Şimdi Ara

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>> (94. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.050
Cevap
41
Favori
593.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yag yag filtresi hava filtresi hepsini 5 gun once degistim yemedi gaz filtresini degistim. Olmadi ustaya solemedim normal bakimlarini yaptirdim belki duzelir diye malesef olmadi simdi istaya solicem rot baslarina kadat degisiriz gibi geliyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slate67

Yag yag filtresi hava filtresi hepsini 5 gun once degistim yemedi gaz filtresini degistim. Olmadi ustaya solemedim normal bakimlarini yaptirdim belki duzelir diye malesef olmadi simdi istaya solicem rot baslarina kadat degisiriz gibi geliyo

Hocam merhaba bendede ayni sorun vardı. Biz buji ve buji kablolarini degistirdikten sonra bu sorun oldu. Yeni takilan bujiler çift tirnakliydi usta bunlar daha iyi olur dedi. Neyse buji ve buji kablolarini taktik ve gazciya gittik arabada stop etme sorunu vardı. Usta nozzul (gaz duzenleyicilerini) değiştirdi stop etme sorunu çözüldü. Ancak senin dediğin gibi tekleme sorunu başladı ve umutsuzca nozzullardan olacağını düşündük uğraştık yaptiramadik. Bobin dediler değiştirdik olmadı. Son çare lpg ustası bujileri orijinal takmamizi söyledi. Orijinal tek tırnaklı Renault 19 bujileri takar takmaz sorunumuz çözüldü. Orijinal tek tırnaklı bujileri 20 tlye aldık. Sizin problemde muhtemelen bu yüzden. Bujileri orjinali ile değiştirin hatta zamanı gelmişse buji kablolarinida değiştirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yldrm000 -- 16 Ekim 2016; 18:01:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ecotor

Merhaba. Renault aşkim daha agir basti ve 1 aydir europamin keyfini suruyorum. Yanliz tek sorunum rolanti. 1.4i enerji motorlu bir arac. Otomatik cikleli. Seyir halinde iken araci bosa atinca veya vites degistirirken normalden biraz yavas hareket edersen arac genelde stop ediyor. Kisa mesafeli suruslerde yasatmiyor ama mesela araci calistirdin motor sicak soguk farketmiyor. Gaza bas birak rolanti dibe vurup 1 kaccsaniye sonra normale donuyor. Gazciya gittim hava filtresi degistirdik ayar cekti. Bi tamirciye git bujilere ve subap ayarina baktir dedi. Reno tamircisine gittim. Bujilerde sorun olsa arac gec calisir cekisten duser stop etmez dedi. Subap sesi olayi icinse bu araclardan gelen subap sesi normal biraz sesli calisir. Ayar yaptirmak istersen yaparim ama ses azalmaz parana yazik dedi. Bena farkli bir gazciya gitmemi ve hava girisi fazla oldugu icin ayar yaptirmami soyledi. Renolarin genel sorunu oldugunu biliyorum bu durumun fakat cozumu illaki vardir. Sizin yasadiginiz bir durummu. Yasadiysaniz cozum buldunuzmu acaba.
    İyi gunler.

Hocam sorun hala devam ediyorsa nozullari değiştirin yani gaz düzenleyicileri. Bende 1.6 2001 alize var ayni problem vardı gazciya gittik üzerinde 1.8 mm nozzul vardı. Çıkarıp 1.5 mm taktı düzeldi.

• quote:

Selam arkadaslar ben de 2001 sedan alize var tupte biraz yuklenince tekleme gibi hafif yigilma yapiyor benzinde yapmiyor gaza agirdan basarsam bu sorun hissedilmiyor bilgisi olum yardimci olabilecek bole bir sorunla karsilasip sorunu asabilen varmi ben zonguldaktayim hala duzgun ustaya denk gelemedim simdi arabami ustaya goturecem ama once buji sonra bobin sonra regulator sonra enjektor gibi beni dunya masrafa sokacaklar biraz bilgi verebilirseniz minnettar kalirim.

ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM... BEN R19 DAN ÖNCEKİ FLASH ARABAMDA SENİNKİNE BENZER BİR SORUN YAŞAMIŞTIM... TÜPTE İKEN BİRAZ YOL GİDİNCE BELLİ BİR BASMADAN SONRA TEKLİYORDU... YANİ 90 İLE GİDERKEN HIZIMI MECBUREN 85'e ÇEKMEMİ SAĞLIYORDU... DAHA DA GİDİNCE AYNI SORUNU 85 km HIZDA YAPMAYA BAŞLAYINCA HIZIMI 80'e ÇEKMEME SEBEP OLUYORDU... BU DURUM GİDE GİDE 30 km HIZA KADAR DÜŞTÜ... ALLAH'TAN DURDUĞUM BENZİNLİKTE BİRİSİNE DENK GELDİM HIZIR GİBİ GELDİ SANKİ O KİŞİ... BANA DEDİĞİ "DEVİR DAİM POMPASINI DEĞİŞTİR TÜP BEYNİ SICAK SUYU TAM ALAMADIĞI İÇİN GAZ KESİYOR YÜKLENİNCE, DEVİR DAİMİ DEĞİŞTİRİRSEN İHTİYACI OLAN SICAK SUYU RAHAT BİR BİÇİMDE GÖNDERDİĞİ İÇİN DÜZELİR SENİN SORUNUN" DEDİ... ANKARAYA GELİP İLK İŞİM DEVİR DAİM POMPASINI DEĞİŞTİRMEK OLDU VE SORUNUM ÇÖZÜLDÜ ARTI ISITMAYAN KALORİFERİM BİLEISITMAYA BAŞLADI BERABERİNDE... KARDEŞİM DEMEM O Kİ KESİN DEMİYORUM AMA DEVİR DAİM POMPASINDAN YAPMA İHTİMALİ VAR TABİ BENİM GİBİ HIZINI GİTGİDE DÜŞÜREN BİR SORUN YAŞIYORSAN... VE SANA ÖNERİM O SORUNU YAŞADIĞIN ANDA DURDUR ARABAYI STOP ETMEDEN TÜPÜN BEYNİNE ELİNİ BİR DOKUNDUR, DOKUNAMAYACAĞIN KADAR SICAK İSE DEVİR DAİM SORUNSUZ DEMEKTİR... AMA ILIK OLUP ELİNİ RAHATÇA DOKUNDURABİLİYORSAN SENİN SORUNUN KESİN DEVİR DAİM POMPASINDAN DEMEKTİR...

DİĞER BİR İHTİMAL DE TABİ ÇOK AZ İHTİMAL OLMAKLA BERABER TEVZİ MAKARASI SORUNLU OLABİLİR... YİNE MAKDUL RAHMETLİ FLASH ARABAMDA YAŞADIĞIM ARADA BİR İLERİ GERİ İLERİ GERİ TEKLEMEYLE ANİ ATAK ANINDA YÜKLENMEDE YAPAN BİR SORUNDU... DEDİĞİN GİBİ AĞIR AĞIR BASTIĞIM ZAMAN SORUN YOKTU AMA 1. VİTESTEN 2'ye GEÇTİĞİMDE BİRDEN YÜKLENME YAPINCA TEKLEME YAPARAK SORUN KENDİNİ BELLİ EDİYORDU... ŞİMDİ FARKETTİM DE SENİN YAŞADIĞIN SORUN BUNA DAHA YAKIN GÖRÜNÜYOR... USTA HERŞEYİ DEĞİŞTİRDİ BUJİLER ENDÜKSİYON BOBİNİ KABLOLAR HİÇBİRŞEYDE DÜZELMEMİŞTİ EN SON TAKIM HALİNDE SATILAN DİSTRÜBÜTÖR KAPAĞI VE TEVZİ MAKARASINI ALDIK DEĞİŞTİRDİK SONRASINDA BANA MISIN DEMEDEN SONUNA KADAR TİK BİLE DEMEDEN TEKLEME YAPMAMIŞTI... SORUN NEDEN OLUYOR DERSEN ARTIK ISIDAN MI SOĞUKTAN MI DERSİN BİLMEM AMA TEVZİ MAKARASI ÇATLIYOR VE O ÇATLAKTAN SIKIŞMA YAPTIĞI ZAMAN KAÇAK YAPARAK TEKLEMEYE SEBEP OLUYORDU... HAAA ŞUNU DA DİLE GETİRMEM DE FAYDA VAR FLASH BENZİNDE ÇALIŞMIYORDU O NEDENLE BENZİNDE DE AYNI SORUNU YAPIP YAPMADIĞI HUSUSUNDA BİLGİM YOK... UMARIM SORUNUNUZU HALLEDERSİNİZ GEÇMİŞ OLSUN ŞİMDİDEN...

• Hepinize ilginiz icin zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim allah razi olsun dedikleriniz aklimda yarin ustaya bi gidicem verdiginiz bilgiler dogrultusunda bisiler yapicaz

• quote:

Hepinize ilginiz icin zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim allah razi olsun dedikleriniz aklimda yarin ustaya bi gidicem verdiginiz bilgiler dogrultusunda bisiler yapicaz

hocam sonucu da bildirin lütfen :)
  • Tmm bugun ustama gidemedim isten cikamadim halledeyim bilgi veririm

• Selam arkadaslar bugun renault ozel servise gittim buji ve kablosunu biraz pahali olsada(125tl) (18.10.2016) degistiler benim sorunum cozuldu simdilik bu sabahtan beri aracin ustundeyim yapmadi allahima sukurler olsun yardimci olan arkadaslardan da allah razi olsun simdi aracim cicek oldu..

• Aramizda sakarya-adapazarinda yasayan ya da eksper tavsiye edecek olan varmi?
    Kismetse bugun bir r19 alacagim ordan ,uygun fiyatli baktirmam lazim.

Renault servisi aradim 400tl dediler.

Acil.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcse2k3

Aramizda sakarya-adapazarinda yasayan ya da eksper tavsiye edecek olan varmi?

Acil.

Kardeşim hayırlı uğurlu olması dileğiyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CANELCAN

quote:

Acil.

Tsk ederim hocam.Ekspere soktum sag degisen kapi ve boyalari disinda hicbir sorunu yok,kaptim kizi dondum istanbula:)

Bizim 1,4 karburatorluden sonra ucak gibi geldi,yokuslarda soldan kapattim 120-140la geldim ama iyi benzin yedi,yarim deponun biraz ustunde kaldi ibre 150km yol icin ama samandiraya kadar acimadim bastim,sonrasi adim adim trafikti zaten.Bana gore iyi yakmis,bizim 1,4karburatorlu de bu kadar yakiyodu

• quote:

quote:

quote:

Acil.

Tsk ederim hocam.Ekspere soktum sag degisen kapi ve boyalari disinda hicbir sorunu yok,kaptim kizi dondum istanbula:)

Bizim 1,4 karburatorluden sonra ucak gibi geldi,yokuslarda soldan kapattim 120-140la geldim ama iyi benzin yedi,yarim deponun biraz ustunde kaldi ibre 150km yol icin ama samandiraya kadar acimadim bastim,sonrasi adim adim trafikti zaten.Bana gore iyi yakmis,bizim 1,4karburatorlu de bu kadar yakiyodu

Hayırlı uğurlu olsun hocam. Allah kazasız belasız sürüşler nasip eder inşallah... Bu R19 lar cok guzel araba ama su genis şase olayı olmasaydi daha bir güzel olacaktı. Arkadaş bazı yerleri u dönüşünde iki seferde yapmak zorunda kalıyorsun... Neyse yine de kondisyonu cok iyi bir aractir... Güle güle kullanmanız dileğiyle...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Acil.

Hayırlı uğurlu olsun hocam. Allah kazasız belasız sürüşler nasip eder inşallah... Bu R19 lar cok guzel araba ama su genis şase olayı olmasaydi daha bir güzel olacaktı. Arkadaş bazı yerleri u dönüşünde iki seferde yapmak zorunda kalıyorsun... Neyse yine de kondisyonu cok iyi bir aractir... Güle güle kullanmanız dileğiyle...

tekrar teşekkürler hocam,lastiklerde arkalar 2009 önler 2013 ancak sanki raftan indirilmiş bugün takılmış gibi diş yükseklikleri ilk günkü gibi ancak eksperdeki arkadaş lastiklerin görünüm olarak çok iyi olduğunu ancak artık kauçuğun özelliğini yitirdiğini ve plastiğe dönüştüğünü söyledi,acilen en kötü arkaları değiştirmemi söyledi.

Varmı tavsiyesi olan 4 mevsim?

Birde tüp takacağım en kısa sürede,sadece atiker sıralı sistem mi uygundur bizim araçlara (1,6 enj. 2001 RTE)

• Benim araçta atiker sıralı sistem var cok memnunum.lastik olarak da ben degistirdim barum aldım.4 tane 500 e çok memnunum.onceki brigstone du disler iyi ama sizinde bahsettiğiniz gibi 4 yili gecince lastik ozelligi gidiyor.barum bu arada continantel lastigin yan ürünü iyidir.tavsiye ederim. Hayirli olsun aracınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: mduzgun60

Benim araçta atiker sıralı sistem var cok memnunum.lastik olarak da ben degistirdim barum aldım.4 tane 500 e çok memnunum.onceki brigstone du disler iyi ama sizinde bahsettiğiniz gibi 4 yili gecince lastik ozelligi gidiyor.barum bu arada continantel lastigin yan ürünü iyidir.tavsiye ederim. Hayirli olsun aracınız.

hocam lastik linkini paylaşabilir misiniz zahmet olmazsa birde atikeri ne zaman kaç liraya taktırdınız,performans düşüklüğü,tekleme,gaz yememe vs. varmı?
  • Barum marka lastik aratırsanız nette cikar.hepsi buradada falanda var ama ben lastikciden aldım.continental lastik satan yerlerde vardir.atiker sistemi 2008 de taktırdım.bu iste usta cok onemli oncelikle.kimisi bağlantıları sadece bantla tutturur kimisi lehimler ve oyle tutturur.bence markadan çok usta önemli
    Zamaninda 1000 tl ye yaptirmistim.performans cok fazla farketmiyor.gaz yememe sorunu da yok.bence birde atiker kitleri var her sene yenisi de cikabiliyor.ben taktirirken 2 cesit sirali sistem kiti vardi.bir tanesi takinca iyi calismadi deneme esnasinda digerini takti cok iyi oldu.r 19 lar icin bence atiker iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mduzgun60 -- 22 Ekim 2016; 10:06:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mduzgun60

Barum marka lastik aratırsanız nette cikar.hepsi buradada falanda var ama ben lastikciden aldım.continental lastik satan yerlerde vardir.atiker sistemi 2008 de taktırdım.bu iste usta cok onemli oncelikle.kimisi bağlantıları sadece bantla tutturur kimisi lehimler ve oyle tutturur.bence markadan çok usta önemli
    Zamaninda 1000 tl ye yaptirmistim.performans cok fazla farketmiyor.gaz yememe sorunu da yok.bence birde atiker kitleri var her sene yenisi de cikabiliyor.ben taktirirken 2 cesit sirali sistem kiti vardi.bir tanesi takinca iyi calismadi deneme esnasinda digerini takti cok iyi oldu.r 19 lar icin bence atiker iyidir.

tşk ederim modelini araştırayım.

Arkadaşlar araç yatan araç oldugundan sahibi pek fark etmemiş ancak ben bu aralar devamlı çalıstırdıgımdan her 10-15 marş basmada 1 kere çalışmıyor.

Geçen evden çıktım marketin önünde durdum,alışverişten sonra çıktıgımda 10 dk uğraştım çalışmadı.

Marş çok iyi basıyor ama ateş almıyor motor,aynısı benzin almak için durdugumda oldu bu sefer 5.denememde falan ateşlendi motor.

Ustaya sordum volant okuyucudandır,kablosuyla al değiştirelim dedi,bilgisi olan varmı?

Bazıları okuyucu temizleyip yağladık,yenisine gerek yok demiş,bu şekilde de çözmüşler sorunu ,yardım lütfen.

• CANELCAN C kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Aracıma gündüz farı bakıyordum, aşağıdakini alsam acaba uygun olur mu? Ya da siz ne tavsiye edersiniz?

http://www.aliexpress.com/item/32408471472/32408471472.html

• quote:

Orijinalden alıntı: sazan84

Selamlar,

Aracıma gündüz farı bakıyordum, aşağıdakini alsam acaba uygun olur mu? Ya da siz ne tavsiye edersiniz?

http://www.aliexpress.com/item/32408471472/32408471472.html

sazan84 arkadaşım vermiş olduğunuz linki inceledim... ve çok pahalı bir ürün olduğu aşikardır... neden derseniz aynısından ben getirttirdim... tanesini 0,76 USD . artı 30 ile 60 gün süre zarfında beklemeniz gerekmektedir... aşağıda verdiğim link sizin bana göstermek istediğiniz ürünün en uygun olanıdır... bu anlattıklarım sizin verdiğiniz link ile ilgili olup bu led ampuller sadece far içerisindeki park lambaları için olur... ben başka hiçbir şekilde kullanılabilecek bir yer bulamadım. Eğer vaktiniz var ise aliexpress sitesinden sizin için araştırayım biraz ve tam olarak sizin istemiş olduğunuz gündüz farı ilanını bulup size link vereyim... tabi burada gündüz farı deiğiniz zaman, bahsetmek istediğiniz far içerisinin buz beyazı gibi aydınlanması ise aşağıdaki link size uygun olandır... ama diğer bir anlamda gündüz farı derken gündüz sis farı diyorsanız şayet dediğim gibi bir araştırmam gerekiyor. çünkü bugüne kadar yaklaşık olarak 50'ye yakın sipariş verdim aliexpress sitesinden...

https://tr.aliexpress.com/item/1X-araba-styling-Araba-Oto-LED-T10-194-W5W-Canbus-10-smd-5630-LED-Ampul-Yok/32668540611.html?categoryId=200002080&spm=2114.13010608.0.0.k8tHob&detailNewVersion

• CANELCAN C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Evet ben de park lambaları için düşünüyordum. Ben linki örnek olarak iletmiştim, sizin gönderdiğiniz linkteki fiyat bariz daha uygun haklısınız :)

Park lambalarını beyaz led ile değiştirdikten sonra, normal farları yaktığımızda park lambaları sönüyor mu, yoksa led+normal farlar birlikte mi yanıyor?

Ben de aliexpress ten sıkça alışveriş yaparım, renault 19 için bak bunu kesin almalısın dediğiniz, alıp da çok memnun kaldığınız başka aksesuarlar da var mıdır?

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.