Şimdi Ara

bilgisayarı TV'ye kablosuz bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
99.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

internette web sitelerinde gördüğüm "kablosuz görüntü ve ses aktarıcı" cihazlar var yaklaşık 100-150 YTL fiyatlara.
    Bu tarz bir cihaz kullanan var mı? Bu tip bir cihazı ben laptop'tan LCD tv'ye görüntü aktarmak için kullanmayı düşünüyorum. Ama görüntü kalitesi nasıl olur bilemiyorum. Eğer kullanıp ta marka/model tavsiye edebilecek olan varsa çok memnun olurum. Özellikle 42' bir LCD de görüntü aktarım kalitesi, tv'de ekran çözünürlüğü vb hakkında yorum rica ediyorum

Şimdiden çok teşekkürler,

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orijinalden alıntı: maxalanya

2 yıl sonra konuyu hortlatıyorum ve soruyorum.

Wireles ile laptobu Tv ye nasıl bağlarım ?

Bu konuda yeni bir teknolojik gelişme var mı?

Bilgisi olupta paylaşmak isteyen buyursun...

DLNA özelliğine sahip tv'lerde ki artık bu özelliği barındıran tv'ler çoğaldı, TV'yi ethernet kablosu ile modeme, laptoğu wireless'ten yine modeme olacak şekilde bağlarsan tv ve laptop arasında bağlantıyı gerçekleştirmiş olursun.

Tabii bunu yaparken yapman gereken bazı ayarlar olacak. Şimdi ona girmiyorum.

Ayrıca eğer tv'de bu özellik yok ama ps3'ün varsa yine ps3 üzerinden, yani laptoptan modeme modemden ps3'e kablosuz şekilde bağlanarak laptoptaki resim, video gibi medya dosyalarını tv'den görebilirsin.

Dostum asıl komik olanda o ya,

Bende Sony 200 hZ LCD, PS3, Sony Vaio ve sony ses sistemi var ama bunları DLNA ile bağladığımda verim alamıyorum.

Hepsinde media sharing açık ama ne MVK dosyaları izleyebiliyorum nede diğer video dosyalarından verim alabiliyorum.

Bravia TV den vaio ya bağlanıyorum ama videolar kopuk kopuk kesik kesik çalışıyor. Resimler desen 1 dk da bir resmi ancak gösteriyor.

PS3 den vaio ya bağlanıyorum onda da aynı sorunlar var.

Sanırım bana wireless Push 2 TV HD lazım.http://www.netgear.com/products/entertainment/digitalmediaplayers/ptv1000.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: maytekin26

arkadaşlar size birşey sorcam birsürü yere yazdım ama cevap alamadım belki bileniniz vardır

ben notebook pcmden lcd tv ye görüntüyü aktarmak istiyorum notebook da HDMI veVGA çıkışı var TV de de SCART girişi var ama bu işlem için bir kablo bulamadım bilen biri varsa söyleyebilirmi ???

Birde SCART tan VGA ya dönüşüm yapabilen bir kablo varmı birde ses için çıkış olmalı o da uydu receverndaki yayını bilgisayar monitöründe izlemek için (tabi oluyorsa).. :))
    görüntü kalitesi HD olmadığı için kalitesinin düşmesi falan çok önemli değil zaten HD olmadığı zaman pek kalite düşmesi olmuyor zannedersem 1-2 gb lık filmlerde yani :)

bunların bazıları sesi aktaramıyormuş bana hem sesi hem görüntüyü aktarabilecek bişey lazım yardımcı olrsanız sevinirim..

Aşağıdaki başlığa bakabilirsiniz. Umarım yardımcı olur. Bu arada anlamadığım şey Lcd tvde nasıl hdmi giriş yok ama sadece scart var? Tn panelden imal edilen 50 cm (20" civarı ) ekranlı tv mi bu?

http://forum.donanimhaber.com/m_41309599/tm.htm

• http://www.shopping.hp.com/store/product/product_detail/WY555AA%2523ABC#defaultAnchor Süper cihaz ama Türkiye de satan var mı iş yerine almam lazım belki 3 tane bulursam alacağım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.