Şimdi Ara

SAATLER (478. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
29.530
Cevap
104
Favori
3.880.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayır mekan aslında benim, madem swatch modellerini ezbere bilmiyorsunuz... "Dağılın hemen"
    Sıcaklardan bizzat kendim kıvama geldim ben.

Bu arada teng, doğru söylemiş kafil, eleman birazden gelir
    "Soruma cevap vermediğiniz gibi bir de dalga geçiyorsunuz, üstelik biliyorum diye geçiniyorsunuz, daha swatch modellerini bilmiyorsunuz"
    diye başlar, devam eder... Kaybolma bir yerlere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Axiaziz -- 31 Ağustos 2009; 13:20:41 >
  • arkadaşlar seiko marka bi saat almak istiorum ama okadar modeli varki bak bak bitmiyor.200tl civarı bişeyler.SND519 SND703 gibi modeller.sizce bunlar nasıl.nasıl modeller tavsiye edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker1478

arkadaşlar seiko marka bi saat almak istiorum ama okadar modeli varki bak bak bitmiyor.200tl civarı bişeyler.SND519 SND703 gibi modeller.sizce bunlar nasıl.nasıl modeller tavsiye edebilirsiniz.

"Kendi beğenim" olan birkaç model :

http://urun.gittigidiyor.com/Seiko-5-Sport-Automatic-Diver-100M-SNZD81J1_W0QQidZZ18351933#aciklama

http://urun.gittigidiyor.com/SEIKO-SNK805K2-OTOMATIK-1-GUNDE-SIZDE-KARGOSUZ_W0QQidZZ19296830#aciklama

http://urun.gittigidiyor.com/SEIKO-OTOMATIK-SKX025-333-TL-KARGO-BEDAVA_W0QQidZZ19312064#aciklama

• quote:

Orijinalden alıntı: FeelPain

quote:

Orijinalden alıntı: donjohnson

quote:

Orijinalden alıntı: FeelPain

SAATLER

Şu tarz simsiyah bir saat bulabilirsem alıcam,bu model çok güzel fakat gerçekten benim için çok pahalı.

RAYMON WEIL NABUCCO Black muhteşem görünüyor. Yakından da inceledim. Şiddetle öneririm.

http://professionalwatches.com/assets_c/2009/02/Raymond-Weil-NABUCCO-RIVOLUZIONE%20-thumb-450x300-2303.jpg

Gerçekten aşık olınası bir saat ama malesef uzun bir süre platonik takılacağız 3400 euro'yu henüz kimsenin kaybettiğini düşünmüyorum :)

Gideyim werdel'in modellerine canlı gözle bakayım dedim.Saat değilde karşıma pusula çıktı sanki.Aşırı büyük bir saat.Kola taksan kalkmaz o kol =)

• sorun şu ki saatler forumunun dışardan bakıldığındaki algısıyla içerdeki ortam farklı?

içeride kafa dengi en fazla 4-5 kişi kendi arasında muhabbet çeviriyor kimseye zararı var mı yok,dışardansa konunun 200 küsür sayfa olduğunu gören burayı çok katılımlı bir ortam sanıyor halbuki durum yukarıda izah ettiğim gibi,ama öte yandan sizde biliyorsunuz ki 4-5 kişiyle işler yürümüyor kurduğunuz sitenin hitlerine alexa'dan bakarak durumu daha iyi kavrayabilirsiniz,uzun lafın kısası geyiği her yerde çevirirsiniz ama bu işe gönül verdiğinizi iddia ediyorsanız tavırlarınızın genelindeki alaycı üsluba ara veriniz

bende 80. sayfalarda seiko modeliyle ilgili bilgi almak için dahil olmuştum olduğumla kalmıştım,sonradan anladık hanyayı konyayı(quartzı otomatiği)

• Bu çok iyiydi:))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: ten_don

sorun şu ki saatler forumunun dışardan bakıldığındaki algısıyla içerdeki ortam farklı?

içeride kafa dengi en fazla 4-5 kişi kendi arasında muhabbet çeviriyor kimseye zararı var mı yok,dışardansa konunun 200 küsür sayfa olduğunu gören burayı çok katılımlı bir ortam sanıyor halbuki durum yukarıda izah ettiğim gibi,ama öte yandan sizde biliyorsunuz ki 4-5 kişiyle işler yürümüyor kurduğunuz sitenin hitlerine alexa'dan bakarak durumu daha iyi kavrayabilirsiniz,uzun lafın kısası geyiği her yerde çevirirsiniz ama bu işe gönül verdiğinizi iddia ediyorsanız tavırlarınızın genelindeki alaycı üsluba ara veriniz

bende 80. sayfalarda seiko modeliyle ilgili bilgi almak için dahil olmuştum olduğumla kalmıştım,sonradan anladık hanyayı konyayı(quartzı otomatiği)

Evet, çok güzel olmuş, zira ilk bakışta tutarlı gibi gözüküyor.

-- Dışardakinin 200 sayfayı görüp, burayı çok katılımlı (kişi açısından) zannetmesi, normal gibi dursa da bayaa büyük bir yanlış, ülkemizde herhangi bir ortamda ister yazılı ister sözlü, saat konusunda kişi bakımından çok katılımlı bir ortam yaratılması (bilinçli bir düzeyden bahsediyorum) zaten mümkün değil.

-- "4-5 kişi ile işler yürümüyor" kısmını ise hiç anlamadım. Birincisi; 4-5 kişiden fazlayız, ki bu zaten hiç önemli değil de. "Yürümeyen işler" ne?
    Hangi işler, yürümesi gereken bir iş, ulaşılması gereken nihai bir hedef var da biz mi atlıyoruz...

-- Bizi hiç ırgalamıyor, hiç de ırgalamadı ki sitenin hiti vs. Sizin deyiminizle geyiği her yer de çevirebiliyorsak
    (ki sadece bazen, özellikle, bilinçli olarak ciddiyet dozajını azaltıyoruz) burası neden orası olamıyor, birileri saatler üzerine ansiklopedi yazıp, tüketici köşesi kuracaktı da biz manii mi olduk?

-- Evet ben bu işe gönül verdim, burada konuşan hemen herkes de öyle. Hepimizin ortalamanın çok üzerinde saatler üzerine bilgisi (ki benimki belki de buranın en alt bilgi seviyelerinden biridir) ve hatta komik olucak ama adet olarak da saati var. Bana herhangi bir konu olduğu zaman taa ülke dışından (w), il dışından (t, k) yardım ediliyorsa bizim açımızdan sorun yok. Biz başkaları da gönül versin diye çalışcaz demedik ki. Bize ne...

-- Biz saatlerimizi, günlerimizi hatta yıllarımızı bi' şeyler öğrenelim diye verelim (üstelik bu memlekette).
    Sonra biri buraya gelip bizim yaptıklarımızı yapmak yerine, nette okuma yazma bilen herkesin 2 da. öğrebileceği bir şeyi sorduğu zaman ya da abesle iştigal olan, hemen de cevap verelim, çok mantıklı (!)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu da iyimiydi, bari...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Axiaziz -- 31 Ağustos 2009; 15:19:40 >

• biz birbirimize yeteriz di mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MortingenStrasse

biz birbirimize yeteriz di mi

Orası kesin

Ya bu arada mortingen bizim ters saat işi ne oldu ya, ucuzundan bulalım da...
    Alalım beraberce 2-3 tane

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Axiaziz -- 31 Ağustos 2009; 15:30:01 >
  • Azizim ömürlük birşey istemiyorum.Bütçe 200 tl deri kordunlu 3 yıl götürse yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vavra22

Azizim ömürlük birşey istemiyorum.Bütçe 200 tl deri kordunlu 3 yıl götürse yeter.

O zaman daha çok dizayn bakmalısınız, ama şuda var işte;

O paralara deri kordonlu seiko-citizen vs. bulunabilir diye düşünüyorum. Veya deri kordon takılabilecek güzel bir saat alınıp, deri kordon taktırılabilir.
    Yani hem istediğiniz görüntüyü yakalayabilir hem de iyi bir saat almış olursunuz.
    Ben sizin yerinizde olsam gerek yurtdışı gerek yurtiçi sitelerden ortalama verebileceğim ücretlere yakın modeller belirleyip.

Alış-veriş sitelerinde saat getiren kişilere mesaj atardım ellerinde var mı veya getirebilirler mi diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Axiaziz -- 31 Ağustos 2009; 15:57:40 >
  • valla adamlar güzel bi ters saat yapmıyor ki alalım. dandik bir şey de almak istemiyorum, birileri yapana kadar rafa kalktı heralde bizim iş
  • quote:

valla adamlar güzel bi ters saat yapmıyor ki alalım. dandik bir şey de almak istemiyorum, birileri yapana kadar rafa kalktı heralde bizim iş

Doğru söylüyorsun da ben şöyle düşündüm;
    30-40 dolara satıyorlar zaten, dandik olsa n' olur. Alalım, bir kaç hafta takar, sonra bozulursa da atarız zaten.

Ekseriyetle bu yeşil kadranlı olan model var gördüğüm sitelerde, bi' şekilde alalım derim ben, hatta bizden başka deli çıkar da isteyen olursa topluca alırız
    Gene de siz bilirsiniz tabii, sırf hevesimi almak için dahi olsa, bi' şekilde alıcam ben.

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Axiaziz -- 31 Ağustos 2009; 16:09:40 >

• ben bunu beğenmediğimden alma düşüncem yok, ha saatçilerde ters kadran yaptırabiliyorsak olabilir .
  • quote:

Orijinalden alıntı: axiaziz

quote:

Orası kesin

cok guldum yaw

Ters saate gelince, gosterdigin saat quartz ama bildigim kadariyla ibranice harflerle olan mekanik bir saat ve birde rus yapimi bir saat var ama bir turlu bulamadim henuz, aslinda quatz degil de mekanik olsa super olur. Dusunsenize mekaniginde hersey tersten calisiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi watcher6150 -- 31 Ağustos 2009; 17:49:07 >

•  SAATLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: watcher6150

quote:

quote:

Orası kesin

cok guldum yaw

Ters saate gelince, bu saat quartz ama bildigim kadariyla ibranice harflerle olan mekanik bir saat var ama bir turlu bulamadim henuz, aslinda quatz degil de mekanik olsa super olur. Dusunsenize mekaniginde hersey tersten calisiyor

Bu yeşil kadranlının quartz olduğunu ben de okudum da, n' yapalım anca bunu bulabiliyoruz diye düşündüm.
    Ama hakkaten öyle mekanik bir tane ters bulsak süper olur. tam bir kolleksiyon parçası olur işte o...

Eğer o olmazsa bu yeşil kadranlı dandik saate de fitim ama... Heves işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Axiaziz -- 31 Ağustos 2009; 16:56:51 >

•  SAATLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: watcher6150

SAATLER

Bu süpermiş ya, tam benlik; eski-yıpranmış, kırmızı-siyah kadran falan. Nerden bu resim?
    Eğer biri satıyor falansa yapışalım hemen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Axiaziz -- 31 Ağustos 2009; 17:01:25 >
  • quote:

Bu arada o ilk resimdeki süpermiş, tam benlik, eski-yıpranmış, kırmızı-siyah kadran, hakkaten güzelmiş. Nerden bu resim?
    Eğer biri satıyor falansa yapışalım hemen

Walla bu saatin resmini, kendine ignesiz saat yapan chronomania uyesi bir arkadasin anlatimlarinda vardi o da ebay den almis demekki ebay aranirsa bulunabilir, bu arada su ters donen saatin ingilizcesini vermistim ama unuttum
    bolsevikin oldugu link:http://www.chronomania.net/contenus/Articles/humeursjjc/ma-montre-origami/ma-montre-part1.html

Yine ilgini cekecegini dusundugum iki link:

http://imunier.free.fr/Collections/Montres.php

http://andersonlefthandside.com.au/gifts/watches.htm

• 
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.