Şimdi Ara

~ Citroen C3 - Kullanıcıları / Fan Kulübü (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
596
Cevap
11
Favori
155.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maybe22days

bende hayırlısıyla bugün c3 1.4 hdi 16v bi arac alıcam, kaporasını verdik..

hayırlı olsun.. sen kaça aldın? veya alacaksın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: baboker

quote:

Orijinalden alıntı: maybe22days

bende hayırlısıyla bugün c3 1.4 hdi 16v bi arac alıcam, kaporasını verdik..

hayırlı olsun.. sen kaça aldın? veya alacaksın..

16200 verdim. cam tavan olanlardan. arabayı henuz cozemedim tabi. eps olup olmadıgını anlayabilecegimiz biyer varmıdır? ayrıca bu cocuk kilidi olan tuş basmıyor. sıkışmışmı anlamadım
  • arkadaşlar bu cam tavan açılırken çok zorlanıyo gibi sesler çıkarıyo. bunu yağlamakmı gerek anlayamadım. sunroofla ilgili sıkıntı çekipde çözüme ulaşan birileri varmı acaba forumda?
    gerçi bu foruma 5 gündür filan bakıyorum, kayıp şehir hesabı kimsecikler yok
  • Merhaba,
    2006 citroen c3 x furio 1.4 hdi araçta abs fren sistemi var mı yok mu? CD çalar mp3 leri okuyabiliyor mu?
    birde forumda kullanma kılavuzu yüklenmişti bu kullanma kılavuzunu tekrar yüklenebilir mi?
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: MSC

Merhaba,
    2006 citroen c3 x furio 1.4 hdi araçta abs fren sistemi var mı yok mu? CD çalar mp3 leri okuyabiliyor mu?
    birde forumda kullanma kılavuzu yüklenmişti bu kullanma kılavuzunu tekrar yüklenebilir mi?

Güvenlik paketi var ise ABS vardır, yoksa yoktur.

Mp3 okuyamıyor 92 HP'lik full modelindeki cd çalar bile. Track cd'leri okuyabiliyor.

Şuan vaktim yok kullanım kılavuzu ile ilgilenicem.
  • Geçen hafta erzurum,ankara,sakarya, bursa arası yaklaşık 1600 km yol yaptım. yolun 100 km lik kısmı ankara içi , kalan kısmı şehirdışı.

Yol müsait oldukça 150 - 160 arası hızla kullandım sadece gölcük bursa arası 100 km civarı hızda seyrettim.

Yol bilgisayarının verileri
    ortalama hız 102 km
    ortalama yakıt tüketimi 5.6 l

depoyu iki kez fulledim. üçüncü ve son fullediğimde yaptığımı hesaba göre
    km deki yakıt tüketimi 0,209
    yüksek hız ve yüksek devir için bana uygun geldi
    araç 100 000 km üzeri 2004 c3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frtmr -- 4 Temmuz 2011; 21:53:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

quote:

Merhaba,

Güvenlik paketi var ise ABS vardır, yoksa yoktur.

Mp3 okuyamıyor 92 HP'lik full modelindeki cd çalar bile. Track cd'leri okuyabiliyor.

Şuan vaktim yok kullanım kılavuzu ile ilgilenicem.

Teşekkür ederim...
    ABS sisteminin olup olmadığını nasıl anlayabiliriz. 2 haftadan beri böyle bir araba kullanıyorum ama ABS sisteminin olup olmadığını bilmiyorum. Arabanın 130bin bakımı yapıldığında arka kampana taşlaması değiştirilmiş, kampana olan araçlarda ABS olmuyor deniyor, bazılar var diyor, kafa karışıklığı biraz. O zaman bakımı yapılan yere sormadım (: Göstergelerde de ABS ile ilgili bir bilgi yok. Servise gidip mi baktırmamız gerekecek. Bu konuda bi bilgi verebilirseniz memnun olurum. İlk aracım :D

Kullanma kılavuzunu yakın zamanda bekliyorum sizden...
    Tekrardan teşekkürler. Kolay gelsin...

• ABS'yi test etmesi oldukça kolaydır. Boş ve müsait bir yolda 70-80'le giderken aniden frene basın. Sert ve ani basmanız gerek. Eğer bastığınızda ayağınıza bir tepki gelir, tok bir ses duyarsanız ve araç kızaklamadan durursa ABS vardır. Lastikler kızaklama yaparsa ABS yoktur.
  • http://service.citroen.com/ddb/code/index_tr_tr.htm

Kullanım kılavuzuna buradan ulaşabilirsin dostum.
  • kazasız belasız deneyeceğm fren testini
    kılavuz iyi oldu. bilmediğim fonksiyonları görmüş oldum
    her birinize teşekkürler...
  • quote:

kazasız belasız deneyeceğm fren testini
    kılavuz iyi oldu. bilmediğim fonksiyonları görmüş oldum
    her birinize teşekkürler...

Bu arada ruhsattada yazar belki aracın modelinin olduğu yerde,

Ruhsatta ne olarak geçiyor? X Furio 1,4 yazan yerin sonunda ABS falanda yazar belki.

Güvenlik paketi olmayan x furio'larda Abs yok çünkü.

Kampanalarla ilgili birşey bende duydum ama tam bilmiyorum o yüzden yanlış bilgi vermiyim :)

Arkadaşın dediği yöntemde belli eder, fakat ruhsata bakın bence ilk olarak.

• Ticari Adı --> C3 X 1.4 HDI FURIO
    şeklinde yazıyor. bana sanki ABS yokmuş gibi geliyor. Çünkü çalıştırmadan önce uyarı ışıklarında ABS ışığınında yanması gerekiyor sanırsam ama öyle bir ışıkta yok. Deneyeceğiz artık öyle görünüyor.
  • deneme sonucunda araçta abs olmadığına kanaat getirdim. ani fren yaptığımda araç kızaklamaya başladı ve hemen freni kestim (:
  • bu da benim 2008 model 74.000 km'de yazılımlı ve kutu içi KN filtreli dizel C3..

~ Citroen C3 - Kullanıcıları / Fan Kulübü

• quote:

deneme sonucunda araçta abs olmadığına kanaat getirdim. ani fren yaptığımda araç kızaklamaya başladı ve hemen freni kestim (:

2006 da çıkan makyajlı kasa x furio lardan öncekilerrin hiç birinde ABS yok.Makyajlı kasalarda ise opsiyoneldi.Aracı C3 I diyebileceğimiz ilk kasalardan X FURİO olanların aracında ABS olması mümkün değil.
  • Herkese merhaba,

Ben C3ü beğeniyorum ve bir tane 2. el almak istiyorum ama fazla bilgiye sahip değilim.

Ayda ortalama 1000 km şehir içi yol yapacağm için dizel olmasını istiyorum. Sizde 1.2 mi almalıyım 1.4 mü ?

En fazla 20bin TL bütçem var. 2006 model üstü ve kmsi 50-60 binden fazla olsun istemiyorum. Aşağıdaki sorularımı cevaplarsanız memnun olurum;

1- Sizce bu fiyata bu özellikte bir c3 bulabilir miyim
    2-c3 ün bir kaç farklı modeli var, bunların farkı nedir.. hangisini öneririsiniz ..

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: edwin

Herkese merhaba,

Ben C3ü beğeniyorum ve bir tane 2. el almak istiyorum ama fazla bilgiye sahip değilim.

Ayda ortalama 1000 km şehir içi yol yapacağm için dizel olmasını istiyorum. Sizde 1.2 mi almalıyım 1.4 mü ?

En fazla 20bin TL bütçem var. 2006 model üstü ve kmsi 50-60 binden fazla olsun istemiyorum. Aşağıdaki sorularımı cevaplarsanız memnun olurum;

1- Sizce bu fiyata bu özellikte bir c3 bulabilir miyim
    2-c3 ün bir kaç farklı modeli var, bunların farkı nedir.. hangisini öneririsiniz ..

Teşekkürler

1.Bulabilrsiniz
    2.Dizellerde 2 model var.1.4HDI 8Valf 70 HP ve 1.4HDI(2006 dan sonra 1.6)16Valf 92 HP
    70 HP olanlar Xfruio olarak geçer.Donanımı diğeriene göre zayıftır ama ben 6 yıldır kullanıyorum memnunum.Söylediğiniz rakama temiz 92 lik pek bulunmaz,siz 70 liklerden temiz bir şeyi daha ucuza alabilirsiniz.Şirket aracı olmamasına dikket edin.Motorinin euro olarak kullanıldığından emin olmak zor.Güzenmek zorundasınız biraz.Sahibinden temiz bulun keyfinize bakın.Benim aracım 2006 1.4 HDI X Fruio ve tam 104 binde.Sorun yok.Bayram sonu satıyorum.

• Selamlar ;
    Bende 2004-2005 model bi c3 almayı düşünüyorum ama daha önce hiç kullanmadığım için aklıma takılan şeyler var. benim gibi 1.90 lık bi adama ufak gelir mi acaba ? Bide arka koltuğa 3 kişi rahat sığabilir mi ? cevaplarsanız sevinirim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: punkjan

Selamlar ;
    Bende 2004-2005 model bi c3 almayı düşünüyorum ama daha önce hiç kullanmadığım için aklıma takılan şeyler var. benim gibi 1.90 lık bi adama ufak gelir mi acaba ? Bide arka koltuğa 3 kişi rahat sığabilir mi ? cevaplarsanız sevinirim .

Benim boyum 1,84. Gayet rahatlıkla sığıp kullanabiliyordum aracı..

Arkaya 3 kişi sığar ama uzun yolda pek rahat olmaz.

Diz mesafesi biraz dar.. Bagaj boyutunu arttırıp diz mesafesinden çalmışlar bu araçta.

305 litre bagaj hacmi var.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.