Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (472. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
914.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    soğukken var sebebinide şöyle açıklayayım;
    öncelikle
    1-bahsetmiş olduğum fren merkezi sibobuna bakalım
    2-triger sentesi yerindemi
    3-sibob ayarı çok hassas yapılması gerekiyor.
    benzinde motor doyuyor ve ilk çalışır çalışmaz rolanti valfi devreye giriyor kolay yanma var sarsıntıyı sülpanse ediyor hissetmiyoruz.
    lpg de ilk çalışmada lpg tam doyurmuyor yanma zayıf ve sarsıntı olusuyor. soğukken gaz ayarını aç sarsıntı gidecektir ama bu seferde gaz ayarını bozacaktır.
    usta eğer sarsıntı şikayetin yine olursa subab ayarı için gel dedi. ama ben ilk çalışmada lpg de 1-2 dk lık sarsıntıyı dert etmiyorum artık. lpg ustama götürüp bi soğukken birde sıcakken ayarına baktıracaĞIM otasını bulsun artık.
    (yorumlarımı ateşleme sistemi arızalarını yok sayarak yapıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bekircatli38 -- 3 Ağustos 2016; 22:02:20 >
  • bekircatli38 B kullanıcısına yanıt
    bu arada yeni birşey farkettim
    aracı aldığımdan beri lpgde benzin tüketiyor şeklinde şikayetim vardı. kayseri-antep arası yola gittim bu hafta.
    giderken sıkıştırma yok çok iyi güzzel gittim. benzin deposu tam çeyrekte.gelirken hep sıkıştırdım aracı. ve şimdi benzin çeyrek depodan çeyrek yarısına düştü. ve kanaatim şu.
    şüphelerimde hep bu yöndeydi. aracı sıkıştırınca lpg ile benzin tüketiyor.yada lpgden benzine geçiyor. anahtarda hiç benzine geçme belirtisi yok bu arada. şehir içerisinde sakin kullandığımda sıkıntı yok ama devirli hor kullanırsam benzin tükeniyor. fikri olan arkadaşlarımız varmı bu konuda yardımcı olabilirse sevinirim.?
  • sustalı anahtar konusunda bilgisi olan var mı? ben de ayrıca 3 tuşlu anahtar kumandası var. sustalıya dönüştürmek istiyorum. nasıl yapılır kaça mâl olur?
  • Merhaba arkadaşlar. Bende 2004 1.2 16 valf palio var 75 binde. Gayet temiz kullanılmış. Sıralı lpg li. Yokuslarda kalkarken veya sert kalkiş yapıldığında motor bölmesinden veya göğüs tarafından hırrrr diye bir ses geliyor. Araç sanki zorlanınca bir yerlere sürtme gibi bi şeyler oluyor. Vites boştayken gazlayınca olmuyor. Seyir halinde de olmuyor. Fakat diyelim ki yokusta 3 ten 2 ye aldım ve gazladim. Bu şekilde de aynı ses oluyor. Bu arada bu ses lpg de de benzinde de oluyor. Bilgisi olan ya da aynı sıkıntıyı yaşamış olan varsa cevaplarınızı bekliyorum. Saygilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya bendede var hır dıye değilde tak diye bir ses arkadan bişey vuruyormuş gibi bazen düz yoldada yapıyor 1.4 aracım var. geri viteste yokuş yukarı mailli bir yere park edim mesela geri gelirken arabanın bir ayarı yok zorlanıyormuş gibi geliyor bana sizede oluyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: wCARLONEw

ya bendede var hır dıye değilde tak diye bir ses arkadan bişey vuruyormuş gibi bazen düz yoldada yapıyor 1.4 aracım var. geri viteste yokuş yukarı mailli bir yere park edim mesela geri gelirken arabanın bir ayarı yok zorlanıyormuş gibi geliyor bana sizede oluyormu

Sizin bahsettiğiniz ses farklı galiba. Benimki sürme gibi bi ses çıkarıyor. İnternetten biraz araştırdım. Bazıları aracın zorlandığı anda motor blogunun ya da egsozun karter korumasına surtebilecegini söylemişler. Bana mantıklı geldi. Bi ustaca gösterelim bakalım .Fazla da kurcalatmak istemiyorum açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: bekircatli38

bu arada yeni birşey farkettim
    aracı aldığımdan beri lpgde benzin tüketiyor şeklinde şikayetim vardı. kayseri-antep arası yola gittim bu hafta.
    giderken sıkıştırma yok çok iyi güzzel gittim. benzin deposu tam çeyrekte.gelirken hep sıkıştırdım aracı. ve şimdi benzin çeyrek depodan çeyrek yarısına düştü. ve kanaatim şu.
    şüphelerimde hep bu yöndeydi. aracı sıkıştırınca lpg ile benzin tüketiyor.yada lpgden benzine geçiyor. anahtarda hiç benzine geçme belirtisi yok bu arada. şehir içerisinde sakin kullandığımda sıkıntı yok ama devirli hor kullanırsam benzin tükeniyor. fikri olan arkadaşlarımız varmı bu konuda yardımcı olabilirse sevinirim.?

Arac ornegin yarim depoda marsa basi yola cikarsiniz ibre 100-200km sonra ceyrek depo goatetebilir. Daha sonra araci kapatip actiginizde yine yarim depo gorunur. Bu olabilir, sanki harciyormus gibi ibre dusuyor ama kapatip acinca yrtine geliyor. Hic yoktan bende oyle.

• Palio 1.6 weekend aracimi geçen yıl haziran ayında aldım.ilk aylarda stop etme sorunu vardı,8 aydır falan stop etmiyordu.bugün gene başladı,işin kötüsü benzinde hiç stop etmezdi ilk defa bugün benzindede yaptı iyice tiksindirdi bu sorun.çözümünü de bilmiyorlar

• ozgurakoglu O kullanıcısına yanıt
    Ozgur bey.benim difuzorlerde kirik var.aracim 2004 model.nasil soktunuz anlatirmisiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elbette. Bildiğim kadarıyla kullanılan 3 tip difüzör tasarımı var fakat hepsinin sökme mantığı aynıdır diye tahmin ediyorum. Ortadaki ikili difüzörlerin sökümü her ikisi için de açma/kapama düğmesine (yuvarlak tırtıklı olan,adını bilmiyorum) bakan tarafında tırnaklar var. Daha önce bana da yapılan tavsiyeye uyarak bir fenerle bakınca görebildim. O tırnaklara çuvaldız vb. incelikte ve sertlikte bir cisimle bastırıp kendize doğru çekin. Az bir kuvvetle zarar vermeden çıkarabilirsiniz. Çıkardığınız da kırık parçalar vs. varsa kaybetmeyin belki tamir edilebilir. Yandakiler için ise denemedim ama puntolarda bunları sökmek için bir kolaylık varmış. Paliolarda var mı bilmem. Videosu:https://www.youtube.com/watch?v=gnnro6FGTCk

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''
  • Benim Palio da bu 1.3 dynamic 2 airbag li

https://www.youtube.com/watch?v=lahBAC-2AGI
  • Arakadaşlar keyifle bindiğim ve binmeye devam ettiğim aracım satıyorum. Artk sığmıyoruz ilanımhttps://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-satilik-327284161/detay/ adresinde mevcut ilgililere duyurulur.
  • Tulgacan kullanıcısına yanıt
    yok hocam yaa şu an kaç gündür depo çeyrek yarısı . çok defa denedim devirsiz kullanırsam sorun yok ama devirli sıkıştırarak kullanırsam depoda benzinde eksiliyor.
  • Kardes benim depo benzin kapagi kismindaki lastigin ordan depo dolu ve hatta yarimlardayken benzin kokusu geliyordu, kacagi bupamadim ama nezaman yaridan assagiya dusuyor ozaman benzin kokusu kesiliyordu. Bulamadigimiz minik bi noktadan kacak vardi demekki. Senin icin en guzel yol benzin ponpasini otomatik kesen röle veya manuel kesen bi dugme olur. Yoksa niye benzin kullansin. Ben yarim depoya cikarmiyorum artik ama ışık yanarsa bi 50TL atmak sart.

• Arkadaşlar,
    Aracım Palio 1.3 2008 model, motor yağı değişimi yapılacak.
    Şuan PETRONAS SYNTIUM 3000 FR 5W-30 yağ var motorda, ancak ben
    Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30 kullanmak istiyorum bir sıkıntı olmaz değil mi?

Sizlerin kullandığı yağ markaları nelerdir tam modeli ile birlikte yazar mısınız?
  • Arkadaşlar acil olarak size bir şey sormam gerekiyor yarın uzun yola çıkacağım arabayı denemek istedim ki ne göreyim kontağı çevirdiğimde hararet 130 çizgisinin üstünde kalıyor ve zıp zıp zıplıyor.Arabanın harareti normal seyrinde,fan çalışıyor,hortumlar şişik değil,kalorifer normal çalışıyor
  • İyi geceler aracım şehir içinde lpgde 32 kuruş yakıyor 2000 model 1.4 el normal midir

• Sorun halloldu arkadaşlar hararet müşürü arzalanmış 80 tl orjinal müşür 10 tl işçilik değişim yapıldı
  • yuppie06 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.
  • arkadaşlar palio 98 1.4 aracıma kulbütör motor üst kapağı nerden bulabilirim benimiki vida yerinden çatlamış ufak ufak yağ atıyor, veya tamir olur mu? online bulamadım üst kapağı....

• 
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.