Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (538. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.024
Cevap
9
Favori
706.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 56 batmakta tertipler tek basamaklıları görmek tez nasip olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lasera

quote:

Orijinalden alıntı: The_Bard

quote:

Orijinalden alıntı: feddbba

quote:

56 Siirt diyorum hadi torunlar gelin diyorum.

Kütahya daha yeni soğumaya başladı.

hoca siz askerlik mi yapiyorsunuz?

Burda bir arkadaşın lafı var bizim; sizin 15 günde yaptığınız işi 1 günde yapıyoruz, oradan kurtarıyoruz diyor.

Hatta daha fazlasını. Sizin yapayım mı yapmayım mı dediğiniz işler bitiyorda oturup millet sigara çay keyfi yapıyor. 460 da 100 gün askerlik yapılıyor. 158 de 460 günlük iş...

Hangi işler bunlar? bizim birliğimizdeki kısa dönemlere misafir gibi olduklarından görev bile verilmez, ufak tefek islere katılırlar sonra ortalıkta gezinirler, yatarlar kalkarlar, mıntıkaya karışmazlar. Sıkıntıdan plaka sayarlar :)

• size kaç gün yol veriyorlar da atarsa 55 diyorsunuz ?

ben kıbrıstayım türkiye'de yapanlara oranla daha erken çıkacaz diye umuyordum. türkiye'de 3 gün yol verilen yer var mı ?

benim çıkışım 16 ocak.
  • Beyler hiç izin kullanmamış birisi 1 gün yol hakkı varsa 17 Ocak sbahı çıkar mı? Burada bölük yazıcıları 18 ocak diyip duruyor hatta 329.'larda öyle çıktı diyorlar bunun kesinliğini nerden öğrenebiliriz?
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The_Bard

quote:

quote:

56 Siirt diyorum hadi torunlar gelin diyorum.

Kütahya daha yeni soğumaya başladı.

hoca siz askerlik mi yapiyorsunuz?

Burda bir arkadaşın lafı var bizim; sizin 15 günde yaptığınız işi 1 günde yapıyoruz, oradan kurtarıyoruz diyor.

Hatta daha fazlasını. Sizin yapayım mı yapmayım mı dediğiniz işler bitiyorda oturup millet sigara çay keyfi yapıyor. 460 da 100 gün askerlik yapılıyor. 158 de 460 günlük iş...

Hangi işler bunlar? bizim birliğimizdeki kısa dönemlere misafir gibi olduklarından görev bile verilmez, ufak tefek islere katılırlar sonra ortalıkta gezinirler, yatarlar kalkarlar, mıntıkaya karışmazlar. Sıkıntıdan plaka sayarlar :)

Dostum gel burda bizim bölükte şahit ol hangi işleri yaptığımıza.bölükte 3 tane kadro var 2si kısa dönem diğeri meslekçi terzi.terzihaneden dışarı çıktığı yok.yazıcı olarak başladım çaycılık yaptım habercilik yaptım flamacı oldum en son geçen hafta hazır kıtaya çıktım.zaten başkada birşey kalmadı yapmadığım.gecem gündüzüm birbirine girdi burada.

• hiç izin kullanmamış adam 31-12 = 19 ocak

bundan yol iznini düşersin

1 gün ise 18 ocak
    2 gün ise 17 ocak
    3 gün ise 16 ocak

çıkış tarihin olur.

türkiyenin hiçbir yerinde 3 gün yol izni yok herhalde, yanlışım varsa düzeltin.
  • dedeler sınava giderken sarı zarf haricinde herhangi bir evrak vs. götürmeye gerek yok dimi
  • Arkadaşlar Kısa dönemlerde acemiliği yaptığın şehirde ustalığını yapıyorsun değil mi?Farklı bir şehre sevk gibi seçenekte oluyor mu yoksa?
  • dedelerim kısa dönem isteyip de yedek subay olan oldu mu aranızda??
  • gün geçtikçe heyecan artıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atoxi

dedeler sınava giderken sarı zarf haricinde herhangi bir evrak vs. götürmeye gerek yok dimi

hayır yok. tabiki kimliğini götürmen gerekir
    335 ksd mardin/yeşilli işçe jandarma
  • quote:

Orijinalden alıntı: *EKSeLaNS*

Arkadaşlar Kısa dönemlerde acemiliği yaptığın şehirde ustalığını yapıyorsun değil mi?Farklı bir şehre sevk gibi seçenekte oluyor mu yoksa?

bu dediğin jandarma için geçerli değil. ben acemiliği kastamonuda yaptım. 10 ağustos gecesi baktığımızda kastamonu-gölköy yazıyordu. ancak oraya 2500 kişi geldi ve hepsi maraş-sivas hattının doğusuna gönderildi. şimdi mardindeyim. birde hatay-serinyol var. orası da kısa dönemleri tim olarak sınır jandarma karakoluna gönderiyorlar. forumdan incelersen hatay-serinyoldan hakkari-şenoba sınır jandarma karakouna tim olarak giden 18 kişilk ekibi görürsün. taabi bu dediğin jandarma için...

ne diyim hayırlısı olsun kardeşim

335 ksd mardin-yeşilli ilçe jandarma

son bir not: doğuda çarşılar kitlidir. sadece jandarma il merkezinde internet vardır. ama yemekleri kötütdür. ama ilçelere düşerseniz tabilodunuz baklavadan fındıktan taşacaktır. en azından mardin için öyle...

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

hiç izin kullanmamış adam 31-12 = 19 ocak

bundan yol iznini düşersin

1 gün ise 18 ocak
    2 gün ise 17 ocak
    3 gün ise 16 ocak

çıkış tarihin olur.

türkiyenin hiçbir yerinde 3 gün yol izni yok herhalde, yanlışım varsa düzeltin.

Yanlış hesap bizim yazıcıyla konuştum. Biz gün değil ay mantığı ile askerlik yapıyoruz 5 Ay 5 Gün
    3 ay 31 çekti 158 oluyor.
    Ama Ocak içinde çıktığımızdan devlette ay 30 gün olduğu için 30-12 = 18 -1 gün yol 17 Ocak yapıyormuş

Böyle ve tezkerelere de baktımmi hep ayın 17 sinde çıkış var.

Atarsa 52 ORDU
  • Atarsa 50 yüzü de yarıladık ya biter bu askerlik artık

1 gün eksik 1 gün fazla hesaplara da pek takılmaya gerek yok bence arkadaşlar
  • atarsa 52 arkadaşlar herkese tez zamanda hayırlı tezkereler olsun
  • Gittiğim yerde umarım sizlerle karşılaşırım artık kıyaklarınızı esirgemezsiniz =))
  • arkadaşlar balıkesirde sınava giren dedelerden tüyolar alabilir miyiz
  • biran önce gelelim de sizleri gönderelim.. sizinki bitmeden bizimki başlamayacak :)
    su gibi geçer günleriniz umarım..
    kolay gelsinn hepinizee
  • Atarsa 51 bitti artık ya
  • selam arkadaşlar
    atarsa 49 başka yok inş biterde gideriz..

ankara / güvercinlik kara havacılık komutanlığı..
  • 
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.