Şimdi Ara

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.153
Cevap
5
Favori
257.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yazıcı almak istiyorum,bir kaç gündür araştırıyorum ve markasının Canon olmasına karar verdim fakat modelinde karar kılamadım.Çok fonksiyonlu olması tercihim.Ev kullanıcısıyım ve aşırı şekilde kullanacağımı düşünmüyorum.Kartuşlarının da doldurabilir olması maddi açıdan daha iyi olacak sanırım.(tüm modellerinin kartuşları doldurulabiliyor mu bilmiyorum.)İyi verim alabileceğim bi model önerirseniz sevinirim.Fazla pahalı olmasın.
  • MP610'u kampanyalı fiyatlardan al, 1 ay önce teknosada 400 milyondu şimdi 250-280 arasında çeşitli mağazalarda.
    O fiyata alabileceğin en iyi yazıcı, ben kullanıyorum çok memnumum. Canon almaya karar verdiğin için tebrik ederim, zira diğer markalardan açık ara daha kaliteli... Kullanınca zaten göreceksin.
  • Dolum kartuşu, muadil, doldurma kartuş vs. sokmam ben yazıcıma. Hani ucuz bi yazıcı olsaydı belki de, kaliteli bir yazıcıya kesinlikle önermem. Ferrari'ye tüp taktırmaya benziyor :) Hem aslında biraz araştırılsa kampanyalı Canon mürekkep setlerini bulunabilir. Ben yazıcımı aldıktan hemen sonra yedek olsun diye, 5 tanesini bir paketin içinde çok uygun fiyata almıştım. Gerçi yazıcımın içindeki mürekkep seviyeleri hala full'de...
  • Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için ben de mp610 üzerinde duruyorum fakat biraz bütçe sıkıntısı var maalesef.mp220 hakkında bilgi verebilir misin biraz?

http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?CategoryId=4&productId=bd3244

Burda indirim için son gün fiyatı uygun geldi ama özellikleri hakkında fazla bilgi bulamadım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: psndyz

Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için ben de mp610 üzerinde duruyorum fakat biraz bütçe sıkıntısı var maalesef.mp220 hakkında bilgi verebilir misin biraz?

Burda indirim için son gün fiyatı uygun geldi ama özellikleri hakkında fazla bilgi bulamadım...

MP220 baskı kalitesi açısından MP610 dan geri kalmaz, tarama çözünürlüğü biraz daha düşüktür, ama bu hiç dert değil, kalitesi yeterlidir. 220de lcd ekran ve cd üstüne baskı yoktur, en önemli farkı ise 220de yalnızca 2 kartuş olması, bu baskı maliyetinin biraz artması demek, ama çok baskı yapmayan bir ev kullanıcısı için pek farketmez bu durum.

Hafıza kartlarından doğrudan baskı yapmaya ihtiyacınız yoksa daha da ucuz olan MP210 tavsiye edilir. Diğer özellikleri 220 ile aynıdır, sadece karttan direct baskı yapamazsınız.

Sağlıcakla,

• Renkli çıktı ihtiyacı olmayanlara kesinlikle lazer öneriyorum.Çok sık kullanmasalar bile bu böyle.Mürekkebin derdi bitmez tükenmez.Bu forumda mürekkepli sorunlarını okursanız zaten başınıza ağrılar girecektir.En ucuz mürekkepliyi bile alsanız, içindeki kartuşlar bitince yenilemek için zaten en ucuz canon lazer yazıcının( 2500 sayfalık dolu tonerli) fiyatına ulaşmış olacaksınız.Kartuşu dolum yaparsanız garantiden çıkıyor, orjinal alsanız lazer fiyatına varmış oluyorsunuz.Lazerde, yok toner kurudu tıkandı derdi yok.bir sene sonra açın yazıcınızı kullanın.2500 sayfalık toner bitinceye kadar zaten yazıcının garantisi bitmiş olur.Ondan sonra doldur yeniden bir iki sene kullan.Canon 2900 yada çok fonksiyonlu canon mf4010 öneririm.fiyatları çok uygun.Hem, lazer sanki biraz daha medeniyet kokuyor yaaaa.Ne dersiniz?

• Aynı fikirdeyim, daha medeniyet kokuyor, ama lazerle renkli ve fotoğraf basabilecek kadar iyi koklamanın maliyeti çok fazla maalesef, sadece sb baskı kokusu şahsen hiç bir işime yaramaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Motan -- 9 Eylül 2008; 14:18:09 >
  • Canon kullanıcılarına bir sorum olacak......

Ben bir yazıcı alacağım.Ama çıktı ve fotoları bluetooth yada wifi üzerinden yazıcıya atmak istiyorum.
    Bu özellikle ceptelden çekilmiş fotolarda yada ceptele yazdığım notların hemen bluetooth üzerinden yazıcıya gönderilip yazılması açısından çok önemli. Çünkü kullandığım n80 cep telefonda resim yada yazıların üstüne gelince BAS seçeneği çıkıyor. Ve sonra bluetooth yazıcı cihaz arıyor.

Bu sevda ile biraz araştırma yaptım ve pictbrige diye bir tercih gördüm. CANON cihazlarda var diye gördüm. Hatta mp 610 modelinde şöyle yazıyor:

INTERFACE AND SOFTWARE

Interface Type - PC
    USB 2.0 Hi-Speed¹.
    Bluetooth Ver1.2² (with Optional Bluetooth Unit BU-20)

Interface Type - Mobile Phone / PDA
    IrDA 1.2 (JPEG only)
    Bluetooth Ver1.2¹ (with optional Bluetooth Unit BU-20) (JPEG only) & Photo printing via PictBridge

----------------------------------------

Şimdi arkadaşlar bu bluetooth özelliğini kullanan var mı ? Nasıl verimlimi.Hangi canon cihazı önerirsiniz . En ucuzu bu özelliği destekleyen hangi modeli var. Bir de canon cihazlar dolum oluyormu. Chipten dolayı.

Canonun WİFİ li modeli var mı ???

• Canon MP520 ve MP610 da bluetooth özelliği opsiyonel olarak var, yani extra almak zorundasınız, fiyatını bilmiyorum. Her markanın wifi li modeli var, ama pahalıdır, bence bluetooth gayet yeterli olur.

Sağlıcakla,
  • canon BU-20 Bluetooth adaptörünü (ceptel bilgisayar ve yazıcı haberleşmesi için olan aygıt)
    türkiyede nerde bulurum. HİÇ BİR YERDE YOK HAYRET:::::

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA
  • Dostum bizim burada (Bükreş) var, ekteki linke tıklarsan fiyatlarını görebilirsin, fiyatlar romen parası olan lei bazında, en ucuz fiyat 100$, çok pahalı buldum ben..

http://www.price.ro/preturi_canon_adaptor_bluetooth_bu-20_bs0689b005aa_88784.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: Motan

quote:

Orjinalden alıntı: psndyz

Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için ben de mp610 üzerinde duruyorum fakat biraz bütçe sıkıntısı var maalesef.mp220 hakkında bilgi verebilir misin biraz?

MP220 baskı kalitesi açısından MP610 dan geri kalmaz, tarama çözünürlüğü biraz daha düşüktür, ama bu hiç dert değil, kalitesi yeterlidir. 220de lcd ekran ve cd üstüne baskı yoktur, en önemli farkı ise 220de yalnızca 2 kartuş olması, bu baskı maliyetinin biraz artması demek, ama çok baskı yapmayan bir ev kullanıcısı için pek farketmez bu durum.

Hafıza kartlarından doğrudan baskı yapmaya ihtiyacınız yoksa daha da ucuz olan MP210 tavsiye edilir. Diğer özellikleri 220 ile aynıdır, sadece karttan direct baskı yapamazsınız.

Sağlıcakla,

Çok teşekkürler verdiğin biligiler için.Bugün sipariş verdim hepsiburadadan MP210.Memnun kalacağımı düşünüyorum...

• Hayırlı olsun, kalitesinden memnun kalacağınıza eminim.
  • CANON MP220 Yazıcı aldım fakat kartuşlarını doldurmam gerekiyor. Önceden kullandığım hp yazıcının kartuşlarını sık sık dolduruyor ve kullanıyordum. Fakat bu canon yazıcının kartuşu doldurmak için yer alan delikleri çok ufak ve bu boyuta göre ince enjektör bulamıyorum. Eczanelerde de bulunmuyor malesef. Elimde mürekkep var fakat nasıl enjekte edeceğim bir yol bulamadım. Bu yazıcıyı kullanan ve dolumunu kendi yapan var ise bilgi verebilirmi ?
  • Hocam, canon kartuşlarını doldurmak için dolumcular bu delikleri genelde bir nebze büyütür. Fakat cihazın algıladığı bu delikler, eğer ki çok fazla derecede büyük olursa kartuşları çöpe atman gerekiyor.

Bir husus daha var ki, dolum kartuş ile kullanılan cihazlara canon garantili olarak teknis servis sağlamıyor. Tavsiyem; çok dikkatli kartuş doldurman ve herhangi bir sorun olursa kartuştan kaynaklanan, ki bu cihazın üzerinde sarı bir ışıkla belirtilir hiç tedirgin olmadan kartuşu değiştirmen. Aksi taktirde dolum yaparak kullan derim.
  • arkadaşlar sıfır canon mp220 yazıcım var...düşünenler pm atsın.

http://forum.donanimhaber.com/m_24386264/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: Motan

Dostum bizim burada (Bükreş) var, ekteki linke tıklarsan fiyatlarını görebilirsin, fiyatlar romen parası olan lei bazında, en ucuz fiyat 100$, çok pahalı buldum ben..

http://www.price.ro/preturi_canon_adaptor_bluetooth_bu-20_bs0689b005aa_88784.htm

Türkiyede yok anlaşılan. Bilgi için teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bossa

Hocam, canon kartuşlarını doldurmak için dolumcular bu delikleri genelde bir nebze büyütür. Fakat cihazın algıladığı bu delikler, eğer ki çok fazla derecede büyük olursa kartuşları çöpe atman gerekiyor.

Bir husus daha var ki, dolum kartuş ile kullanılan cihazlara canon garantili olarak teknis servis sağlamıyor. Tavsiyem; çok dikkatli kartuş doldurman ve herhangi bir sorun olursa kartuştan kaynaklanan, ki bu cihazın üzerinde sarı bir ışıkla belirtilir hiç tedirgin olmadan kartuşu değiştirmen. Aksi taktirde dolum yaparak kullan derim.

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için benim aklıma neden gelmedi delikleri büyütmek.

• selamlar
    canon mp210-220 lerde evde dolum yapan varmı acaba. çip sorun çıkartıyormu doldururken .Renkli kartuşu nasıl dolduruyorsunuz

Renkli kartuşu 1 adet sanırım .epson dx 7450 de iyimidir bu ikisi arasında karar veremedim de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fdemirkol -- 11 Eylül 2008; 11:01:02 >

• Benim yazıcı 220 değil 21o yanlış yazmışım. @Bossa sayesinde doldurdum kartuşları.

@fdemirkol mp 210 kartuşlarında çip bulunmuyor sadece mürekkebi doldurmak için delikleri biraz büyütüyorsun ve mürekkebi enjekte ediyorsun o kadar.

Ben yerinde olsam epson almazdım, kartuşları çipli çünkü
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.