Şimdi Ara

GALERİ'DEN ARAÇ ALINIR MI? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
91
Cevap
0
Favori
42.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rubens_tr

Galerilerden araç almak güvenli midir? Bazen bakıyorsunuz bir aracın fiyatı galeride daha ucuz.Üstelik üzerine kar payı eklendiği halde.

Peki bu araçlar sorunlu olduğu için mi galeriler tarafından alınıp sağlam sorunsuz diye satılıyor.Yoksa nakit paraya ihtiyacı olanlar hazır müşteri var diye arabalarını galerilere daha ucuza bir fiyata vermeye razı mı oluyorlar?

Galeriden araba almanın avantaj ve dezantajları nelerdir acaba? Galerilere güvenebilir miyiz?

mahalle arası galeri değil ise işin uzmanı büyük bir oto alım satım şirketiyse alınır.böyle şirketler expertiz garantisi de vermekte..
  • Kim ne derse desin, galeriden araba almamak gerek.Üç araba aldım.İkisi galeriydi.Bana rutin işlemlerinin üzerine 1.000 TL'nin altında masrafları olmadı hiç.Galericilere güvenilmiyorsa bence bu önce onların suçu.İşini iyi yapan galericiyle iyi yapmayanı buradan teşhir etmek gerekir.
  • İşte size galeriden araba almış bir arkadaşın isyanı:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-tekirdag-ak-auto-dikkat-edin-169684571/detay

İlan silinir diye kendisinin yazdığı açıklamayı da altına ekliyorum.Arama motorlarında görünsün de işini iyi yapmayanlar deşifre olsun istiyorum:

"tekirdağ ak autodan almıs oldugum 2004 model clio hasarsız denıldıgı halde 10.000 tl hasar kayıtlı cıkmıstır başkalarını aynı duruma dusmemesı ıcın arac aldıgı yerlere dıkkat etmelerını onerırım "

• galeriden araba almak demek= şeytana güvenmek demek.
  • Galeri den araba tek sartla alinir. Galericiden daha piskin ve utanmaz birini cikaracaksin karsisina.

4 yil once ilk aracimi alirken pazarda Golf4 begendim. Galerici ISTOC daymis.

Ben arabanin A sindan anlamam kullanmayida bilmiyordum. Ayni pazarda daha ucuz arabalari al-sat yapan nerdeyse sanayide dogdu diyebilecegim boyaci arkadas vardi.

Onu cagirdim geldi hemen araci kotulemeye basladi masraflar cikartmaya basladi pazarlik uzadikca uzadi. Arada sadece 50 tl fark kaldi galerici ayak diriyor 19.800 tl diyor bizim arkadas 19.750 diyor. Cevredeki pazarligi seyredenler 50 tl yi kendileri vermeyi teklif ediyor. Ben ortaya girdim tamam aliyoruz dedim. Tabii bizim boyaci kuplere biniyor olmaz olmaz.

Kapora verdik ertesi gun araci servise yine benim arkadas goturdu galerici beni tel ile aradi geliyorsan arabayi aliyorsan al yoksa kaporani veriyorum ben bu adamdan kurtulmak istiyorum dedi. Ciddi ciddi birakiyordu ben artik hocam sen ona bakma falan filan dedim hemen gidip araci aldik. Araci alirken galeride tek cay bile ikram etmediler. Ama bizim arkadas satis gerceklestikten sonra cok paraniz var iyi arabalar var ama esnaf degilsiniz dedi galericinin babasina.Yemegi sunu bunu birak tek cay iciremediniz dedi.

Araci aldik hic sorun cikmadi Aralik 2013 de yine baska bir galericiye ben 22.500 e sattim. Gittim ikinci el ile ugrasmam diyerek 0 km gonlumden gecen araci aldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemele -- 26 Haziran 2014; 10:16:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cemele C kullanıcısına yanıt
    Keşke bizim de böyle arkadaşlarımız olsa da aynen karşılarına çıkarsak.Bu halimizle gitsek 40 defa dolandırırlar bizi.

• Ikinci el de ister sahibinden olsun ister galeriden anlamiyorsak uzman birinden destek almak sart.

İyi bir boyaci yada kaportaci nerde islem yapilmis cok rahat tespit edebiliyor.
  • arkadaşlar benim merak ettiğim husus galericilerden araba almayın diyenlerin kastettiği düşük modelli araçlar mı yoksa 2012-2013 hatta 2014 araçlar da bu kapsama girer mi. galerici 2014 model taş çatlasın 10bin kmdeki araca ne yapabilir cidden merak ediyorum.
  • alınır.çünkü galericiler temiz insanlardır.
    gidip sahibinden diye aldığın adamlar daha tehlikeli.
    her iki kişiden biri galericimiş.

galericilerin güvenilmez olduğu durumu şehir efsanesidir.
    tabi gittiğiniz zaman aracı baktırıp o şekil aracınızı alacaksınız.

galeriden araç aldım sıkıntı yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbolinea

alınır.çünkü galericiler temiz insanlardır.
    gidip sahibinden diye aldığın adamlar daha tehlikeli.
    her iki kişiden biri galericimiş.

galericilerin güvenilmez olduğu durumu şehir efsanesidir.
    tabi gittiğiniz zaman aracı baktırıp o şekil aracınızı alacaksınız.

galeriden araç aldım sıkıntı yaşamadım.

Turbo sen sus

• Hic bir galericiden arac alinmaz . Sakin boyle bir hataya dusmeyin bunlarin hepsi sahtekar. Aralarinda iyisi varmi derseniz yok arkadas hepsi ayni biri bile temiz degil. Amcam da galerici o da sahtekar km dusuruyor. Pert araclari hatasiz diye satar bu sahtekar insafsiz herifler. Su dan pert olmus araci bana iteklemeye kalktilar. 1 parca boyali dedikleri arac 4 parca ve onden kazali cikti. Orjinal dedikleri 50 bin km dusurulmus cikti. Babamin arkadasi o kadar israrima ragmen gitti galeriden arac aldi araba 2003 clio. Arac ertesi gun su kaynatti. Araci geri goturdu almadi haysiyetsiz oraya birakti sat yada yaptir diye hic birsey yapmadi. 4 bin tl masraf etti zararina satti kurtuldu. Kisaca galeriye arac satmayin ve almayin. Hatta gerekirse selam bile vermeyin...

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Hic bir galericiden arac alinmaz . Sakin boyle bir hataya dusmeyin bunlarin hepsi sahtekar. Aralarinda iyisi varmi derseniz yok arkadas hepsi ayni biri bile temiz degil. Amcam da galerici o da sahtekar km dusuruyor. Pert araclari hatasiz diye satar bu sahtekar insafsiz herifler. Su dan pert olmus araci bana iteklemeye kalktilar. 1 parca boyali dedikleri arac 4 parca ve onden kazali cikti. Orjinal dedikleri 50 bin km dusurulmus cikti. Babamin arkadasi o kadar israrima ragmen gitti galeriden arac aldi araba 2003 clio. Arac ertesi gun su kaynatti. Araci geri goturdu almadi haysiyetsiz oraya birakti sat yada yaptir diye hic birsey yapmadi. 4 bin tl masraf etti zararina satti kurtuldu. Kisaca galeriye arac satmayin ve almayin. Hatta gerekirse selam bile vermeyin...

galericiler daha temizdir.bugün git sanayide motor ustası kaportacı boyacı dan daha iyi niyetlidir.
    küçük gallericiler kötü niyetlidir. büyük galericilerden alış verişiniz olursa size yanlış yapmazlar düşüncesindeyim
    doğuş oto gibi büyük galeriler var.bunlar yanlış yapmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: turbolinea

quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Hic bir galericiden arac alinmaz . Sakin boyle bir hataya dusmeyin bunlarin hepsi sahtekar. Aralarinda iyisi varmi derseniz yok arkadas hepsi ayni biri bile temiz degil. Amcam da galerici o da sahtekar km dusuruyor. Pert araclari hatasiz diye satar bu sahtekar insafsiz herifler. Su dan pert olmus araci bana iteklemeye kalktilar. 1 parca boyali dedikleri arac 4 parca ve onden kazali cikti. Orjinal dedikleri 50 bin km dusurulmus cikti. Babamin arkadasi o kadar israrima ragmen gitti galeriden arac aldi araba 2003 clio. Arac ertesi gun su kaynatti. Araci geri goturdu almadi haysiyetsiz oraya birakti sat yada yaptir diye hic birsey yapmadi. 4 bin tl masraf etti zararina satti kurtuldu. Kisaca galeriye arac satmayin ve almayin. Hatta gerekirse selam bile vermeyin...

galericiler daha temizdir.bugün git sanayide motor ustası kaportacı boyacı dan daha iyi niyetlidir.
    küçük gallericiler kötü niyetlidir. büyük galericilerden alış verişiniz olursa size yanlış yapmazlar düşüncesindeyim
    doğuş oto gibi büyük galeriler var.bunlar yanlış yapmaz.

tabi tabi anlat dinliyo

• Merhaba. Bi galeride 3 tane 3008 var, hepsinin plakası aeu. Acaba test sürüş araçları mı diye sordum, cevap vermedi. Sizce ne olabilir

• mümkünse ikinci el almam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L_Lawliet

Merhaba. Bi galeride 3 tane 3008 var, hepsinin plakası aeu. Acaba test sürüş araçları mı diye sordum, cevap vermedi. Sizce ne olabilir
    Filo kiralama firmasi cikma araclardir.

• Birader zamanında galeriden 26 000e astra almıştı.araba meğersem önceden pertmiş.kendi bir kaza daha yaptı 2. defa pert oldu.sigorta 28000 ödeme yapmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: nuisance

Filo kiralama firmasi cikma araclardir.

Alıntıları Göster
    Kilometresi 13 bin daha. Neden satıyorlar sizce

• Alınmaz çünkü Galerici mağduruyum...TABELALARI DEĞİŞSEDE, ZİHNİYET HALA AYNI.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biz de aynı hataya düşüyorduk. Piyasanın en ucuzu galeride idi çünkü, neyse biz aracı alacaz 2 parça boyası var ,bir sorgulattık 6 parça boya çıktı, hasar kaydı 300tl idi güya 15.000tl çıktı, Allah bilir km 300.000 lerdeydi, babam ogünden itibaren galeriye zerre güvenmez, ilanlara bakarken bile ilk işi sahibinden olarak ayarlamaktır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.