Şimdi Ara

Japon Balığı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
29.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar japon balığı besleyen varsa ben japon balığımı fanusta yaşıyor ve motor falan hiçbirşey yok yukarı çıkığ nefes almaya çalışıo sorun yaşarmı?

• çok fazla anlamam ama yukarlarda oksijen daha fazla heralde yukarlara çıkıyo, san sık sık suyunu değiştirmeye bak
  • yaptığı şey zaten o ama suyunu çok sık değiştrimen gerek faunusta zor beslemek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan1179 -- 12 Ekim 2008; 1:22:38 >
  • bısey olmaz ama agzına kadar doldurma su . fanustan 4 parmak kadar aşagda olsun su.
  • Milli ol biraz bırak elin japon balığını git hamsi besle böyle sıkıntılar yaşamazsın hamsi soğuk su sever bu arada
  • TAMAM VEDE AĞIZINI HER SANİYEDE BİR AÇIP KAPATIYO YA?
  • memleketini özlemiştir belki

Şaka bir yana bence ufak bir akvaryum ve motor falan ayarlayıver, birkaç paluk daha alırsın hem :).

quote:

Orjinalden alıntı: T.P.C

TAMAM VEDE AĞIZINI HER SANİYEDE BİR AÇIP KAPATIYO YA?

abi balık bu, ne yapmasını bekliyosun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cause_of_death -- 12 Ekim 2008; 1:24:51 >
  • Şimdide yerden bişey alıp yuklarıya taşıyo.

motorsuz falan yaşarmı?
  • benimde vardı fanusta balığım ewt üste çıkar balık oksijen almak için benimkilerde çıkıyordu sık sık suyu değiştir.
  • quote:

TAMAM VEDE AĞIZINI HER SANİYEDE BİR AÇIP KAPATIYO YA?

4-5 sene kadar önce beslemiştim.Japon balıklarının ömrü kısa oluyor.Veya bana öyle geldiAkvaryumda besliyordum.Motor flnda vardı.Ağzını ikide bir açıp kapatır o japon balıkları korkma birşey olmaz.
  • Ya japon balığı fanusta motor vs hiçbirşey olmadan yaşarmı kesin cevap lütfen?
  • quote:

Ya japon balığı fanusta motor vs hiçbirşey olmadan yaşarmı kesin cevap lütfen?

kardeşim yaşar japonda fanusta yaşamazsa hiçbir balık yaşamaz fanusta. ama ben akvaryum aldım motor aldım şimdi daha rahat balıklar. senin kaç tane balık bir tanemi?
  • quote:

ben evde beslemiştim 5 ay kadar yaşadı öldü kuzende besledi 3-4 kere onunkilerde öldü
  • quote:

Orjinalden alıntı: poseidon_19

quote:

kardeşim yaşar japonda fanusta yaşamazsa hiçbir balık yaşamaz fanusta. ama ben akvaryum aldım motor aldım şimdi daha rahat balıklar. senin kaç tane balık bir tanemi?

evet bir adet
  • Ben fanusta balık beslemeye karşıyım.Balığa çok zararı var.
    1.yuvarlak bir yapı olduğu için ışığın kırılması çok olur ve buda balığı strese sokar.
    2.hacmi küçük olduğu için su çok çabuk kirlenir ve buda suyun sık sık değiştirilmesine neden olur.
    3.balık sürekli yeni suyla(çeşme suyu ve dinlendirilmemiş-klorlu-su olacaktır mecburen)karşılaşacağı için bu durum hastalıklara davetiye çıkartır.
    4.japon balıkları çok oksijene ihtiyaç duyarlar.balık başına 15-20 litre suya ihtiyaç duyarlar başka değişle.Çok çabuk büyüyen canlıulardır.Yani bugün 5cm.olan bir canlı 4 ay sonra 7-8 cm olacaktır.buda kısa zamanda fanusun yeterli olamayacak duruma gelmesi demektir.
    5.Yine fanusun yapısından dolayı,balığın saklanacak yeri yoktur ve aşırı derecede ışığa maruz kalır.
    6.havataşı koyarsanız,kirli olan suyu bulandırırsınız.Çünkü fanusta filtreleme olmaz.

• arkadaşalr acil yardım edermisniz bende bugün 5 tane japon balığı akvaryum aldım akvaryum 45cm akşam balıklardan 2 tanesi ölmüş diğerlerinde bi sorun yok neden ölmüş olabilir ki herşeyi kuralına uygun yaptım halbuki.
  • KARDEŞLER MERHABA.. YA BENİM AKVARYUMDA... Bİ UFAK KÖPEKBALIĞI Bİ JAPON 3 TANEDE LEPİSTES VAR MOTOR VAR YALNIZ GECE YATARKEN MOTORUN SESİ ÇOK ÇIKIYOR UYUYAMIYORUM ODAMDA .. MOTORU ÇIKARSAM BALIKLAR YAŞARMI SADECE GECE İÇİN UYANINCA TEKRAR ÇALIŞTIRIYORUM TABİ CEVAP LARSANIZ SEVİNİİRİM
  • Arkadaşlar benim fanusta beslediğimm 3 japon balığı var . sizce sayıda problem olurmu ...
    CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM
  • sadece sayı değil komple problem var. Bir kere bu hobinin amacı canlıların mümkün olduğunca doğal yasam ortamlarını taklit ederek sağlıklı bir şekilde bakımını yapmaktır. 2. Amaç seyir zevkidir. Sizin bu yaptığınız hayvanlara işkence yapmaktan başka bir şey değil. 3 japon en az 60 litrelik akvaryumlarda bakılmalı. Akvaryum bolca havalandirilmali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

sadece sayı değil komple problem var. Bir kere bu hobinin amacı canlıların mümkün olduğunca doğal yasam ortamlarını taklit ederek sağlıklı bir şekilde bakımını yapmaktır. 2. Amaç seyir zevkidir. Sizin bu yaptığınız hayvanlara işkence yapmaktan başka bir şey değil. 3 japon en az 60 litrelik akvaryumlarda bakılmalı. Akvaryum bolca havalandirilmali.

Ben de bu cevqbi beklemistim.

Sizi bir hucreye hapsetsek, odayi havalandirmasak, arada bir yem verip oylece biraksak siz de hayatta kalirrsiniz Ama dogru duzgun yasayamazsiniz. Ben anlayamiyorum. Japonlar omru uzun olan hayvanlar. Kisa omurlu yazan cahil profesorler var. Hayir. Omurleri , iyi bakildigi takdirde 10 seneyi gecer.

Nedir bu japon ve bettalara yapilan eziyet? 40 liraya bir akvaryum kurup 1 japonu cok saglikli sekilde buyutebilirsiniz.

Saglikli hobiler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.