Şimdi Ara

NOKIA E71 ALDIM ILK IZLENIMLERIM.. KARIZMATIK 10MM KALINLIK (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.760
Cevap
10
Favori
507.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Youtube uygulamasını yükledim ama arama yaptığımda vs... hep zero results diyo . Türkiye'de yasak olduğu için mi acaba ? bu sorunu yaşayan var mı bu uygulamada ???

Her hangi bir sorun yok arama ve izleme yapılabliyor bu arada yer Belçika:)) Muhtemelen Türkiyede yasak olmasındandır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: maestro7

Youtube uygulamasını yükledim ama arama yaptığımda vs... hep zero results diyo . Türkiye'de yasak olduğu için mi acaba ? bu sorunu yaşayan var mı bu uygulamada ???

modemden DNS leri değiştirmen lazım, örneğin open dns kullanabilirsin
    208.67.220.220
    208.67.222.222
    Bu arada modem airties filansa onlarda DNS değişmiyor öyle bir problemi var.
  • quote:

Hocam birde şöyle bir yöntem varmış:
    Youtube yerine mobileyoutube'dan da giriliebiliyormuş.Videolar çok mb yer kaplıo çok kontor gidio diye korkmanızada gerek yokmuş, çünkü videolar telefona 3 gp olarak gelecek yani boyutu % 80 %90 oranındaküçülecek

Telefonda Youtube’a girmek için ;
    Cep telefonun browser'ı ile ''m.youtube.com'' adresine girerek deneyin
     NOKIA E71  ALDIM ILK IZLENIMLERIM.. KARIZMATIK 10MM KALINLIK

Cikan ilk sayfada Continue‘ye basiyoruz

İstediginiz Video’yu aratabilirsiniz yada favori videolara bakabilirsiniz.

İstediğiniz videoyu izlemek için Watch Video‘ya basın

Alıntıdır.

E71'im hala bana ulaşmadıUlaşır ulaşmaz paylaşıma devam edeceğim.

• telefondan akbank ve garanti bankalarının sitelerinden internet bankacılığı işlemleri
    sorunsuz yapılıyor...mobil versiyon veya cep bankı bile hiç denemeye gerek kalmadan
    giriyordum ben..şu an başka tel kullanıyorum..ama sanırım internet-güvenlik ayarları-sayfa
    kısmındaki ayarlarla oynarsan sorun çözülür..çünkü ben defalarca kullandım..bilginize
  • quote:

youtube kendi tarayıcısı açmazken(muhtemelen erişim yasakken)skyfire normal olarak açıp videoları oynatıyordu...
  • "telefondan akbank ve garanti bankalarının sitelerinden internet bankacılığı işlemleri
    sorunsuz yapılıyor...mobil versiyon veya cep bankı bile hiç denemeye gerek kalmadan
    giriyordum ben..şu an başka tel kullanıyorum..ama sanırım internet-güvenlik ayarları-sayfa
    kısmındaki ayarlarla oynarsan sorun çözülür..çünkü ben defalarca kullandım..bilginize "

Merhaba, giriş yaptığınız telefon e71 miydi? hiçbir program yüklemeden mi bunu yaptınız? Kastettiğiniz ayarları hatırlıyorsanız yazar mısınız? operatör farkı olur mu acaba? lütfen okursanız cevap verin.
    teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: zottegem

quote:

Her hangi bir sorun yok arama ve izleme yapılabliyor bu arada yer Belçika:)) Muhtemelen Türkiyede yasak olmasındandır.

Teşekkür ederim ... Benim modem Airties :( programı kullanamıcam anlaşıldı

Not: m.youtube.com adresinde de telekom vs.... zımbırtısı çıkıyo hay ben böyle ülkenin içine ............ ! Şeriat da gelir yakında

Son not : Skyfire tüm yasaklı siteleri açıyo ve video oynatıyor ... başarılı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro7 -- 5 Mayıs 2009; 11:32:38 >

• Download to your PC
    Download a Signed version of amAze via your PC Suite[zip] (621 KB) arkadasım bunu mu ındırecegız bılgısayara.
    quote:

Arkadaşlar güzel bir gps navigation programı ücretsiz ve kolay kurulumlu google map kullanıyor ve pek çok özelliği var;
    Ekran görüntülerine burdan;
    http://www.amazegps.com/index.php?page=demo&language=international

e71 için indirme linkine burdan ulaşablirsiniz;

http://dl.locationet.com/amAze/?device_id=nokiae71-1&token=DC20B905-1722-48F5-837F-B1D1FF2A2989&brand=0

Signed jad dosyasını bilgisayarınıza indirip telefona gönderin çalıştırdığınızda internete bağlanıp gerekl dosyaları kayda göre bilgisayara indiriyor. Bedavadan kullanıyorsunuz.

Programı mutlaka deneyin az önce test etme şansım oldu diğer gps programlarında olduğu gibi hazır harita kullanmak yerine haritayı google mapten alıyor ve çok çok yeni yapılmış yolları bile görüyor.

• quote:

Download to your PC
    Download a Signed version of amAze via your PC Suite[zip] (621 KB) arkadasım bunu mu ındırecegız bılgısayara.

Download to your Mobile
    Download a Signed version for Nokia E71 [jad] (648 KB)

Bunu bilgisayarına indirip buluetooth ile telefona at veya telefonla direk girip indir. Aslında ikisinin de içeriği aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zottegem -- 5 Mayıs 2009; 15:32:28 >

• pekı bu program telefonda nereye ınıyor bırde batarya omrunu fılan etkılıyormu nebılım her kullanımda ınternete baglanıp baglantı ucretı fılan oluyomu bıraz detay verırsen sevnırım
    quote:

quote:

Download to your PC

Download to your Mobile
    Download a Signed version for Nokia E71 [jad] (648 KB)

Bunu bilgisayarına indirip buluetooth ile telefona at veya telefonla direk girip indir. Aslında ikisinin de içeriği aynı.

• Çalışmadığında batarya ömrüne etkisi yok çalışmak için gprs veya wlan bağlantısı istiyor ama çok fazla bir şey almıyor.
  • verdıgın lınkte sag tarafta bı acıklama var ekonomı modu dıye.orayı okudunmu bır ayardan bahsedıyor ama anlayamadım

http://www.amazegps.com/index.php?page=demo&language=international

Çalışmadığında batarya ömrüne etkisi yok çalışmak için gprs veya wlan bağlantısı istiyor ama çok fazla bir şey almıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heel -- 5 Mayıs 2009; 20:41:47 >
  • If you want to limit the amount of data consumed during navigation, you should use the default arrows mode. In this mode only the calculated route is sent to the phone. It is typically only up to 10 - 20 Kbytes of data for in-city routes. Once the route is stored in the phone and as long as you are on-track, you do not need to have data communication with the network

Adres arama sırasında data alımını belli bir limitte tutmak istiyorsanız default arrow mode ile kalın diyor yani tam harita görüntüsüne geçmeden sadece sesli ve köşede grafik olarak kullanın diyor (Ordaki resme bak göreceksin) bu durumda sadece 10-20 kb data alımı ile devam ediyor harita görünüme geçersen haitayı internetten alacağından artıyor. Sadece ilk başlangıçta yol alınıp hesaplanıyor sonrasında telefondan kullanılıyor. Bu nedenle veri ihtiyacı kalmıyomuş. Harita modunu ancak telefon şirketinizle sağlam bir kontratınız varsa kullanın diyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpay__

"telefondan akbank ve garanti bankalarının sitelerinden internet bankacılığı işlemleri
    kısmındaki ayarlarla oynarsan sorun çözülür..çünkü ben defalarca kullandım..bilginize "

Merhaba, giriş yaptığınız telefon e71 miydi? hiçbir program yüklemeden mi bunu yaptınız? Kastettiğiniz ayarları hatırlıyorsanız yazar mısınız? operatör farkı olur mu acaba? lütfen okursanız cevap verin.
    teşekkürler

e71 turkcell bağlantıyla herhangi bir program yüklemeden tabii ki..banka sayfasını açın sonra menüden
    ayarlarla oynayın girecektir.tel elimde olmadığı için ayarları adım adım veremiyorum..
    mesela hotmail.com dan maillerinizide cerezlere izin ver sıkkı aktif değilse giremezsiniz..sayfa,bağlantı,güvenlik veya gizlilik
    diye üç tane ana başlık ve alt ayarlar vardı hatırladığım kadarıyla onları değiştirirseniz denem yanılma yöntemiyle
    bulursunuz..

• "e71 turkcell bağlantıyla herhangi bir program yüklemeden tabii ki..banka sayfasını açın sonra menüden
    ayarlarla oynayın girecektir.tel elimde olmadığı için ayarları adım adım veremiyorum..
    mesela hotmail.com dan maillerinizide cerezlere izin ver sıkkı aktif değilse giremezsiniz..sayfa,bağlantı,güvenlik veya gizlilik
    diye üç tane ana başlık ve alt ayarlar vardı hatırladığım kadarıyla onları değiştirirseniz denem yanılma yöntemiyle
    bulursunuz.. "

Çok teşekkür ederim yardımların için. Operatörü özellikle sormuştum. Çünkü mevcut hattım avea ve e71'e internet ayarları otomatik olarak gelmiyor. manuel olarak yaptık. Ondan da kaynaklanabilir. Sen e 71 ile www. üzerinden girmiştim diyorsan tek sorun operatör ayarları olarak görünüyor o zaman. tekrar teşekkürler...
  • sagol dostum yardımların ıcın.Hayırlısı artık ay sonu fatura kabarık gelırse kapını calarım tekrar:))
    quote:

If you want to limit the amount of data consumed during navigation, you should use the default arrows mode. In this mode only the calculated route is sent to the phone. It is typically only up to 10 - 20 Kbytes of data for in-city routes. Once the route is stored in the phone and as long as you are on-track, you do not need to have data communication with the network

Adres arama sırasında data alımını belli bir limitte tutmak istiyorsanız default arrow mode ile kalın diyor yani tam harita görüntüsüne geçmeden sadece sesli ve köşede grafik olarak kullanın diyor (Ordaki resme bak göreceksin) bu durumda sadece 10-20 kb data alımı ile devam ediyor harita görünüme geçersen haitayı internetten alacağından artıyor. Sadece ilk başlangıçta yol alınıp hesaplanıyor sonrasında telefondan kullanılıyor. Bu nedenle veri ihtiyacı kalmıyomuş. Harita modunu ancak telefon şirketinizle sağlam bir kontratınız varsa kullanın diyor.

• Garmin kullan faturayı dert etme:)))))
  • garmini yuklemesı cok zor ve karısık geldı bırde devamlı batarya yıyormus sanırım
    quote:

Garmin kullan faturayı dert etme:)))))
  • quote:

Gps olarak garmin gps yükle. Açıklaması burda;
    http://www.reis-ieagles.com/ozel-programlar/garmin-mobile-xt-v5-00-20-kurulum-kilavuzu-by-reis-i-eagles-t25.html
    Kullanımıda burda;
    http://www.reis-ieagles.com/anlatimlar-makaleler/garmin-mobile-xt-kullanim-kilavuzu-by-reis-i-eagles-t27.html
    Garminde pil tüketimi ile ilgili bir sorun var arka planda sürekli açık kalarak pil tüketen tsrautostart.exe adlı bir program var. Bunu engellemek için kurarken bu iki dosyayı
    resource/plugins/CardRunner.RSC
    sys/bin/CardRunner.dll
    İlgili yere yükleme veya komple atacaksan klasörde bul ve sil sonra Garmin programını çalıştır "araçlar/ayarlar/launch backround service" sekmesine git önce aktif hale getir Garminden çık sonra yeniden Garmini çalıştır aynı yere yeniden git ve bu sefer devre dışı yap tsrautostart.exe dosyası bir daha çalışmayacaktır. (Jbak ile kontrol ettim bir kez bu işlem yapıldıktan sonra diğer çalıştırma ve kapatmalardan sonra tekrar çalışmıyor)

Garmini siteden indir zip dosyasını aç root adlı bir klasör açılır Telefonu kart modunda bilgisayara bağla veya kart reader le sadece kartı aç root klasörü içindeki dosyaları kart içindeki aynı isimli kalasörlere at.
    Örnek: CardRunner.RSC isimli dosyayı eğer kartta varsa resource isimli klasör içindeki plugins isimli kalasörün içne kopyala (Sadece örnek bu dosya var ama özellikle kopyalama) .sis isimli dosyayı klasör koymadan direk ana dizine koy Garmin isimli klasörüde direk ana diizine koy. Sonrada .unl dosyalarını yaratmak içn sitede yazanları uygula. Garmini . sis dosyasını çalıştırıp kur kurulumdan sonra sil bu kadar. Yukarıdaki yazdıklarımı uygula batarya yemez.

• Bu navigasyon çılgınlığı nedir anlamadım ya uganda'da olsak tamam dicem . Alın arabanıza bi tane tomtom vs... bitsin gitsin telefonla navigasyon mu olur ne uğraşıyosunuz anlamadım ki Şişirdi forumu bu garmin olayı en az 10 sayfa garmin ya
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.