ederek aracınıza dönüşüm yaptırabilirsiniz aracınıza LPG uyumunda sorun yok.
    Bu araçlar Türkiyede zaten yoğun satılmadığı için görmediniz lpglisin bana göre.

çok teşekkür ederim size, çalışma prensibi olarak fsi yada tsi gibi lpgye uyumu olmayan bir sistemi olmadığını öğrenmem çok iyi oldu, aslında araca daha sahip değilim hala astra cdti kullanıcısıyım ama guiletta sahibi olmak istiyorum ancak fiyatını daha uygun alabilmek için dizel olanı değilde benzinli 1.4 TB multiairi alıp lpg taktırmak gibi bir planım var ve sizden aldığım yanıt beni rahatlattı teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

quote:

Durduk yerde kendimizi diğer ülkelerle kıyaslamak doğru olmaz arkadaşlar :)

çok teşekkür ederim size, çalışma prensibi olarak fsi yada tsi gibi lpgye uyumu olmayan bir sistemi olmadığını öğrenmem çok iyi oldu, aslında araca daha sahip değilim hala astra cdti kullanıcısıyım ama guiletta sahibi olmak istiyorum ancak fiyatını daha uygun alabilmek için dizel olanı değilde benzinli 1.4 TB multiairi alıp lpg taktırmak gibi bir planım var ve sizden aldığım yanıt beni rahatlattı teşekkürler...

Biz FSI ve TSI lerede takıyoruz zaten 3 yılı aşkın olarak :))
    Saygılar.

• quote:

faruk bey yanlışsam düzeltin lütfen prins bu işi şuanda yapmıyormu? onlarda bu e belgesi sorunu bulunmamaktadırmı ?

Bilmiyorum kendilerine sormanız gerek.
    Bu sorunu aşabilmiş olsalardı sivile de takmaya başlarlardı değilmi, hala test araçlarından başkasına takmadıklarına göre sorunumuz aynı olabilir
  • quote:

quote:

faruk bey yanlışsam düzeltin lütfen prins bu işi şuanda yapmıyormu? onlarda bu e belgesi sorunu bulunmamaktadırmı ?

Bu sorunu aşabilmiş olsalardı sivile de takmaya başlarlardı değilmi, hala test araçlarından başkasına takmadıklarına göre sorunumuz aynı olabilir

prins te brc gibi prosedürleri halletmeye calışıyıor...sanırım haziranı bulacak..zaten temmuzda taktırmayı düşünüyordum..ilk hangisi cıkarırsa hemen taktıracagım..

• quote:

quote:

cevap için teşekkür ederim gerçi aracım daha yeni 3000 km yeni gördü araç bir 2 sene daha garantiden dolayı gaz olayını düşünmüyorum pek ama brc bu sisteme geçtiği zamanda sistemin montajı için sizden randevu alacağım kesinlikle

• quote:

quote:

quote:

cevap için teşekkür ederim gerçi aracım daha yeni 3000 km yeni gördü araç bir 2 sene daha garantiden dolayı gaz olayını düşünmüyorum pek ama brc bu sisteme geçtiği zamanda sistemin montajı için sizden randevu alacağım kesinlikle

Bekleriz efendim

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.