Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (385. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.040
Cevap
88
Favori
466.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tv ve AVR'niz ARC (Audio Return Channel) destekli ise, özel bir neden de yoksa fazladan optik kablo takmanıza gerek kalmaz.
    Cyberlink PowerDVD programı ile dene istersen. Audio ayarlarından çıkış (output) kısmında HDMI ve "Non-decoded" seçili olsun. Başka program kullanıyorsan da aynı mantıkla audio ayalarını kontrol et.
    Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 7 Ekim 2016; 0:28:04 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arınç kullanıcısına yanıt
    Ben avr ve pc yi optikle bağlıyorum tv yede hdmi ile pc bağlı splayer programı ile birlikte kullanıyorum benim son zamanlarda sorunum eskiden indirdigim filmler dts iken şimdi hep dolby digital çıkıyor örneğin mad max dts yok yada dolby atmos var amfim eski olduğu için faydalanamiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurbjk35 -- 7 Ekim 2016; 0:31:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş tecrübelerimden ülkemizde 2. el piyasası olmayan bir ürüne girmem, hele ki 6 usd'lik bir ürünse :))) çok beğensem de farketmez, ergeç kaşıntı geliyor
  • Cevabınız için teşekkürler, Şimdi şöyle bi durum söz konusu..
    Dijitürk uydu alıcısı kullanıyorum merkez santral sistemi olduğu için uydu alıcısını direk hdmi ile avr ye girmeden tv ye giriyorum. Tv den de optik çıkışla sesi avr ye iletiyorum. Bu yöntemi sırf avr hdmi çıkışlarına zarar vermesin diye kullanıyorum. Ama şöyle bi durum oluşuyor. Pc nin hdmi çıkışını avr ye girip avrnin out çıkışındanda tv ye aktardığım zaman 1920x1080 olması gereken görüntü tvde 1366x768 gözüküyor. Sanırım avr full hd aktaramıyor anlamadım bu kısmı zaten..(Cihaz Pioneer vsx-329) Çözünürlük olayını nasıl çözebilirim?
    Teşekkürler
  • PRODJ kullanıcısına yanıt
    Hd zone ile olmaz hocam.

Bağlantı şekli;

Yani kaynaktan ses ve görüntü için iki tane ayrı hdmi kablosu çıkıp avr'ye gidecek. Kullanım kılavuzlarına baktım ama herhangi bir şeye denk gelmedim.

Edit: Şema yerine fotoğraf eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkal -- 7 Ekim 2016; 8:52:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Hd zone ile olmaz hocam.

Bağlantı şekli;

----hdmi (audio)---
    Player ---- ----- avr
    ----hdmi (video)---

Yani kaynaktan ses ve görüntü için iki tane ayrı hdmi kablosu çıkıp avr'ye gidecek. Kullanım kılavuzlarına baktım ama herhangi bir şeye denk gelmedim.

tek hdmi zaten bu işi yapıyor, eskiden dediğiniz işi 3'lü kablolar yapardı, teknoloji geliştikçe hdmi ile bunu çözdüler, neden öyle bir transfere gerek duydunuz??

oppoda benzer bir seçenek var gibi, sırasını tam bilmeyebilirim, 1. hdmi çıkış ses ve 2. çıkış hdmi görüntü aktarımında iyi, görüntü için iyi olan hdmi direkt tv'ye ses için olanı avr'ye gönderip setuptan düzenleme yapılabiliyor sanırım ( denemedim )

ama kaynaktan avr'ye hdmi ile ses ayrı görüntü ayrı aktaramazsınız, çünkü input select ile tek hdmi input seçebilirsiniz

yanlışım varsa tecrübeli avr uzmanları düzeltecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turushanovgu -- 7 Ekim 2016; 8:43:38 >

• turushanovgu T kullanıcısına yanıt
    Evet oppo ve o sınıf bluray playerlarda genelde var. Bende anlatmak için oppo'nun fotosunu koyarak editledim mesajımı. :)

Kışa girerken yine kaşıntılar başladı htpc mi kursam diye araştırırken bluray playerlardaki mantık kullanılabilir diye araştırıyorum.
    Görüntü ve ses yolunu birbirinden ayırmak amaç belki bir rahatlama olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Evet oppo ve o sınıf bluray playerlarda genelde var. Bende anlatmak için oppo'nun fotosunu koyarak editledim mesajımı. :)

Kışa girerken yine kaşıntılar başladı htpc mi kursam diye araştırırken bluray playerlardaki mantık kullanılabilir diye araştırıyorum.
    Görüntü ve ses yolunu birbirinden ayırmak amaç belki bir rahatlama olur.

sadece avr'den düşünülmezse yol ayrılabiliyor ama ilerde avr'ler olur mu hatta şimdi var mı bilmiyorum,
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Birde sistemi büyüten hep dağıttı bu güne kadar

Ben daha büyütmem
    Octave pre Power almayı istiyordum ondan da vaz geçtik çok mal çok bela belki v70 v80 v110 alır geçeriz

Octave pre-power alsan stereo için ayrı sinema için ayrı hoparlör derdin olmazdı. Anthemle beraber kullanırdın.

Turushan Octave pre-powerı Pioneer LX77 ile beraber kullanıyor, B&W 804D ler hem sinema hem stereoda keyif yaratıyor. Mekanda fazla front hoparlör yüzünden daralmıyor.
    İşletim sisteminizden ikinci ekran ayarlarını, Nvidia veya Amd Catalyst programı yüklü ise oradan da görüntü, çözünürlük ve hz. seçeneklerini kontrol edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 7 Ekim 2016; 9:55:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

quote:

Birde sistemi büyüten hep dağıttı bu güne kadar

Ben daha büyütmem
    Octave pre Power almayı istiyordum ondan da vaz geçtik çok mal çok bela belki v70 v80 v110 alır geçeriz

Octave pre-power alsan stereo için ayrı sinema için ayrı hoparlör derdin olmazdı. Anthemle beraber kullanırdın.

Turushan Octave pre-powerı Pioneer LX77 ile beraber kullanıyor, B&W 804D ler hem sinema hem stereoda keyif yaratıyor. Mekanda fazla front hoparlör yüzünden daralmıyor.

Şimdi baska baska odada olacaklar ya bana gerek Yok

Birde Jadis te de var direc modu da kullanmıyorum

• Tercih meselesi iki ayrı odayıda sistemle meşgul etmen WAF açısından sorun değil ise şanslısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 7 Ekim 2016; 10:11:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

İşletim sisteminizden ikinci ekran ayarlarını, Nvidia veya Amd Catalyst programı yüklü ise oradan da görüntü, çözünürlük ve hz. seçeneklerini kontrol edin.

Tamamdır akşam bi deneyeyim hocam.
    Teşekkürler
    İnşaallah çözüm olur.
    Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Benimde sizin gibi bağlantı şeklim. Digiturk kullanıyordum şimdi dsmarta geçtim, tv izlerken ekran full oluyor 65inc tv var bende fhd. ama pc ye geçtiğimde görüntü kenarlardan 5cm siyah çerçeve oluşuyor. Görüntü tam ekrana yayılmıyor, çözünürlükleri kurcaladım fakat düzeltemedim bu akşam tekrardan bakayım hz olaylarına

• Selamlar,

İmzadaki sistem var. Bugünlerde AVR yi upgrade edip Pioneer SC-LX59 almayı düşünüyorum. Fakat bir yandan da geçen senenin modeli olup bir üst seviye olan SC-LX78 de olabilir mi acaba diye düşündüm. Neredeyse tamamen sinema ağırlıklı kullanıyorum. Atmos vs, çok kırma dökme gerektirdiği için sanırım uğraşamam ama görüntüyle alakalı 4K falan kesinlikle önemli. Şu anki emektar VSX-920 de izin vermiyor zaten buna.

Sizce hangisini tercih etmek daha mantıklı olacaktır? Ya da o fiyat seviyelerinde başka markanın mutlaka şu modelini de göz önünde bulundur diyebileceğiniz bir şey var mıdır? Tabi ki gönlüm Pio dan yana..

Bir de sisteme ilave olarak Subwoofer ekleyeceğim. Başka bir konuda sağolsun arkadaşlar bilgi verip yorum yaptılar ve salonun biraz büyük olması sebebi ile(68m2) Golden Ear Force Field 5 modeli ön plana çıktı. Ama ben başka bir yorum daha gelirse diye buraya da yazmış olayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: charnel

Selamlar,

İmzadaki sistem var. Bugünlerde AVR yi upgrade edip Pioneer SC-LX59 almayı düşünüyorum. Fakat bir yandan da geçen senenin modeli olup bir üst seviye olan SC-LX78 de olabilir mi acaba diye düşündüm. Neredeyse tamamen sinema ağırlıklı kullanıyorum. Atmos vs, çok kırma dökme gerektirdiği için sanırım uğraşamam ama görüntüyle alakalı 4K falan kesinlikle önemli. Şu anki emektar VSX-920 de izin vermiyor zaten buna.

Sizce hangisini tercih etmek daha mantıklı olacaktır? Ya da o fiyat seviyelerinde başka markanın mutlaka şu modelini de göz önünde bulundur diyebileceğiniz bir şey var mıdır? Tabi ki gönlüm Pio dan yana..

Bir de sisteme ilave olarak Subwoofer ekleyeceğim. Başka bir konuda sağolsun arkadaşlar bilgi verip yorum yaptılar ve salonun biraz büyük olması sebebi ile(68m2) Golden Ear Force Field 5 modeli ön plana çıktı. Ama ben başka bir yorum daha gelirse diye buraya da yazmış olayım.

Lx 76 ve lx 86 kullanan ben ve lx 87 kullanan arkadaşlar da da üzerinde. 4k pass yazmasına rağmen yapmıyor

59 ve 78 de de böyle ise denemeden almayın

Forumdan @Asefik arkadaş lx 77 ve 88 de chip değişti sorun yok diye not düştü

Bir baska forum Dan arkadaşta lx 87 de 4k kullanamadı

Ben de lx 76 ve 86 da hiç görüntü alamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 10 Ekim 2016; 15:40:27 >

• Eray hocam, teşekkürler yanıt için. Anlaşılan sonu 8 ve 9 lu biten seriler için 4K sorun değil gibi duruyor.

Şimdi şuna karar vermem lazım LX78 bir üst level cihaz ama 1 sene öncesinin, LX59 ise en günceli. Fiyatları sanki aynı olacak aşağı yukarı, acaba işte hangisini tercih etmek mantıklı olurdu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charnel -- 11 Ekim 2016; 9:49:56 >
  • quote:

Eray hocam, teşekkürler yanıt için. Anlaşılan sonu 8 ve 9 lu biten seriler için 4K sorun değil gibi duruyor.

Şimdi şuna karar vermem lazım LX78 bir üst level cihaz ama 1 sene öncesinin, LX59 ise en günceli. Fiyatları sanki aynı olacak aşağı yukarı, acaba işte hangisini tercih etmek mantıklı olurdu?

Şöyle düşün LX78 BMW 520 2014 model, LX59 BMW 320 2015 model. İkisindede Atmos var.
  • quote:

quote:

Selamlar,

Lx 76 ve lx 86 kullanan ben ve lx 87 kullanan arkadaşlar da da üzerinde. 4k pass yazmasına rağmen yapmıyor

59 ve 78 de de böyle ise denemeden almayın

Forumdan @Asefik arkadaş lx 77 ve 88 de chip değişti sorun yok diye not düştü

Bir baska forum Dan arkadaşta lx 87 de 4k kullanamadı

Ben de lx 76 ve 86 da hiç görüntü alamadım

Turushan arkadaşımdaki Pioneer LX77'yi denemek için "Batman.v.Superman.Dawn.of.Justice.2016.4K.2160p.HEVC.x265.TrueHD7.1.DUAL-HDA.mkv" "3840 x 2160 çözünürlükte" filmi indirdim.

Hafta sonu deneriz Oppo 105 ile bakalım bende merak ettim.

Çünkü LX76 ve LX86 için özelliklerde 4K görüntü için sadece Pass Through yazıyordu, oysa LX77 ve LX87 de Upscaling and Pass Through yazıyor.

LX78'de Ultra HD Upscaling and Pass-through (4K/60p/4:4:4/24-bit)

LX89 ve yerine gelen LX901'de ise Ultra HD Pass-through with HDCP 2.2 (4K/60p/4:4:4/24-bit, 4K/24p/4:4:4/36-bit, 4K/60p/4:2:0/36-bit) yazıyor.

Bu tanımlamalara göre LX76 ve LX86'da sadece Pass Through yazdığına göre sorun çıkaracağı aşikar.

LX77 ve LX87 de upsacling özelliği varsa bu 1080p'yi 4k ya yükseltebilme özelliği var demektir. O halde nasıl 4k yı tanımaz.

Tabi asıl ayırım Ultra HD kavramı LX78,LX88 ve sonrasında başlıyor. Eğer LX77 de görüntü 4K alınmazsa demek Ultra HD 4K yazmıyorsa inanmamak lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 11 Ekim 2016; 10:20:05 >

• 
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.