Şimdi Ara

Tüplü Monitör Sorunu? Flulaşma....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Kullanmakta olduğum Sony Trinitron E220 17" Monitörün özellikle sol üst tarafındaki masaüstü simgelerinin altındaki "bilgisayarım, belgelerim" gibi yazılarda flulaşma olduğunu farkettim...1024x768@100HZ'de kullanıyorum yıllardır...

Yakından bakınca titreme olduğunu farkettim, çoğu monitörde maksimum tazeleme oranı olan 75hz'e düşürüp deneyim dedim bu sefer titreme monitör "kullanılamayacak" kadar arttı....

Oyun oynarken farkedemiyorum ama Flulaşmayı, anlamadım gitti sorun ne acaba?

internetten flulaşma diye arama yaptım karşıma ekşi sözlükten şöyle bir yorum çıktı:

monitorde tup bitmesi:

köşelerden başlamak suretiyle görüntü flulaşır ve bir süre sonra bütün ekranı kaplar. eskisini atıp yeni bir monitör almak, yapılacak en mantıklı* şeydir.

oncelikle monitorun ici acilir, tupun ortasindan bir yerlerden cikan kablonun kaynagi bulunur bu kablonun ciktigi yerlere cok yakin bir yerlerde monitorun parlaklik ve focus ayarlari vardir, bu ayarlardan parlaklik hedesi, ve flula$ma da focus hedesinin tornavida ile cevrilmesi ile ayarlanir, monitor kullanmaya devam edilir

Tüpü mü bitiyor Monitörün yoksa? ama 6-7 yılda bir monitör miyadını doldurur mu ?

Teşekkürler.

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.