Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (706. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 704705706707708
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen bana da öyle geliyor, son 119 dedi galeri. Yine de beyaz/bej içime son sinmese de bakıyorum ilanlara
    koyu renk tercihim füme/bej veya siyah/bej olsa tadından yenmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.Polat1905

Merhaba, İyi haftalar herkese.

Aracımda yaşadığım uyarılar ile ilgili sormak istediklerim var;

Aracım far arızası uyarısı veriyor ilk çalıştırmada ama araç üzerinde yanan her ışığı kontrol ettim yanmayan veya sönük yanan lamba yok. Bilgisayara bağlansa nokta atışı ne arızası olduğu belli olur mu?.

150 binde aracım yağ değiştireceğim bakıma 4700 km yazıyor ekranda bu bakımda neler yapılıyor araca?

Sabahları aracı çalıştırırken kızdırma bujisi uyarısı alıyorum ekranda. +2 +3 derece oluyor hava sıcaklığı. Aracı çalıştırma şeklim, anahtarı taktıktan sonra frene basmadan start a basıyorum ekranda yanan ışıklar söndükten sonra frene basıp start ile aracı çalıştırıyorum. Siz aracı ilk çalıştırırken nasıl çalıştırıyorsunuz, nasıl çalıştırmak gerekir. Kızdırma bujisi uyarısını sabahları ve araç 24 saatten fazla çalışmadığı zaman alıyorum sadece.

Lastiklerimin orjinal ebat bilgisine nereden ulaşabilirim. Önler 225 45 R17 arkalar 255 40 R17 lastikçiler bu orjinal ebat değil diyor. Fabrikadan bu ebatla çıkmaz diyor. kapı aralığında falan yazar dediler ama yazı silinmiş bilgi alamadım. Orjinal lastik bilgisine nasıl ulaşabilirim borusan bilgi verirmi?

Teşekkürler.

Ben de bu forumdaşımın msjındaki "araç çalıştırma" kısmı ile ilgili önerilerinizi merak ediyorum.
    Dizel aracımda mevsime göre (yaz/kış) veya şehiriçi/şehirdışı kullanımına göre ilk çalıştırma veya stop etme anlarında dikkat etmem gereken şeyler var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gizlen

Aynen bana da öyle geliyor, son 119 dedi galeri. Yine de beyaz/bej içime son sinmese de bakıyorum ilanlara
    koyu renk tercihim füme/bej veya siyah/bej olsa tadından yenmez

Aynı renk siyah iç döşemelisine sahibim. Space grey olarak geçen bu rengi kullandıkça seversiniz. Havaya göre çok farklı tonlara dönüyor. Fiyat fazla gibi ama bulup bulabileceğiniz en dolu, düşük km ve kozmetikte olan en nadir 320d'lerden olduğu düşünülürse makul görülebilir. Bir arkadaşımda uzun süredir düşük km bu ayarda 320d arıyor. 115'e falan alırım sanırım dediği hiç bir aracı alamadı. Fiyatlar sözleşilmiş gibi 120 bandında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfazeki

quote:

Aracım far arızası uyarısı veriyor ilk çalıştırmada ama araç üzerinde yanan her ışığı kontrol ettim yanmayan veya sönük yanan lamba yok. Bilgisayara bağlansa nokta atışı ne arızası olduğu belli olur mu?.

150 binde aracım yağ değiştireceğim bakıma 4700 km yazıyor ekranda bu bakımda neler yapılıyor araca?

Sabahları aracı çalıştırırken kızdırma bujisi uyarısı alıyorum ekranda. +2 +3 derece oluyor hava sıcaklığı. Aracı çalıştırma şeklim, anahtarı taktıktan sonra frene basmadan start a basıyorum ekranda yanan ışıklar söndükten sonra frene basıp start ile aracı çalıştırıyorum. Siz aracı ilk çalıştırırken nasıl çalıştırıyorsunuz, nasıl çalıştırmak gerekir. Kızdırma bujisi uyarısını sabahları ve araç 24 saatten fazla çalışmadığı zaman alıyorum sadece.

Lastiklerimin orjinal ebat bilgisine nereden ulaşabilirim. Önler 225 45 R17 arkalar 255 40 R17 lastikçiler bu orjinal ebat değil diyor. Fabrikadan bu ebatla çıkmaz diyor. kapı aralığında falan yazar dediler ama yazı silinmiş bilgi alamadım. Orjinal lastik bilgisine nasıl ulaşabilirim borusan bilgi verirmi?

Teşekkürler.

Ben de bu forumdaşımın msjındaki "araç çalıştırma" kısmı ile ilgili önerilerinizi merak ediyorum.
    Dizel aracımda mevsime göre (yaz/kış) veya şehiriçi/şehirdışı kullanımına göre ilk çalıştırma veya stop etme anlarında dikkat etmem gereken şeyler var mıdır?

M.Polat eğer aracınızda M jantlar varsa lastik ölçüleriniz orjinal ebat.
    150 bin bakımı hakkında bilgim yok.

Standart kullanım koşullarına dikkat etmek yeterli. Araç ısınmadan yüklenmemek gibi. Birde devirli, tempolu sürüşlerden sonra en az 30sn rolantide beklerim ben motoru kapatmadan önce.

• supremum kullanıcısına yanıt
    Aynen haklısınız 120den başlıyor ve 130 hatta daha çok isteyen bile var.
  • 130'u geçenler sazan avında diyeceğim ama son ÖTV zammı ve kur farkından sonra şuan sıfır M paket 320d liste fiyatının 275 bin lira olduğu gerçeği var. İkinci el fiyatlarınında yavaş yavaş artacağını düşünüyorum bu yüzden. 4 yaşında olan bir araç 120 bine satılıp selefine 0 olanına 155 bin lira eklemek??? Saçma bir piyasaya doğru gidiyoruz.
  • @mehkoc
    @M.Polat1905

Çok nadir oluyorsa hiç ellemeyin, bırakın kalsın öyle, canınızı sıkmaya başladığında müdahale edersiniz...

Zaten boşa bile atsa çıkaracağı masraf size aynı olacak, sanzımanın içinin dağılma ve toplanamama gibi bir ihtimali pek yok.

Benim araç geldiğinde tamamen düzelip düzelmediğini buradan yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

@mehkoc
    @M.Polat1905

Çok nadir oluyorsa hiç ellemeyin, bırakın kalsın öyle, canınızı sıkmaya başladığında müdahale edersiniz...

Zaten boşa bile atsa çıkaracağı masraf size aynı olacak, sanzımanın içinin dağılma ve toplanamama gibi bir ihtimali pek yok.

Sizin turasist sigortası bayağı işe yaramış. Geçmìş olsun tekrar.

Ancak 8 bin tl bi parca yuksek geldi. Kdv yi bile düşsen 6780 tl yapıyor.

Şanzuman komple bir bakima girecek diye dusunuyorum. Yani probleme mudahalenin otesinde, ufakta olsa yipranan ilave parcalar da revize edilecek/yenilenecek olarak anladim.

• dogru soyluyorsunuz
    dusuk km, hatasiz, dolu bir e90 115e bulsam direkt alicam artik

• quote:

Orijinalden alıntı: acc04

quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

@mehkoc
    @M.Polat1905

Sizin turasist sigortası bayağı işe yaramış. Geçmìş olsun tekrar.

Ancak 8 bin tl bi parca yuksek geldi. Kdv yi bile düşsen 6780 tl yapıyor.

Şanzuman komple bir bakima girecek diye dusunuyorum. Yani probleme mudahalenin otesinde, ufakta olsa yipranan ilave parcalar da revize edilecek/yenilenecek olarak anladim.

Turassist inanılmaz işe yaradı, çok da yardımseverler, şiddetle tavsiye ederim. Tabi aracı garantilerken exper ediyor bir usta gelip, dolayısıyla bir arıza varsa önceden onu garantiye almıyorlar haliyle.

Sanzımanı burç için açtığınız zaman değişmek zorunda olan parçalar var, dolayısıyla açtınız mı kutuyu iş komple revizyona giriyor.

Şanzımanı revize edip de tork konvertörünü revize etmezseniz o da olmaz, dolayısıyla o da revize oluyor.

Mekatroniğe de müdahale etmek de fayda oluyor.

Fiyatlar şöyle zaten (komple orjinal ZF):

Balata Takımı: 550 TL
    Conta Takımı: 550 TL
    Sanzıman Yağı: 550 TL ( 10 lt )
    Sanzıman Yağ Filtresi: 350 TL
    Solenoid Takımı: 2350 TL
    Türbin Revizyonu: 1000 TL
    Burç Takımı ve Tornası: 350 TL
    Işçilik: 1000 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum

130'u geçenler sazan avında diyeceğim ama son ÖTV zammı ve kur farkından sonra şuan sıfır M paket 320d liste fiyatının 275 bin lira olduğu gerçeği var. İkinci el fiyatlarınında yavaş yavaş artacağını düşünüyorum bu yüzden. 4 yaşında olan bir araç 120 bine satılıp selefine 0 olanına 155 bin lira eklemek??? Saçma bir piyasaya doğru gidiyoruz.

Geçtiğimiz hafta F kasaya geçiyim mdedim, 3.20d M Paket F30 LCI için 248.000 TL pazarlıklı teklif aldım.

Dediğinizde çok haklısınız, 155-180 bin tl daha para ekleyip aynı modelin yenisini almak akıl karı değil.

Bende durum böyle olunca G kasaya kadar devam edecek şekilde kendimi ayarladım, aracımı sıfır gibi toparladım.

E'ye devam

• Ali® kullanıcısına yanıt
    F Serisi 320d M Paket 248 nerde, E Serisi 320d M Paket 120 nerde.

Bu gidişle E kasayada zam yapmasınlar ikinci elde.

Bu 3 araba arasında kaldım şuan için. KM önemli almışken 70bin altına bakıyorum. Deri koltuk, Xenon, Sunroof, Ekran olmazsa olmaz
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-hazir-group-tan-2012bmw-3.20d-m-sport-boyasiz%2Csunroof-xenon-full-360052943/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-3.20d-full-184hp-368107230/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-ajanta-ayarinda-ve-emsalsiz-temizlikte..3.20-d-m-sport-paket-362653976/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gizlen -- 6 Aralık 2016; 13:51:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gizlen

F Serisi 320d M Paket 248 nerde, E Serisi 320d M Paket 120 nerde.

Bu gidişle E kasayada zam yapmasınlar ikinci elde.

Bu 3 araba arasında kaldım şuan için. KM önemli almışken 70bin altına bakıyorum. Deri koltuk, Xenon, Sunroof, Ekran olmazsa olmaz
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-hazir-group-tan-2012bmw-3.20d-m-sport-boyasiz%2Csunroof-xenon-full-360052943/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-3.20d-full-184hp-368107230/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-ajanta-ayarinda-ve-emsalsiz-temizlikte..3.20-d-m-sport-paket-362653976/detay

Uçmuş bunlar.

Tek mantıklı Gri olan, alacaksanız bence o hem km hemde renk olarak daha makul.

• Ali® kullanıcısına yanıt
    Banada öyle geliyor aralarında en mantıklı füme araç.
    Fiyatları uçmuş ancak Sıfırına bakınca uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: supremum

quote:

Orijinalden alıntı: alfazeki

quote:

Teşekkürler.

M.Polat eğer aracınızda M jantlar varsa lastik ölçüleriniz orjinal ebat.
    150 bin bakımı hakkında bilgim yok.

Standart kullanım koşullarına dikkat etmek yeterli. Araç ısınmadan yüklenmemek gibi. Birde devirli, tempolu sürüşlerden sonra en az 30sn rolantide beklerim ben motoru kapatmadan önce.

Aracımın üzerinde M jant yok. Muhtemelen orjinal ebat değil borusana bir danışayım en iyisi.

motoru çalıştırdıktan sonra ve stop etmeden önce bende beklerim. Benim merak ettiğim aracı nasıl çalıştırdığınız. Anahtarı yerine takınca hemen frene basıp start a mı basıyorsunuz yoksa frene basmadan starta basıp daha sonramı frene basarak aracı çalıştırıyorsunuz.

Aracımın far uyarısı verdiğinden bahsetmiştim CC-ID 134 yazıyor bu tam nerenin sıkıntılı olduğu hakkında bilgi verir mi?

• merhaba, 2011-2012 model ekranlı bir e90 3.20d almayı planlıyorum. Ekranlı modellerin hepsinde USB, Bluetooth, Navigasyon var mıdır?
  • eustev E kullanıcısına yanıt
    Bluetooh yok diğerleri var
  • Gizlen G kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, taktırmak ne kadara mal olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eustev

Teşekkür ederim, taktırmak ne kadara mal olur?

Maalesef bilgim yok.
  • eustev E kullanıcısına yanıt
    1.5 sene once kosifler'de 900_1000 civarina yaptirmistim. Yetkili servis disinda sordugumda 1200 demislerdi.

• 
Sayfa: önceki 704705706707708
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.