Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (781. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.896.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ealtin

Hocam sağolasın yanlış anlama yok, ilk arabam olduğu için tecrübesizlikten pek araştırmadan taktırmış oldum lpgyi inşallah sorun çıkmaz diyelim. Ranultun bakımlarını takip edeceğim söylediğin iyi oldu. Araba beni o zamana kadar idare eder diye düşünüyorum. Lpgyi Opetten alıyordum babamın arabasını kullanırken sıkıntı olmadı. Bulursam o istasyonları da denerim. Tavsiyelerin için sağol...

abi totali heryerde bulursun ,ipragazı bulamazsın bende Ankaradayım sadece 1 yerde var benim gördüğüm bildiğim.. zaten totalli total istasyonlarında bulabilirsin.. opet çok yaygın yani aygaz, aygazı kendimce iyi buluyorum ama kullananlar memnun olmadıgını yansıttıgından dolayı söyleme geregine bulundum..

abi lpg taktırmaya tecrubetsilik dersen olmadı cünkü ben sana detaylı bir bicimde yazmıştım.. takılan birsey icin konusmak yanlış olur, insallah memnun kalırsın. lpg gercekten baş belası birsey..

dediğim gibi renaultun kış bakım kampanyasıda oluyor %30 indirim gibi söz konusu.. kasım aralık gibi mutlaka kampanya yapar ...
    gecen kış ve yaz %30 indirim yapmıştı, bu yaz mayıs 15 de haziran 15 e kadar %20 yaptı sanırım bu kışta %20 indirim yapar gibime geliyor...

ben yaz kampanyasında yaptırdım aracın bakımını yani 2 ay önce 50-60tl indirim yapılmışdı..
    kampanya zmanına denk getirdiğinde dısarda yaptırdıgın ile kafa kafaya geldiğinden herkese bakım indirim kampanyaralrını söylüyorum...

servisteki parca fiyatlarıyla, orjinal yedek parcacıdaki parcaların fiyatı hemen hemen aynı, sadece işcilik fiyatı yüksek oldugundan bakım ücretide yüksek görünüyor...

aracın bakımlarını kampanyaya denk getirdiğinde korkmadan aracının hertürlü bakımını yaptır.. dısardaki fiyatla aynı sayılır...
  • Arkadaşlar bugün aracımın 70 bin bakımını yaptırdım yapılan uygulamalar.
    -4 lt yağ. 50 tl.
    -hava,yağ,polen filitresi. 30 tl.
    -Arka merkez değişti.25 tl.
    -b.sprey kullanıldı. 10 tl.
    -ön disk ve balatalar değişti. 100 tl.
    -Alt şanzıman kulağı değişti. 25 tl.
    -işçilik 50 tl.
    toplamda 290 tl ye halletmiş oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

Arkadaşlar bugün aracımın 70 bin bakımını yaptırdım yapılan uygulamalar.
    -4 lt yağ. 50 tl.
    -işçilik 50 tl.

vala abi iyi fiyata yaptırmışsın..
    hava filitresi polen filitresi cakma galiba 30 tlye 3 parcayı alman imkansızında imkansız ötesi..
    yagı hangi marka aldın bilmiyorum ama uyguna aldıgın kesin.. en pahalı yag mobil 1 0w 40 100tl...

disk fren fiyatını bilmiyorum ama disk freni orjinal veya kaliteli marka alsaydın.. en önemli etken ve en fazla sorun cıkarta bilecek parca...

işcilik normal, olması gereken kadar...

güle güle iyi günlerde kullan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Arkadaşlar bugün aracımın 70 bin bakımını yaptırdım yapılan uygulamalar.
    -4 lt yağ. 50 tl.
    -işçilik 50 tl.

vala abi iyi fiyata yaptırmışsın..
    hava filitresi polen filitresi cakma galiba 30 tlye 3 parcayı alman imkansızında imkansız ötesi..
    yagı hangi marka aldın bilmiyorum ama uyguna aldıgın kesin.. en pahalı yag mobil 1 0w 40 100tl...

disk fren fiyatını bilmiyorum ama disk freni orjinal veya kaliteli marka alsaydın.. en önemli etken ve en fazla sorun cıkarta bilecek parca...

işcilik normal, olması gereken kadar...

güle güle iyi günlerde kullan..

leon hocam teşekkürderim,benim çok eskiden beri tanıdığım sevdiğim bir ustam var bulunduğum bölgede gerçekten güvenirim ve sağlam ustadır onunda cliosu var her kullandığı parçanın aynısından kullanır benim arabayada garantide verir.
    -yağ elf w40 markaydı.
    -diskler bosch veya valeo markaydı tam hatırlayamadım.
    -ama filitreler bosch markaydı onları biliyorum.
  • hakkaten fiyat cok y bu kadar malzeme değişimine okadar işcili alması da cabası ben 40 liraya arka fen merkezi ile ön balataları değiştirmiştim 50 lira da işçilik aldılar bosch car serviste ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanusta

hakkaten fiyat cok y bu kadar malzeme değişimine okadar işcili alması da cabası ben 40 liraya arka fen merkezi ile ön balataları değiştirmiştim 50 lira da işçilik aldılar bosch car serviste ....

öyle hocam gerçekten sağolsun usta tanıdık olunca baya güzellik yapıyor böyle.
  • arkadaş lar bende bugün farları temizletmeye gideyim dedim gittim dedi abi nikah var iptal ne zamn geleyim 10 gün sonra hadş neyse dedim polen fitresi aldım bugün ustaya gideyim dedim tanıdık dedi abi işi çıktı gitti yaaa dedim kırkyıldabir sanyiye geliyom herkesin işi çıkcağı tuttu başka bi usta vardı ona gittimadam polen fitresi bi çıkarttı dedim bune arkadaş simsiyah bişey çıktı görseniz bernat olmuş neyse yenisini taktı klimada kaydadeğer bir değişme oldu daha iyi üflüyo ve daha iyi soğutuyo arabanın iiçini 15 tl polen fitresi 10 tl işçilik 25 tl sis farlarının fiyatını sordum çiftti 60 tl acaba bizim arabalrda sis farı bağlantısı varmı varsa hemen taktırırım koblo döşeme ile uğraşmam hem masraf vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert karip

..acaba bizim arabalrda sis farı bağlantısı varmı varsa hemen taktırırım koblo döşeme ile uğraşmam hem masraf vs

sis farını 2 senede toplam yarım saat kadar kullandım çok gereği yok bence.

O değil de şu çakma xenon farlar birde ayarsız olunca üstüne de sis farını açıp arkadan gelmiyorlar mı kendilerine akraba ediyorlar beni dörtlüleri yakıyorum rahatsız olduğumu ifade etmek için bana mısın demiyorlar. Bende yavaşlayıp yol veriyorum uzunları bir süre yakıp kendisine tepkimi gösteriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: icon33

quote:

..acaba bizim arabalrda sis farı bağlantısı varmı varsa hemen taktırırım koblo döşeme ile uğraşmam hem masraf vs

sis farını 2 senede toplam yarım saat kadar kullandım çok gereği yok bence.

O değil de şu çakma xenon farlar birde ayarsız olunca üstüne de sis farını açıp arkadan gelmiyorlar mı kendilerine akraba ediyorlar beni dörtlüleri yakıyorum rahatsız olduğumu ifade etmek için bana mısın demiyorlar. Bende yavaşlayıp yol veriyorum uzunları bir süre yakıp kendisine tepkimi gösteriyorum

sis farı bağlantısı var mert karip.
    Aynen icon33 hocam gecenlerde karşılaşmıştım ön sislere alıştık artık onu geçtim adam arka sisler yanık gidiyor ya yok böyle bir olay yanına geçtim dedim kapa şu sislerini bağırdım bana mısın demedi bastı gitti.
  • Arkadaşlar hoparlörün patladığını nasıl anlarsınız ?
  • quote:

Arkadaşlar hoparlörün patladığını nasıl anlarsınız ?

hocam arasıra bende kontrol ediyorum patlatıp patlamadığını kulağımı sıra sıra 4 höpörlere dayıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert karip -- 17 Temmuz 2011; 1:58:57 >
  • quote:

quote:

hocam arasıra bende kontrol ediyorum patlatıp patlamadığını kulağımı sıra sıra 4 höpörlere dayıyorum

kulağı dayamaya gerek yok abi zaten patladığı bariz şekilde belli oluyorda genede bi sormak istedim cızıltı yapıyor ve bum bum bum diye fena vuruyor.
  • quote:

quote:

quote:

kulağı dayamaya gerek yok abi zaten patladığı bariz şekilde belli oluyorda genede bi sormak istedim cızıltı yapıyor ve bum bum bum diye fena vuruyor.

doğru oda var untmuşum pardon hocam
  • bugün motorun ordan baktım sis farlarının orda herhangibi bi kablo görenedim
  • quote:

bugün motorun ordan baktım sis farlarının orda herhangibi bi kablo görenedim

gecenlerde baktığımda ben gördüm hocam kesin var biliyorum alttan bak görüceksin.
  • quote:

hocam senin arabanın modeli benimkinden yüksek ama , yardımcı olmak istedim. görünen sis farları kapağını kaldırınca kablolar görünüyo, oraya takabiliyorum ben istersem. tek problem var , ön sis farlarını açma kumandası yok. arka sis farları halihazırda mevcut , far açma kolu üzerinde, ön sisleri de arka sis farlarının kumandasına bağlıyolarmış.

CLİO SYMBOL GRUBU
  • quote:

Orijinalden alıntı: excharon

quote:

hocam senin arabanın modeli benimkinden yüksek ama , yardımcı olmak istedim. görünen sis farları kapağını kaldırınca kablolar görünüyo, oraya takabiliyorum ben istersem. tek problem var , ön sis farlarını açma kumandası yok. arka sis farları halihazırda mevcut , far açma kolu üzerinde, ön sisleri de arka sis farlarının kumandasına bağlıyolarmış.

CLİO SYMBOL GRUBU

hocam bende öğle düşünüyorum zaten sis farlarını arka sislere paralel bağlamak yanlız arabanızın rengi çok güzelmiş çağla yeşilimi öle bişey olması lazım cliolara bence bu renk çok yakışıo
  • arkadaşlar çevre koşulları ve araç yıkarken oluşan çizikleri gidermek için zımparalama işlemi ile far parlama yaptıran var mı aranızda. aracım 2002 model farların üstü çizik dolu. netten araştırdım zımparalama yöntemi ile yeni gibi yapıyorlar. bu işlemi yaptıran arkadaşlar varsa, işlem hakkında bilgi verirlerse sevinirim.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    2002 model 1.5 dcı 65 bg 92.000 km de
  • quote:

Orijinalden alıntı: FYMAYIS

arkadaşlar çevre koşulları ve araç yıkarken oluşan çizikleri gidermek için zımparalama işlemi ile far parlama yaptıran var mı aranızda. aracım 2002 model farların üstü çizik dolu. netten araştırdım zımparalama yöntemi ile yeni gibi yapıyorlar. bu işlemi yaptıran arkadaşlar varsa, işlem hakkında bilgi verirlerse sevinirim.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    2002 model 1.5 dcı 65 bg 92.000 km de

vallaha benyaptırmayı düşünüyom bu hafta fiyatını sordum 50 tl dediler farları temizletince forumda paylaşırım
  • arkadaşlar geçen gün hararet konusunda sıkıntımı yazmıştım , termostat ve müşir değişti hala aynı sıkıntı. benim sizlerden yardım beklediğim konu şu ki , benim sıkıntı dediğim şey aslında sıkıntı değil de , normal bir durum mu?

fotoğraftaki mavi okla gösterdiğim yerde dururdu hararet 2 yıldır. geçen gün yeşil okun olduğu yere çıktı. korktum ustaya götürdüm , müşir ve termostat değişti, 150 liraya mal oldu. usta tamam dedi rahat binebilirsin artık.

1 ay böyle bindim. bugun yine yeşil ok a kadar yükseldi. durdum rölantide fanı açtım, kırmızıya kadar yükseldi. kullanma kitapçığında kırmızı oka kadar tehlike yok yazıyor.

benim hararetin yükselmesi sıcaklardan veya sehir içi trafiğinde aracı zorlamadan kaynaklanan nırmal bir durum olabilir mi arkadaşlar?

CLİO SYMBOL GRUBU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim.a -- 19 Temmuz 2011; 20:35:59 >
  • 
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.