Şimdi Ara

===> SE Xperia™ arc | 4.2' BRAVIA® - 8MP Exmor R™ HD - 8.7mm <=== (769. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.905
Cevap
13
Favori
613.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 767768769770771
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: armutyus

arkadaşlar xperia arc'ımı şunlarla jelly beane güncelledim. Gayet stabil, etkili ve çok hoşuma gitti. Aşırı memnunum yani sizlere de tavsiye ediyorum. xperia arc, android 4.0.4(4.1.b.0.587), rootlu ve bootloader kilidi açılmış cihazda yaptım.

Kernel için;http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1838916

Custom Rom için;http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1786871

4...587'ye root yapma işlemi biraz uğraştırdı beni. Daha doğrusu rootlamışım telefonu ama superuser falan yüklü gözükmeyince anlayamamıştım. Birkaç saatim ona gitti ve sonunda kafama dank etti(çünkü denilen hiçbir adımı yanlış yapmadığım halde su falan gözükmüyordu telefonda) ben de dedim ki root testi falan tarzında programlar vardır illa ki. Root Checker denilen programla telefonun aslında rootlandığını ve boşa vakit kaybettiğimi fark ettim :D

Root için de;http://talk.sonymobile.com/thread/41119

Her linkte basitçe anlatılmış yapılacak işlemler. Ama kısaca şöyle;

*Telefonun sürümünü 4...562ye düşürüyoruz
    *Telefonu rootluyoruz
    *Bootloader açıyoruz.
    *Rootlu telefona kernel flashlıyoruz
    *SD carda attığımız ice bean.zip dosyasını(yani custom romumuzu) CWM ile yüklüyoruz.

Tabi bu adımları yaparken verdiğim linklerde bazı ayrıntılar var, onlara dikkat ederek telefonunuzu daha göze hoş gelen ve fonksiyonel bir hale getirebilirsiniz. Gerçekten birçok ek uygulama yükleme derdinden kurtuldum. Baya güzel bir rom.

Resim koyabilir misiniz hocam merak ettim açıkcası.

• xperia arc larin son 4-5 ay icinde bir guncel bi guncellemesi oldu mu? benim surum hala 2.3.4.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e.caglar

quote:

Orijinalden alıntı: aymina_55

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arcdaslar arc ile makro cekim yapabiliyormuyuz?

yapıyoruz hemde süper yapıyor ben gerçekten bi tane sinek çektim sineği okadar net çektiki kimse inanmıyor telefondan çektiğime..ayrıca video çekimide karıncaları çektim çok net valla n8 de kullandım ama kameralarda ayar yapmakatan bıkmıştım bu telefon kendi otomatik ayarını yapıyor sırf kamera için alınır...tek sorunum var foto çekerken flaşı otomatiğe alıyorum patlıyor yalnız kameradan çıkıp tekrar girerken flaşh kapalı moduna alıyor otomatikte kalmıyor bu sizdede varmı yoksa bende bi sorunmu bu?

Makroyu nasil ayarlicaz ? Bende ole olmuyor tamamen otomatik modda kullaniyrm hersey otomatikte gir cik ypinca degismiyor

o kendisi otomatik ayarlıyor mesela telefonu yakın tut çekeceğin yere sol üstte makro yazar yada yazı çekersen belge yazar..ama manuel yapmak istersen otomatikten normale çevir ayarı ordan kendin ayarlarsın..

Mesela denedim bitane yerden bole cimli falan guzel oldu makro ama dedigin gibi ustte manzara taziyor makri yazmiyor manuel e alip baktigmda da makro yok manzara plaj belge vs var

Evet manuel de makro yokmuş..telefonun kamerasını aç ve kolundaki saatin saniyesine tut ama elini titretme makro yaZdığını göreceksin

Evet sagol dostum @angelica bende ole yok sonsuzluk faln var o mu

evet "sonsuzluk" un hemen üstünde makro olması lazım.

• Makro ile bir resim cektim şimdi. fena cekmiyor arc.

etrafımda makroluk bu vardı ondan bunu cektim yazıların okunaklıgına bakın

bu arada fotograf modunda iken makroyu acıp video moduna gecerseniz makro videolar cekebilirsiniz.

edit: fotograf sıfır ısıkta cekildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 20 Ağustos 2012; 2:28:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: imagerial

quote:

arkadaşlar xperia arc'ımı şunlarla jelly beane güncelledim. Gayet stabil, etkili ve çok hoşuma gitti. Aşırı memnunum yani sizlere de tavsiye ediyorum. xperia arc, android 4.0.4(4.1.b.0.587), rootlu ve bootloader kilidi açılmış cihazda yaptım.

4...587'ye root yapma işlemi biraz uğraştırdı beni. Daha doğrusu rootlamışım telefonu ama superuser falan yüklü gözükmeyince anlayamamıştım. Birkaç saatim ona gitti ve sonunda kafama dank etti(çünkü denilen hiçbir adımı yanlış yapmadığım halde su falan gözükmüyordu telefonda) ben de dedim ki root testi falan tarzında programlar vardır illa ki. Root Checker denilen programla telefonun aslında rootlandığını ve boşa vakit kaybettiğimi fark ettim :D

*Telefonu rootluyoruz
    *Bootloader açıyoruz.
    *SD carda attığımız ice bean.zip dosyasını(yani custom romumuzu) CWM ile yüklüyoruz.

Tabi bu adımları yaparken verdiğim linklerde bazı ayrıntılar var, onlara dikkat ederek telefonunuzu daha göze hoş gelen ve fonksiyonel bir hale getirebilirsiniz. Gerçekten birçok ek uygulama yükleme derdinden kurtuldum. Baya güzel bir rom.

Resim koyabilir misiniz hocam merak ettim açıkcası.

Bu romda xperia s ve jelly bean karıştırılmış. Bazı uygulamalar/özellikler xperia s'ten alınmış bazıları da jelly bean'den. O yüzden Ice Bean koymuşlar adına :) Resimler için açıklamaları numaralandırarak yapacağım. İlk resim 1, son resim 20 numara olarak. En altta açıklamaları bulabilirsiniz. Israrla small image yapmaya çalıştım ama son resim dışında olmadı, kusuruma bakmayın.

1-Kilit ekranı, görüldüğü üzere sade ve şık tasarlanmış. Kilit açma ve kamera fonksiyonları mevcut. Ayrıca müzik çalmaya başladığınızda ekranı kilitlediğinizde ekranı açmanıza gerek kalmadan müzik oynatıcıyı kontrol edebilirsiniz.
    2-Ana ekran, ilk açılışında böyle değildi tabi ki kendime göre düzenledim. Burada dikkat çekmek istediğim nokta batarya simgesi. Telefon şarjda olduğu için belli olmuyor ama sayaç şeklinde bir batarya var, yani bataryanın yüzdesini gösteriyor.
    3-Bildirim çubuğu, bu çubuğu indirdiğiniz anda birçok şeye kolayca erişebiliyorsunuz.
    4-Müzik ve fotoğraf widgetları
    5-Güç düğmesine uzun basıldığında karşınıza çıkan ekran. Kapatıp açmak için uzun süre beklemenize gerek yok, reboot kullanarak hızlı bir şekilde yeniden başlatabilirsiniz.
    6-GoogleSky(yanlış hatırlamıyorsam) uygulaması tıpkı bir track id uygulaması. Farkı şu ki(bizim ülkemizde geçerli değil) bulduğunuz şarkının üstüne tıklayıp google play'den satın alabiliyorsunuz. Diğer widget ise son çağrılar widgetı.
    7-Aynı resim gibi görünüyor ama değil :) Ekrana hafif uzun basılı tuttuğunuzda yukarıda iki tuş daha çıkıyor. Sol üstteki duvar kağıdı ve tema ayarlama işlemlerini yaparken, sağ taraftaki ise ekranımıza ekleyeceğimiz şeyleri seçmemize yardımcı oluyor.
    8-Sağ taraftaki tuşa bastığımızda bu ekran ile karşılaşıyoruz. Eskisine göre bence çok daha güzel ve kullanışlı.
    9-En sevdiğim kısımlardan biri. Telefon hafızası müthiş boş geliyor. Ben bir sürü uygulama yükledim ve hiçbir uygulama taşıma programı kullanmadım telefonun kendi sd karta taşı özelliği dışında(install manager, link2sd falan gibi).
    10-Ayarlar sekmesi artık daha kullanışlı.
    11-Yorumsuz :)
    12-Kişiler, en çok sevindiğim şey gruplar özelliğinin getirilmesi oldu :)
    13-JellyBean keyboard
    14-Uygulamalar sekmesi
    15-Home tuşuna uzun bastığınızda, son çalışan uygulamaları gösteriyordu, görsel açıdan değişikliği fark etmişsinizdir
    16-Yeni müzik programımız Walkman
    17-Çoğu şeyde olduğu gibi burada da görsellik ve kullanım kolaylığı artırılmış.
    18-Telefonda 3 tane galeri uygulaması var. Albüm, Galeri ve XperiaGaleri. Albüm görsel açıdan çok orijinal ve diğerlerinden ayırılıyor. Galeriyi pek kullanmadım açıkçası çok yavaş geldi. XperiaGaleri ise bildiğimiz galeri ama inanılmaz hızlı.
    19-ICS browser
    20-Ve xperiagaleri

En başta da dediğim gibi ben 2.3.4 sürümünden direk bu sürüme geçtim. Ve kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Gingerbread falan hikaye şu an uçuyor telefon

• android 4 yukleyebiliyormuyuz bu telefonlara arkadaslar??

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

android 4 yukleyebiliyormuyuz bu telefonlara arkadaslar??

Evet kardeş şu an 4.0.4 sürümü kullanıyor cihazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolyo

quote:

kardes telefonun update ini aciyorum guncel diyor 2.3.4 e.. siz nasil 4 yaptiniz??

• quote:

quote:

quote:

kardes telefonun update ini aciyorum guncel diyor 2.3.4 e.. siz nasil 4 yaptiniz??

Evet telefonun menüsünden görmüyo ICS güncellemesini PC ile yapman gerek. PC Companion yada Sony Update Servis programıyla yapabilirsin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Evet telefonun menüsünden görmüyo ICS güncellemesini PC ile yapman gerek. PC Companion yada Sony Update Servis programıyla yapabilirsin.

eyvallah dostum.

• arkadaşlar android 4 sürümüne yükselttim telefon yavaşladı. zamanla düzelir mi?

• quote:

arkadaşlar android 4 sürümüne yükselttim telefon yavaşladı. zamanla düzelir mi?

Kardeş ben şu an ICS 4.0.4 kullanıyorum gayet memnunum yanlız telefonum root lu! İstersen araştır biraz root la telefonu daha sonra gereksiz programları dondur. Birde güncellemeyi PC Companion la yapanlarda sorun olabiliyo istersen SUS (Sony Update servis) la yap.
  • quote:

arkadaşlar android 4 sürümüne yükselttim telefon yavaşladı. zamanla düzelir mi?

custom romlarla aran nasıldır bilemiyorum ama birkaç mesaj yukarıda fazlasıyla ss ile birlikte kısaca anlatım yaptım kendi kurduğum rom ile ilgili. Bence denemelisin, şu an kesinlikle gingerbreade dönmeyi düşünmüyorum :)
  • quote:

*Telefonu rootluyoruz
    *Bootloader açıyoruz.

kernel i indirdim hocam, boot arc adlı dosyanın zipini açıyorum ama o klasör bilinmeyen dosya biçimi şeklinde görünüyor. onu nasıl açacağız?

• android 2.3.4 ten 4 e guncellersek root bozulur mu?

link2sd programinda islem yapamiyorumda..

• quote:

quote:

*Telefonu rootluyoruz
    *Bootloader açıyoruz.

kernel i indirdim hocam, boot arc adlı dosyanın zipini açıyorum ama o klasör bilinmeyen dosya biçimi şeklinde görünüyor. onu nasıl açacağız?

Şöyle yapıyoruz. Zip dosyasının içinde boot_arc.img diye bir dosya olması lazım, onu flashtool programının olduğu klasörün içinde firmwares diye bir klasör var oraya at(tabi opsiyonel yani herhangi bir yer de olabilir)
    Flashtool adlı program var şuradan indirebilirsin(http://uploaded.net/file/mi5ynnw3).
    Flashtool programını açıp(tabi bu sırada ne olur ne olmaz antivirus programını kapat) telefonu fastboot modunda bilgisayara bağla(fastboot modunda bağlamak için telefonu kapatıp menü tuşuna(en sağdaki tuş) basılı tutarak usb kablosunu telefona takıyorsun.)
    Fastboot moduna geçtiysen telefonun ışığı mavi yanacaktır.(ayrıca flashtool programında da fastboot modunda bağlandığına dair yazı çıkar.)
    Sonra o sol üstte yıldırım şimşek işareti var ona basıyorsun ve fastboot mode seçip ok diyorsun.
    "Select kernel to flash" diye bir seçenek var ona tıklayıp boot_arc.img dosyasını seç.
    Programın ekranında bir yazılar çıkacak yüklendiğine dair, bir de aşağıda yüzdelik sayaç falan var. Zaten yüklenip bittiğinde anlarsın.
    Yüklendikten sonra telefonu açabilirsin tekrar.

Hatta buradan sonra direk recovery moduna geç(telefon açılırken art arda ses kısma tuşuna basarak geçebilirsin). Tabi cwm yüklü olması lazım, bunun için de CWM auto installer diye bir program var onunla kolayca yükleyebilirsin.
    recovery moduna geçtikten sonra "install zip from sdcard" seçeneğini seç. Sonra indirdiğin zip halindeki romu seç ve yesi seç.
    Telefonun ekranında yüklendiğine dair yine yazılar çıkacak, onlar bittikten sonra yüklendiğini yazar ekranda.
    Telefonu yeniden başlatırsın, sonra bir daha yeniden başlat(kendine geliyor sistem)

recovery modda telefonu şöyle kullanıyorsun(ses açma tuşu: yukarı, ses kapama tuşu: aşağı, fotoğraf çekme tuşu: seç, geri tuşu: başa dön)

Nasıl anlattım bilemiyorum ama kafana takılan bir şey olursa sorabilirsin. Ayrıca az-uz ingilizcen varsa xdadevelopers forumunda baya bilgi var.

• güncellemeyi ben de yaptım, hızında bi değişiklik yok. tek olumsuz tarafı; eskiden xLOUD açıkken ses seviyesi düşük olsa bile mahalle duyuyodu, şimdi ben yanımdayken zor duyuyorum. var mı öyle bi sorun yaşayan acaba?
  • quote:

quote:

quote:

*Telefonu rootluyoruz
    *Bootloader açıyoruz.

Şöyle yapıyoruz. Zip dosyasının içinde boot_arc.img diye bir dosya olması lazım, onu flashtool programının olduğu klasörün içinde firmwares diye bir klasör var oraya at(tabi opsiyonel yani herhangi bir yer de olabilir)
    Flashtool adlı program var şuradan indirebilirsin(http://uploaded.net/file/mi5ynnw3).
    Flashtool programını açıp(tabi bu sırada ne olur ne olmaz antivirus programını kapat) telefonu fastboot modunda bilgisayara bağla(fastboot modunda bağlamak için telefonu kapatıp menü tuşuna(en sağdaki tuş) basılı tutarak usb kablosunu telefona takıyorsun.)
    Fastboot moduna geçtiysen telefonun ışığı mavi yanacaktır.(ayrıca flashtool programında da fastboot modunda bağlandığına dair yazı çıkar.)
    Sonra o sol üstte yıldırım şimşek işareti var ona basıyorsun ve fastboot mode seçip ok diyorsun.
    "Select kernel to flash" diye bir seçenek var ona tıklayıp boot_arc.img dosyasını seç.
    Programın ekranında bir yazılar çıkacak yüklendiğine dair, bir de aşağıda yüzdelik sayaç falan var. Zaten yüklenip bittiğinde anlarsın.
    Yüklendikten sonra telefonu açabilirsin tekrar.

Hatta buradan sonra direk recovery moduna geç(telefon açılırken art arda ses kısma tuşuna basarak geçebilirsin). Tabi cwm yüklü olması lazım, bunun için de CWM auto installer diye bir program var onunla kolayca yükleyebilirsin.
    recovery moduna geçtikten sonra "install zip from sdcard" seçeneğini seç. Sonra indirdiğin zip halindeki romu seç ve yesi seç.
    Telefonun ekranında yüklendiğine dair yine yazılar çıkacak, onlar bittikten sonra yüklendiğini yazar ekranda.
    Telefonu yeniden başlatırsın, sonra bir daha yeniden başlat(kendine geliyor sistem)

recovery modda telefonu şöyle kullanıyorsun(ses açma tuşu: yukarı, ses kapama tuşu: aşağı, fotoğraf çekme tuşu: seç, geri tuşu: başa dön)

Nasıl anlattım bilemiyorum ama kafana takılan bir şey olursa sorabilirsin. Ayrıca az-uz ingilizcen varsa xdadevelopers forumunda baya bilgi var.

hocam kaydettim valla çok güzel teşekkürler.şimdi size başka bir sorum olacak.

ben android 2.3.4 de root u yaptım ve link2sd programıyla istediğim programı dondurabiliyordum. android 4 yapınca superuser duruyor ancak dondurma işlemi yapamıyorum. unroot mu yapsam sizce?

• arkadaşlar root olmadan programları kaldırıp dondurabileceğim link2sd den başka program yok mu? root u halledemiyorsak bari böyle yapalım

• quote:

hocam kaydettim valla çok güzel teşekkürler.şimdi size başka bir sorum olacak.

ben android 2.3.4 de root u yaptım ve link2sd programıyla istediğim programı dondurabiliyordum. android 4 yapınca superuser duruyor ancak dondurma işlemi yapamıyorum. unroot mu yapsam sizce?

dediğim custom roma geçtiyseniz zaten root var olarak geliyor içinde. Eğer benim dediğimi değil de direk pc companiondan falan yaptıysan root uyumlu olmayabilir ya da belki busybox falan gerekiyordur. Sonuçta farklı bir sistem gingerbreadden uyumsuzluk olması doğal bence.
  • 
Sayfa: önceki 767768769770771
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.