Şimdi Ara

KOLAY DOLUM KARTUŞLARI VE UYUMLU YAZICILAR ANA BAŞLIK (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
18
Favori
115.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bir fark göremedim! İkisi de son model değil, olsa olsa biri daha yeni modeldir o kadar. Özellikleri aynı gibi sadece kart okuyucu farkı var sanırım. Fiyatlar da aynı gibi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazıcıların teknoloji farklılıkları ile ilgili ilginç şeyler buldum.
    http://www.timhunkin.com/a115_inkjet%20print%20longevity%20tests.htm
    http://www.aldertech.com/blog/piezoelectric-print-heads-vs-thermal-print-heads/

Epson yazıcımdaki problemi giderdiğim için şimdilik yeni yazıcı almaktan kurtuldum. Emektar ile kalan mürekkep ve kartuşlarla devam edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roadkingtr -- 13 Ocak 2016; 4:40:32 >

• Tam aradığım konu evde hp 1510 yazıcım var ve hp 650 black kartuşum bitti :) işin komik kısmı yazıcı 100 lira kartuş 40 lira :D buda demek oluyor ki listeye bakılırsa kolay dolum kartuşu değil benimkisi :(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba;
    2 gün önce n11 üzerinde bursa kartuş kolay dolum setiyle beraber canon pixma ix6850 sipariş ettim bugün elime ulaştı bir sıkıntı yok ürünleri dedikleri gibi göndermişler
    ben de kurulumu yapmadan, kartuşları takmadan bir kaç soru sormak istedim bilgilendirirseniz sevinirim;
    1-) ürünün orijinal kartuşunu hiç açmadan direk muadili takayım diyorum
    a) Yazıcı için bir sorun teşkil eder mi, orijinal kartuşun kurulumunu yapmak gerekir mi vs.
    b) orijinal kartuşların ambalajları filan sökülmedi ne kadar dayanabilirler bozulma ihtimali var mı
    c) muadil kartuştan sonra orijinal kartuşu takarsam ( beraber kullanmayacağım) bir sıkıntı olur mu
    2-) Paketten bir garanti belgesi çıkmadı bu konuda da yeniyim yazıcılarda garanti olmuyor mu anlamadım?( bu konuda biraz bilgilendirirseniz sevinirim) oluyorsa;
    a) muadil kartuş garanti şartlarını bozar mı? bozuyorsa;
    i) garantiye göndereceğim zaman ürünün orijinal kartuşlarını taksam bu durum farkedilir mi
    bir de genel olarak araştırma yaptım ama yazıcıyı daha çalıştırmadığım için aman şuna kesinlikle dikkat et dediğiniz bir şey varsa bilgilenmek isterim
    kusura bakmayın biraz cahil pm'i oldu şimdiden Teşekkürler

• kendim yazdım kendim cevaplıyayım bari belki birinin işine yarar
    muadil kartuşu direk takma durumunda bir sıkıntı olmuyormuş
    orijinal kartuşlarda açılmadığı sürece herhangi bir sıkıntı vermiyorlarmış
    aynı anda kullanmamak şartı ile istediğimiz kartuşu takabiliriz (orijinal muadil)
    muadil kartuş garanti şartlarını bozuyor ama orijinali takınca farkedemezler dedi telefondaki arkadaş
    yani garantiye gönderirken orijinal kartuşu takıp gönderin

• XP-700 için aşağıdaki kartuşu 10 küsür dolara aldım. Kaliteli bir ürün tavsiye ederim.
    http://s.aliexpress.com/3qMnqiEJ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Sorularıma cevap verebilirseniz memnun olurum.

1- Eğitim kurumumuza, Çok fonksiyonlu A3 yazıcı alacağız. Hp officejet 7612 ve Epson Workforce WF-7610DWF yazıcılar hakkında, görüştüğümüz satıcılar kafa ve kartuş ömürleri hakkında olumsuz şeyler söylediler. Doğruluk durumlarından emin olamadım. Şu ana kadarki araştırmalarımızda en uygun gelen ürünler ise, Brother MFC-J2720 ve J3720. J3720’yi araştırırken Bir satıcı ise J2720’yi tavsiye etti. Ancak, J2720’nin ürün ve dolan kartuş ürünleri piyasada çok fazla yok.

2-Siz yukarıdaki ürünlerden hangisini tavsiye edersiniz? Kafa, kartuş ve çipte sorun yaşamamak için hangisi daha idealdir. Hangi tip ürün (Bitmeyen kartuşlu, Dolan kartuşlu) tavsiye edersiniz. Bu ürünleri kendimiz temin edip, aparatları takmak istiyoruz. Çünkü aparatı takılmış ürünlere 250-400 tl arasında ekstra fiyatlar istiyorlar. Bunu kendimiz halledebilir miyiz?

3-Brother J2720 ve J3720’ye yazıcıya aşağıdaki linkteki kartuşu takmamız yeterli olur mu? Ekstra bir montaj işlemi gerekiyor mu?
    http://turkish.alibaba.com/product-gs/compatible-for-brother-mfc-j2310-j2510-j3520-j3720-refill-ink-cartridge-lc563-lc587-585-1797963904.html Bu üründe zannedersem kapak kapanma derdi olmaz.
    http://turkish.alibaba.com/product-gs/2015-cartridge-for-brother-mfc-j3720-60250971336.html
    http://turkish.alibaba.com/product-gs/for-brother-mfc-j2720-inkjet-cartridge-for-brother-lc663-lc665-lc669-ink-cartridge-60394011935.html

4-Birde bu tarz bir üründe kafa, kartuş problemini en az yaşayacağımız söyleniyor linkte. Doğru mu acaba? Çünkü bu ürün ile ilgili maalesef çok fazla bilgi yok. Tek Seferde 12.000 Sayfa Renkli Baskı İmkanı. Çip veya Devre yok. Resetleme Zahmetine SON ! Tekrar dolum maliyeti renk başına SADECE 10 TL
    http://www.goprint.com.tr/brother-mfc-j2720-faksli-a3-fonksiyonel-yazici-bitmeyen-kartuslu

• HP 4645'i kolay dolum ve bitmeyen kartuş sistemi oluyor diye aldım ancak bugün aradığım yer bu modele bitmeyen kartuşun yapılmadığını ve kolay dolumdada 3-4 dolumdan sonra bozulduğunu söyledi. Bu ne kadar doğru? Halbuki o kadarda araştırdım... Beni bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Kolay dolum vs peşinde iseniz Hp den uzak durun.
    Kartuş firmaları sorun yaşamazsınız deseler de Hp yazıcıda sorun yaşarsınız.
    Ben kolay dolum kartuşu var diye Hp6700 aldım,
    kartuş firması (bursa kartuş) sorun olmaz kullanırsınız dedi,
    Ama hep sorun çıktı. Hp yazıcıda bu iş olmuyor.
    Yazıcı 2 kere servise gitti.
    Epson bakacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suluuguru

Kolay dolum vs peşinde iseniz Hp den uzak durun.
    Epson bakacaksınız.

cok dogru, hedef Epson yonunde olmali.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

quote:

Epson bakacaksınız.

Hocam ben de kolay dolan kartuş uyumlu yazıcıya bakıyorum. Hp 3525 var, diğer de canon un bazı serileri var. Sizce hp mi daha az sorun çıkarır yoksa canon mu? Hangi markayı tavsiye edersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar,

Sadece ev için amatör ve çıktı için kullanılacak, kartuş dolumu sıkıntısı olmayan ve ucuz olan, uzun yıllar hizmet edecek kaliteli yazıcı arıyorum. İki kriterim fiyatın ucuz olması ve HP marka olmaması.

Teşekkürler.
  • Aman dikkat!

Dolankartuscu.com (Eta Trade) firmasından aldığım dolan kartuşlarla ilgili yaşadığım akıl almaz sıkıntılı süreci paylaşmak istiyorum:

Canon MG7550 yazıcım için dolankartuscu.com'dan sitesindeki ürün resimlerine dayanarak yeni nesil patentli kalıp olduğunu düşünerek "PGI-550 CLI- 551" kartuşlardan almıştım; fakat satın aldıktan ancak on gün sonra ve bir tanesi bahsettiğim patentli olan kartuşlardan, diğer beş tanesi ise sıradan eski kalıp kartuşlardan gönderildi.

7 gün içinde ürünlerin paketini dahi açmadan iade etmeme rağmen, iade için bin bir türlü zorluk çıkartıldı. Üstelik laubali, saygısız ve hakaret içerikli konuşmalarla karşılaştım. Önce iade süresinin geçtiği, sonra faturanın aslını göndermem gerektiği, daha sonra ıslak imzalı dilekçe göndermem gerektiği, en son da iadenin kargo ücretleri ve KDV kesilerek yapılabileceği söylendi. Üstelik onlarca telefon ve maille yıldırma politikası uyguluyorlar; lanet olsun parası deyip iadeden vazgeçecek noktaya getiriyorlar tüketiciyi.

Kurumsal firmalardan alışveriş yapmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solicitorcy -- 15 Aralık 2016; 19:43:38 >

• Cescesor'dan Canon MG7550 yazıcım için aldığım dolan kartuş ve mürekkepleri henüz kullanmaya başladım, bir süre kullandıktan sonra yorumlarımı yaparım.
    Yazıcı orijinal kartuşlarla çok kaliteli fotoğraf baskıları veriyor; bakalım dolan kartuşlar ile nasıl olacak.
  • Canon MG6450 için mürekkep ne tavsiye edersiniz? Bir yerden Photoink aldım ama tatmin etmedi... Cescesor daha iyi sonuçlar veriyor mu? Aldığım yer belki de kaliteli boya kullanmiyordu. Ne dersiniz? Nereyi tavsiye edersiniz?

• BLacKeLDiaBLo kullanıcısına yanıt
    Canon MG6450 "PGI-550 CLI-551" kartuşları kullanıyor ve bu kartuşlar için özel olarak üretilmiş olduğu belirtilen mürekkepler "Cescesor"da "Chromalife 100+ v2" adıyla satılıyor; ayrıca "OCP" marka mürekkeplerde de bu kartuşlara özel mürekkepler var ama fiyatlar biraz pahalı. Bir de "GoPrint"te var özel üretim olduğu belirtilen mürekkepler.
    Üçünden birini tercih edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solicitorcy -- 16 Aralık 2016; 12:13:11 >
  • solicitorcy S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Cescesor elimde denemelik olarak mevcut. Kartuşlar boşaladığında deneyeceğim. Ocp'yi de duydum ama GoPrint'i ilk kez duyuyorum onu da bu sıralamaya göre denerim.

• quote:

quote:

Epson bakacaksınız.

Epson'da hangi modeli tavsiye edersiniz. Aylık 50 sayfa kadar baskı alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_Insider

quote:

quote:

Epson bakacaksınız.

Epson'da hangi modeli tavsiye edersiniz. Aylık 50 sayfa kadar baskı alıyorum.

@The_Insider çok sular aktı, önerecek mod 'da değilim şu an.

• arkadaşlar epson un tanklı olan l382 yle , canon un benzer özelliklerde neredeyse yarı fiyata cihazları böyle bir cihaz alıp bu dolan kartus mu alsam ayda 500 600 en fazla 3 4 ayda 1000e çıkar çıktı sayım . bu sonradan dolan kartuş ekleyeceğimiz cihaz kaç bin çıktı verir sorunsuz. burada kullanan arkadaş sorunsuz ne kadar çıktı alabildiler
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.