Şimdi Ara

📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 (1051. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.929
Cevap
560
Favori
1.737.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
59. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 10491050105110521053
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başarılı olmuş tebrikler
  • umutokumus kullanıcısına yanıt
    Ben bunu unutmustum 10 ay onceki fotofrafimi nasil buldunuz yahu, tesekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirPhilosophy -- 14 Ağustos 2016; 14:53:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SirPhilosophy kullanıcısına yanıt
    Ben de kendi çapımda telefonumla bir şeyler çekmeye çalışıyorum.Uzun zamandır foruma üyeyim ama takip ettiğim bir konu yok.Konuyu yeni fark ettim ama 300 küsür sayfa olmuş.Amaç yeni bir şeyler öğrenebilmek olduğundan 2015 deki tartışma ve paylaşımları okuyorum.Beğendiklerime de yorum yapmadan geçmeyim dedim.İyi şeyler eskimez @SirPhilosophy
    Bu da benden gelsin. NOTE 4

[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

Teşekkür ederim.. :) Elinize sağlık.
    Teşekkür ederim :) elinize sağlık
  • Bendende bir resim 😊
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Z3 Compact

• Telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum.Htc 10 fotoğraf performansı hakkında bilginiz var mı?Bir de Sony Z5 ilgimi çekti.

Teşekkürler

Htc 10 her alanda z5 e göre üstün bir telefon bence. S7 de dusunebilirsiniz.

• Uzun zamandır Note serisi KULLANIYORUM.S serisine de hiç ısınamadım.O yüzden farklı seçeneklere bakıyorum.Dünyanın en iyi fotoğrafını S serisi çekse bile yine almayacağım:)

Htc 10 da Z5 de üzmez ben Z5ten gayet memnunum ama htc de hep içimde kalmıştır alıcam inşallah bir gün istediğim tasarımı yaparlarsa Tasarım olayı kişiden kişiye değişir diğer konularda htc 10 daha iyi gibi ancak artık üst düzeyde cihazlar birbirine yakın hiçbiri üzmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slord236 -- 14 Ağustos 2016; 22:46:14 >
    Hocam harikasınız. Aynı kafa yapısına sahibiz.

• slord236 S kullanıcısına yanıt
    Yani aslına bakarsanız benim en sevdiğim tasarım Iphone 5 ve Xperia serisi tasarım çizgisi olarak diğer telefonlara göre daha keskin hatlar sunuyorlar ve OIS çıkıntıları yok.Ama malum artık iphone 5 serisi artık birçok noktada günümüz telefonlarının gerisinde kalıyor.Aslında fotoğraf için adı üzerinde fotoğraf makinesi almak lazım.Bir aralar Canon 100D ergonomik açıdan bana uygun gibi geldi.Ama pratikte günlük hayatta mobil telefonlar kadar taşınabilirliği olmadığından o işe hiç bulaşmadım.Ama mobilde de insan DSLR taşımıyorum bari teknik açıdan iyi bir telefonum olsun istiyor.Bu arada daha önce yayınlandımı bilmiyorum ama güncel amiral gemisi 4-5 telefonun fotoğraf karşılaştırmasıyla ilgili link ekliyorum.Fotoğraf ile uğraşan birçok arkadaşın bilgisi vardır ama belki fikir sahibi olamayanlar olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=KZ_QAORUPQ4

• quote:

Orijinalden alıntı: umutokumus

Yani aslına bakarsanız benim en sevdiğim tasarım Iphone 5 ve Xperia serisi tasarım çizgisi olarak diğer telefonlara göre daha keskin hatlar sunuyorlar ve OIS çıkıntıları yok.Ama malum artık iphone 5 serisi artık birçok noktada günümüz telefonlarının gerisinde kalıyor.Aslında fotoğraf için adı üzerinde fotoğraf makinesi almak lazım.Bir aralar Canon 100D ergonomik açıdan bana uygun gibi geldi.Ama pratikte günlük hayatta mobil telefonlar kadar taşınabilirliği olmadığından o işe hiç bulaşmadım.Ama mobilde de insan DSLR taşımıyorum bari teknik açıdan iyi bir telefonum olsun istiyor.Bu arada daha önce yayınlandımı bilmiyorum ama güncel amiral gemisi 4-5 telefonun fotoğraf karşılaştırmasıyla ilgili link ekliyorum.Fotoğraf ile uğraşan birçok arkadaşın bilgisi vardır ama belki fikir sahibi olamayanlar olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=KZ_QAORUPQ4

Çok kısa özetlemem gerekirse.

OIS - Z5'de yok. Htc10'da hem önde hem arkada var.

Gündüz çekimlerinde fark hissetmezsiniz orta segmentlerde gündüz yeterli fakar iş akşam fotoğraflarına gelince xperia serisi shutter speed kontrolünü sunmaması nedeniyle bir adım geriye düşüyorlar. Htc10'da manuel pozlama da mümkün ve raw çekimi de çok iyi. Eğer sadece kamera ise kıstasımız kısaca bunları yazıp geçebiliriz. Ve düşük ışık faktörü ile ben Htc10'u öneririm. Fakat genel itibariyle telefon açısından bakarsak herkes beklentisine göre kendine pay çıkarabileceği için, kararı sizin vermeniz gerekir. Fakat Htc10 kamera olarak önde gelir.

• norton772 kullanıcısına yanıt
    Bu iyiymiş

• SirPhilosophy kullanıcısına yanıt
    Zaten her ne kadar tasarım tarafında Z5 beni cezbetse de ben de tercihimi HTC 10 tarafından kullanmayı seçeceğim gibi görünüyor.Bir de HTC 10 daki yalın android sistemi de baya akıcı.

Derken bir fotoğraf paylaşayım :);

Note 4

http://i.hizliresim.com/MklQ7g.jpg
    Arayüz performansı konusunda Sony ve Htc uzun süre üzmez. :) Şimdiden hayırlı olsun, fotoğrafta renkler çok hoş.
  • Çok foto çeken biri değilimdir fakat millette gördükçe heves ediyor insan ip 6s için program önerir misiniz şu ayna etkili özçekim yapanlardan ve hep bas çek mi takılıyosunuz

• Uzun süredir telefon ile fotoğraf çeken birisi olarak pek fazla program kullanıyorum.Tabi çekim sonrasında kullanılabilecek bazı faydalı programlar var ama önemli olan doğru ışığı yakalamak ve biraz emek vermek.Deneyimlediğim kadarıyla programlar fotoğrafın özünü ve kalitesini düşürüyor.Belki de ben beceremiyorum.Telefonun fotoğraf uygulamasının dışında ücretli ücretsiz programlar denedim ama en stabil sonunda yine telefonun uygulaması oldu. Telefon uygulamasının haricinde kameranıza manuel birçok özellik katan uygulama var.Iso değerleri beyaz dengesi vs.Ama bunları da doğru yerde kullanmayı bilmek gerek.BAS ÇEK şeklinde güzel fotoğraf OLMAZ demiyorum ama biraz emek vermek şart.
  • ObtObt kullanıcısına yanıt
    Onu hiç farketmemiştim

• 
Sayfa: önceki 10491050105110521053
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.