Şimdi Ara

Ygs Sınavı İçin Ders Çalışma Programı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
82.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Öncelikle Ygs sınavına girecek olan tüm arkadaşlar başarılar diliyorum.
    Bende ygs sınavına gireceğim.Ders çalışmalarına yeni başladım sayılır.Bu zamana kadar öneme almadığım içim pişmanım fakat son pişmanlık fayda etmiyor.Bugün kendime çalışma programı hazırlayıp,cumartesi gününden itibaren derslere adam gibi çalışmak istiyorum.Kendime nasıl bir ders programı hazırlayacağım konusunda karar veremedim.Dershaneye gitmiyorum evde çalışıyorum.Sabahtan akşama kadar boş vaktim var.İlk olarak sabahları saat 9:00 da kalkıyorum.Gece yatış saatim ise 24.00-01.00 arası.

Elimde bulanan kaynaklardan bahsedeyim.

Matematik 0 Karekök Yayınları Konu Anlatım
    Tarih Güvender Yayınları Konu Anlatım
    Coğrafya Güvender Yayınları Konu Anlatım
    Türkçe Kültür Dersaneleri Konu Anlatım
    Türkçe Soru Bankası Kültür Dersanaleri
    Kpss Genel Yetenek ve Genel Kültür Soru Bankas (ygs konularıda var içlerinde)

Elimde bu kaynaklar mevcut.Soru bankaları yakında gelecek işallah.
    Bana sabah 9 da kalkmak şartıyla ders programı lazım.
    Örnek olarak ;
    9:00-10:00 Kahvaltı,derse hazırlık
    10:00-11:00 Konu anlatım
    ....
    ...

bu şekilde arkadaşlar.Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Son olarak ygs deneme seti almak istiyorum.Alıp memnun kalan varsa söylesinler bende alayım.
    Herkese hayırlı günler dilerim.Salıcakla kalın...

• quote:

Orijinalden alıntı: cwr

quote:

Orijinalden alıntı: dRela

quote:

Orijinalden alıntı: radressss

quote:

Orijinalden alıntı: topuklu ayakkabı

quote:

Orijinalden alıntı: dRela

quote:

Orijinalden alıntı: topuklu ayakkabı

"YGS Sinavi"nin anlatım bozukluğu olduğunu öğrenerek başlayabilirsin.

Ne alaka ?

Bir soru 50 bin kisi oynatıyor çünkü.

hayır o daha anlayamadı neden anlatım bozukluğu olduğunu

Anlamadım gerçekten. YGS Sınavı değil mi ?

YGS: Yüksekögretime Gecis Sinavi

YGS Sinavi: Yüksekögretime Gecis Sinavi Sinavi

http://www.google.com.tr/#hl=tr&source=hp&biw=1024&bih=578&q=ygs+s%C4%B1nav%C4%B1&btnG=Google%27da+Ara&aq=f&aqi=g10&aql=&oq=ygs+s%C4%B1nav%C4%B1&gs_rfai=&fp=5a7327641064405d

Her yerde Ygs Sınavı yazıyor.Onlarda anlatım bozukluğu yapıyor o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: just me

ben bugüne kadar neredeyse 50 program yaptım geldi geçti hepsine tam anlamıyla hiç uygulayamadım hepsinden en azda olsa 1-2 tane eksiğim kaldı... sonra bi not defteri aldım hergün ne yaptığımı yazdım günlük gibi mesela bakıyorum ilk başladığımda 120 falan çözüyomuşum sonra gitgide arttı 200-300 arası yapmaya başladım buaralar dahada arttırmayı düşünüyorum en azından bi porgram olmayınca vicdanım rahat oluyo...hem böyle yazınca neler yaptığını görüyosun ona göre kendini motive edip arttırmaya çalışıyosun.

Arkadaşa ŞİDDETLE katılıyorum Konu açılalı baya olmuş; ama bu konuda 2005-2006'dan beri tecrübeli olan biri olarak size bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum.O kadar sene başarısız olmuşsun, bir de tavsiye veriyorsun demeyin.Mantığınıza uyuyorsa uygulayıp uygulamamak sizin elinizde

İlk önce başka başlıkta size nasıl çalıştığımı göstereyim:

http://goo.gl/BhASK

Bu yöntemle çalışırken her gün çözdüğünüz soru sayılarını, derslerine ve konularına göre not ediniz.Bunu yaparken doğru, yanlış, boş ve netlerinizi yazınız.Ayrıca bir soru başına düşen netinizi de hesaplayınız mesela.Matematikte 100 soru çözdünüz.Netiniz 80.Başarı oranınız %80 gibi (net: 0.8) Bu sayede her gün netlerinize göre YGS ve LYS puanlarınızı hesaplayınız.Böylece başarı oranınızı takip edebilir ve düşük olan konulara eğilerek başarı oranınızı arttırabilirsiniz.Bu değerleri haftalık ve aylık olarak not edip hangi konudan ve dersten ne kadar soru çözüp ne kadar başarılı olduğunuzu ölçünüz

Eğer dershaneye gidiyorsanız rehberlik hocanızla da bu netlerinizi değerlendirebilirsiniz.Ayrıca o size hangi konudan ne kadar soru çözmeniz gerektiğini belirler ve size bir program yapar.Tabii bu; şu saatte kalk, şu saatte şuna çalış, şu saatte yemek ye, şu saatte tuvalete git gibi saçma bir programdan daha faydalı olacaktır.Biz İNSAN olduğumuza göre kendi kendimizi idare edebilmeli, İRADEye sahip olmalıyız.Kurulmuş bir saat gibi davranamayız.Tabii ki günlük bir programınızın olması lazım.Mesela ben dershaneye gidiyorum.Dershane çıkışı yemek, gelince etüt ve bireysel çalışma, eve gidince yemek ve dinlenme, sonrasında tekrar ve soru çözümü gibi bir programım var; ama şu saatte şu diye davranmak bana saçma geliyor.Tabii yine de sizin bileceğiniz iş...

Son olarak: "Terzi kendi söküğünü dikemez"

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.