Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (2302. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dickinson Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
84.752
Cevap
1.076
Favori
5.538.732
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23002301230223032304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sularslan

Sri Lanka gezi tecrübesi olan arkadaşlar, tavsiyeleriniz nelerdir? Bir de Sri Lanka bizden vize istiyor mu? Biraz araştırdım ama net bir sonuca ulaşamadım.

Vize yok hocam, ayakbasti parasi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar hic yurtici otel rezervasyonu yaptıran oldumu adios premium icin oranlar nedir? bilgi verirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: cinematic

7 günlük de diğer bölgeler gezilecekse bir nebze yeter tabii. Ama Japonya'da o kadar çok gezilecek bölge var ki 14 günlük pass bile zor yeter gibi geliyor bana

valla 7 günlük rail passla gezdiğimiz yerler

osaka

hiroşhima

miyajima

nara

kyoto

takayama idi sanırım (bifteği ve sakesi ile ünlü biyer)

yokohoma

fuji dağı

tokyo

ertuğrul fırkateyninin battığı yere gitmek isterdim ama zaman olmadı

ben de 18 Ocak'ta gidiş dönüş (25 Ocak) Tokyo olmak üzere gidiyorum, ama o kadar uzağa kadar gitmişken bir de Hong Kong ekleme düşüncem var.. Tokyo harici Japonyada mutlaka gidilmeli dediğiniz bir yer var mı?

• melmur M kullanıcısına yanıt
    hocam mutluluklar, sorunun cevabını üstadlara bırakıyorum ben sadece tebrik etmek isterim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

hocam mutluluklar, sorunun cevabını üstadlara bırakıyorum ben sadece tebrik etmek isterim..

Teşekkür ederim inşallah bu konuda guzel tecrübe bilgileri alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melmur

Merhaba tecrübeli arkadaşlara birşey danışmak istiyorum.
    Babamın word kartı var limiti 20000,tl üstü bunu adiosa çevirelim diyoruz. Sonra hiç puanı yok avans puan alalım diyoruz. Buraya kadar sorun olmayacak zaten. Haziranda düğünüm olacak seturdan en iyi otel olarak gördüğüm belekte xanadu için alsam diyelim. 3000 tl ediyor. 625x2=1300 tl burdan indirse 1800 tl cepten direk karta borç çıkacak doğru mudur? Ya da bunlardan kart sahibi babam oğlu olarak bana otel rezervasyonunu yapma imkanı varmı illa kart sahibi olması gerekir bu otel işinde?

Merhaba öncelikle hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin
    İlk olarak baban kartını müşteri hizmetlerinden Adios Premiuma çevirsin.
    Daha sonra sana bir ek kart çıkarsın ve bu kartta sana puan kullanma yetkisi tanımlaması gerekiyor.
    Bu şekilde avans puan kullanarak dediğin gibi 625 tl lik puan kullanım hakkın doğuyor.
    Oteli hemen satın almayacaksan World kartın bu ay yılsonu kalmpanyaları ilede puan toplayabilirsin.
    Kliksa, GG,Teknosa, Hepsiburada ve kredi kartın vereceğin 6 tane otomatik ödeme talimatlarıyla toplam 500 puan daha toplayabilirsin.
    Bu şekilde premium kartla 2,5 ortama ile oteli alabilecegini düşünüyorum.
    Eksiğim veya yanlışım varsa arkadaşlar düzelteceklerdi.
    Şimdiden mutluluklar dilerim.

• @ Franchase En iyi et hareket etmeyen hayvanın etidir zaten. Günde 4 saat masaj yapıyorlar. Bir de eti ultraviyole ışık altında bekletiyorlar diye duydum.

@JackDaniels üstad hızlı ve güzel olmuş ama bu kadar hızlı bir gezide bazı önemli noktaları kaçırdığınızı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: kampanyacı

quote:

Orijinalden alıntı: crazydentist

quote:

Orijinalden alıntı: gurbuzcagri

Carrefour yattı sanırım. 5 TL

Benim yatmamış Eminmisiniz Carrefour oldugundan

Benim de sabah baktığımda 5 TL yatmış, Carrefour dışında başka firmadan gelecek puan yoktu.

Benim de Carrefour hariç beklediğim bir puan yok... Ayrıca ilk sayfada 10 Aralık puan yükleme tarihi olarak görülüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: marmados75

arkadaslar hic yurtici otel rezervasyonu yaptıran oldumu adios premium icin oranlar nedir? bilgi verirseniz sevinirim

2,45 maalesef.
  • erdinc104 E kullanıcısına yanıt
    Elbette cevirirsiniz. BKK havaalaninda pasaport kontrolunden sora doviz ceviriciler var.

• quote:

Orijinalden alıntı: memmet77

quote:

Orijinalden alıntı: marmados75

arkadaslar hic yurtici otel rezervasyonu yaptıran oldumu adios premium icin oranlar nedir? bilgi verirseniz sevinirim

2,45 maalesef.

hafta sonu bende premiumla 2,5 oran aldım 162 tl oteli 65 tl lik world puanla aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeus_Ferre

quote:

Babamın word kartı var limiti 20000,tl üstü bunu adiosa çevirelim diyoruz. Sonra hiç puanı yok avans puan alalım diyoruz. Buraya kadar sorun olmayacak zaten. Haziranda düğünüm olacak seturdan en iyi otel olarak gördüğüm belekte xanadu için alsam diyelim. 3000 tl ediyor. 625x2=1300 tl burdan indirse 1800 tl cepten direk karta borç çıkacak doğru mudur? Ya da bunlardan kart sahibi babam oğlu olarak bana otel rezervasyonunu yapma imkanı varmı illa kart sahibi olması gerekir bu otel işinde?

Daha sonra sana bir ek kart çıkarsın ve bu kartta sana puan kullanma yetkisi tanımlaması gerekiyor.
    Bu şekilde avans puan kullanarak dediğin gibi 625 tl lik puan kullanım hakkın doğuyor.
    Oteli hemen satın almayacaksan World kartın bu ay yılsonu kalmpanyaları ilede puan toplayabilirsin.
    Kliksa, GG,Teknosa, Hepsiburada ve kredi kartın vereceğin 6 tane otomatik ödeme talimatlarıyla toplam 500 puan daha toplayabilirsin.

Teşekkürler dostum birçok soruma cevap oldu yazdıkların. Ustadlardan da tam yanıtlar aldığımda gerekli dönüşümlere başlayabilirim.

Bu işlemi bana ne kadar sağlayacak peki dostlar? Diyelim otel 3000 TL. Ben 625 ile 1300 TL puanla ödedim diyelim. 1700 TL nakit cepten çıkacak. Peki burdaki 1300 tk 'deki nakşt kazancım ne kadar oluyor? Bu kadar bu işlem değer mi yapacaklarıma?

• http://www.setur.com.tr/otel/crystal-paraiso-verde-resort--spa.html#pricelist BELEK ANTALYA

12/22 HAZİRAN ARASI 10 GECE 2 YETİŞKİN BİR ÇOCUK İÇİN 945 WORLD PUAN KARŞILIĞI REZERVASYON YAPTIRDIM... ORAN 2.50...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğrakeş -- 10 Aralık 2013; 23:46:29 >
  • erdinc104 E kullanıcısına yanıt
    ben iki ay önce tokyo apple storedan mp3 çalar aldım alırken pasaportu verip tax refund diyince direk vergisiz fiyattan satıyor buyuk ıhtımal ordakı apple storeda oyledir.
  • cinematic kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim değerli bilgiler için. 3 gece Tokyo, 3 gece Kyoto, 1 gece Nara, 1 gece Osaka yapıyorum öyleyse.
  • Link için teşekkür ederim. cloves üstada da ayrıca teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zeus_Ferre

quote:

Teşekkürler dostum birçok soruma cevap oldu yazdıkların. Ustadlardan da tam yanıtlar aldığımda gerekli dönüşümlere başlayabilirim.

Bu işlemi bana ne kadar sağlayacak peki dostlar? Diyelim otel 3000 TL. Ben 625 ile 1300 TL puanla ödedim diyelim. 1700 TL nakit cepten çıkacak. Peki burdaki 1300 tk 'deki nakşt kazancım ne kadar oluyor? Bu kadar bu işlem değer mi yapacaklarıma?

Bu arkadaş birazdan cebinden para çıkmayacağını öğrendiğinde önce sağlam bir şok geçirecek sonra çılgınlar gibi kampanyalara dalacak...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: oft01819

quote:

Orijinalden alıntı: Krombacher

Çiçek açma zamanlarının bulunduğu meteoroloji sitesi:

http://sakura.weathermap.jp/

Abi süpersin. Açtım aşağıdaki çıktı. Japoncamız da yok. Dili de değiştiremiyoruz
    (Bugünkü 11. mesajım. Evde mesai başladı. Benden paydos!)

Bu yılın Sakura, çiçeklenme 13 Mart Kyushu başladı. Siz Batı'nın Japonya tarafının Denizi'nde, 20 Mayıs'ta Tottori artık geçmişte çiçekli edilmiş ve erken rekor sürede oldu.
     Öte yandan, çiçeklenme kuzey Tohoku kuzey geciktirilir, son Hokkaido yavaş olan bir nokta da vardı.  Ben devam eden soğuk düşündü, kiraz çiçek tomurcuklarının alanlar bu kış çok pürüzsüz bir uyuyan uyandım.  Sıcaklık erken Mart'a kadar geç düşük vardı, ama çiçek tomurcukları bir çiçekli normalden erken anlamlı yılda ortalama üzerinde günlük sıcaklık güney Tohoku, altı günlük Mart ayı takip edildi giderek büyür.  Eğer bir yandan kuzey gitmek gibi yüksek sıcaklık olarak telaffuz edilmez, çünkü daha sonraki daha fazlası, düşük sıcaklık etkisi,

Sıcaklık sebebi ile çiçek açımları önce okinawada başlayıp yavaş yavaş yukarı çıkar alttada tahmini tarihler var .

• mcksy kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdinc104 -- 11 Aralık 2013; 4:54:58 >
  • dogu006 kullanıcısına yanıt
    Dur bakalım bi deneyim hocam :)

• 
Sayfa: önceki 23002301230223032304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.