Şimdi Ara

Havalı Tüfek Kullananlar Buraya! (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.290
Cevap
50
Favori
475.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: QuestionMark

Ben de kullanmak isterim bir kaç kez elime almışlığım vardır havalı tüfek. onun dışında yanyana, üst üste ve yarı otomatik av tüfekleriyle, tabancayla atış yapmışlığım da vardır.
    Öneri alabilirsem fena olmaz.
    1-PCP ve havalı arasındaki fark nedir?
    2-Çekme kollu mu daha iyidir yoksa co2 tüplü mü?
    3-menzil olarak çıplak gözle iyi bir menzil olsun şimdi aklımda sallayamıyorum menzili :D
    4-en fazla 500 lira verebilirim. ama daha ucuz olursa daha iyi olur tabi. önerilerde alt modellerden de önerirseniz çok iyi olur.
    5-dürbün olmasını kesinlikle istemiyorum çıplak gözle atış yapacağım
    4-isabet oranı yüksek olsun
    5-kundak ağaç ya da sentetik farkı nedir bilmiyorum.
    6-arıza çıkarsa müdahele edemem
    7-boyum 190 gücüm kuvvetim yerinde maşallah ona göre bir şeyler

1-)PCP de çekme kolu yoktur gerekli basınç daha önceden el pompalarıyla yada kompresörle sağlanmıştır daha detaylı bilgi için googlede görsellerde arama yaparsan aradaki fark bariz ortada
    2-)Çekme kolu daha iyidir co2 tüplü silahlarda hem basınç daha azdır hemde menzilin her atışta azalır
    3-)300-350m/sn namlu çıkış hızına sahip tüfeklerin etkili 150 metre menzili vardır (kullanılan pellete göre bu artabilir/azalabilir)
    4-)Weihrauch Diana ve Walther markalarına bakabilirsin en kalitelileri bu markalardır (ilk ikisi Alman malı diğerini bilmiyorum)
    5-)Bu genelde zevke göre değişir ahşap kundaklı silahlar daha şık durur sentetikler onlara nazaran biraz daha hafiftir fakat genel amaç görsellik
    6-)Arıza çıkarmaması için 5k atıştan sonra piston yay ve diğer hareketli parçalar bakımdan geçmelidir bu zaten ev ortamında yapılmamalıdır kendine zarar verebilirsin
    7-)PCP silahlar mantık olarak co2 tüplülere benzer şekilde çalışır fakat arada bariz basınç farkı olduğu için en iyi havalı silahlar PCP olanlardır, çünkü çekme kollu/kurma kollular gibi 50 atıştan sonra kollarınız ağrımaz, piston ve yay olmadığı için bakımları kurma kollular gibi sık sık bakım gerektirmez hatta bakımını kendimiz bile yapabiliriz, gene çekme kollular kadar güçlüdürler (hatta daha güçlü olanlarıda var örn: Weihrauch HW-100 ve Walther 1250 Dominator) fakat 0 ses ve 0 tepme kuvveti vardır yani siz tetiğe bastığınızda sadece "pıısstt" diye bir ses duyarsınız fakat mermi en az bir kurma kollu tüfekten çıkan kadar hızlıdır ve içinde piston ve yay gibi hareketli parçalar olmadığı için tepme kuvvetide oluşmaz.
  • Merhaba arkadaşlar..Ben de bu hobiye başlamak istiyorum..Bütçem Max 150 Tl...Aradığım özellikler ise: F/p oranı yüksek bir silah olması..Kaliteli,aldıktan sonra sıkıntı çıkarmayan bir silah olursa sevinirim:

• thundervolt, kral magnum 4.5mm alttan kırmalara bakabilirsin. http://www.enkolay.com.tr/ sitesinde kampanya var.Dürbün+saçma+kargo hediye.Çok kaliteli bir şey değil belki ama yayı misal 10tl ,sıkıntı çıkarsa bile üzmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the engine -- 3 Kasım 2010; 11:22:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the engine

thundervolt, kral magnum 4.5mm alttan kırmalara bakabilirsin. http://www.enkolay.com.tr/ sitesinde kampanya var.Dürbün+saçma+kargo hediye.Çok kaliteli bir şey değil belki ama yayı misal 10tl ,sıkıntı çıkarsa bile üzmez.

Hocam bu gün enkolay da 150 tl ye Hatsan Mod 80 + saçma aldım....Sizne nasıl bir seçim yapmışım? Teşekkürler bu arada..Ayrıca silah ile ilgili sorunlar olursa hatsan ın teknik servisi falan var mı?

Teşekkürler :)

Bu arada bugün bi Av ürünleri satan yere gittim..adama sordum hatsan mod 80 var mı diye..Adam gösterdi..elime bi aldım azkala düşürüyordum.Çok ağır geldi..Ben daha hafif bekliyordum havalı tüfekleri..Adama fiyatı sordum, 170 tl dedi..Sonra biraz daha inceledim falan.ben zaten aldım 150 tl ye internetten dedim laf arasında.Adam duyunca direk benden alsaydın 130 a bırakırdım dedi..40 tl indirim yaptı hemen..

l
  • üp
  • Arkadaşlar bende 100 TL'ye kadar kırmalı olmayan bir havalı tüfek arıyorum 50 Metre menzil olsun yeterde artar bile..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uluç.

Arkadaşlar bende 100 TL'ye kadar kırmalı olmayan bir havalı tüfek arıyorum 50 Metre menzil olsun yeterde artar bile..

http://www.hepsiburada.com/Liste/hatsan-model-70-model-havali-tufek-1-kutu-sacma-hediyeli/ProductDetails.aspx?productId=spormyd4736&categoryId=1306916

Hatsan mod 70 fena değil aradığın fiyata göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThunderVolt

quote:

Orijinalden alıntı: Uluç.

Arkadaşlar bende 100 TL'ye kadar kırmalı olmayan bir havalı tüfek arıyorum 50 Metre menzil olsun yeterde artar bile..

http://www.hepsiburada.com/Liste/hatsan-model-70-model-havali-tufek-1-kutu-sacma-hediyeli/ProductDetails.aspx?productId=spormyd4736&categoryId=1306916

Hatsan mod 70 fena değil aradığın fiyata göre

Çok sağol.
  • dostum yerli malı namlu çıkış hızı yüksek bir silah al

ben ufakkan böyle yapmıştım...

tüfeğin pistonu çok uzundu...

birde o zamnki abilemizden biri bana tüfeğin piston keçesini ve namlu contasından yedekler vermişti.

Tüfeği tamamen dağıtmıştım, ince zımpara ile pistonundaki üretim kusurlarını kıymıkları keçeyi çizecek yerlerini bir güzel zimparalamıştım sanıyorum bu işleme honlama diyorlardı

sonra ince makine yağı ile yağlayp piston keçesini (plastikten) takmıştım

Dürbünsüz kullanmıştım dürbün ayar tutumuyordu

Ufak yaşta ban nişan almayı öğretmiştİnanırmısın adam gibi nişan almadan metredi hefeleri cowboy gibi vururdum

neyse sonrada bu beceri işimede yaramıştı

Benim havalı tüfeğin dipciği ahşaptı çok güzel dengesi vardı
    sanıyorum markası hatsandı magnum model miydi neydi

sen namlu çıkış hızı en yüksek olanından al

palet alırkende bulabilirsen ucu sivri değilde ucu küt olanından al

küt uçlular yüvlere daha iyi sarılıyordu

fakat çok dikkat et bu tüfekler oyuncak değil rahatlıkla bir kediyi veya kuşu öldürebiliyor avuç içinden palet geçtiğini de duymuştum

neyse nişancılığı öğrenirsin güzel bir hobidir.

ben yan yana kola kutuları koyadrım hiçbirini devirmeden delip geçerdi

vay be ne günlermiş

evin içinde talim yapacaksan hedefin arkasına kalınca bir kitap koy ancak bir ajanda durdurur saçmayı

bu saçmaların sektiğinide hatırlıyorum hatta eskiden cam monitörler vardı bilgisayarlarda bir arkadaşım seken saçmayla monitörümü kırmıştı kasanını mı kırmış böyle olaylar olmuştu

birde ben o kadar çok atış yapardımki paletlerin kurşunu parağıma bulaşırdı şimdiki aklım olsa sağ elime eldiven giyerim bu kurun iyi birşey değil

benim havalı tüfek sanıyorum 4mm palet atıyordu

...
  • Thundervolt ben alttan kurma tercih ettim hem estetik olarak daha geniş duruyor namlu,hem de sabit namlu olduğu için zamanla oynama yapmayacağı söyleniyor.Hatsan 80 de güzel seçim, namlu çıkış hızı 305m/sn gamo platinyum marka pelletlerla bu hızın %20 ye kadar arttığı söyleniyor,ses hızını aşıyormuş.

Kral magnum = gamo cfx bire bir taklit edilmiş,namlu az kısa sanırım.Bana gelen tüfekte "Av dünyası Kolt" yazıyor bu arada, nedendir bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the engine

Thundervolt ben alttan kurma tercih ettim hem estetik olarak daha geniş duruyor namlu,hem de sabit namlu olduğu için zamanla oynama yapmayacağı söyleniyor.Hatsan 80 de güzel seçim, namlu çıkış hızı 305m/sn gamo platinyum marka pelletlerla bu hızın %20 ye kadar arttığı söyleniyor,ses hızını aşıyormuş.

Kral magnum = gamo cfx bire bir taklit edilmiş,namlu az kısa sanırım.Bana gelen tüfekte "Av dünyası Kolt" yazıyor bu arada, nedendir bilemiyorum.

hocam benim hatsan 80 işi yattı..Ürün bozukmuş gönderemediler..Onun yerine Daisy Powerline 1000 adlı silahı aldım.Şuan kargoda UPS ile geliyor..Merak ettiğim nokta ürünün sentetik olması ağırlık merkezi konusunda sorun oluşturur mu?Ayrıca alttan kurma ne demek?Hİç bilmiyorum valla yardımcı olursanız sevinirimBenim silah snaırım namlunun yamultulması ile takılıyor
  • Alttan kurmalarda namlu sabit alttan şu şekilde kuruluyor.

Havalı Tüfek Kullananlar Buraya!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the engine -- 5 Kasım 2010; 7:02:08 >
  • sağolun hocam

benim eski resimlere bakarken 2 yıl öncenin bi fotosunu buldum..Artık kendi silahımla yaparım bunları

• arkadaşlar bende havalı tüfeklere merak saldım yaklaşık bi kaç ay içnde alıcam bna ne önere bilirsinz?100-400tl arası 40-50 metrede nokta atışı yapabilsin!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExeLium22

airsoft ve havalı tüfek aynı mı oluyör
  • quote:

quote:

airsoft ve havalı tüfek aynı mı oluyör

bu havalı tüfek

http://www.pyramydair.com/s/m/Evanix_Monster_Sidelever_PCP_air_rifle/2133
    bu da airsoft
    http://www.pyramydair.com/s/m/Echo_1_Stag-15_Model_4_Carbine_Airsoft_Rifle/1461

oluyör.
    havalı tüfek pellet atar. airsoft ise plastik BONCUK atar.
  • ltfen yardımcı olablrmısınız??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThunderVolt

sağolun hocam

benim eski resimlere bakarken 2 yıl öncenin bi fotosunu buldum..Artık kendi silahımla yaparım bunları

thundervolt senin tüfeğin markası ne önereblrmisin??
  • Hatsan mod 80 aldım bugun 500 mermı 140 lira umarım beğenirim yarın deneyeceğim...
  • bulunsun
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.