Şimdi Ara

En iyi çay markası hangisi? (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.477
Cevap
67
Favori
557.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lordford50

Çaykurun çay çiçeği tek başına içilmiyor,
    Altınbaş veya filiz çay ile katıştırmak gerekiyor.
    Sizin bahsettiğinizi bulursam denerim.
    Yaprak çayları daha çok hoşuma gidiyor.
    Tirebolu 2.5 yaprak çayı.
    Beta taç yaprak.
    Gibi

Çok az Twinings'in Light & Fragrant early grey katıyoruz tadından içilmiyor
  • bobafett kullanıcısına yanıt
    500 gr 70 lira

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün a101den. Karadem ala çayı aldım.. Daha önce kara demin diğer paketlerini aldığım gibi çöpe gitmisti Ama bu çay kotu değil içimi yumuşak bol dem veriyor. rengi güzel tat olarak doğadan kardeniz, lipton sarı çayı yellow lable ve doğuş gizli bahçe ile aynı onlardan bir tik daha lezzetli ama kesinlikle beta taç yaprak kadar iyi değil..

• Sallama çayın pratikliği ve demleme çayın tadını aynı anda arayanlar için en kaliteli sallama çaylar;

Twinings Earl Grey, Çaykur Hemşin Çayı Organik ve Doğadan Büyülü Bohça Bergamot Aromalı.

Yeşil çay olarak sallama çaylar dan uzak durun, Çaykur Burcum ve bir adet french press den başka alternatifi yok onun

• Tirebolu 42
  • Beta Tea' dan Kızıl Dem adlı yeni çay çıkmış, geçen gün denedim oldukça güzel. Bulabilirseniz eğer denemenizi tavsiye ederim. Ben 5-6 tane stokladım 15 tl den, normal fiyatı sanırım taç yaprak ile aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asriell -- 5 Ocak 2016; 12:34:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Tirebolu 42

Çok merak ede ede geçen hafta Çağrı marketten aldım.

Çayı çok seven ve içen birisi olarak beklediğimi bulamadığımı söylemeliyim.

Tirebolu 42 diye heryerde yazıyor ama yine de beklentiyi çok yüksekte tutmamak lazım galiba.

NOT: Yarım kilosu 15 TL olan bir çay için söylüyorum.
  • nokmen kullanıcısına yanıt
    Resmini koyarmısınız ? Hangi paketi aldınız ? Siz hangi çayı tavsiye ederisiniz ?
    Nasıl olur.
    Tirebolu 500 gr kutu çayı çok kalitelidir.
    http://tirebolucay.com/UrunDetay.aspx?ID=37

• quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Resmini koyarmısınız ? Hangi paketi aldınız ? Siz hangi çayı tavsiye ederisiniz ?

Normal mavi renkli Çaykurun kutuda satılan 500 grlık paketi. Ha tam yanında bir de Tirebolu markasıyla 1 kg'lık satılan çay vardı, normal çaykur fiyatlarında, onu almadım.
    Demek ki çok ilgi gördüğü için markaya çevirmişler adını.

Neyse bilemiyorum tabii benim damağımda çok uçuk kaçık farklı bir rayiha bırakmadı. İllaki güzeldir siz beni boşverin.

Ben Çaykurun 3 lüsü (Sarı paket, tiryaki, kamelya) bir de ofçay efsane ile devam ediyorum. Hangisini kampanyada yakalarsam onu alıyorum.
    En son efsaneyi A101'de yarım kilosu 7 TL den birkaç paket kapmıştım.

tirebolu42 çok eski yerel bir çay firmasıdır.
    çaykurdan kopya çekip markalaşmış değil yani.
    tam aksine çaykur; tirebolu42 den kopya çekmiş denilebilir.
    gerçek tirebolu çayı için tirebolu42 nin özel üretim kutu çayını öneririm.
    http://tirebolucay.com/UrunDetay.aspx?ID=37
    .
    çaykurda tiryaki , karadeniz, kamelya en dankik çayları. bir ara tiryaki iyiydi ama bozdular.
    çaykurdan kaliteli çaylar : altınbaş- filiz- sarı rize turist - çay çiçeği ile iyi bir harman yapılabilir.
    .
    ofçay hazine de çok kaliteli. bazen a101 de indirime giriyor.
    ofçay efsane de ofçayın kaliteli filiz çayıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 14 Ocak 2016; 11:26:33 >

• Doğru olabilir ben o konuda çok bilgili değilim.

Sadece fiyatlarına bakarak böyle bir çıkarımda bulundum. Çaykur tirebolu yarım kilo 15 TL iken diğeri kilosu (kutuda değil normal paketli) 22 civarıydı yanılmıyorsam.
    Tiryaki-kamelya dandik demişsiniz ama neredeyse sarı paketle aynı fiyatlarda. Ben kötü olduklarını düşünmüyorum.

Altınbaşı henüz denemedim pahalı olduğu için, onu da sıraya koydum bakalım.
    altınbaş ve ofçay hazine den muhakkak memnun kalırsınız.
    500 gr çaykur fiyatları:(resmi site)
    kamelya ve tiryaki 11.50 tl
    rize turist 12.00 tl
    çay çiçeği 12.50 tl ( tek başına içimi güzel değil.)
    filiz 13.50 tl
    altınbaş 14.50 tl.
    http://www.caykursatis.com/caykur-siyah-cay?Sr=4
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum ofçay hazine mükemmel bir çay 1 yılı aşkın süredir kullanıyoruz. Sırada efsane var onu da deneyeceğim.

• Neşe çayı bir deneyin derim. Harman, filiz, köylüm gold ve özgold markaları ile satılıyor.Neşe köylüm gold ya da Neşe öz gold olanı deneyin. Saatlerce beklese bile acımıyor. Şekersiz çay içenlere en kalitelisi öz gold olanı öneririm. Rize çayelinin bir markası diğerlerinden tek eksiği TV reklamı yok. Artısı ise kalitesi. Yaklaşık 2 ay önce Rizeli bir arkadaş vasıtasıyla bu çayın koylum gold olanı tanıdım. Geçen hafta bir koli öz gold siparişi verdim. Öz gold daha iyiymiş.

• Karali diye bir çay vardı çocukluğumuzda sim siyah olurdu onun tadı ne lipton ne çaykur nede doğuşta vardır
  • İzmir' de satılıyormu acaba ?
  • efen_di kullanıcısına yanıt
    Halen var migroslarda bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: me2468

Neşe çayı bir deneyin derim. Harman, filiz, köylüm gold ve özgold markaları ile satılıyor.Neşe köylüm gold ya da Neşe öz gold olanı deneyin. Saatlerce beklese bile acımıyor. Şekersiz çay içenlere en kalitelisi öz gold olanı öneririm. Rize çayelinin bir markası diğerlerinden tek eksiği TV reklamı yok. Artısı ise kalitesi. Yaklaşık 2 ay önce Rizeli bir arkadaş vasıtasıyla bu çayın koylum gold olanı tanıdım. Geçen hafta bir koli öz gold siparişi verdim. Öz gold daha iyiymiş.

yerel firmaların çok kaliteli çayları oluyor.
    https://www.nesecay.com.tr/OZ_GOLD_1000_GR-TR.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 16 Ocak 2016; 12:22:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: efen_di

Karali diye bir çay vardı çocukluğumuzda sim siyah olurdu onun tadı ne lipton ne çaykur nede doğuşta vardır

http://rizecaysepeti.com/karali-siyah-cay/karali-cay-premium
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.