Şimdi Ara

ISPARTA 40'NCI P.ER EĞİTİM KOMUTANLIĞI (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.770
Cevap
15
Favori
588.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkürler nopasaran ilgilendiğin için....
  • nosaparan kardeşim merak ettim de sen bu kadar bilmiş bilmiş yazıp çiziyorsun.. hiçbişey bilmeyen kızlara atıp tutup duruyorsun.kaç gün askerlik yaptın ıspardada?kaç yemin töreni gördün?neciydin! yalan yanlış bilgilerle milletin kafasını karıştırıyorsun.yok şuymuş da yok buymuş da... ben de ordaydım.297.dönem. yazıktır.
    bir de arkadaşlar.gittiğiniz yerde eşiniz,nişanlınız zaten sıkıntıda olacak.asker ocağı burası ve en zor,en stresli günü yemin töreni.oturun evinizde.çocuklar da kafasını dinlesin.yolda bi aksilik olsa (olmasını kimse istemez ama olabildiğini farzedin) o çocukların halini düşünün.lütfen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: by_theo

nosaparan kardeşim merak ettim de sen bu kadar bilmiş bilmiş yazıp çiziyorsun.. hiçbişey bilmeyen kızlara atıp tutup duruyorsun.kaç gün askerlik yaptın ıspardada?kaç yemin töreni gördün?neciydin! yalan yanlış bilgilerle milletin kafasını karıştırıyorsun.yok şuymuş da yok buymuş da... ben de ordaydım.297.dönem. yazıktır.
    bir de arkadaşlar.gittiğiniz yerde eşiniz,nişanlınız zaten sıkıntıda olacak.asker ocağı burası ve en zor,en stresli günü yemin töreni.oturun evinizde.çocuklar da kafasını dinlesin.yolda bi aksilik olsa (olmasını kimse istemez ama olabildiğini farzedin) o çocukların halini düşünün.lütfen.

atıp tutmak mı ?

komik olma. ya da ol. belki hayatında hiçbir şey olamamıssındır burda komik olarak pirim yaparsın..

• quote:

Orjinalden alıntı: nopasaran

quote:

Orjinalden alıntı: gökhan2007

arkadaşlar bu acil posta servisinden giden mektuplar elden mi teslim ediliyormuş kesin ulaşıyor mu yerine?

40.alay daki posta işleri şöyle ilerliyor.. daha önce bunu da yazmıstım eheh :)) bi daha yazalım.. detaylı bi şekildee

asker yakınları tarafından askerlere gönderilen mektuplar 40.alay daki ptt bürosuna gelir ve burada ptt görevlisi tarafından zarfın üzerindeki bilgilere göre tabur tabur ve bölük bölük ayrılarak kütüphaneye benzer bir mektup kutusuna yerleştirilir. bu noktada ptt görevlisinin asker mektupları ile işi bitmiş olur. bu noktadan sonra devreye bölüklerin habercileri girer. bölük habercileri bölük astsuabyının izni ile ptt ye gidip askerlere gelen mektupları alır ve o mektupları bölük astsubayına teslim eder. bölük astsubayı ister bu mektupları kendisi okur isterse askerin bağlı oldugu takımın komtanına teslim eder ve onlarda er mektubudur görülmüştür anlamına gelen bir imza atarlar zarfın üstüne. prosedür normal mektuplar için böyle işler

aps ler içinse, alay içindeki ptt bürosuna gelen aps ler ile birlikte bir de liste gelir. bu listeler aps kağıtlarının üzerinde yazan adreslere ve aps nin ptt ye giriş tarihine göre sıralanır. örneğin . 10 ocak 2008 de gelen aps ler için liste tutlurken, aps kağıdında asker ile ilgili bilgiler ne şekildeyse orda da o şekilde görülür. örneğin... ali kaçar 3. tb 1. bl.

3. tb 1. bl habercisi bu listeyi diğer mektupları almaya geldiği günlerde kontrol eder ve kendi bölüğünden kimlere aps gelmişse bunları bir kağıda yazar ve o mektup sahipleri ile beraber ptt şubesine gidip, askerin imzası karşılığında mektubu alır. şayet askerin ptt ye gelmesine komutanları izin vermezse o zaman bölük habercisi, bölük astsubayının yahut bölük komutanının kaşesi ile o aps leri alır ve o kaşeyi imza yerine kullanır..

yani işin özü, normal yolla gönderilen mektuplar kesin olarak önce haberci, sonra bölük astsubayı yahut takım komutanının onayından gecerken, aps ler direkt olarak askerin eline geçer..

süre konusunda kesin bir şey yok.. ancak mektuplarınızın içinde kesinlikle maddi değeri olan şeyler göndermeyin.

saol nopasaran çok yardımcı oldun.

• quote:

Orjinalden alıntı: glyzn

Gidenlere hayırlı yolculuk sağ sağlim gidip gelin kızlar,güzel haberler getirin insallah...Gamseyle ben burda sizi bekliyoruz:):):)

eet biz burada bekliorus bu arada yemin töreni saat 1de bitmiş ahberin olsun =)
  • quote:

nosaparan kardeşim merak ettim de sen bu kadar bilmiş bilmiş yazıp çiziyorsun.. hiçbişey bilmeyen kızlara atıp tutup duruyorsun.kaç gün askerlik yaptın ıspardada?kaç yemin töreni gördün?neciydin! yalan yanlış bilgilerle milletin kafasını karıştırıyorsun.yok şuymuş da yok buymuş da... ben de ordaydım.297.dönem. yazıktır.

yalan yanlış olan ne söylesene bende acemi olarak oradaydım senin askerliğin toplamının iki katını doğuda yaptım çok biliyosan sen cevaplarsın adam iyilik olsun diye burada bi şeyler paylaşıyo saygı göster biraz

• by_theo Şehir krosu uslubunla ukalalığı bırakta bildiğin şeyler varsa insanlarla paylaş yok bilmiyorsan sen otur oturduğun yerde............verdiği aydınlatıcı bilgilerden dolayı nopasarana tekrar reşekkürler...........
  • quote:

kbda o ne dedise hepsi doru çıkıyo yany eer onun bi yanlışını yakalsıysan ve snn onun doğrusunu biliyosan bizede söle bizde dorusunu örenelim mektuplar nasıl gidio mesela hany nopasarının dedii yanlış ya snn dorunu örenelim bide lütfen yany o bize yardım etmeye çalışan birisi ayıp ediyosun hemde fazlasayla

• daha demin msne girdi ama hiç moral verici bişi olmadı bni bkleme ddi herşey daha bok oldu bu laftn snrada bn daha bekleyemm dier kızlar allh sizi ayırmasın bn daha bu foruma flnda girmeyi düşünmüorum arada bakarım ama allh hpinizin işini ras getirsin hady bşka zamna görüşürüs inş. hepinizle bb
  • by_theo niye nopasarana sataşıyorsun ki?elinden gelenin en iyisini yapıyor bizim için ve söylediklerinin de hepsi doğru çıkıyor.hem önemli olan onlarca yemin töreni görüp aylarca askerlk yapmak değil askerliği hakkıyla yapıp ordakileri en iyi şekilde gözlemlemek bence siz bunu başaramadığınız için ona karşı cephe alıyorsunuz..nopasaran en kötü anlarımızda bizi aydınlatarak içmizi rahatlattı bize yardımcı oldu kimsenin onu kötülemeye hakkı yok kötüleyen de bizi bulur karşısında!!!eğer forumda herkes gibi bilgi paylaşcaksan buyur yaz ama yok birilerinin kötüleyip huzur bozcaksan rica ediyorum internette milyonlarca forum var git onlarda yaz bizim de sinirlerimizi bozma!!!!!
  • bu arada yemin törenine gittim kızlar çok duygulandım ya bir görseydiniz binlerce askerimiz karşımızda duruyor her ırkatn kişi kürtü lazı çerkezi hepsi tek sancak için tek vatan için yemin ettiler..o gün birkez daha anladım ki bizim şanlı ordumuz askerlerimiz olduğu sürece ülkemize hiçbirşey olmaz bölmeye çalşanlar da havalarnı alırlar..nişanlım askerde olduğu için daha da gururluyum artık...

gamzecim sana gelince de daha lisede okuyorsun ve hayatını şekillendirmek üzeresin bence bırak asker yolu gözlemeyi ki zaten bırakmışsın üniversite sınavlarına odaklan hayatını kurtar iyi bir yeri kazanarak sonra elini sallasan ellisini bulursun:)şaka bir yana da önceliğin okulun olsun hayatın olsun..şimdi çalış ki sonradan pişman olma tamam mı canım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: az_8784

bu arada yemin törenine gittim kızlar çok duygulandım ya bir görseydiniz binlerce askerimiz karşımızda duruyor her ırkatn kişi kürtü lazı çerkezi hepsi tek sancak için tek vatan için yemin ettiler..o gün birkez daha anladım ki bizim şanlı ordumuz askerlerimiz olduğu sürece ülkemize hiçbirşey olmaz bölmeye çalşanlar da havalarnı alırlar..nişanlım askerde olduğu için daha da gururluyum artık...

gamzecim sana gelince de daha lisede okuyorsun ve hayatını şekillendirmek üzeresin bence bırak asker yolu gözlemeyi ki zaten bırakmışsın üniversite sınavlarına odaklan hayatını kurtar iyi bir yeri kazanarak sonra elini sallasan ellisini bulursun:)şaka bir yana da önceliğin okulun olsun hayatın olsun..şimdi çalış ki sonradan pişman olma tamam mı canım...

derslerim zaten gayet ii yany en azından o askere gidene kdr öyleydi birs sinir bozukluuyla derslerim düşüşe geçti hemde tam karne zamanı 2.dönm toplıcam kendimi artık yapıcak bişi yok =)

bu arada dayanamıorum soucam mg3cülük kötü mü yoksa ii mi ne yany o büyü bi silahta napıldını fln anlamadım =) nopasaran biliosan bi yardım etsn veya bilen birsi

• quote:

Orjinalden alıntı: qamse
    bu arada dayanamıorum soucam mg3cülük kötü mü yoksa ii mi ne yany o büyü bi silahta napıldını fln anlamadım =) nopasaran biliosan bi yardım etsn veya bilen birsi

bende mg3 nişancısıydım acemide zor bi silah allah kolaylık versin hem ağır hemde bakımı zor olur her tarafına toz girer sürekli silmek gerekir tutuklup yapmayıp tıkır tıkır çalışanı nadir görülür ama karizması olan silahtır usta birliğinde rahat eder büyük bi ihtimalle bixi kullanır mg3'e göre daha hafif ve bakımı kolaydır şerit ile beslendiği için nişancı hucum yeleği taşımaz böylece terleyip sıvı kaybetmez en önemlisi nişancı yardımcısı alt devre oldumu katır gibi kullanabilir ek mühimmatın yanında kumanya ve fazla suyunu o na taşıtabilirsin sonuç olarak her askerin kendi görevi zordur

@az_8784
    askerler nasıldı kulakları soğuktan yanmışmıydı

• quote:

Orjinalden alıntı: süpürman

quote:

bende mg3 nişancısıydım acemide zor bi silah allah kolaylık versin hem ağır hemde bakımı zor olur her tarafına toz girer sürekli silmek gerekir tutuklup yapmayıp tıkır tıkır çalışanı nadir görülür ama karizması olan silahtır usta birliğinde rahat eder büyük bi ihtimalle bixi kullanır mg3'e göre daha hafif ve bakımı kolaydır şerit ile beslendiği için nişancı hucum yeleği taşımaz böylece terleyip sıvı kaybetmez en önemlisi nişancı yardımcısı alt devre oldumu katır gibi kullanabilir ek mühimmatın yanında kumanya ve fazla suyunu o na taşıtabilirsin sonuç olarak her askerin kendi görevi zordur

@az_8784

tabiki hepsi kndine göre zordur ama kesin doğuya mı gider veya başka bi yere gitme ihtimali war mıdır ve yany ne bilim şehitler genelde ya komandodan fln olur yany bu tür makina kullanıpta şehit olanı bn hiç duymadım ama siz duymuş oalbilrisiniz taby de yany dierlerine göre raht mıdr

• quote:

quote:

quote:

@az_8784

tabiki hepsi kndine göre zordur ama kesin doğuya mı gider veya başka bi yere gitme ihtimali war mıdır ve yany ne bilim şehitler genelde ya komandodan fln olur yany bu tür makina kullanıpta şehit olanı bn hiç duymadım ama siz duymuş oalbilrisiniz taby de yany dierlerine göre raht mıdr

%99 doğuya gider batıya gitse bile doğuya kayarlar çünki dağıtım olduğu birliği doğuda geçici görevdedir örnek olarak ben kırklareli/lüleburgaz 65. mknz p. tug. 3.tabur'a dağıtım olmuştum 20 gün sonra şırnağa sevk ettiler bizi tabi burgazda kalanlarda oldu ama onlar ya ciddi sağlık sorunları vardı yada halen doğuda görev yapan kardeşleri vardı şehit olmanın silahla alakası yoktur Allah takdiridir kaderinde ne varsa onu yaşarız şehit olmak varsada vatan sağolsun ama doğuda bixi kullanırsa biraz daha rahat eder

• quote:

quote:

quote:

quote:

@az_8784

%99 doğuya gider batıya gitse bile doğuya kayarlar çünki dağıtım olduğu birliği doğuda geçici görevdedir örnek olarak ben kırklareli/lüleburgaz 65. mknz p. tug. 3.tabur'a dağıtım olmuştum 20 gün sonra şırnağa sevk ettiler bizi tabi burgazda kalanlarda oldu ama onlar ya ciddi sağlık sorunları vardı yada halen doğuda görev yapan kardeşleri vardı şehit olmanın silahla alakası yoktur Allah takdiridir kaderinde ne varsa onu yaşarız şehit olmak varsada vatan sağolsun ama doğuda bixi kullanırsa biraz daha rahat eder

saol inş. onu kullanır o zman =)

• valla süpürman ben askerleri terminatör gibi görmeyi düşünüyodum böle yüzleri yara kulakalrı yara bere içinde soğuktan yanmış fln ama hiçbiri öle değildi ya normal timler bile gayet sağlıklı gözüküyordu sadece yüzleri soğuktan kızarmıştı biraz ama o da olur yani.nişanlım da hele hiçbişi yoktu allaha şükür ya refüze ya hiçbişi yapmıyolarmış:):)hatta bilirsin tırmanma ipleri var ya eğitim alanında o iplere tırmanmıyolarmış can sıkıntısından ipleri bağlayıp salıncak ypıp sallanıyolarmış:):)resimleri var öyle çok komik:):)bu arada bu ay sonu belli olcak dağıtımlar,ve bu haftada seçimleri olcakmış galiba eğer meslekçi seçilirse nereye olur dağıtımı seçilmezse nerelere olur ya?doğu biliyorum hatta doğu olsa gene iyi güneydoğu ama refüze birlikler mesela böyle aktütün gibi karakollara yazıcı depocu fln giderler mi yoksa oralara da sağlıklı asker mi gider?yani tam olarak nasıl olur refüzelerin dağıtım?yazarsan çok sevinirim...

• slm millet gittik geldik yemine nasıl geçti anlamadım zaman çabuk geçti ordayken ama süper bir törendi çok gurur verici duygusal anlardı valla ilk defa gördüm böyle bişeyi çok duygulandım.
    allahım herkesin böyle bi anı görmesini nasip etsin bir kerede olsa görün yani...
    Harikaydı ama dönüş yine üzücü allahım tüm askerleri korusun hepsi duygulandı çok mükemel bi şeymiş çok büyük bi alay orası zaten alayın içindeki dağa hayran kaldım bembeyaz kardan süperdi allahtan havada süperdi güneşli şanslıymışız....
    Ve yemin töreninde askerleri tanımak imkansız derlerdi ben gördüm aşkımı oda beni gördü sandalye tepesinden izledim 3 taburun önünden gördüm ve her anı resmetmiş olmanın sevinci içerisindeyim.
    Ni,zamiyede yemin töreni sorası askerleri bekleyen aileler gelen askerlerin ailelerine sarılmaları o ilk kavuşma anı görmeye değerdi tek kelimeyle mükemeldi ya....

• slm bende geldım bugun sabah burdaydım daha hıc uyumadım olsun deger canıma katılıyorum hepınızı cok gurur verıcıydı askerlerın hep bırlıkte mars soyleyerek ıcerı gırmelerı yemın ederken cok duygulandım öznur katılıyorum sana o karlı dag bende bayıldım boyle bır manzara yok yaaa ama üzücü bir olay 1 2 hafta sonra 3 günlügüne o daga cıkıcaklarmıs üsürler orda ya bı ona canım sıkıldı hem cumartesı pazar sab 9 dan aksam 4 kadar goruse bılıyosun ben 1 ay sonra spruz yapıcam cumartesınden cıkıcam pazar gunu onu gorup gerı donucemm cok sasırırcakk ........
  • quote:

Orjinalden alıntı: az_8784

valla süpürman ben askerleri terminatör gibi görmeyi düşünüyodum böle yüzleri yara kulakalrı yara bere içinde soğuktan yanmış fln ama hiçbiri öle değildi ya normal timler bile gayet sağlıklı gözüküyordu sadece yüzleri soğuktan kızarmıştı biraz ama o da olur yani.nişanlım da hele hiçbişi yoktu allaha şükür ya refüze ya hiçbişi yapmıyolarmış:):)hatta bilirsin tırmanma ipleri var ya eğitim alanında o iplere tırmanmıyolarmış can sıkıntısından ipleri bağlayıp salıncak ypıp sallanıyolarmış:):)resimleri var öyle çok komik:):)bu arada bu ay sonu belli olcak dağıtımlar,ve bu haftada seçimleri olcakmış galiba eğer meslekçi seçilirse nereye olur dağıtımı seçilmezse nerelere olur ya?doğu biliyorum hatta doğu olsa gene iyi güneydoğu ama refüze birlikler mesela böyle aktütün gibi karakollara yazıcı depocu fln giderler mi yoksa oralara da sağlıklı asker mi gider?yani tam olarak nasıl olur refüzelerin dağıtım?yazarsan çok sevinirim...

bizim çok kötü olmuştu kulaklarımız soğuk yanığıymış sürekli su topluyodu sonra patlatıp kurutuyoduk can sıkıntısına oynadıkça yayılıyodu melet
    bizim zamanımızda refüze bölüğü yoktü refüzeler antalya manisaya giderdi sanırım gene doğuya gönderirler ama mesleğine göre nerede ihtiyaç varsa oraya dağıtırlar inşallah merkezde birliğe düşer

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.