Şimdi Ara

>>> TOYOTA VERSO <<< (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
861
Cevap
24
Favori
130.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: soran2

2011 verso comfort extra 1.6 benzinli yakıt izlenimlerim;

15 gün evvel İstanbul-Alanya arası gittim geldim.5 kişi,bagaj cama kadar full şekilde.İlk 200km'yi mümkün olduğunca ekonomik kullanmaya çalıştım.Toplam 820km'de 665km'deyken son 1 ledle ilerlerken tekrar 210TL'ya fulledim.Yaklaşık 32 kuruş yaktı.Hızım genelde 100-120 arasıydı.Ara ara bastım.Bir ara 180 gördüm.Arasıra durduk toplam 13 saatte gittik.11 saatte geldik.Gelirken ciddi bastım.Yokuşları 130-150 ile çıkıyordum.Sarfiyat en fazla 38 kuruşa kadar çıktı.Yollar kaymak gibi 4-5 radar geçtik.Sabit kameralı radarlarda herzaman hızımı 70'e kadar düşürdüm. 3 depo benzini yaklaşık 1750-1800 km'de yakmış oldum.Karma tüketimim ortalama 35 kuruş oldu.

Ekonomik kullanmaya gayret ettiğim ilk 200km'de yol bilgisayarında sarfiyat 5.9LT'ye kadar düştü.Daha fazla bile düşerdi.

Bu arada Afyon sandıklıda bir opetten 95 oktan benzin aldım.Bir baktım fiyat 4.99TL.Zam geldi abi dedi.İstanbula geldim başka bir opette fiyat 4.92TL benzin ne zaman indi yaw dedim.Ne inmesi abi böyleydi zaten dedi.Sen 97 oktan almışsındır dedi.Çıkardım fişi gösterdim birşey diyemedi.Orda bir kelebek etkisi yaşattılar bana ama muamma.

Slm bu yeni kasalar hakikaten eskilerinden az yakıyorlar ben yol bilgisayarında hiç 7,3 ün altını görmedim Tabi Düz yolda rampa aşağı ağırlıklı yolda düşüyor ortalama tüketim.
    Benzinli bir araç için tüketiminiz çok iyi

• mühendis57 M kullanıcısına yanıt
    1.6 Atmosferik benzinli motorun bu kadar az yakması beni de şaşırttı.1500kg ağırlık 132bg'de bu yakıt inanılmaz.Şehiriçi sıkışık trafik sürekli kullanımda en fazla tüketimim 8 litreye çıktı.Bu araba, full ekonomik kullansan bir depo ile rahat 800km'ye ulaşır.
  • aracımı satar satmaz LPG'Lİ,tercihen Premium donanımlı bir Verso alacağım Allah kısmet ederse.Forumda yazılanları okudukça Verso'nun doğru bir seçım olduğunu düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kış için 4 adet yedek sac jant almak istiyorum. Aracım 2004 model verso 1.6 elegant.
    2007-2012 corolla-auris' e ait sac jantlar galiba ölçüsü 5x 114,3 benim aracıma uyar mı
  • VERSO -CMAX GİBİ ARAÇ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.ŞU AN BENDE ASTRA H COSMO 2004 ARAÇ VAR . DONANIM OLARAK HANGİ AİLE ARABASI DAHA DONANIMLIDIR. DONANIM OLARAK EKSİK KALMAK İSTEMİYORUM .
    HANGİ ARACI KULLANAN VARSA ÖZELLİK PERFORMANS OLARAK BİR ANLATSALAR SEVİNİRİM.
    TOYOTYA VERSO
    RENO SCENİC
    FORD C-MAX
     >>> TOYOTA VERSO <<<
  • merhaba 2011 verso premium aracımın lpg li olduğu için 45.000 km de bujisini değiştircektim acaba buji kodunu bilen var mı?hangisinden alcam.ve lpg li olduğu için ngk vs tavsiye ediliyor bu konuda bilgisi olan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet28

merhaba 2011 verso premium aracımın lpg li olduğu için 45.000 km de bujisini değiştircektim acaba buji kodunu bilen var mı?hangisinden alcam.ve lpg li olduğu için ngk vs tavsiye ediliyor bu konuda bilgisi olan var mı

Merhaba yeni kasaların buji kodunu bilmiyorum ancak eski kasa ile aynı ise denso k16r-u11 nkg BKR5E-YA11
    Orjinal olduktan sonra denso yada nkg fark edeceğini sanmam ikiside japon malı buji değişimi için 45000 çok uzun geldi bana
    Aracınızın kullanım kitapcığı var ise bujiler orda yazıyor
  • sc20hr11 miş denso marka... ben lpg için uyumlu olan buji almak istesem hangisini alacağım ve gerçekten servisin taktığı denso marka dışında bir markaya geçiş yapmak çok farkettirir mi onu merak ettim.lpg için uyumlu olanlar var ondan sormuştum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet28

sc20hr11 miş denso marka... ben lpg için uyumlu olan buji almak istesem hangisini alacağım ve gerçekten servisin taktığı denso marka dışında bir markaya geçiş yapmak çok farkettirir mi onu merak ettim.lpg için uyumlu olanlar var ondan sormuştum

orjinalin yerini bişey tutmaz. Orjinal al kafan rahat olsun aşırı ısıdan porseleni filan parçalanır yanma odasına filan zarar verebilir. lpg ye uyumlu bujinin denso yada nkg kadar kaliteli olacağını sanmam ama yinede siz bilirsiniz tabi
    Siz 45 bin km için uzun diyorsunuz... Servis 2011 model için bujilerin 100bin km de değişeceğini söylüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhkn

Siz 45 bin km için uzun diyorsunuz... Servis 2011 model için bujilerin 100bin km de değişeceğini söylüyor.

Valla iyiymiş 100.000 km. eski corollamın bujilerini lpg ile kullanımda sık sık kontrol ederdim her 10.000 km de bir bakar tırnak açıklığını kontrol ederdim.buji teknolojileri yeni araçların gelişmiş olabilir benzin için 100.000 km tamam hadi kabul ettikte lpg de ne kadar gider? eğer servisin dediğine göre değişir ise lpg de en az 60-70 bin km gitmesi gerek.
    Servis benzinli kullanım için 100 bin diyor. lpg de değişebilir.
  • 2010 verso 1,6 elegant almayı düşünüyorum 1,200 hasar gözüküyor satıcı ufak tefek şeyler diyor sizce ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: pithblood03

2010 verso 1,6 elegant almayı düşünüyorum 1,200 hasar gözüküyor satıcı ufak tefek şeyler diyor sizce ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun

satıcı ile hasarın ne olduğu konusunda öncelikle konuşun bence, gerçek bir hasarda olabilir yada çizik vs için yapılmış işlerde

benim kendi aracımda da sorguda hasarlar çıkıyor, ama hiçbir kazam ve değişen parçam vs yok çocuklar çizdiği için lokal boya var, sigorta şirketleri onları hasar diye girebiliyor
  • merhaba arkadaslar 2011 yazından beri toyota verso kullanıcısıyım forumda bakıyorum bazı arkadaslar ıphoneyle müzik dinleyememe sorunu belirtiyorlar kimiside aracın performansından 6 ay öncesine kadar prince marka tüp takdırdım tüpde arac 220 km hızı cok rahat görüyor benzindede 230 u biraz daha geciyor 2 vitesi aracın cok kuvvetli 110 km hıza cok rahat bi sekilde ulasılabiliniyor aracı performanlı bi sekilde kullanmanın tadı bir baska araca uyumlu tüp taktırmanında cok farkı var benzin gaz farketmiyor. ıphone baglantısına gelince internette türkce olarak bunun baglantısıyla ilgili cok acık bir acıklama bulunuyor ben araca bindigimde teyp den 3 tusuna basmamla ıphone daki müzikleri rahat bi sekilde dinleyebiliyorum. Verso bir ayrıcalıktır
  • quote:

2010 verso 1,6 elegant almayı düşünüyorum 1,200 hasar gözüküyor satıcı ufak tefek şeyler diyor sizce ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun

Slm Hayırlı olsun 1200 tl lik hasarın içeriği nedir onu öğrenin serviste aynalar değişse en az 600 tl çıkar kayıt basit şeyler bile serviste yapılmış ise 1200' e rahat çıkar.Çok fazla bir hasarından dolayı olduğunu düşünmüyorum araç genel olarak temiz değişensiz ise motor durumunda sıkıntı yok ise alınır.Güle güle kullanın
    Hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis57 -- 2 Ekim 2013; 10:30:13 >
    teşekkür ederim satıcıya sorduğumda bir kaç çizikten dolayı boyalı yerler var dedi bu işlerle uğraşan tanıdık ustalarla konuştuğumda önemli bişey diğildir diyorlar inşallah bir sorun çıkmaz çok istiyorum versoyu gerçekten araştırdığım araçlar içinde en çok tavsiye edileni verso 1 2 haftaya aranıza bir verso sahibi olarak katılacağım
  • quote:

teşekkür ederim satıcıya sorduğumda bir kaç çizikten dolayı boyalı yerler var dedi bu işlerle uğraşan tanıdık ustalarla konuştuğumda önemli bişey diğildir diyorlar inşallah bir sorun çıkmaz çok istiyorum versoyu gerçekten araştırdığım araçlar içinde en çok tavsiye edileni verso 1 2 haftaya aranıza bir verso sahibi olarak katılacağım

Hayırlısı olsun güle güle kullanın kazasız belasız sürüşler...
  • pithblood03 P kullanıcısına yanıt
    Tanidik bir galericiyle araca bakin nesi varsa size sayar doker.
    ostanin snkamadigini bile onlar anlar.

dogru adam olursa:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cuma günü itibariyle 2010 1,6 elegant verso ile verso ailenize katılmış bulunmaktayım yardımlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.