Şimdi Ara

hangi grande punto?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ikinci el 9 bin km de 2006 model ancak 01-01-2007 trafiğe çıkışlı 1.4 starjet dynamic. 21.250 istiyor sahibi max. 20bine alırız sanırım. ya da belki 20.500.

0km 1.4 starjet fun (dynamic de aynı para ancak ben fun istedim) 26bin lira, alım satım, kasko dahil.

sizce fiyat nasıl? siz olsanız hangisini alırsınız?

dynamic üzerine 1500 lira masraf ile görsel olarak fun görsel özelliklerine kavuşturabiliriz aracı sanırım? sadece sportif deri direksiyon eksik kalır sanırım.

acil yardımınıza ihtiyacım var.
    fun paket olarak beni daha çok cezbediyor, ancak diğeri de tertemiz bir araç ve ekonomik olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hancengiz -- 3 Aralık 2008; 12:30:10 >

• Biraz yüksek geldi gibi bana. Mayıs 2006 çıkışlı 1.4 Active 77 HP 5K aracım var, en baz donanım (kapaklı jant, sis farı yok, manüel klima) ve 15.500, 16.000 civarında gidiyormuş. LPG'li olanlar 17.000 ve 18.000 arası. Donanım bu kadar fark ediyor mu Grande Punto 2. elde? Biraz daha araştırayım.
  • Uzun yola gitmiyosanız 1.4 77hp motoru öneririm. Düşük devirlerde canlı kullanımı zevkli bir motor, arkadasımda var. Starjet ile arasındaki fiyat farkı ile de cam tavan(sky-dome) alırınınız araba da beyaz olursa havanızdan geçilmez Tabi Fun donanım alın kesin :)
  • starjet ne ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: dkerem2

starjet ne ya

GP de 3 tane 1.4 motor var. 1.4 77 hp fire, 1.4 16V 95 hp starjet, 1.4 16v 120 hp turbojet. Motorların isimleri yani.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Energetic

quote:

Orjinalden alıntı: dkerem2

starjet ne ya

GP de 3 tane 1.4 motor var. 1.4 77 hp fire, 1.4 16V 95 hp starjet, 1.4 16v 120 hp turbojet. Motorların isimleri yani.

hımm anlaşıldı
  • 77hp olan 8 v değil mi?
    bugun bayi bana 77 olanda 16v dedi ama değil dedim. şimdi baktım değilmiş.
    1.4 fun 77hp için anlaştık. beyaz istedim.egzotik kırmızı da vardı ellerinde beyazın bursa dan gelmesini bekleyeceğiz.
    sizce ne renk seçeyim kararsız kaldım.
    tabiki fun paket aldım:)
  • öncelikle hayırlı olsun
    dostum fiyat ne oldu acaba.
    birde 1.4 active içinde pazarlık yaptınızmı.
  • Hayırlı olsun, cok güzel seçim Aynen benim size önerdiğim seçenek. Ben hala ısrarcıyım cam tavana ama Bu arada ya kırmızı ya beyaz olsun ama bence BEYAZ olsun.
    quote:

Orjinalden alıntı: hancengiz

77hp olan 8 v değil mi?
    bugun bayi bana 77 olanda 16v dedi ama değil dedim. şimdi baktım değilmiş.
    1.4 fun 77hp için anlaştık. beyaz istedim.egzotik kırmızı da vardı ellerinde beyazın bursa dan gelmesini bekleyeceğiz.
    sizce ne renk seçeyim kararsız kaldım.
    tabiki fun paket aldım:)
  • fabrikada kilerden birini seçtim. italyadan bekleyemeyeceğim.
  • 2006 FIAT GRANDE PUNTO 1.4 ACTIVE 77 HP 5K
    VALS MAVİSİ (22.500 YTL / Mayıs 2006 sıfır fiyatı).

Sis farı yok
    Hafif alaşım jant yok
    MP3 özelliği de yok
    Arka camlar mekanik
    Klima manüel
    5 Vites
    Direksiyon ve vites kolu deri değil
    Orta kol dayaması yok

Ama LPG var!

Ondan başka bence herşey var. Direksiyon TÜY gibi ... !!!

hangi grande punto?
  • taner hocam nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama güncel tüketim değeri ile ilgili bilgi verirseniz çok memnun olurum.
  • Dostum, Adana'da ikamet ediyorum.

1.4 Active 77 HP 8V SOHC MPI Motor zaten benzinde az yakıyordu, LPG'de rekor kırıyor. 38/40 litre ile tam 600 km gittim, inanılmaz bir değer, zaten doldurduğumda 2 ay idare ediyor. Çok memnunum LPG yakıtından. Montajı da PLUG'N PLAY (TAK ÇALIŞTIR) gibi oldu çünkü LPG için herşey hazır, enjektörler ve buji devre kesiciler fişliydi. Yarım gün sürmedi. Şiddetle tavsiye ederim. Motoru sakin ve seri kullanmakta fayda var, yüksek devirlere rahatça çıkıyor ve 5. viteste aslında 6.'yı arıyor ama zaten 100/120 km hızla araç çok rahat ve tasarruflu gidiyor. Benzi tüketimi artık pratikte sözkonusu olmadığından belritmiyorum ama LPG'den önce uzun yolda 5-6 litre arasında yakıyordu, şehiriçinde de en fazla 7 litre.

Taner Göde

• 24.700 e aldık. öğretmen indirim falan da var. kasko da içinde hediye.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hancengiz

24.700 e aldık. öğretmen indirim falan da var. kasko da içinde hediye.

hayırlı olsun güle güle kullanın
  • vay be 207 lerden coltlardan sonra gp yi alıyoruz:)
    Bayramdan önce teslim alabilcen mi?
    Hazır İzmir'e gelmişken 0 gp de bir el freni çekerim:)
  • çağdaş siyah a döndüm. bursa ya siyahından gelmiş. siyaha çevirdim. bayram sonra gelicek ya:(
    bende çok üzüldüm 7-8 gün nası geçicek bakalım:)

artık colt ile çekeriz el frenini:)
  • öncelikle hayırlı olsun.kesinlikle beyaz öneririm.bir renk bir arabaya bu kadarmı yakışır.asil renktir beyaz
  • yarın sabah son kararımı vericem. bir arkadaş ve babamda beyaz süper diyor. beyaz üzerine bir de aksesuarlarda yer alan boydan boya etek stikerlarından alırsak süper gözükür aslında. ama fun paket bir beyazı detaylı pek incelemedim o yüzden kararsızım:(
  • Grande Punto güncel tüketim değerleri:

1.4 fire 8V 77 hp Benzinli motor

Şehir içi/dışı karma: 7.0 lt/100 km
    Kısa mesafeli şehir içi kullanımları ( toplamda 5-6 km) : 7.9 lt/100 km
    Şehir dışı 90-110 km/s : 6.2 lt/100 km

20.000 km'dir GP kullanıcısıyım tespit ettiğim değerler bunlardır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herby -- 4 Aralık 2008; 23:02:16 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.