Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kesin kararımı verdim sırf onun için bekliyorum i20 olmazsa i30 ikiside başarılı araçlar. hayırlısı
  • quote:

Orjinalden alıntı: ashil

master88 pişman olmicaksın emin ol

işte tam senin aracı almak istiyorum kardeş sr olursa srli yoksa sırf espli inşallah çok beklemem ama ne kadar sürerse bekleyeceğim.
  • master88 Adana daki hyundai bayiisini arasana. Ben aldığımda bir tane esp li kırmızı dizel vardı. Daha önce bir mesajımda bahsetmişdim. Sanırım görmemişsin. İki hafta oldu belki hala duruyordur. Telefonunu ben verim. İstersen bir şansını dene 0322 4292525.
  • Of anam of arkadaşlar ölüyorum yorgunluktan 11 nci sahifeden itibaren okuyarak ve yazarak geliyorumDaha önceki mesajlarımda yazmıştım Sünnetimiz var 3 gündür İstanbul anadolu yakasından avrupa yakasına taşınıyoruz gidip gidip geliyoruz.daha bir saat önce yine karşıdan geldim.Aracım çok önceden hazır olmasına rağmen Cuma günü teslim aldığımıda bilirsiniz.....

Zaten aracı aldıktan sonra Pazar gününden itibaren hergün karşıya gidip geldim...Tv.den izlediğiniz rezil trafiğin içerisinde yine görebildiğim kadarıyla Tek İ20 ci bendim.....

3 Günlük Tam bir rezillik abidesi olan Trafiğin içerisinde ortalama 3 kişiyle yaptığım gidiş gelişler sonunda gece yolculuğuda dahildir edindiğim bilgiler alttadır..

Sanırım içinizde hiç biriniz aracınızla bu kadar zor şartlarda yolculuk yapmadınız...

Değerli dostlar Biz benzinlililer böyle yakıyorsak Dizelci arkadaşlar köşeyi döndü

Bu üç günlük gidiş gelişlerin ilk günü anlık tüketim yukarılardaydı bunda Nefis olan Gaz pedalına kısmende olsa alışamamış olmamın etkisi büyüktü Anlık tüketim 7,1 lerde gezdi

Zırt pırt dur kalklarda özellikle 1 ve 2 nci viteslerde Harikulade hassas olan gaz pedalı ve debriyaj pedalına tam alışamamış olmam nedeniyle biraz fazla yaktım.Ama sonraki sürüşlerde özellikle bu günkü geri dönüşümde aracıma tamamen uyum sağladığımı hissettim

Not aldığım 3 günlük değerler aşağıda araçta kaldı kat otoparkında araç inip alamam şimdi .Ama Hanımla bu geceki dönüşüm sırasında yolda tartışarak(değerler yanlışlıkla silinir diye kağıda not almışt sağolsun) tesbit ettiğimiz ortalama yakıt tüketimi ve sürüş şartları şunlar..

ARAÇ 1,2 TEAM BENZİNLİ
    SÜRÜŞ ŞARTLARI VE TARZI
    30 C derece civarında bir sıcaklık ve korkunç bir nem oranı
    Klima nerdeyse hep açık
    Reziller ötesi bir trafik
    Yüzlerce binlerce defa dur kalk lar
    Hedfe vardığımda bitmeyen kısa mesafeli sürüşler rampalar dur kalklar
    İğrenç park sorunu ve giriş çıkşlar...vb aklınıza ne gelirse
    Bula bildiğim boş yollarda neredeyse 130-140 la gittim özellikle dönüşlerde nispeten daha rahattı 170-180 e çıktığım anlar oldu
    Ses yalıtımından çok ama çok memnunum.
    klima zaten dehşet bişi açar açmaz 2 nzi devirde bile 1 dakika içerisinde pişmiş aracı nefis yapıyo
    Hızlandığım anlarda 150-180 civarında sanki bir C segment araç içerisindeyim kadrana bakmasam anlayamayacağım.
    Frenlerden olağanüstü memnunum
    Araça dehşet atak ve hemen yol istiyor
    Radyo ve Cd çalar harika
    İç mekan genişliği olağanüstü memnunum
    Aracın genel olarak yol tutuşu nefis
    Direksiyon tartışılamaz bile
    farlar ve aydınlatma çok ama çok güzel
    Arkadan gece sürüşünde fark edilmesi 10 puan
    Aracın hızlandıkça yolu okuması ve sizin araçla bütünleşmeniz harika

Tek kötü özeelik ..yine sıkışık anlarda hatta duran trafikte İ20 konusunda Halkı aydınlatma görevimin devam etmesi,ve sürekli aracımın üzerinde olan gözler

Sonuçta 3 günlük ortalama yakıt tüketimimizin 6,5 Lt
    olduğunu tesbit ettik...

Zaten 2 nci ve özellikle 3 ncü gün yani bugün anlık değerde çok aşağılara indi..

Mevcut şartlarda inanmayacaklar çıkacak ama nerdeyse fabrika değeridir bu...Araca tam alıştıktan ve Rodaj süresini doldurduktan sonra bu değerin dahada aşağı düşeceğini tahmin ediyorum...

Buradan Hyundaı mühendislerine duyurulur.Yukarıdaki sürüş şartlarını ve sonucu değerlendirin

Arkadaşlar daha önce Vites aralıkları konuşulmuştu bu konuda ki bilgilerinizi paylaşırmısınız.

Özellikle 1 ve 2 nci viteslerde gaza kesinlikle ama kesinlikle genel olarakda bütün vites geçişlerindede kesinlikle çok az dokununuz.

Ben şöyle bir tesbitte bulundum ve aklıma kazımak istiyorum.Görüşlerinizide alayım

1 nci vites de devir 1 gayet iyi motor sesi hiç yok ya stop ettirmeden 2 ye geçiş yapılabiliyor.Hassas olan gaz pedalına fazla basmaya gerek yok.

2 nci vitesde 2 devir gayet iyi .

Daha teknik olarak
    hangi devirde
    hangi viteslerde
    Hız sınırlarını tartışabilirmiyiz

• İ20_38 demişssinki i20deki kapı kapatmadan çıkan tok ses harika.. hiç i20 incelemedim dogru olabilir ancak emin olmalısınki clio3 hb deki kapı kapanırken cıkan tokluk sesi çogu sıfır aracta yoktur yarın i20 inceleyecem herşeyden önemlisi bu sesi merak ediyorum
  • Değerli kardeşlerim Konuunda çok bilgili ve iddialı bir Maliyeci kardşimden Şahsıma bir E posta gelmiş.
    Sizler paylaşmak istedim.Sanırım bir çoğumuzun işine yarar bilgidir.

Şehirlerarası Kara Ulaşımında Çocuk ve Engelliye indirim – gerçekten var mı?

Resmi Gazete Tarihi: 11.06.2009 Resmi Gazete Sayısı: 27255

KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ

BİRİNCİ KISIM

Başlangıç ve Temel Hükümler

BİRİNCİ BÖLÜM

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

MADDE 57.

(10) 6 yaşın altında olan çocuklar yolcu bileti düzenlenmeksizin kucakta seyahat edebilirler. Bunlar için ayrı koltuk talep edilmesi halinde, bilet ücreti geçerli ücret tarifesi üzerinden % 30 indirimli düzenlenir.

(11) 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların ayrı koltukta seyahat etmesi zorunlu olup, altı ile 12 yaş arası çocuklar ile yaş şartı aranmaksızın en az % 60 oranında özürlü olduğunu belgeleyen kişiler için bilet ücreti geçerli ücret tarifesi üzerinden % 30 indirimli düzenlenir.
    Düzenlemeyenleri Ulaştırma Bakanlığına şikayet edebilirsiniz…

Bu gecelik benden bu kadar yarın görüşürüz ayakta uyuyorum.İyi geceler..

• mesut616 hayırlı olsun aracın. Bende arabaya binmek için 1 temmuzu bekleyenlerdenim. O zaman bol bol fotograf gelecek sıkmayın canaınızı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nephertiti

Merhaba arkadaslar uzun bi aradan sonra tekrardan gelebildim. Kulup baya buyumus butun ve bircok konu konusulmus baya bisey kacırmısım ben:S Yeni arac alan arkadaslar hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsınız ins. Arabadan cok memnum ama birkac sorum olucak size
    Araca iphone veya ipod baglayanınız oldumu? Nsl yaptıgını anlatırsa cok sevinirim.
    Benzin olarak 95 oktan mı 98 oktanmı kullanıyosunuz?
    Sehir ici yakıt tuketiminiz nedir?

Aracan antenini değistren arkadasımız varmı tek hosuma gitmiyen kısmı orası:S Ufak veya BMW deki gibi kopek balıgı sırtı bi anten bulabilimiyiz acaba:))
    Birde kulupdeki arkadaslarımızn nerede yasadıklarını yazarsak guzel olucagını dusunuyorum. İlerde bir i20 toplanması duzenleyebiliriz uyelerin sehir ve zaman durumlarına gore:))
    Ben Denizlide yasıyorum.

Vaaaayyyy hemşo..! Ben de forumda Denizli'den benden başka kimse yok sanıyordum Senin de Denizli'de olduğunu bilmek güzel.. yalnız olmadığıma sevindim.. Denizli'de henüz benimkinden başka i20 görmedim. (Turkuaz'daki plakasız i20 ler hariç tabi) gerçi hanım görmüş bi tane Bağbaşı tarafında; kırmızı renkliymiş.. demek ki senin araç değilmiş o

İpod ya da başka bir mp3 player bağlamadım; ihtiyaç duymadım.. CD ye -özenle seçtiğim- 200 e yakın parça attım, bana yetiyo da artıyo bile.. daha bütün parçaları dinlemeyedim bile

anten beni rahatsız etmedi.. değiştirmeyi düşünmüyorum. ancak vidalı olduğu için rahatça çıkarılabiliyor.. o yüzden uygun başka anten monte edebilirsin diye tahmin ediyorum..

gelelim en can alıcı noktaya; yani yakıt meselesine
    Ben 95 oktan kullanıyorum. herhangi bir sıkıntım yok..
    henüz 800 km.yi yeni devirdim ikinci 100 TL lik yakıtımı kullanıyorum. halen yarım depo benzin var araçta. ikinci kez yakıt almak için istasyona girdiğimde yol bilgisayarında ortalama tüketim 5,4 lt / 100 km görünüyordu. ama önemli ölçüde şehir dışı yol yapmıştım. (Turkuaz'da istediğim motor ve renkte araç olmadığı için ve de 15 hazirana kadar getirebileceklerine dair güvence veremedikleri için aracımı telefonla İzmir'den aldım İzmir'den Denizli'ye kadar yaklaşık 230 km. yaptım. ayrıca bi arkadaşın düğünü için Acıpayam'a gittik geldik. vs..) ikinci yakıt alımından sonraki yakıt tüketimi 5,8 lt / 100 km. görünüyor. yoğunlukla ş.içi kullanıyorum, kısa mesafeli sürüşlerim de baya oluyor.. buna rağmen bu tüketim değerleri beni yeterince memnun etti diyebilirim..
    senin araçtaki motor 1.396 cc. olduğu için daha fazla yakması normal. ancak yine de 8 lt./100 km ortalaması bana birazcık fazla gibi geldi.. ama sık sık kullandığın yol güzergahlarındaki trafik yoğunluğu, doğalgaz çalışmaları nedeniyle bozulmuş olan yol oranı yüksek tüketimi tetiklemiş olabilir. iyi sehir içi var - kötü şehir içi var.. sonuçta herkesin kullanım şartları farklıdır.. ayrıca yol yaptıkça ve motor açıldıkça tüketim değerlerimiz daha da düşebilir.. (bu arada hangi semtte kalıyorsun?)

• arkadaşlar merhaba. öncelikle yeni araç alan herkes için kazasız belasız günler diliyorum ve hayırlı olsun diyorum. bende geçen hafta i20 1.2 team (siyah) araç aldım formunuzu tesadüfen buldum ve çok yararlı bilgiler okudum. deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. aracımı çok kullanma fırsatım olmadı henüz birkaç kez şehir içi 20 km yi geçmeyen deneyimlerim oldu su ana kadar genel olarak aracımdan memnun kaldım daha önce opel kullanmıştım hep ilk defa hyundai bir araç kullandım ama güzel bir araç olduğunu düşünüyorum. genel olarak çizgileri hoş olmuş arabanı birkaç markanın beyenilen çizgilerini birleştirip başarılı bir araç çıkmış ortaya dış görünüm olarak. içerisinde ise bir iki hayal kırıklığım oldu. ben aracı görmeden siparis ettim ama benim gördüğüm diğer ellerinde olar tüm renklerin yine 1.2 team için konuşuyorum içleri metalik konsoldu benim aracımın içi esi siyah geldi bunu anlıyamadım. gerçi katoloklarda zaten belirtilmiş team modellirende olmadığı ama diğer araçlarda görünce biraz canım sıkıldı. nasıl bir üretim yöntemi anlayışı anlıyamadım ve hyundaiye mesaj attım ama iki gündür arıyan soran yok. bir açıklama yaparlar umarım. ikinci bir sevmediğim özelliği ise aynaların gövde rengi olmaması ve elektrikli olmaması en azından elektrikli olabilirdi. onları değiştiricem muhtemelen ama ellerine gelmemiş henüz parçalar bakalım maliyeti uygun olursa :-) birde vites topuzunu sevmedim onuda değiştireceğim muhtemelen. onların dışında direksiyonu çok rahat frenleri hosuna gitti, pedalları yumuşak, arabanın yolda bi ağırlığı var, motor sesi ve ses yalıtımı iyi geldi bana. motorun performansıda beklediğimin üzerinde. hep 1.6 benzinli araç kullanmıştım açıkçası tereddüt etmiştim alırken ama 1045 kg olmasına rağmen iyi geldi bana. çok seri olmamasına rağmen performansı güzel bence. yakıt tüketimi konusunda bir denemem olmadı henüz olursa paylaşırım sizlerle. ses sistemide arkada hoparlör olmamasına rağmen güzel geldi temiz geliyor ses. onun dışında birşey sormak istiyorum sizlere muhtemeler bir problem yoktur ama benim aracımda aldığım gün devir göstergelerinin solunda bir motor arıza ısığı var kontağa basmadan yanıyor kontağı açınca sönüyor sarı renkli aracı aldıktan sonra yandığını gördüm geçen hafta sonu gittim servise araçta bir problem yok ama baktılar biseyler yaptılar söndü. dün aksam tekrar yandı yolda giderken biraz canım sıkıldı. aracın klavuzunda kullanımda bir problem olmaz ama gösterin servise diyor yakıt tüketimini etkiliyecek bir arızası olmasın diye. bakalım tekrar götüreceğim adamakıllı baksınlar bir anlıyamadım belki bir boya korumada yaptırırım oda aradan çıkmış olur. sizlerdede bu ışık problemi ile karşılaşan oldumu yada bir araçlarınızı kontrol edirmisiniz belki gözünüzden kaçmasın varsa gösterin diye söyledim.

• quote:

Orjinalden alıntı: sfzb67

Valla abi kardeş hyundaici olduk Abim tavsiye etti bana i20 yi yoksa az daha ford fision alacaktım allah korumuşTabikide herşeyin en İ'si:)

quote:

Orjinalden alıntı: İ20_38

... ayrıca ford fusion almadığına çok iyi etmişsin,gerçektende allah korumuş
    ben alacağım arabaların listesine bile sokmamıştım.

Kesinlikle seninle aynı fikirdeyim İ20_38 seninle çok ortak düşüncemiz var (araç model ve renklerimiz de aynı) ben de B segmenti araçların özelliklerini excel de tablo yaparak yan yana yazdım ve kıyasladım.. fushion modelini değerlendirmeye dahi almadım.. herkesin fikrine ve zevkine saygı duyarım, ama bana göre fushion modeli çoktan yenilenmesi ve geliştirilmesi gereken bi model.. ama yenilenen fiesta listemde 2. sırayı elde etmeyi başarmıştı.. i20, 15 hazirana yetişemeyecek olsaydı ya da istediğim modeli temin edemeyecek olsaydım fiesta'ya yönelecektim..

• quote:

Orjinalden alıntı: ehhalil

quote:

Orjinalden alıntı: sfzb67

Valla abi kardeş hyundaici olduk Abim tavsiye etti bana i20 yi yoksa az daha ford fision alacaktım allah korumuşTabikide herşeyin en İ'si:)

quote:

Orjinalden alıntı: İ20_38

... ayrıca ford fusion almadığına çok iyi etmişsin,gerçektende allah korumuş
    ben alacağım arabaların listesine bile sokmamıştım.

Kesinlikle seninle aynı fikirdeyim İ20_38 seninle çok ortak düşüncemiz var (araç model ve renklerimiz de aynı) ben de B segmenti araçların özelliklerini excel de tablo yaparak yan yana yazdım ve kıyasladım.. fushion modelini değerlendirmeye dahi almadım.. herkesin fikrine ve zevkine saygı duyarım, ama bana göre fushion modeli çoktan yenilenmesi ve geliştirilmesi gereken bi model.. ama yenilenen fiesta listemde 2. sırayı elde etmeyi başarmıştı.. i20, 15 hazirana yetişemeyecek olsaydı ya da istediğim modeli temin edemeyecek olsaydım fiesta'ya yönelecektim..

Bacanağımın şirketine 2 adet fiesta alınmıştı.5000 km de her ikisindede debriyaj sıkıntısı yaşanmıştı.Servisler kullanıcı hatası deyip garanti kapsamınada almamışlardı.Halen ateş püskürüyor.

Birde Yeni fiestanın (şimdi hatırlamıyorum neredeydi hangi sitedeydi) boya sorunu olduğunu Fiesta alan arkadaşlar kendileri yazmışlardı.Ayrıca bilfiil Fordda çalışan bir arkadaşım abi alacak arabamı bulamadın deyip beni vazgeçirmişti.Esas isteğim İ30 olmasına rağmen bütün bu aşamalarda İ20 aylar öncesinden listemde ilk sıradaydı.Gayet memnunum

• BAGAJ KAPAĞINA BAĞLI ARKA ÜSTLÜK

Arkadaşlar bagaj kapağına bağlı arka üstlük bağlantı iplerini bagajla beraber açılmaması için bagaj kağağı üstünde bulunan bağlantılarından ayırdım.
    Artık bağımsız .

Boşta kalan ipleri (alta kayıyor ) alta alarak çanta asma tırnaklarına taktım.Ortalıkta durmadılar.

Böylece arka üstlük tok ve güzel durdu....
  • quote:

Bacanağımın şirketine 2 adet fiesta alınmıştı.5000 km de her ikisindede debriyaj sıkıntısı yaşanmıştı.Servisler kullanıcı hatası deyip garanti kapsamınada almamışlardı.Halen ateş püskürüyor.

Birde Yeni fiestanın (şimdi hatırlamıyorum neredeydi hangi sitedeydi) boya sorunu olduğunu Fiesta alan arkadaşlar kendileri yazmışlardı.Ayrıca bilfiil Fordda çalışan bir arkadaşım abi alacak arabamı bulamadın deyip beni vazgeçirmişti.Esas isteğim İ30 olmasına rağmen bütün bu aşamalarda İ20 aylar öncesinden listemde ilk sıradaydı.Gayet memnunum

Garanti konusunda Hyundai den çok memnunum. Getz aracımda 60.000 bakımında enjektörlerin tıkandığını tespit ettiler ve ben daha birşey demeden garantiden değiştiler. Başka firma olsa hatalı yakıt der ve garantiye sokmaz. Yine yakıt yüzünden yakıt pompasından ses gelmeye başladı götürdüm filitresi tıkanmış yine garantden filitreyi değişip depoyuda söküp temizlediler. Hep shell euro dizel alıyorum ama arada oluyor dizel araçta bu tür arızalar ve başka firmada garanti kapsamına almaz bunları kolay kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xiamen -- 24 Haziran 2009; 14:15:45 >

• quote:

Orjinalden alıntı: xiamen

quote:

Garanti konusunda Hyundai den çok memnunum. Getz aracımda 60.000 bakımında enjektörlerin tıkandığını tespit ettiler ve ben daha birşey demeden garantiden değiştiler. Başka firma olsa hatalı yakıt der ve garantiye sokmaz. Yine yakıt yüzünden yakıt pompasından ses gelmeye başladı götürdüm filitresi tıkanmış yine garantden filitreyi değişip depoyuda söküp temizlediler. Hep shell euro dizel alıyorum ama arada oluyor dizel araçta bu tür arızalar ve başka firmada garanti kapsamına almaz bunları kolay kolay.

xiamen kardeşim İ 20 olmasaydı çoğunlukla çocuğumda kullancağı için Getz i ciddi düşünüyordum.Sizinde yazdığınız gibi ufak tefek sıkıntılar olsada Hyundai servisleri bu konuda iyi.

Bir çok marka İnsanımızı gerek araç satımında gerek donanım konusunda en önemliside satış sonrasında halen insan yerine koymuyor.İstanbulda anadolu yakasında ikamet ediyorum.Çevrem geniştir.Bir çok arkadaşımın değişik marka ve segmentte aracı var.
    İnanınız bazen yanlarında gideridim bakım ve onarım için gittiklerinde anlaşılmaz bir sağırlık ve saygısızlık içerisinde olan bu markalar beni tiksindirmiştir.Benim insanımı kimse aşırı pahalı yedek parça fiyatıyla,ilgisizlikle,soro sorulduğunda cevap bile verilmeye tenezzül edilmeyen bir bakış açısıyla hor göremez.

Zaten çok yüksek kar marjıyla sattıkları araçlara birde bu Müüşteriyi hor gören tavırları eklendiğinde sonları ne olacak bilmem.
    Buradan bu markaların yöneticilerine sesleniyorum.
    İletişim,müşteri memnuniyeti,saygı,güven gibi bir takım kavramlar var.Avrupa ülkelerinde uyguladıkları bu kavramları bizim insanımızada lütfen uygulasınlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: KADIKOY

söylediğim gibi i20 ÖTV indirimine yetişmiyecek olsaydı, istemeden de olsa B planı olarak başka bi modele yönelmek zorunda kalacaktım.. ve bu da Fiesta olacaktı (kendi beklentilerim ve kağıt üstünde incelemelerim ışığında) çok şükür ki i20 yetişti ve uzun zamandır beklediğim ve favorim olan i20 ye kavuştum.. şu ana kadar da son derece memnumum bi sıkıntı yaşamadım, inşallah bundan sonra da yaşamam, kimse de yaşamaz

• quote:

Orjinalden alıntı: ehhalil

quote:

Orjinalden alıntı: Nephertiti

Merhaba arkadaslar uzun bi aradan sonra tekrardan gelebildim. Kulup baya buyumus butun ve bircok konu konusulmus baya bisey kacırmısım ben:S Yeni arac alan arkadaslar hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsınız ins. Arabadan cok memnum ama birkac sorum olucak size
    Araca iphone veya ipod baglayanınız oldumu? Nsl yaptıgını anlatırsa cok sevinirim.
    Benzin olarak 95 oktan mı 98 oktanmı kullanıyosunuz?
    Sehir ici yakıt tuketiminiz nedir?

Aracan antenini değistren arkadasımız varmı tek hosuma gitmiyen kısmı orası:S Ufak veya BMW deki gibi kopek balıgı sırtı bi anten bulabilimiyiz acaba:))
    Birde kulupdeki arkadaslarımızn nerede yasadıklarını yazarsak guzel olucagını dusunuyorum. İlerde bir i20 toplanması duzenleyebiliriz uyelerin sehir ve zaman durumlarına gore:))
    Ben Denizlide yasıyorum.

Vaaaayyyy hemşo..! Ben de forumda Denizli'den benden başka kimse yok sanıyordum Senin de Denizli'de olduğunu bilmek güzel.. yalnız olmadığıma sevindim.. Denizli'de henüz benimkinden başka i20 görmedim. (Turkuaz'daki plakasız i20 ler hariç tabi) gerçi hanım görmüş bi tane Bağbaşı tarafında; kırmızı renkliymiş.. demek ki senin araç değilmiş o

İpod ya da başka bir mp3 player bağlamadım; ihtiyaç duymadım.. CD ye -özenle seçtiğim- 200 e yakın parça attım, bana yetiyo da artıyo bile.. daha bütün parçaları dinlemeyedim bile

anten beni rahatsız etmedi.. değiştirmeyi düşünmüyorum. ancak vidalı olduğu için rahatça çıkarılabiliyor.. o yüzden uygun başka anten monte edebilirsin diye tahmin ediyorum..

gelelim en can alıcı noktaya; yani yakıt meselesine
    Ben 95 oktan kullanıyorum. herhangi bir sıkıntım yok..
    henüz 800 km.yi yeni devirdim ikinci 100 TL lik yakıtımı kullanıyorum. halen yarım depo benzin var araçta. ikinci kez yakıt almak için istasyona girdiğimde yol bilgisayarında ortalama tüketim 5,4 lt / 100 km görünüyordu. ama önemli ölçüde şehir dışı yol yapmıştım. (Turkuaz'da istediğim motor ve renkte araç olmadığı için ve de 15 hazirana kadar getirebileceklerine dair güvence veremedikleri için aracımı telefonla İzmir'den aldım İzmir'den Denizli'ye kadar yaklaşık 230 km. yaptım. ayrıca bi arkadaşın düğünü için Acıpayam'a gittik geldik. vs..) ikinci yakıt alımından sonraki yakıt tüketimi 5,8 lt / 100 km. görünüyor. yoğunlukla ş.içi kullanıyorum, kısa mesafeli sürüşlerim de baya oluyor.. buna rağmen bu tüketim değerleri beni yeterince memnun etti diyebilirim..
    senin araçtaki motor 1.396 cc. olduğu için daha fazla yakması normal. ancak yine de 8 lt./100 km ortalaması bana birazcık fazla gibi geldi.. ama sık sık kullandığın yol güzergahlarındaki trafik yoğunluğu, doğalgaz çalışmaları nedeniyle bozulmuş olan yol oranı yüksek tüketimi tetiklemiş olabilir. iyi sehir içi var - kötü şehir içi var.. sonuçta herkesin kullanım şartları farklıdır.. ayrıca yol yaptıkça ve motor açıldıkça tüketim değerlerimiz daha da düşebilir.. (bu arada hangi semtte kalıyorsun?)

Denizlili birilerini bulmak guzel oldu bu forumda En son turkuaza gittigimde birtane daha satmak uzerelerdi. Denizlide 3 garanti 4 kiside olabiliriz kırmızı i20 bende gordum havuzlu koskun oraya park etmisti. Kırmızı renkte cok hos duruyo Bende su anda flash bellek kullanıyorum aracta ama İphone ici muzik dolu onları geride alamıyorum araca baglama istegim oyuzdendi ama cok ugrastıracagı icin gerek yok kullanmaya...

Anteni İstanbula gittigimde degistiricem artık cok uzun geldi bana.

Yaktıt tuketiminin standartı 7.2 gosteriyo sitede bu degere mumkun oldugunca yaklasmaya calısıyorum ama denizlide bu mumkun degil sanırsam:S Her yer kazılıyo ısıklar desen zaten ayrı bi bomba arac iyice acıldıktan sonra birazdaha dusucegini umuyorum. (Feslikanda kalıyorum 10 Nisanın 2 sokak ustunde)

Aracımın Fotograflarını en yakın zamanda paylasıcam arkadaslar biliyorum gecikti biraz ama mazur gorun cok yogundum bu aralar

i20 gormeden once Yeni Ford Fiestayı bolca arastırmıstım alan cogu kiside boya dokulmesi sorunu yasanmıs ve servisten bunun tekerleklerden sıcrayan taslardan dolayı oldugunu ve bişey yapamıyacakları cevabını almıs kullanan arkadaslar. Ford ileride bu sorunu cozebilirmi bilmiyorum ama Fiestadan simdilik uzak durulmasını tavsiye ederim.

• beyler evet bugun i20 inceledim aynı zamanda gets de inceledim şunu söylemeliyim plastik aynı plastik 2 aracta sert kaya gibi plastik var bu 1.. ikincisi getsin işçiliği daha hoşuma gitti i20 de şu ön taraftaki yolcu bolumunde şu belirttiğim yere bi basarmısınız !!! bu kadar basit bir şey olabilirmi sert plastik içeri göcüyor gercekten hayal kırıklıgı yaşadım bunun dısında göze carpan herhangi bir şey yok ben full donanıma bindim direksiyon orta konsol hosuma gitti.. araç oturaklı gibi gözüküyor 1.4 select 27 bin dedi adam o araca göre biraz fazla gibi geldi bana getsden tek farkı 1 adet hava yastıgı ....

şuraya bir bastırın nasılda içeri geçiyor ....!!!!
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

not: sakın beni hyundai kötülümek için buraya girdi falan anlamayın 11 senedir accent kullanı yoruz ..

• quote:

Orjinalden alıntı: djnone

beyler evet bugun i20 inceledim aynı zamanda gets de inceledim şunu söylemeliyim plastik aynı plastik 2 aracta sert kaya gibi plastik var bu 1.. ikincisi getsin işçiliği daha hoşuma gitti i20 de şu ön taraftaki yolcu bolumunde şu belirttiğim yere bi basarmısınız !!! bu kadar basit bir şey olabilirmi sert plastik içeri göcüyor gercekten hayal kırıklıgı yaşadım bunun dısında göze carpan herhangi bir şey yok ben full donanıma bindim direksiyon orta konsol hosuma gitti.. araç oturaklı gibi gözüküyor 1.4 select 27 bin dedi adam o araca göre biraz fazla gibi geldi bana getsden tek farkı 1 adet hava yastıgı ....

şuraya bir bastırın nasılda içeri geçiyor ....!!!!
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

not: sakın beni hyundai kötülümek için buraya girdi falan anlamayın 11 senedir accent kullanı yoruz ..

Bence sen iyi incelememişsin arkadaşım getz de kullanılan plastik daha kötü bikere i20 ye göre daha sert ve kalitesi kötü i20 daha iyi bunu plazada getz içine girdiğinde burnuna gelen ağır plastik kokusundan bile anlayabilirsin oysaki i20 girdiğinde öle ağır bi plastik kokusu yok sölediğim gibi kesinlikle plastik kalite getz den çok çok daha iyi,ayrıca getzden tek farkı hava yastığı değil sadece sınıf farkı aynı ikiside b sınıfı,teknolojisi,kalitesi,tasarımı,genişliği,görüş acısı ve direksiyonu hepsi daha ii getz den...

• quote:

Orjinalden alıntı: AnaKiN.

arkadaşlar merhaba. öncelikle yeni araç alan herkes için kazasız belasız günler diliyorum ve hayırlı olsun diyorum. bende geçen hafta i20 1.2 team (siyah) araç aldım formunuzu tesadüfen buldum ve çok yararlı bilgiler okudum. deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. aracımı çok kullanma fırsatım olmadı henüz birkaç kez şehir içi 20 km yi geçmeyen deneyimlerim oldu su ana kadar genel olarak aracımdan memnun kaldım daha önce opel kullanmıştım hep ilk defa hyundai bir araç kullandım ama güzel bir araç olduğunu düşünüyorum. genel olarak çizgileri hoş olmuş arabanı birkaç markanın beyenilen çizgilerini birleştirip başarılı bir araç çıkmış ortaya dış görünüm olarak. içerisinde ise bir iki hayal kırıklığım oldu. ben aracı görmeden siparis ettim ama benim gördüğüm diğer ellerinde olar tüm renklerin yine 1.2 team için konuşuyorum içleri metalik konsoldu benim aracımın içi esi siyah geldi bunu anlıyamadım. gerçi katoloklarda zaten belirtilmiş team modellirende olmadığı ama diğer araçlarda görünce biraz canım sıkıldı. nasıl bir üretim yöntemi anlayışı anlıyamadım ve hyundaiye mesaj attım ama iki gündür arıyan soran yok. bir açıklama yaparlar umarım. ikinci bir sevmediğim özelliği ise aynaların gövde rengi olmaması ve elektrikli olmaması en azından elektrikli olabilirdi. onları değiştiricem muhtemelen ama ellerine gelmemiş henüz parçalar bakalım maliyeti uygun olursa :-) birde vites topuzunu sevmedim onuda değiştireceğim muhtemelen. onların dışında direksiyonu çok rahat frenleri hosuna gitti, pedalları yumuşak, arabanın yolda bi ağırlığı var, motor sesi ve ses yalıtımı iyi geldi bana. motorun performansıda beklediğimin üzerinde. hep 1.6 benzinli araç kullanmıştım açıkçası tereddüt etmiştim alırken ama 1045 kg olmasına rağmen iyi geldi bana. çok seri olmamasına rağmen performansı güzel bence. yakıt tüketimi konusunda bir denemem olmadı henüz olursa paylaşırım sizlerle. ses sistemide arkada hoparlör olmamasına rağmen güzel geldi temiz geliyor ses. onun dışında birşey sormak istiyorum sizlere muhtemeler bir problem yoktur ama benim aracımda aldığım gün devir göstergelerinin solunda bir motor arıza ısığı var kontağa basmadan yanıyor kontağı açınca sönüyor sarı renkli aracı aldıktan sonra yandığını gördüm geçen hafta sonu gittim servise araçta bir problem yok ama baktılar biseyler yaptılar söndü. dün aksam tekrar yandı yolda giderken biraz canım sıkıldı. aracın klavuzunda kullanımda bir problem olmaz ama gösterin servise diyor yakıt tüketimini etkiliyecek bir arızası olmasın diye. bakalım tekrar götüreceğim adamakıllı baksınlar bir anlıyamadım belki bir boya korumada yaptırırım oda aradan çıkmış olur. sizlerdede bu ışık problemi ile karşılaşan oldumu yada bir araçlarınızı kontrol edirmisiniz belki gözünüzden kaçmasın varsa gösterin diye söyledim.

hayırlı uğurlu olsun güle güle kazasız belasız belasız kullan inşallah.sorunun hakkında bir yorum yapamıyorum çünkü henüz kullanmaya başlayamadım arabamı ama eminim yardımcı olacaktır arkadaşlar forumda.

• Zng-Ereğli Yolu Günbatımı Restorant Önü

HYUNDAİ i20  ANA KONU
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.