Şimdi Ara

alerji ve geniz akıntısı (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.109
Cevap
86
Favori
569.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doktorun kendisi yazmış ? Doktor ben olsam neden buraya yaklaşık 1 senedir bendeki alerjiyle ilgili mesajlar yazayım ve içerisinde 1 tek ameliyat lafı geçmesin ? Direk ameliyat oldum iyileştim diye niye reklam yapmayayım 1 sene boyunca ? Ameliyat ücreti pahalı mı evet buna lafım yok. Kimse zaten o hastaneye durduk yere gitmez. Sgk geçmiyor orada. İlla ki özel hastaneye gidecek olsam ilk sgk anlaşması olanlara giderdim. Ben oraya sadece o doktor için gittim tv deki konuşmasını izledikten sonra.

Çok fazla uzatmayacağım , sen inanma kardeşim. Buradaki insanlar hür iradesiyle karar versinler.

İlgilenenler için paylaşıyorum. Bu yöntemi dünyada ikinci yapan kişi cem hoca. İlk yapanlar Jefferson University hospital da . Sen amerikaya'da gidebilirsin gürkan karedşim. Onun da sahibi benim nasıl olsa :)))

Jefferson University Hospital ultrasonic aspiration ile turbinoplasty

referans :http://www.triomeetingposters.org/wp-content/uploads/2010/02/S120.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: cycloner

Naptiniz hocam 3 olsun 5 olsun da 10 nedir? Operasyonun adi ultrasonik aspirasyon mu?
    Doktorun kendisi yazmış ? Doktor ben olsam neden buraya yaklaşık 1 senedir bendeki alerjiyle ilgili mesajlar yazayım ve içerisinde 1 tek ameliyat lafı geçmesin ? Direk ameliyat oldum iyileştim diye niye reklam yapmayayım 1 sene boyunca ? Ameliyat ücreti pahalı mı evet buna lafım yok. Kimse zaten o hastaneye durduk yere gitmez. Sgk geçmiyor orada. İlla ki özel hastaneye gidecek olsam ilk sgk anlaşması olanlara giderdim. Ben oraya sadece o doktor için gittim tv deki konuşmasını izledikten sonra.

Çok fazla uzatmayacağım , sen inanma kardeşim. Buradaki insanlar hür iradesiyle karar versinler.

İlgilenenler için paylaşıyorum. Bu yöntemi dünyada ikinci yapan kişi cem hoca. İlk yapanlar Jefferson University hospital da . Sen amerikaya'da gidebilirsin gürkan karedşim. Onun da sahibi benim nasıl olsa :)))

Jefferson University Hospital ultrasonic aspiration ile turbinoplasty

referans :http://www.triomeetingposters.org/wp-content/uploads/2010/02/S120.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0DECB8E5A

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Beyler bu sepktum devisayonu ameliyatını bende oldum, bende de olmayan alerji bu ameliyattan sonra başladı. O zamanlar burun tıkanıklığı nedeniyle bu ameliyatı olmaya karar vermiştim. Ameliyattan sonra çok rahat ettim, çok güzel nefes aldım. Ama gelin görün ki ameliyattan 1,5-2 sene sonra alerji illeti başladı ve eskisinden daha kötü oldum.

Moralinizi bozmak gibi olmasın ama "ben alerjiyi tamamen yendim" demeniz için çok erken. İnşallah dediğiniz gibi olmuştur.

Bu arada benim 3. haftam, antialerjik ürünlerle gayet iyiyim. Tekrar söylüyorum, toz akarlarına "mite" alerjisi olanlar yataklarını bir şekilde alerjen geçirmeyen ürünlerle kaplamalılar. Çok uzun araştırmalar sonucu bunu keşfettim.

Herkese sağlık ve esenlikler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: b1oodi

Beyler bu sepktum devisayonu ameliyatını bende oldum, bende de olmayan alerji bu ameliyattan sonra başladı. O zamanlar burun tıkanıklığı nedeniyle bu ameliyatı olmaya karar vermiştim. Ameliyattan sonra çok rahat ettim, çok güzel nefes aldım. Ama gelin görün ki ameliyattan 1,5-2 sene sonra alerji illeti başladı ve eskisinden daha kötü oldum.

Moralinizi bozmak gibi olmasın ama "ben alerjiyi tamamen yendim" demeniz için çok erken. İnşallah dediğiniz gibi olmuştur.

Bu arada benim 3. haftam, antialerjik ürünlerle gayet iyiyim. Tekrar söylüyorum, toz akarlarına "mite" alerjisi olanlar yataklarını bir şekilde alerjen geçirmeyen ürünlerle kaplamalılar. Çok uzun araştırmalar sonucu bunu keşfettim.

Herkese sağlık ve esenlikler dilerim.

Alıntıları Göster
    Şöyle bir test yaptım. 10 gün memleket değiştirdim. Gittiğim yerde 0 alerji 0 hapşırık. Deniz olan biryer lazım onu anladım.

• kyosunkaya K kullanıcısına yanıt
    merhaba aşı tedavisi nasıl gidiyor bir yararını gördünüz mü ? yan etkileri oldu mu bende aşı tedavisine başlamak istiyorum da.
  • Devam ediyor aşılarım faydasını görmüş gibiyim. Geçen sene bu zamanlarda burun tıkanıklığından uyuyamıyordum. Ramazan ersoy hastaneden ayrılmış evet ama mustafa bey vardı son gittiğimde o da çok tatlı bir doktordu. Sabah erkenden gidin 8:30 da orda olun randevu aldıktan sonra aynı gün içinde tüm işlemler bitiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyosunkaya

Devam ediyor aşılarım faydasını görmüş gibiyim. Geçen sene bu zamanlarda burun tıkanıklığından uyuyamıyordum. Ramazan ersoy hastaneden ayrılmış evet ama mustafa bey vardı son gittiğimde o da çok tatlı bir doktordu. Sabah erkenden gidin 8:30 da orda olun randevu aldıktan sonra aynı gün içinde tüm işlemler bitiyor
    Hangi aşıyı oluyorsunuz?

benim alerjim mite - toz akarlarına Phostal aşısını oluyorum. SAY ilaç firmasının, 1 seneden fazla oldu aşıya başlayalı hiçbir faydasını görmedim, ilaç kullanmazsam yine kötü oluyorum, burun tıkalı ve akıntı aynı zamanda.

Sizin olduğunuz aşıyı merak ettim.
  • kyosunkaya K kullanıcısına yanıt
    bilgiler için çok teşekkürler. ben hastanede zaman kaybetmemek için özel bir hastaneden hem deriden hemde kan vererek alerji testini yaptırdım acaba yedikule hastanesi tekrar test ister mi ? özel hastanenin sonuçlarına göre hastane heyeti aşı kararı vermesi de zor değil mi :(
  • micyot kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun, deri testini muhtemelen isteyecektir size tavsiyem eğer çoklu alerji varsa mesela 8-10 madde'ye karşı aşı tedavisini olmayın.faydası olmayacaktır.
  • İsteyecektir tekrar test boşuna özele gitmeyin yedi kule bomboş oluyor zaten alerji bölümü zaman kaybetmiyorsunuz zaten. Ama dediğim gibi aşı beni tamamen iyileştirmedi ama daha iyi olduğumu düşünüyorum. Hiç etkisini görmeye de bilirsiniz ama insanın artık tahammülü kalmıyor ve denemek zorunda kalıyorsunuz
  • lokal,sistemik antihistaminik ve steroidlere ragmen sikayetlerim devam ediyor diyenler genellikle astimda kullanilan lokotrien antagonostlerini(singulair vb.) uzman kontrolunde deneyebilirler.tavsiye amacli degil bilgi amacli yaziyorum.zaten buradan tavsiye ile ilac kullanilmaz degil mi?

Duzeltme:gecen sene bal,serdacal,zencefil,corek otu ve isirgan otu tohumu demistim.bu karisimi yaptirdim ama tadi agir oldugu icin hic kullanamadim neredeyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi double minded -- 19 Nisan 2015; 18:13:07 >
  • teşekkürler.. deri testinden küf mantarı, ot tahıl ve kedi tüyü çıktı içinde polen yok enteresan.. yada doktor yanlış ölçtü her ilkbahar polen mevsiminde işkence çeken benim ama polen yok yada çok az diyor bana hatta senin alerjilerin çoğu insanda olacak kadar az dedi bana.. ben yine yeditepe ye gideyim en iyisi bakalım hakkımızda hayırlısı arkadaşlar.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: micyot

teşekkürler.. deri testinden küf mantarı, ot tahıl ve kedi tüyü çıktı içinde polen yok enteresan.. yada doktor yanlış ölçtü her ilkbahar polen mevsiminde işkence çeken benim ama polen yok yada çok az diyor bana hatta senin alerjilerin çoğu insanda olacak kadar az dedi bana.. ben yine yeditepe ye gideyim en iyisi bakalım hakkımızda hayırlısı arkadaşlar.. :)
    deri testi nasil ve ne amacla uygulanir?

devlet hastanesinde ne kadara yapiliyor ozelde ne kadar?

deri testinden nelere alerjinin oldugunu mu anlasiliyor
  • Deri testi için kana ulaşacak kadar ufak delikler açılır her iki kolda. Daha sonra 30-40 farklı alerjen madde bu deliklere sırayla damlatılır ardından kızarma/kabarma derecesine göre bu maddelere karşı ne derece alerjimiz olduğu tespit edilir. Polen-hububat-böcekler vs...
    Ne kadara yapılır bilmiyorum ancak 300-400 demişti sanki birisi. Gittiğiniz doktora göre değişir. Devlet hastanesinde ücretsizdir diye tahmin ediyorum.
  • double minded kullanıcısına yanıt
    benzer bi karisimi bende aktara yaptirmistim . bu karisimda onemli olan bal cok dikkat edilmesi gerekli cunku balda da bir suru polen var ne bali oldugu onemli yani cam bali karakovan tavsiye edilmeli . cicek bali olursa alerjik polen icerigi artacagindan daha da kotulestirebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: **cyborg**

Deri testi için kana ulaşacak kadar ufak delikler açılır her iki kolda. Daha sonra 30-40 farklı alerjen madde bu deliklere sırayla damlatılır ardından kızarma/kabarma derecesine göre bu maddelere karşı ne derece alerjimiz olduğu tespit edilir. Polen-hububat-böcekler vs...
    Ne kadara yapılır bilmiyorum ancak 300-400 demişti sanki birisi. Gittiğiniz doktora göre değişir. Devlet hastanesinde ücretsizdir diye tahmin ediyorum.

saolasin bilgiler icin hocam

devlette ucretsiz ozelde 300 tl olmasi ilginc hayir yani napiyorki 300 tl degerinde...

devlete giderim daha iyi hjyenik ve saglikli sonuc vermesi de onemli tabi

siz nerde yaptirdiniz cok zahmetli bide sanirim o kadar delik acilcak ve sirayla damlatilcak.. bende saniiyorum kan testinden falan anlasiliyor...

• Basit birşey hocam, zaten otomatiğe bağlamış doktorlar. Kürdan gibi birşey düşünün onu hafif batırıyor kolunuza 2cm aralıklarla. Acı falan hatırlamıyorum varsa da fazla değildi. Ardından damlatıyor tek tek alerjenleri. 5-10 dakika sonra bakıp kızaranları işaretliyor ona göre alerji aşısı falan sipariş ediliyor. Ben yaptıralı 10 seneyi geçti testi. Ege üniversitesinde yaptırmıştım bir de 4 yıl aşı tedavisinden sonra baktık. Hiçbir değişiklik olmamıştı bende. Zaten başlamadan önce de kalıcı olarak etki etmesi %70-80 diye belirtiyorlar. Lakin aşı tedavisi boyunca rahat olduğumu söyleyebilirim.
    Yalnız bazı yerler 30 maddeye bakıyor bazısı 50. İsteğinize göre şuna da bakalım falan diyebilirsiniz. Fiyatlardan emin değilim bir sorun derim. Bazen kolda yer kalmadı deyip 2. sefere çağırabiliyorlar. Özelde böyle birşey olursa fiyat artar.
    15 yıl önce kan testi yapmıştık alerjiniz 100 üzerinden 300 çıktı gibisinden birşey demişlerdi üniversitede. Ancak gene de kan testinden alerji anlaşılabilirmi emin değilim.

• Devlette oldugun testte daha az alerjen maddeyi cilde uyguluyorlar cilt uzerindeki kizarikligin buyuklugune gore 1-10 arasi bir derecelendirme yapiyorlar en cok alerjiye neden olabilecek maddeler test edildiginden devlette yaptirin testi baktiniz alerji sayisi cok cikti ozelde daha fazla alerjeni iceren testi yaptirin
  • Cilt testinde aci cok az artik cok ufak micro duzeyde ignelerle toplu halde cilde uygulaniyor korkunuz olmasin
  • quote:

Orijinalden alıntı: tribal_dns

Devlette oldugun testte daha az alerjen maddeyi cilde uyguluyorlar cilt uzerindeki kizarikligin buyuklugune gore 1-10 arasi bir derecelendirme yapiyorlar en cok alerjiye neden olabilecek maddeler test edildiginden devlette yaptirin testi baktiniz alerji sayisi cok cikti ozelde daha fazla alerjeni iceren testi yaptirin

quote:

Orijinalden alıntı: **cyborg**

Basit birşey hocam, zaten otomatiğe bağlamış doktorlar. Kürdan gibi birşey düşünün onu hafif batırıyor kolunuza 2cm aralıklarla. Acı falan hatırlamıyorum varsa da fazla değildi. Ardından damlatıyor tek tek alerjenleri. 5-10 dakika sonra bakıp kızaranları işaretliyor ona göre alerji aşısı falan sipariş ediliyor. Ben yaptıralı 10 seneyi geçti testi. Ege üniversitesinde yaptırmıştım bir de 4 yıl aşı tedavisinden sonra baktık. Hiçbir değişiklik olmamıştı bende. Zaten başlamadan önce de kalıcı olarak etki etmesi %70-80 diye belirtiyorlar. Lakin aşı tedavisi boyunca rahat olduğumu söyleyebilirim.
    Yalnız bazı yerler 30 maddeye bakıyor bazısı 50. İsteğinize göre şuna da bakalım falan diyebilirsiniz. Fiyatlardan emin değilim bir sorun derim. Bazen kolda yer kalmadı deyip 2. sefere çağırabiliyorlar. Özelde böyle birşey olursa fiyat artar.
    15 yıl önce kan testi yapmıştık alerjiniz 100 üzerinden 300 çıktı gibisinden birşey demişlerdi üniversitede. Ancak gene de kan testinden alerji anlaşılabilirmi emin değilim.

eyv bilgiler icin saolun bu arada allergodil spreyini kullanin 5 gun , ben ameliyattan sonra kullandim burun etini bildigin kucultuyor daha rahat nefes alip veriyodun (: ama 5 gun kullanilmasini oneriliyor

bende almayi dusunuyorum burun tikanmasindan biktim

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.