Şimdi Ara

LAPTOP EKRANINDAN MONİTÖR & TV YAPIMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
17.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar uzun zamandır araştırdığım ve planladığım şeyi bugün gerçekleştirdim.Konuya kaba taslak giriş yaptığım için şimdilik resimleri ekleyeceğim yakın zamanda da ayrıntıları yazacağım.

Lcd control card (Tv tunerli);

14" Lcd panel(abrahemme arkadaştan aldım :) );

12 v power adapter;

Malzemelerin toplanmış hali;

Ve ilk görüntü aldığımız an;

Kaba taslak tam toparlanmış hali;

Arkadaşımın test ettiği an;

Parçaları sogutmada kullandığım uzatmalı fan

Yakın zamanda bu devreye bir kasa yapıp tv olayını da test edip yine burada yayınlayacağım.

Saygılar.
    murderuo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murderuo -- 4 Mart 2010; 20:19:39 >

• bir ara vestel pclerin lcd si elimize geçmişti aynı şekle bizde getirmiştik bir abimizle, ama tv tuner yoktu tv açıkken bikaç resimde koyarsan seviniriz
  • Tebrikler..
  • Şu an geçici bir problem yaşıyorum.Çözdüğüm anda tekrar devam edeceğim.
  • çok şekil duruyo
  • Buna bir de kasa yapayım sen o zaman gör .Parlak siyah ahşap malzemeden..Tam bittiğinde tum sırları açıklayacağım
  • ahşap mı aynısını yapmıştık ama bizimkisi ahşap renkteydi :D driver olayını nasıl hallettin
  • Driver yüklü geldi zaten.Ama programlama aracını da alıyorum burada allahın izniyle kendim yapacağım artık.Sadece devreleri alıp program yüklemeyi burada yapacağım.Sonra işi ticarete dökeceğim.
  • Bu lcd kontrol kartları standart mı oluyor yoksa farklı her panel için farklı kontrol kartı ve inverter mi gerekiyor? Mesela aynısını 7" netbook ekranı ile de yapabilir miyiz? Bir de bu kartları nereden temin edebiliyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superman34 -- 5 Mart 2010; 12:59:37 >
  • Netbook ekranının modeline göre kontrol kartına yazılım yükleniyor.onun haricinde inverter de modele uygun halde geliyor.Bu kartları da çinden temin edebiliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murderuo -- 5 Mart 2010; 13:03:25 >
  • Gratz dostum
  • Peki panelin modeline nereden bakıyoruz? Ayrıca kontrol kartlarına farklı paneller için driverları biz yükleyemiyor muyuz? Bir de çinden derken bi adres veya link yok mu?
  • Teşekkür önder..

superman34 ; herşeyi kendin yapabilirsin ama kartları burada bulman zor illaha oradan gelecek anlayacağın.Herşeyi de sen yapmak istersen kesenin ağzını açman gerekecek ilk etapta.Detaylar burada yazılmaz Pm Plz
  • ee ne işe yariyacak bu ?? onuda yazsaydın bari , nerelerde kullanabilirsin
  • Burada bir örneği var;

http://forum.donanimhaber.com/m_26231406/tm.htm

Tamamen hayal gücüne kalmış arkadaşım .İster kasa içi ister masaya gömme ister duvara yapıştırma her şekilde kullanabilirsin.
  • Hoşuma Gitti. Güzel çalışma olmuş.
  • Hacu bu prototip mi? Başarılarının devamını dilerim.
  • Hee protoçip bu.La ne adamsın varya .Hacım bu işin ticaretine girmeyi planlıyorum..Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar .Ayrıca yorum yapan arkadaşlara teşekkürler.
  • Hacu sen buna korsan ISO belgesi falanda ayarlarsın hadi hayırlısı. İşin geyiği bir yana cidden güzel bir çalışma, iyi bir kasa tasarımı ve nispeten uygun fiyat ile iş yaparsın.
  • merhabalar benim elimde gericom marka bir laptop var ben de bu tarz birşeyler yapıp değerlendirmek istiyorum kullandığın devre ve yaptıkların hakkında biraz bilgi verebilirmisin
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.