Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (205. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.002
Cevap
72
Favori
1.494.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 04.04.2011 fatura tarihli ve TELPA garantili telefonumu, Galaxy S alma düşüncemden dolayı satıyorum. Root yapılmamıştır, rom vs yüklenmemiştir. Yani garanti kapsamından çıkarabilcek bir müdahalede bulunulmamıştır. IMEI kaydında bir problem yok. Kapağı SİYAHTIR. Extra beyaz kapak çıkmadı kutudan. Kutu içeriği resimde. Android market açıktır. Kozmetik olarak güzeldir.

550 tl

http://forum.donanimhaber.com/m_49775211/mpage_1/f_/key_//tm.htm#49775211

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullah b. abdullah -- 4 Temmuz 2011; 12:27:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambursman

quote:

Orijinalden alıntı: rambursman

bugün yada yarın hızlial.com dan sipariş vereceğim. bu modeli alayımmı yoksa aynı fiyata şu daha iyi olur dediğiniz bir model varmı? galaxy s inceledim şahane bir telefon, aceninde ondan aşağı kalır yanı yok diyorlar.

selam, bana kalırsa aynı fiyata alınabilecek en iyi telefon bu...eksikleri elbette var.Şu an benim telefonum kendi kendine kapanma sorunu ve titreşimin çalışmamasından ötürü serviste.Ama bu sadece ACE'e özgü değil.Hiç sorun yaşamayanlarda var.Ben buradan birkaç sefer sorunumu yazdım cevap veren olmadı,demek ki herkes sorun yaşamıyor...
    Dediğim gibi normalde bu fiyata alınabilecek en iyi Android telefon. Ama bütçen 1,000-1,200 gibi ise galaxy s yada lg optimus 2X gibi bir üst sınıf telefonlar çok daha iyidir.zaten özelliklerini karşılaştırınca anlarsın.
    Bana aldığın için pişmanmısın diye soracak olursan; telefonda meydana gelen sorunları servis halledebilir diye düşünüyorum ve telefonun kullanımından aldığım hazzı daha arızası bastırmadığı için , pişman değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayyetis

HD fotograf çekmek imkansız mı Ace le?:/

quote:

dostlar,ana ekranda her sayfaya ayrı bi fotograf koyabiliyo muyuz?

yok mu bi bilen?
  • Arkadaşlar bende şöyle bir sorun var..

Görev yöneticisinden Paket bölümüne girdiğimde;

Paket boyutu: kod + veri
    Program: 49,41 MB /181 MB yazıyor.

Ama bu 49 luk kısım telefonu aldığım zaman çok daha düşüktü.

Bu kendi artmış bunu nasıl düşürebiliriz??

Bir de RAM baya bir yükseldi benim onu nasıl düşürebiliriz?

Açıklarsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liverah -- 4 Temmuz 2011; 17:41:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vassago111

quote:

Orijinalden alıntı: vassago111

ya bu 2.3.4 çok kasıyor bence bende. tuş kilidini açmak için tuşa bastığımda baya bekliyor. orjinal tur kodlu froyo 2.2.1 yüklemenin yolu yok mu şimdi?

• bugün yetkili servise gittim android'i güncelleştirmek için ace için sadece froyonun çıktığını başka versiyon yükleyemeyeceklerini söyledi. hatta arayıp teyid etti. kendim yüklesem dedim riskini kendin alırsın gibi bişey ima etti. ben de froyo'dan devam etmeye karar verdim.
    ve bi sorum olacak telefonun köşelerine takılan ortası açık kılıf var mı? telefonun önü açık kalacak sadece köşeleri koruyacak düşmelere karşı?
  • quote:

quote:

HD fotograf çekmek imkansız mı Ace le?:/

quote:

yok mu bi bilen?

hd fotodan kastınız nedir anlamadım hd video çözünürlüğünde sıkça kullanılan bir terim zaten 2 mp (1600 x 1200) bir kamera bile hd (1280x720) çözünürlüğün üzerinde bir çözünürlük verir ace ın kamerası 5 mp olduğuna göre bu çözünürlüğün çok üstünde zaten.hd den kasıt geniş ekran foto ise bununla ilgili bir program varmı araştırmak gerekir

ikinci konuya gelirsek ana ekrana tek bir foto koyabiliyorsunuz sadece tuş kilidi ekranını ayrıca başka fotoyla süsleyebiliyorsunuz tuş kilidi devreye girdiğinde tuş açıp kaparken bu foto görünüyor ama sizin ana ekranda yapmak istediğiniz şey sanırım sağa sola kaydırdğınızda her geçişte başka foto çıksın istiyorsunuz bunun içinse önerim istediğiniz fotoları uygun boyutta birleştirerek tek bir kare haline getirip ana ekran arka planı yapmanız böylece istediğiniz görünüme bir kaç ince ayardan sonra ulaşmanız mümkün görünüyor.

• Arkadaşlar bende şöyle bir sorun var..

Açıklarsanız sevinirim
  • quote:

uygulama kullanmadan yapılamıyor diye biliyorum.
    fotoları yanyana birleştirip tek bir tane oluşturarak da yapılamıyor.
    çünkü duvarkağıdı olarak en fazla genişliği 640 kabul ediyor. yani sadece 2 ekran genişliği.

markette bulabileceğin "MultiPicture Live Wallpaper" uygulaması ile yapılabiliyormuş. ben denemedim ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nignes -- 4 Temmuz 2011; 17:58:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: liverah

Arkadaşlar bende şöyle bir sorun var..

Açıklarsanız sevinirim

49 iyiyimiş bayaa :) az demek istedim yani yannış anlama. örneğin bende 119
    uygulama kurdukça telefon hafızası çok daha dolu olacak.
    kurduğun uygulamaların bir kısmı SD karta bir kısmı ise telefonun hafızasına kuruluyor.

eski sayfalara bakarsan uygulamaları SD karta nasıl taşıyabileceğini ve yenileri de sd karta nasıl kurabileceğini bulabilirsin. fakat uygulamaları sd karta kursan bile yine de telefon hafızasında bir kısım veri atabiliyorlar.
    ayrıca bazı uygulamaları sd karta taşıman mümkün olmayabilir. fakat bunların birkaç taneyi geçeceğini sanmıyorum.

görev yöneticisinin "aktif uygulamalar" bölümünden kullanmadığın uygulamaları kapatabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: nignes

quote:

Açıklarsanız sevinirim

kurduğun uygulamaların bir kısmı SD karta bir kısmı ise telefonun hafızasına kuruluyor.

eski sayfalara bakarsan uygulamaları SD karta nasıl taşıyabileceğini ve yenileri de sd karta nasıl kurabileceğini bulabilirsin. fakat uygulamaları sd karta kursan bile yine de telefon hafızasında bir kısım veri atabiliyorlar.
    ayrıca bazı uygulamaları sd karta taşıman mümkün olmayabilir. fakat bunların birkaç taneyi geçeceğini sanmıyorum.

görev yöneticisinin "aktif uygulamalar" bölümünden kullanmadığın uygulamaları kapatabilirsin.

Arkadaşım cevabın için çok teşekkür ederim..

Ama şöyle bişi var benim mobil internet paketim var onunla alakalı bir durumu varmıdır bu 49 un:)

SD karta atma olayını da araştırırım.Ama kesinlikle root işlemi fln yapmak istemiyorum.

Uygulama ile de pek işim olmaz benim sadece teamviewer kullanıyorum zaten..Ama gittikçe artıyor bu kendiliğinden çözemedim:)

Rami düşürmenin yolu aktif uygulamalardan kapat diyosun yani anladım.

Belleği sil dersem ne olur?

• quote:

quote:

quote:

Açıklarsanız sevinirim

Arkadaşım cevabın için çok teşekkür ederim..

Ama şöyle bişi var benim mobil internet paketim var onunla alakalı bir durumu varmıdır bu 49 un:)

SD karta atma olayını da araştırırım.Ama kesinlikle root işlemi fln yapmak istemiyorum.

Uygulama ile de pek işim olmaz benim sadece teamviewer kullanıyorum zaten..Ama gittikçe artıyor bu kendiliğinden çözemedim:)

Rami düşürmenin yolu aktif uygulamalardan kapat diyosun yani anladım.

Belleği sil dersem ne olur?

mobil internetle ilgili bir durum değil. bilgisayarındaki harddiskin doluluk oranı gibi düşünebilirisin.

sd karta atmak için sdk kullanan çözümü deneyebilirsin. root etmiyorsun hem de geri dünüşü var.

sen uygulama kurmasan da telefonda uygulamalar var.
    browser, takvim, not defteri, mesajlar, her şey yer kaplıyor ve belli miktarda bilgi depoluyor sonuçta.
    hangisini nerde tuttuğunu bilemiyorum ama senin durumunda bir anormallik yok şu anda. henüz korkmaya gerek yok. app kurmuyorsan kolay dolmaz.

bellek konusunda pek bilgim yok.

( bu arada uygulama kurmayacaksan bu telefonun keyfini nasıl çıkaracaksın? :) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nignes -- 4 Temmuz 2011; 18:23:00 >

• quote:

quote:

uygulama kullanmadan yapılamıyor diye biliyorum.
    fotoları yanyana birleştirip tek bir tane oluşturarak da yapılamıyor.
    çünkü duvarkağıdı olarak en fazla genişliği 640 kabul ediyor. yani sadece 2 ekran genişliği.

markette bulabileceğin "MultiPicture Live Wallpaper" uygulaması ile yapılabiliyormuş. ben denemedim ama...

sagolasın

• Arksdaslar telefonu pc ye baglayip kies le uygulama yuklrmek isterken google politikasi geregi OS uyumlu olmayan cihazlara hizmet verilmemektedir yazisi cikiyor. Cihazi vatandan aldim. Cihaz cakma olabilir mi acaba. Bu konuda bilgisi olan yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speedmax

Merhaba Arkadaşlar;

2 aydır galaxy ace kullanıyorum 2.3.4 rom attım ve bu şekilde çogu sorunu çözdüm. şu an yavaşlıktan başka bir sorunum pek yok.
    Ama şu an karşıma Ace mı yoksa İphone 3Gs mi dedirtecek bir fırsat çıktı.

Yani durum şu: Abim İphone 4 aldığı için 3Gs i satmak yerine bana verip Ace i satacak.

Böyle Bir Fırsatım var. ve bende arada kaldım doğrusu bende bi size sorayım dedim.

Ne dersiniz bu duruma. Özellikle AntiACEtor(Semender44) un kesin bi yorum yapmasını isterim.

Teşekkürler.

Bu konuda yardımcı olacak karar vermemi kolaylaştıracak birileri olursa sevinirim.

Biliyorum Os x ve android apayrı şeyler.

Ama hepimiz biliyoruz ki günlük kullanımda Os x çok daha hızlı. benim ace 2.3.4 olduktan sonra tuş kilidini açması veya mesajlara girmesi bile sıkıntılı beklemelere neden olabiliyor. bu konuda yardımcı olacak iki telefonuda aktif olarak kulllanmış bir arkadaş varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: naturklich

Arkadaşlar, galaxy ace almayı düşünüyorum. Aslında fit alma kararı almıştım. Ama flash olmaması, ekran boyutlarının küçük, işlemcinin daha zayıf olması vs. beni ace almaya yöneltti. Ama şu anda ace için düzgün kurumsal firmalar arasında en ucuz fiyatı veren vatan. 729 tl.
    Sizce fiyat ne zaman 600 tl görür?
    Bir de ace'de gorilla glass var mı yok mu? Herkes bir şey söylüyor.
    Eğer varsa bu camın tek özelliği çizilmemesi mi yoksa sağlamlık özelliği de var mı? örneğin elimizden düşürsek bir şey olur mu?

Ben sana satayım 600 TL'ye. Cihaz 2 ayını doldurmadı. Şarj cihazı hariç kutu içeriği kullanılmadı, garantili. Siyah ve bayaz kapak var. Ayrıyeten camda koruyucu film ve beyaz delikli kılıfı var. İlgilenirsen pm atabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkEnergy -- 4 Temmuz 2011; 21:04:22 >

• İzmir karşıyaka Bahriyeüçok bulvarındaki samsung servisinden aldığım tel sorunumun hala devam ettiğini söyleyerek tekrar aynı gün servise bıraktım ve 2. servis kaydı açtırdım.
    Problemim menü mesajlar rehber yerini olduğu dokunmatik alt bölüm kendi kendine basıyordu. (1 ay 1 haftalık cihazım)
    yazılım güncelleyip bana verdiklerinde cihazı aynı sorunun devam ettiğini gördüm.
    Servisteki arkadaş sağolsun yardımcı oldu servise gelicek başka cihazın yazılım imajı alınıp benim tele atıcağını söyledi tekrarda sorun devam ederse dokunmatik çerçeveyi değiştirebilirim dedi.
    Bekliyorum bakalım ? değişen yasa gereğide aynı sorundan 4 kere servise giren telefona iade yada değişim isteyebiliyormuşuz. Hiç olmadı son ihtimal o var.
    Acemden hala uzağım servis sağolsun gelişmeleri buradan paylaşıcam iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnGErD -- 4 Temmuz 2011; 21:12:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnGErD

İzmir karşıyaka Bahriyeüçok bulvarındaki samsung servisinden aldığım tel sorunumun hala devam ettiğini söyleyerek tekrar aynı gün servise bıraktım ve 2. servis kaydı açtırdım.
    Problemim menü mesajlar rehber yerini olduğu dokunmatik alt bölüm kendi kendine basıyordu. (1 ay 1 haftalık cihazım)
    yazılım güncelleyip bana verdiklerinde cihazı aynı sorunun devam ettiğini gördüm.
    Servisteki arkadaş sağolsun yardımcı oldu servise gelicek başka cihazın yazılım imajı alınıp benim tele atıcağını söyledi tekrarda sorun devam ederse dokunmatik çerçeveyi değiştirebilirim dedi.
    Bekliyorum bakalım ? değişen yasa gereğide aynı sorundan 4 kere servise giren telefona iade yada değişim isteyebiliyormuşuz. Hiç olmadı son ihtimal o var.

Geçmiş olsun. Umarım tez zamanda sorun hallolır.

• quote:

Orijinalden alıntı: karademir10

quote:

Orijinalden alıntı: EnGErD

İzmir karşıyaka Bahriyeüçok bulvarındaki samsung servisinden aldığım tel sorunumun hala devam ettiğini söyleyerek tekrar aynı gün servise bıraktım ve 2. servis kaydı açtırdım.

Geçmiş olsun. Umarım tez zamanda sorun hallolır.

umarım.
    teşekkürler forumda benzer sorun yaşanırsa diye bilgilendirme amaçlı yazmıştım

• Arkadaşlar serviste yazılım yüklendi dedi teli elime aldığımda kernel versiyonunda hatırladığım kadarıyla
    ....root@.. yazıyordu bişeyler kernel versiyonunda root yapmayıp root yazan var mı ? Servis telefonuma root mu yaptı ? vermeden önce yazmıyordu öyle root gibi birşeyler
    Lütfen telefonunuzdaki kernel versiyonlarınızı yazarsanız sevinirim buna çok ihtiyacım var yoksa servis root mu yapmış ?
  • 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.