Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.002
Cevap
72
Favori
1.494.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lathander038

quote:

Orijinalden alıntı: Tears of ice

Beyaz rengi alan arkadaşlarda siyah kapak çıktığı yazılmış ?

Peki ya siyah alanlara hangi renk ekstra kapak çıkmış onu merak ettim ?

Bu arada bende az önce sipariş veriyordum siyah rengini istediğim için,stokta yok diyor!! Ama "stokta bulunan mağazalar" da internet mağazası yazıyor ?

pffffff Gece 12'ye kadar bekleyeyim belki bir sorun vardır diyorum kendi kendime, belki hala siyah alma şansım olabilir

Ben ace yi Onyx Black olarak aldım yedek kapak malesef çıkmadı =)

vatandanmı aldınız

• siyah renk kalmamış bende beyaz aldım inşallah telefon iyi çıkrda beyaz siyah çok önemli değil hala tereddütlerim var ama yapacak bir şey yok siparişi verdik artık toz girme ve hafıza problemlerinden yana benim korkum 5800 ararsam ozaman sakat işte..
  • arkadaşlar zagg şeffaf kılıf ile ön tarafı kapladım, gayet de güzel duruyor rahatsız etmiyor... yalnız, acaba aranızda siyah arka kapaklı olup benzer şekilde arka tarafı da kaplayan var mı? sonuç nedir, düzgün oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alchoburn

arkadaşlar zagg şeffaf kılıf ile ön tarafı kapladım, gayet de güzel duruyor rahatsız etmiyor... yalnız, acaba aranızda siyah arka kapaklı olup benzer şekilde arka tarafı da kaplayan var mı? sonuç nedir, düzgün oluyor mu?

ne kadara nerden aldın hocam bende almayı düşünüyorum dokunmatik performansını etkiliyor mu? siyah kapak ta sanırım çok hoş durmaz gibime geliyor. birde yandaki parlak şerit içinde kaplama var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HunterMystic

ne kadara nerden aldın hocam bende almayı düşünüyorum dokunmatik performansını etkiliyor mu? siyah kapak ta sanırım çok hoş durmaz gibime geliyor. birde yandaki parlak şerit içinde kaplama var mı?

Zagg Invisible Shield adlı ürünü bende kullanıyorum hatta arka sayfalardan birinde telefonun kaplanmış haliyle resimlerini eklemiştim, ürün hepsiburada sitesinde satılıyor sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esen38

Ya arkadaşlar ben sayfaların çoğunu okudum 5800 kullanıcısıydım sattım ve yine dokunmatik bir telefon almayı düşünüyorum ama ace bu kadar problem olunca ben korktum yok toz girme hafıza seçememe ekran görüntüsü yeterli değil gibi 700 tl para verip bir bu kadar problem geriye 5800 aramayalım lütfen yardım...

ben de 5800 verip ace aldım.
    arada dağlar kadar fark var.
    nokia bizi senelerce kandırmış.
  • quote:

siyah renk kalmamış bende beyaz aldım inşallah telefon iyi çıkrda beyaz siyah çok önemli değil hala tereddütlerim var ama yapacak bir şey yok siparişi verdik artık toz girme ve hafıza problemlerinden yana benim korkum 5800 ararsam ozaman sakat işte..

Evet vatandan aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cigit

arkadaşlar bende ace aldım; s-android diye bir uygulama var ona tıklayınca ntvmsnbc,, akbank gibi uygulamalar çıkıyor. Yani bu uygulamalar açık. Sizin kapalı dediğiniz android bu mu yoksa başka bir şeyden mi bahsediyorsunuz?

kapalı olan google market uygulaması.
    cihazın üstünde gelen rom ile girilmiyor da.

ben rom u değiştirip kullanmayı düşünüyorum.
    adam akıllı hiçbirşey yüklenmiyor ve de açmıyor.
  • Ben bugün Karabük te sordum fiyat 720 tl dediler. daha önce hiç samsung kullanmadım, bende hala s.e K790i var. alrsam pişman olurmuyum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsinger

quote:

Orijinalden alıntı: cigit

arkadaşlar bende ace aldım; s-android diye bir uygulama var ona tıklayınca ntvmsnbc,, akbank gibi uygulamalar çıkıyor. Yani bu uygulamalar açık. Sizin kapalı dediğiniz android bu mu yoksa başka bir şeyden mi bahsediyorsunuz?

kapalı olan google market uygulaması.
    cihazın üstünde gelen rom ile girilmiyor da.

ben rom u değiştirip kullanmayı düşünüyorum.
    adam akıllı hiçbirşey yüklenmiyor ve de açmıyor.

rom yuklemek gerekmiyor ,onceki sayfalarda bi kod ile nasıl android marketin acılacagını anlatmıstım

• Symbian ile Android i kıyaslamayın artık.
    Nokia hala insanlara symbian satıyor.
    Ben 10 yılı aşkın süredir nokia kullandım, şimdi samsung a geçtim, bu güne kadar neden android e geçmemişim diye kendime kızdım.
    Nokia beynimizi reklamlarla iyi yıkamış.
    Nokia yıllardır, aynı telefonları; kapağını, tuşunu,şeklini değiştirip sanki yeni teknoloji gibi bizlere fahiş fiyattan sunuyordu.
    Nokia E serisi de kullandım N serisi de kullandım. Aralarında ne fark var derseniz hiçbir fark yok,
    Peki bu telefonlar işine yaradımı derseniz, telefon görüşmesi dışında hiçbir işime yaramadı.
    Bu telefonlara zamanında 1000 tl nin üzerinde para verdim. Verdiğim paraları çöpe atmışım haberim yokmuş.

quote:

Orijinalden alıntı: tsinger

quote:

Ya arkadaşlar ben sayfaların çoğunu okudum 5800 kullanıcısıydım sattım ve yine dokunmatik bir telefon almayı düşünüyorum ama ace bu kadar problem olunca ben korktum yok toz girme hafıza seçememe ekran görüntüsü yeterli değil gibi 700 tl para verip bir bu kadar problem geriye 5800 aramayalım lütfen yardım...

ben de 5800 verip ace aldım.
    arada dağlar kadar fark var.
    nokia bizi senelerce kandırmış.

• önemsiz tugcete
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugcete

quote:

Orijinalden alıntı: DjHeArT5516

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DjHeArT5516

quote:

facebook touch kullanıyorum ama resim yükleme yok mu burda? ben telefondan direk face e resim yüklemek istiyordumm :( öyle bi özelliği yokmu telefonumuzun? resimleri gmaille mi yolluyor sadece?

Teşekkürler djheart ama applanet uygulamam yok. ama aklımda olsun bu. önemli benim için.
    bugün netten sipariş ettiğim silikon kılıf ve jelatinler geldi. jelatinler pütürcük bırakıyor. gözümün önünde su damlası gibi. havasını da aldım sonunda çıkarıp attım sinir oldum.

ıphone 4kılıfı ıle aynı ben onu kullanıyorum baska bırsey yok su ekran :D elimde cam sil bezle gezcem :D:D

birde ben bu teli cozdum oyunlar vs artık geliştirme peşindeyim..boş vakitlerde habire teldeyim.elimden teli biri alsa kesin kavga ederim :D
    FACEBOOK PİXELPİPE DİYE BIR UYGULAMA VAR APPLANET UYGULAMA PROGRAMI VAR İSE SENDE ORDAN SOCİAL KISMINDAN İNDİREBİLİRSİN..
    applanet uygulaması aynı android market gibidir ve güzel uygulamalar vardır.asagıdaki adreste ana sayfadan pc nize yada barkod okuyucunuz varsa telde direkt sitesinden indirebilirsiniz telefona..

http://www.applanet.net/

applaneti indirmiş bulunuyorum. dediğin programıda gördüm djheart ama daha indirmedim. applanetten bir tane hareketli duvar kağıdı indirdim. arka planım akvaryum gibi oldu. balıklar yüzüyo ferah ferah :) ama telefonu kapatıp açınca gidiyor. tekrar duvar kağıdı kısmına girip seçmem gerekiyor nedense. bana full versiyonunu indir diyor bir yandanda.

tugcete bişey diyeyimmi aynı duvar kagıdı bendede var onu kullanıyorum.balıkları yemle :D birde teli ters çevirme üstün ıslanır :P gitmesinin sebebini de söyleyeyim sd karta indiriyor onu telde olsa gitmeyecek :).Bu yüzden de şu işlemleri yapıyorsun...ayarlar-uygulamalar-uygulamaları yönet-sd kartta (üstte sol taraftaki secenek)-duvar kagıdını bul ve parmagını uzerıne uzunca tut bı menu acılacak telefona tası dıyecek tası de artık telefonunda sonra tekrar duvar kagıdı gıdecek ekrandan yenıden sec duzelır artık :) çözdüm bu teli :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DjHeArT5516 -- 16 Nisan 2011; 0:19:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: * T U Ğ R A *

Ben bugün Karabük te sordum fiyat 720 tl dediler. daha önce hiç samsung kullanmadım, bende hala s.e K790i var. alrsam pişman olurmuyum...

nereye sordun ? bende karabukte oturuyorum.

bide karabugun neresindensin ?
  • Android dünyanın lider mobil işletim sistemi yarışında Symbian'ı geride bıraktı:
    Google’ın mobil işletim sistemi Android akıllı telefon pazarında liderliği Symbian’ın elinden almış durumda. Araştırma şirketi Canalys’in yapmış olduğu araştırmanın sonuçlarına göre Android tabanlı akıllı telefonların satışı 2010′un dördüncü çeyreğinde dünya genelinde 32.9 milyona ulaştı. Aynı süre içinde Nokia’nın Symbian platformuyla çalışan cihaz sayısı ise 31 milyon olarak kaydedildi.

Nokia CEO'sundan ilginç açıklamalar
    Nokia CEO'su Stephen Elop, "Neden Android'i kullanmadınız?" sorusuna "Google güçlensin istemedik" yanıtını verdi.
    Dünyanın en büyük cep telefonu üreticilerinden biri olan Nokia, yıllar boyu birinciliğini kimseye kaptırmadı. Finlandiya’dan doğan şirket, kısa zamanda devleşerek dünyanın hemen her ülkesine birçok model telefonla ulaşmayı başardı. Şüphesiz Nokia, bir zamanların efsane ismiydi.

Di’li geçmiş zaman dilimini kullanarak Nokia’nın durumunu anlatmamızın bir sebebi var elbette. Teknolojinin gelişmesi, beraberinde akıllı telefonları getirdi ve bilgisayarları cebe taşıyan bu cihazlar, telefon sektörünün geldiği son noktaydı.

TELEFON ÜRETMEK YETMİYOR, YAZILIM DA LAZIM

Nokia, akıllı telefon sektöründe çok geç kalan bir isim oldu. Apple, Samsung, LG gibi diğer dev firmalar sektörü iyi analiz edip son kullanıcıya ulaşmak için akıllıca hamleler yaptı. Apple, iPhone ile telefon üretmenin ötesinde kullanıcılarına sunduğu yüzbinlerce uygulamayla kullanıcılarını kendisine bağlamayı bildi. Şüphesiz Apple’ın adımlarını iyi irdelemek gerekiyor; zira Apple’ın akıllı telefon sektöründe attığı her adım, son kullanıcıyı kendine bağlamak içindi. SIM kartlarının bile standart SIM yerine Micro SIM’le çalışıyor olması, kullanıcıların SIM kartını diğer telefonlara taşımasının önündeki en büyük engeldi. Ancak Apple’ın elindeki en büyük güç, uygulamalardı. App Store’da iki hafta öncesinde 10 milyar indirilme rakamına ulaşan Apple, tüm iPhone ve iPad’leri kapsayan bu uygulamalarla telefon satışından daha çok gelir elde etti.

ÜCRETSİZİ DE VAR 99 DOLAR OLANI DA

Uygulamaların bir kısmı ücretsizken, büyük bir kısmı ise 0.99 dolardan başlayarak 99 dolara kadar çıkan fiyatlarla App Store’dan satışa sunuluyor. Ücretsiz uygulamalar için geliştiricilerden ücret istemeyen Apple, ücretli uygulamalarda ise fiyat etiketine göre fiyatın yüzde 30’unu komisyon olarak alıyor. Apple, her yıl yeni bir iPhone veya iPad çıkarsa da, uygulamaları tüm cihazlarında çalıştığından eski müşterileri üzerinden de para kazanmaya devam ediyor.

PEKİ YA ANDROID

Android telefonların sayısında ise ciddi artış göze çarpıyor. Google’ın geliştirdiği ücretsiz açık kaynak kodlu bu işletim sistemini başta Samsung olmak üzere, LG, HTC, Sony Ericsson gibi şirketler gerek telefonlarında, gerekse de tabletlerinde kullanmaya başladı. Android’in ücretsiz oluşu ve uygulama geliştiricilerin önünde bir engel olmaması üreticileri cezp ederken, uygulama geliştiricileri de sınırlara tabi olmadan dilediği yazılımı geliştiriyor.

NOKIA VE N8 FACİASI

Nokia, uzun yıllar boyunca Symbian işletim sistemiyle telefonlarını donattı. Ovi Store ile uygulamalarını kullanıcılarına ulaştırmaya çalışan şirket, Nokia N8 ile büyük bir sıçrayış yapmayı planladı. “Tarihimizde en çok ön sipariş verdiğimiz telefon” olarak adettiği N8, kullanıcıların azımsanmayacak bir kısmı için hayal kırıklığından öte bir şey olmadı. N8’in Türkiye ayağında lansmanının yapıldığı gün N8’i eline alıp, “Uygulamalar” sekmesine girmekle birlikte telefonun iki kez kilitlendiğine şahit olduk.

Nokia Türkiye Müdürü Conor Pierce, verdiği bir demecinde N8’lerin çok küçük bir kısmının “güç problemi” yaşadığını dile getirse de, N8 üzerine aldığımız yorumların hemen hepsi N8 aleyhineydi.

NOKIA VE MICROSOFT RESMEN ANLAŞTI

Yıllar boyu Symbian işletim sistemini savunan ve ona inanan Nokia, ilk ağızdan Symbian’ı geride bıraktığını ve yeni telefonlarında Microsoft’un Windows Phone 7 işletim sistemiyle yola devam edileceğini açıkladı. “Neden Windows yerine Android’i tercih etmediniz” sorusuna Nokia’nın CEO’su Stephen Elop’un verdiği yanıt düşündürücüydü: “Android ile birlikte Google’ın büyümesini istemedik.”

İKİ DEV İKİ DEVE KARŞI

Nokia, Microsoft’la anlaşarak yola devam etme kararı alırken, Google Android ile hızla büyümeye devam ediyor. Apple ise iPhone ve iPad satışları dışında App Store’dan indirilen milyarlarca uygulama ile gelirini hızla artırmayı sürdürüyor. Microsoft ortaklığının Nokia’a ne getireceği bilinmez; ancak akıllı telefonlarla birlikte taşların yerinden oynadığı artık gün gibi açık.

Yukarıda yazılanları, Nokia nın yarışı kaybettiğini, Nokia nın CEO su söylemiş.
    Bu yazılanları okuduktan sonra, hala çıkıpta Nokia 5800 ile ACE yi kıyaslayan olursa, arkadaş senin çöpe atacak paran çok galiba derim.
    Keşke bu forumda telefon tavsiyesi isteyen her arkadaşa Symbian lı telefon almayın diyebilsek.

• quote:

Orijinalden alıntı: * T U Ğ R A *

Ben bugün Karabük te sordum fiyat 720 tl dediler. daha önce hiç samsung kullanmadım, bende hala s.e K790i var. alrsam pişman olurmuyum...

k790 dan sonra tek pişman olacağın şey kamera performansı olur sanırım.
  • Arkadaslar flash lar skyfire la da gozukmuyor. Bankacilik islemleri icin flash gerekiyor. Cep subesinde flash yok ama islem menusu kisitli. Bu flash olayi o kadar komplike bi is mi ya...yok mu baska cozum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakancx

Yukarıda yazılanları, Nokia nın yarışı kaybettiğini, Nokia nın CEO su söylemiş.
    Bu yazılanları okuduktan sonra, hala çıkıpta Nokia 5800 ile ACE yi kıyaslayan olursa, arkadaş senin çöpe atacak paran çok galiba derim.
    Keşke bu forumda telefon tavsiyesi isteyen her arkadaşa Symbian lı telefon almayın diyebilsek.

5800 ile Ace i karşılaştırmak zaten saçma çünkü aralarında kayda değer bir fiyat farkı var. Şu noktada Android'in Symbian'dan daha iyi olduğu doğru, ama bunu Symbian'a karşı bir nefrete dönüştürmenin anlamı ne? 5800 bulunduğu fiyat grubunda oldukça uygun telefonlardan biri, benim Ace'im ile yapamadığım bazı şeyleri de yapabiliyor, misal Tv-Out desteği var ve İşCep başta olmak üzere birçok uygulamayı barındırıyor, Türkiye sınırlarında uygulama çeşitliliği olarak Symbian Android'den önde. Ben gene olsa gene Ace'i, gene Android'i seçerim; ama bazı insanlar için 5800 yerine Ace almak gereksiz bir maliyet de olabilir. Keşke bu forumda kişisel beğenilerimizi insanların ihtiyaçlarının önüne geçirmesek, değil mi?

• *** ilk galaxy ace kurbanı ***
    arkadaşlar telefonumun kamerasına girdiğimde kamera çalışıyor fakat fotğraf çekmek için bastığımda çekmiyor... aynı zamanda tuşlar da kilitleniyor... çıkmak için orta tuşu kullanmak zorunda kalıyorum... *272* olayını yapmıştım alakası olabilir mi? telefonu açıp kapadığımda değişim olmuyor... bir de bi dfasında telefon açıldığında windows'un güvenli kipi gibi açıldı... sağ alt köşede güvenli mod yazıyordu... servise göndermel
    i miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hawk_19

*** ilk galaxy ace kurbanı ***
    arkadaşlar telefonumun kamerasına girdiğimde kamera çalışıyor fakat fotğraf çekmek için bastığımda çekmiyor... aynı zamanda tuşlar da kilitleniyor... çıkmak için orta tuşu kullanmak zorunda kalıyorum... *272* olayını yapmıştım alakası olabilir mi? telefonu açıp kapadığımda değişim olmuyor... bir de bi dfasında telefon açıldığında windows'un güvenli kipi gibi açıldı... sağ alt köşede güvenli mod yazıyordu... servise göndermel
    i miyim?

hafıza kartını çıkarıp denesene, belki bir ihtimal hafıza kartına kayıt esnasında sorun yaşıyor olabilir. Olmazsa servisten önce *272* ı bir daha dene dilersen tekrar, ETC yi seç gene ilk o da olmazsa zaten servise göndermeden önce tekrar yapıp TUR a dön.

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.