Şimdi Ara

akülü bisiklet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
108.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben bisikletime akü ile çalışan bir elektrik motoru takmak istiyorum.. buna birde yokuş aşağı giderken ve fren sıkarken aküyü şarj eden bir mekanizma eklemek istiyorum ama asıl amacım yokuş yukarı giderken bana yardım eden bir sistem olması. bunun için nasıl bir motora ve aküye ihtiyacım var? bunları nereden bulabilirim? ve ortalama bana kaça mal olur? akım geçince dönen, dönünce akım üreten motor var mı? mesela aküden motora giden anahtarlı bir kablonun yanında birde motordan aküye doğru diyotlu bir kablo bağlasam ve yokuş aşağı giderken anahtarı kapasam akü şarj olur mu? yardım ederseniz sevinirim..

• Sayın arkadaşlar şu an piyasada elektrikli bisikletlerin fiyatı 800ytl. ile 1000ytl. arası değişiyor.Siz akıllıca davranarak daha ucuza yapabilirsiniz.Kullandığınız bisikletinize tekerlek motoru satın alıp takarak ucuz elektrikli bisiklete sahip olabilirsiniz.Adresi aşağıda veriyorum.Saygılarımla.

http://www.hemalhemsat.com/main/auctiondetail/1134199/diger_hersey/elektrikli_bisiklet.php

Akü kapasitesi 16amper.Bir şarj ile 50km. yol yapar.eğer isterseniz yedek akü temin edip iki katı yol 100km. gidersiniz.

Tekerlek çapı 26" inc.

Hız 35-40km.

Motor 250W. 24V. fırçalı tekerlek içi motor.

Şarj olma süresi tam kapasite 8 saat.Hızlı şarj ile 4 saat.Fakat hızlı şarj olayında akülerin ömrü kısalır.Kaliteli bir akü normalde 5 yıl giderken hızlı şarj ile bu ömür 2 yıl olur.

Elektrikli BisikletEtiketler: elektrikli bisiklet, ucuz, kolay, hızlı, ekonomik, 110 220

0.10 YKr ile 100 km yol alabileceğiniz, bir motorbisiklet sahibi olmak istiyorsanız, seçmeniz gereken alternatif yakıt türü elektrik olacaktır.

Hız : 20 - 30km/h
    Motor : 24v/250w
    Şarj ömrü : 40km
    Giriş voltaj : 110-220v
    Cıkış voltaj : 24v
    Akü : 16ah/24v/3pcs
    Şarj olma süresi : 3-10h
    Diger Dış Materyal : ABS
    Fren Sistemi : Arka balatalı, ön pabuçlu
    Jant Büyüklüğü : 22,24,26 inç
    Taşıma Kapasitesi : 100kg

• Elektrik motoru: 1000 W

Çekiş Gücü : 16.6 N.m
    Max. Sürüş Gücü : 1000 W
    Rampa Gücü : 23 Derece
    Batarya : 48V 20Ah
    Standart Yük : 140 Kg ( 1 kişi )
    Max. Hız : 50 Km/h
    Batarya Kullanım Mesafesi : 100km.
    Şarj Süresi : 4-6 saat
    Dış Plastik Ebat : 2,5 x 16"
    Dingil Açıklığı : 1,230 mm.
    Batarya Girişi : AC100V - 240V
    Net Ağırlık : 80 Kg ( Batarya ile beraber )
    Brüt Ağırlık : 85 Kg.
    İskelet Boyu : 1,720 x 640 x 995 mm.

Fiyat 1.856.00
    Site
    http://akulumotor.com/site/page.asp?dsy_id=3927
    buda ola bilir ama hazır

• Aynı konudan defalarca topic açılmış. Üstelik elektrikli bisikletin yapılmışı varken hatta regenerative fren sistemi de varken hala yapılamaz olamaz şeklinde açıklamalar yapılmış. Bunun sebebi de şu olsa gerek. Bu işe soyunan arkadaşlar bakıyorlarki bu iş pahalı ve verimsiz. O yüzden vazgeçiyorlar. Bitiren belki bir kişi vardır bilemiyorum. Ama güçlü motor ve sürücü arıyorsanız şu sitede satılıyor. Dik yokuşları bile 47 km/h hızla çıkabiliyormuş. Şahsen ben yapacak olsam en az böyle bir motorla yaparım. Yokuşlarda kağnı gibi olduktan sonra motosiklet alırsın daha iyi. Aslında elektrikli motosikletler de var hazır satılan.

http://cgi.ebay.com/1000w-Motorised-Electric-Motor-Bike-Bicycle-Kit-e-bike_W0QQitemZ320263796119QQihZ011QQcategoryZ98083QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.