Şimdi Ara

Suzuki Splash Türkiye yollarında... (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
564
Cevap
6
Favori
68.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende çözememiştim sonra 35-35 yaptım öyle gidiyorum şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bankicampik

burda şunu mu demek istiyor en fazla 3 kişilik olduğunda comfor istiyorsan ön:33 arka : 30
    ekonomik istiyorsan ön:40 arka:36 mı olmalıymış.
    (yazdıklarım doğru mu acaba ).
    ekonomik olan hava basıncı birimleri çok değilmi arkadaşlar.
    geçen gün bende ön ve arka lastik basınçlarını eşit yaptım 33 ,33 acaba doğrumu yaptım

birde bu fotoda en altta yer alan rakamların açılımı nedir .bilgiler için şimdiden teşekkür ederim
    lektem foto için teşekkürler.

diğer şemadada araç tam doluyken olması gereken değerler ön:33 arka :38 mi ?

Motor önde olduğu için 2-3 kişi de araç dengelenmiş oluyor.33-30 da ve 40-36 da.Havayı 36 nın üstü yaparsanız araba deği de traktöre binmiş gibi seker durursunuz.Adamı arabadan soğutur.3 kuruş ekonomi yapacam diye konfordan ödün vermeyin.Ön:34 arkada 33 yada 34 yeterli bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: bankicampik

burda şunu mu demek istiyor en fazla 3 kişilik olduğunda comfor istiyorsan ön:33 arka : 30
    ekonomik istiyorsan ön:40 arka:36 mı olmalıymış.
    (yazdıklarım doğru mu acaba ).
    ekonomik olan hava basıncı birimleri çok değilmi arkadaşlar.
    geçen gün bende ön ve arka lastik basınçlarını eşit yaptım 33 ,33 acaba doğrumu yaptım

birde bu fotoda en altta yer alan rakamların açılımı nedir .bilgiler için şimdiden teşekkür ederim
    lektem foto için teşekkürler.

diğer şemadada araç tam doluyken olması gereken değerler ön:33 arka :38 mi ?

Evet, doğru anlamışsın <> işareti içinde yazan değerler, Türkiye'de lastikçilerin kullandığı cinsten basınç değerleri.

Bizde lastikçiler, önü arkayı kafadan belli bir rakama getirip "tamam abi" deyip yolluyorlar ama arabayı tasarlayan ve üreten mühendisler, lastik basınç değerlerini bu şekilde vermişler. Bunları hesaplamak için de herhalde bir sürü deneme, hesap, vs. yapmışlardır. Yanılıyor muyum? Yoksa bizim lastikçiler gibi kafadan bir rakam mı uydurmuşlardır?

• Suzuki Splash, aynı zamanda Opel tarafından "Agila" adıyla üretiliyor. Opel, İngiltere'de Vauxhall markasıyla satılıyor. Yani Vauxhall Agila, Suzuki Splash ile aynı araba oluyor. Vauxhall Agila'nın kullanma kılavuzunun İngilizcesini buldum. Linkten indirip bir kenarda saklayın derim.

Suzuki Splash'in ikiz kardeşi Vauxhall Agila kullanma kılavuzu (2012 model için)

• Bu arabada hız göstergesinin hızı tam doğru mu yoksa fazla mı gösterdiğini düşünüyorsunuz? Hani trafik cezası yemeyelim, biraz hata payımız olsun diye acaba, mesela 65 ile giderken 70 km/s mi gösteriyordur yoksa birebir doğru ölçümü mü veriyordur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

Bu arabada hız göstergesinin hızı tam doğru mu yoksa fazla mı gösterdiğini düşünüyorsunuz? Hani trafik cezası yemeyelim, biraz hata payımız olsun diye acaba, mesela 65 ile giderken 70 km/s mi gösteriyordur yoksa birebir doğru ölçümü mü veriyordur?

Her ay 3 -4 tane araba dergisi takip ediyorum.Yapılan hız testlerinde hiçbir marka-model normal hızı tutturamıyor.3-5 km fark var.Az ya da çok.O yüzden 3-5 km daha yavaş gidebilirsiniz.
  • Şöyle diyeyim. Navigasyon cihazımda da hız göstergesi var. Navigasyonda 70 km/s yazarken arabanın göstergesi 65 km/s'de oluyor. :)
  • quote:

Şöyle diyeyim. Navigasyon cihazımda da hız göstergesi var. Navigasyonda 70 km/s yazarken arabanın göstergesi 65 km/s'de oluyor. :)

Akıllıca,
    Ben de bir karşılaştırayım bakalım nasıl bir fark var.
  • 1 hafta önce kaynanamın splashının ön camını kırıp motor kaputuna zarar vermişlerdi çocuklar.Dün otokinge bıraktım,yapılıyor.Orjinal ön cam 1300 tl,yan sanayi ön cam 450 tl.Kaput boyama-işçilik 350 tl.Yan sanayi camdan yaptırmaya karar verdik.Türkiye kazansın.450+350=800 tlye anlaştık.Kasko yoktu.Arabanın orjinalliği gitti boş yere.Geçen sene de sol dikiz aynasına araç çarpmıştı.Kaskodan 1000 tlye değişmişti.
  • Benim splashın havası ön arka 30-31 civarı, geçen uzun yol yaptım arabada 4 kişiydik çok da ağır olmayan 3 tane sırt çantası vardı bagajda, haddinden fazla esneme yaptı. Yani yolda 100-110 la giderken hafif sallantıda arka lastikler sürttü hafif şekilde lastiği zedelemiş durumda. Acaba lastik havasının bu esnemeyle bir alakası olabilir mi?
  • Valla bende de tam tersi oluyor, göstergede 70 yazarken navigasyonda 65 km yazıyor. Hatta bildiğim kadarıyla tüm arabalarda bu 5 km lik oynama var özellikle yapılıyor, sebebini çok sorgulamadım ama radar meselesinden olabilir :D
  • Bence aracin havasini arttirin.aracta esneme yapar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çocuklar, camı kırmış, motor kaputunu mahvetmişler de o çocukları bulup babalarından bu parayı almak mümkün olmadı mı? Bunlar çocuk değil, canavar. Yok etme makinesi. Bu nasıl çocuk yetiştirmek? Bu yaptıkları, hiç şüpheniz olmasın adliyelik bir durum.
  • ouzannn kullanıcısına yanıt
    Bence de radara yakalanmayalım diye yapıyorlar. Yoksa şu devirde aracın gerçek hızını gösteremediklerine inanmam. :-)
    Ben navigasyonu öyle ayarladım ki hız sınırının %10 aşağısına geldiğimde uyarıyor. 70 km hız sınırı varsa 63 km. de uyarmaya başlıyor. Ben de kendimi ona göre toparlıyorum. Ha etrafımdan vızır vızır gidenler yok mu? Var. Onlara ceza kesiliyor mu? Hayır. Kesilse zaten öyle gitmezler. O zaman ben niye kendimi kasıyorum ki?

Neyse, kurallara uyalım, uymayanları uyaralım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzannn

Benim splashın havası ön arka 30-31 civarı, geçen uzun yol yaptım arabada 4 kişiydik çok da ağır olmayan 3 tane sırt çantası vardı bagajda, haddinden fazla esneme yaptı. Yani yolda 100-110 la giderken hafif sallantıda arka lastikler sürttü hafif şekilde lastiği zedelemiş durumda. Acaba lastik havasının bu esnemeyle bir alakası olabilir mi?

Bence kapı içindeki değerlerde fabrika mühendisleri ne önermişse onu kullanalım. En emin yol bu.
  • quote:

Çocuklar, camı kırmış, motor kaputunu mahvetmişler de o çocukları bulup babalarından bu parayı almak mümkün olmadı mı? Bunlar çocuk değil, canavar. Yok etme makinesi. Bu nasıl çocuk yetiştirmek? Bu yaptıkları, hiç şüpheniz olmasın adliyelik bir durum.

Polise haber ettik.Çocuk yapmaz dedi,suç aleti tuglayı bile çöpe gönderdi.Sonra sitenin meraklı iş bilen güvenlikçisi kamera kayıtlarını inceleyip,o civarda gezen 8-9 yaşındaki çocukları sıkıştırıp sorgulamış.Çocuklarda birbirlerine suçu atmış.Ben yapmadım o yaptı vb.2 aile masrafı üstlendi,1 haftaya kadar cepten yaptıracaktık ama kurtulduk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruveydaela

quote:

Çocuklar, camı kırmış, motor kaputunu mahvetmişler de o çocukları bulup babalarından bu parayı almak mümkün olmadı mı? Bunlar çocuk değil, canavar. Yok etme makinesi. Bu nasıl çocuk yetiştirmek? Bu yaptıkları, hiç şüpheniz olmasın adliyelik bir durum.

Polise haber ettik.Çocuk yapmaz dedi,suç aleti tuglayı bile çöpe gönderdi.Sonra sitenin meraklı iş bilen güvenlikçisi kamera kayıtlarını inceleyip,o civarda gezen 8-9 yaşındaki çocukları sıkıştırıp sorgulamış.Çocuklarda birbirlerine suçu atmış.Ben yapmadım o yaptı vb.2 aile masrafı üstlendi,1 haftaya kadar cepten yaptıracaktık ama kurtulduk.

Bu polis niye var, ne işe yarar, hiç anlamamışımdır.

Güvenlikçiyi çok takdir ettim.

Bir de şimdiki çocuklarda birbirini ispiyonlama merakı var. Bunu ben de teşhis ettim. Sokakta top oynarlarken topları benim arabaya değip alarmı öttürünce çıkıyorum. Hepsi birbirini işaret ediyor. "Abi o yaptı. "Abi hayır bu yaptı" diye ispiyonculuk yapıyor. Biz küçükken arkadaşımızı ispiyonlamak çok kötü bir davranış olarak görülürdü. Utanılacak bir hareketti.

Neyse, başınıza gelecek en büyük musibet bu olsun, Allah daha beterinden saklasın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ruveydaela

quote:

Bu polis niye var, ne işe yarar, hiç anlamamışımdır.

Güvenlikçiyi çok takdir ettim.

Bir de şimdiki çocuklarda birbirini ispiyonlama merakı var. Bunu ben de teşhis ettim. Sokakta top oynarlarken topları benim arabaya değip alarmı öttürünce çıkıyorum. Hepsi birbirini işaret ediyor. "Abi o yaptı. "Abi hayır bu yaptı" diye ispiyonculuk yapıyor. Biz küçükken arkadaşımızı ispiyonlamak çok kötü bir davranış olarak görülürdü. Utanılacak bir hareketti.

Neyse, başınıza gelecek en büyük musibet bu olsun, Allah daha beterinden saklasın.

Çok geçmiş olsun.

• Duyduğuma göre splash üretimden kalkıyormuş yerine celesia diye aynı sınıf bi araç gelecekmiş, google görsellerde görebilirsiniz. Bu durum splashin ikinci elini nasıl etkiler sizce? celesia'nın dışı oldukça tipsiz geldi bana, içi güzel ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joeblacker

Duyduğuma göre splash üretimden kalkıyormuş yerine celesia diye aynı sınıf bi araç gelecekmiş, google görsellerde görebilirsiniz. Bu durum splashin ikinci elini nasıl etkiler sizce? celesia'nın dışı oldukça tipsiz geldi bana, içi güzel ama.

Suzuki Celerio sanırım.

Alto kıvamında bir araç, Türkiye'ye getirmeyi planlıyorlar diye biliyorum. Splash ile aynı sınıfta değil, bir boy daha küçük.
    Splash üretimden kalkmayacak, Türkiye'den satışını çekme ihtimalleri varmış diye duydum.
    Suzuki SX4'ü de, Vitara'yı da Türkiye pazarından çekti ne hikmetse. Alto zaten bitti.
    Splash'ın da Türkiye'de satılmaması ihtimali olursa ikinci elini çok etkiler mi pek sanmıyorum. Zaten çok bilinmeyen, anlayanın aldığı ve kullandığı bir araba.

Zaten bu duyumlar doğru mudur, ne zaman olur vs bilinmez.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.