Şimdi Ara

^^ Nokia N82 | S60 3.1 - 2.4' QVGA LCD | 5MP - Xenon Flash - AF | WLAN - GPS ^^ (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.480
Cevap
14
Favori
895.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vay xenon flaş süper duruyor kamerada ya.Özelliklerde güzel ama tip fazla iyi değil sanki? Özellikle tuş takımı
  • quote:

Orjinalden alıntı: gallagher2001

......... bu ozelliklere karsin nokianin bu tele koydugu pile bak ya

Aşağıda bu başlığın ilk sayfasında bulunan bir yorumum var. Fikrim halen değişmedi
    quote:

Orjinalden alıntı: muRTah
    ilk dedikoduları yayılmaya başladığında bekleme süresine "280 hrs (targeted)" yazmışlardı.
    ben de umutlandıydım "belki daha da fazla yaparlar, belli ki üzerinde çalışıyorlar" diye.
    İnsan şu cihazda ekran için 16M yerine 256K kullanır (N73 gibi).
    Bir wi-fi koyar,
    Bir de 1200-1300 mAh pil attırdımıydı satış rekoru kırar, bu segmentte 2 yıl başka da model çıkarmaz.
    Ama "insan" yapar bunu . Bu "nokia". Collecting money!
    Saygılarımla.

Wi-fi tamam da , pil maalesef sınıfta kaldı. 2 günden fazla gitmez şarjı. Nokia ya buradan :

• Xenon flash şarj götürür gibi. Pil daha iyi olmalıydı bence de. 1050mAh N73'den bile düşük ki ek özellikler için bu iyi değil gibi.

muRTah baba PM attım bakarsan iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TA2LSM -- 14 Kasım 2007; 23:22:22 >
  • fiyat konusunda ilk cıktıgında el yakıcaktır n81 8gb 1200-1300 civarında. n82 fiyatını asagıda tutcak tek cihaz n95 tir ki yinede 1400-1500 bekliyorum bu cihazı almak icin baya beklicez
  • Nokia N82 Unboxing Videosu

Accelerometer videosu

Anlaşılan tanıttıkları gibi satışa sundular bunu

• quote:

Orjinalden alıntı: PHI

Anlaşılan tanıttıkları gibi satışa sundular bunu

ztn üretim asaması tamamlanmıstır burdan oyle gozukuyo kutu falan. eskiden bekle babam bekle duyurcaklarda uretceklerde
  • ngage oyununları bu telefonda oynanabıılıcekmı
  • Unboxing videosuda çıkmış , hadi Nokia çıkar şu telefonu hemende Sony apışıp kalsın ama ben sony K850i alcam
  • quote:

Orjinalden alıntı: cx75

ngage oyununları bu telefonda oynanabıılıcekmı

Evet oynanabilecek , n-gage resmi sitesinde linki var :

http://www.n-gage.com/get_ngage/devices/n82.html
  • sağlam cihazmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: [ TÛRÍ ]

quote:

w800i & vR1BC002 / 2 gb Sony HIGH SPEED + 512 mb Sandisk = 2.5 gb

imzadan belli kisisel tercih

orayı güzel yakalamışsın

^^ Nokia N82 | S60 3.1 - 2.4' QVGA LCD | 5MP - Xenon Flash - AF | WLAN - GPS ^^

iki telinde dizaynlarına bakıldığında; K850 nin daha üst sınıf bir cihaz izlenimi verdiğini düşünüyorum.ön kısımda alışılmışın dışında ortaya yerleştirilmiş navigasyon tuşu ve ekran altındaki dokunmatik tuşlarıyla bence çok modern bir cihaz K850.arka kapak dizaynı da K850 de mükemmel, tam bir dijital fotoğraf makinesi izlenimi yaratıyor.Ancak bu örnekleri N82 de görmek imkansız.N82 sanki N73 ün kasasının değiştirilmiş hali gibi duruyor.aslında N73 e göre çok daha gelişmiş ve çok mükemmel bir cihaz ama bunu tasarımından anlayamıyoruz maalesef.dışarıdan bakıldığında bunun 5 MP + xenon flash lı mükemmel fotoğraflar çekebilen bir cihaz olduğunu anlamak oldukça güç.bence nokia bu telde kamera dizaynını çok farklı tasarlayabilirdi.göz alıcı, cezbedici bir tasarıma gitse süper olurdu kanaatindeyim.

bu cihazın arka tasarımı bana 6020 yi anımsatıyor.

• N82'nin estetik tasarımı gerçekten başarılı değil ama zaten bu telefon görünüşten çok özelliklere önem verenlere hitap ediyor.

Yıl neredeyse 2008 olmuş SE hala telefonlarına vga video çekim özelliği bile koymamış. Bunu yapmaya teknolojisimi yetmiyor sanki, alakası yok adamlarda teknolojinin alası var. Japonya'da 3x optip zoom'lu ve hatta optik görüntü sabitleyicisi bile olan modeli satan SE dünyanın geri kalanını K850i gibi bir modelle oyalıyor pazar stratejileri gereği.

Tipi istediği kadar güzel olsun, adam gibi özellikleri olmadığı sürece para etmez benim için. K850i' gördükçe sinirleniyorum, onun için önceki sayfada yazdıklarımı kopyalıyorum buraya yeniden.

quote:

O kadar kusur olsun artık şu anda bundan daha iyi bir alternatif yok bence.

5 aydır k850i'nin çıkmasını bekliyordum. Arkadaşlarım hadi değiştir artık şu telefonu diyordu ben yok diyordum SE çok güzel bir telefon çıkaracak onu bekliyorum. Bizim saçlarımız ağardı adamlar bir türlü telefonu çıkaramadı, beklemekten helak olduk. En sonunda bir çıkardıki fiyasko. Adamlar telefona fotoğraf makinası havası vermek için otomatik lens kapağı koymuşlar. Sonra prototipi yapmışlar bakmışlarki otomatik kapak çok zayıf oldu, bu insanların cebinde kolayca bozulur, bunun üstüne birde cam koyalım kapağa birşey olmasın demişler. Lensi tozdan, parmak izinden korumak için kapak yapmışlar sonra bu kapağın üstüne cam koymuşlar ama o camı koruyacak birşey koymamışlar. Onunda üstünede bir manuel kapak koysalar tam olacakmış. Adamlar fotoğraf kalitesini artıracağına böyle ıvır zıvırla fotoğraf makinası görüntüsü kazandırmaya çalışmışlar telefona. Cebimizde bir gözlük bezi taşıyıp her fotoğraf çekiminden önce camı silmemiz gerekiyormuş, peh...

Ben şu anda Avustralyadayım k850i burada yaklaşık 1 aydır piyasada ama bir türlü içime sinmiyordu ona para vermek. Sırf xenon flaşı yüzünden almaya karar verdim bir iki sefer ama vazgeçtim, iyiki almamışım, iyi ki bugünü beklemişim.

Şimdi N82 alıcam inşallah...

• quote:

http://www.forum.nokia.com/devices/N82

Nokia N82

Nokia N95

buyrun size bir eksik yanı daha, uyuz oldum bu olaya şimdi....

böyle bir multimedia cihaz için bu hafıza çok kötü olmuş.
    2.0 MP lik W800 ümle çektiğim fotoğraflar ortalama 400-500 KB iken,
    5.0 MP lik N82 ile çekilen fotoğraflar ortalama 1-1.1 MB olucaktır.
    yani şuan W800 ile aynı hafıza içerisinde 2 fotoğraf çekebiliyosam, N82 ile 1 çekebilicem.bu yüzden de böyle fotoğraf ve video ağırlıklı cihazların hafızalarının çok yüksek olması gerekmektedir.ancak görüyorum ki Nokia yine N95 i nasıl satarım diye hesaplamış...

saçmalık

• quote:

Orjinalden alıntı: extreme_danger

yani şuan W800 ile aynı hafıza içerisinde 2 fotoğraf çekebiliyosam, N82 ile 1 çekebilicem.bu yüzden de böyle fotoğraf ve video ağırlıklı cihazların hafızalarının çok yüksek olması gerekmektedir.ancak görüyorum ki Nokia yine N95 i nasıl satarım diye hesaplamış...

saçmalık

haklısın hafıza olayı konusunda eksi yonleri kesin olucaktır dort dortluk bi cihaz olmıcagı kesin. ama ya s.e nerde o w800 k750 w900 gibi cihazları hem muzk hem foto vs.. cıkan w serilerinin cogunda auto fokuslu kamera goremedim(w960 haric vs..) k serilerindede eskisi kadar iyi muzik kalitesi megabass destegi(k850 haric) s.e artık eskisi gibi dgl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [BLuTo] -- 15 Kasım 2007; 18:21:23 >

• quote:

Orjinalden alıntı: extreme_danger

quote:

http://www.forum.nokia.com/devices/N82

Nokia N82

http://img116.imageshack.us/img116/7190/adsz2xw1.jpg

Nokia N95

http://img139.imageshack.us/img139/5918/adsznx2.jpg

buyrun size bir eksik yanı daha, uyuz oldum bu olaya şimdi....

saçmalık

N95'e de 4 gb deniliyor ama 8 gb takılmış resimler var

• Yapabilecekleri son teknolojiyi hiç bir zaman piyasaya sürmeyecekler.
  • Tuş takımını hiç sevmedim,umarım kamerası güzel çıkar.
  • tasarımı hiçç hoşuma gitmedi. tuşlar hiç olmamış. nokia yazısının etrafı bomboş. herhalde not tutmak için. n81 8 gb den şarj ve hafıza olarak üstün. başka ne avantajı var kestiremedim. n82 de gps ve 5 mp iyi. n83 olarak bi kırma telefon yapsalar çok iyi olur. (n81+n82=n83)
  • ben bu teli almaya karar verdim.ne zaman çıkar acaba tahminlerinizi bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.