Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (250. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.864
Cevap
80
Favori
1.592.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yahyademirci

quote:

Orijinalden alıntı: two_fast_two_furious

benim araç sağ dan içeriye su alıyor bir türlü bulamadım
    ustaya götürmüştüm sağ kanallar tıkanmış temizledik dedi yine bu aralar içeriye su alıyor
    siyah silikon alıp sağ camın altını ve olukların üstlerini silikonluyacağım..

Arkadaşım araç ön sağ taraftan içeriye su alıyosa büyük ihtimalle tahliye hortumu tıkanmıştır ve havalandırmadan şiçeriye su girmiştir

tahliye hortumunu biz açıp temizliye bilir miyiz peki?
  • muhtemelen vardır bi yolu, ama ne kadar kolaydır bilinmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: two_fast_two_furious

Clio II lerin en full modeli RXT olanlar hocam..

2002 öncesi rxt sonrası privilege
  • eskiden megane I vardi bende, rxi modeli idi. rxt'nin de bir ust modeliymis ama cok yok piyasada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koru_06

merhaba arkadaşlar benim arabanın gazına fazla bastığımda turbodan ıslık sesi geliyor sanırım bunun bi zaraı varmıdır yada neden yapar bu sesi

Merhaba aracınız 1,5 dizel olmalı turbo ömlünü tamamlamak üzere yani milinde boşluk var yakın zamanda turbo değişimi yapmanız gerektiği düşüncesinde arada sırada motor yağını kontrol etmenizde fayda var.TURBO DEĞİŞİMİ HUSUSDAN PARÇA TEDARİĞİNDE UYGUN FİYATA YARDIMCI OLURUM KARAR SİZİN
  • SLM cliocular
    dizel clio sahibiyim şöle bişe duydum kış aylarında mazot depomuzda ful olması gerekıyormus aksı taktırde mazotun bıtımınden ıtıbaren yukarda kalan bölümünde buhar oluşuyormus ve mazota su olarak karısıyormus sulu mazot oluyormus ve araca zarar verıyormus bu ne kadar gercek?
    burda tanıdıgım bı kamyon surucusu abi var ona sordum oda şöle dedı o eskıdendı depolar saç ken olurdu öle dedı şimdılerde artık depolar plastık oldugundan buhar olmaz dedı kafakarıstı yanı bu işi bilen bırısı lutfen cevap beklıom
    tesekkur ederım ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TALHA0716

SLM cliocular
    dizel clio sahibiyim şöle bişe duydum kış aylarında mazot depomuzda ful olması gerekıyormus aksı taktırde mazotun bıtımınden ıtıbaren yukarda kalan bölümünde buhar oluşuyormus ve mazota su olarak karısıyormus sulu mazot oluyormus ve araca zarar verıyormus bu ne kadar gercek?
    burda tanıdıgım bı kamyon surucusu abi var ona sordum oda şöle dedı o eskıdendı depolar saç ken olurdu öle dedı şimdılerde artık depolar plastık oldugundan buhar olmaz dedı kafakarıstı yanı bu işi bilen bırısı lutfen cevap beklıom
    tesekkur ederım ...

Yeni nesil araçların tümünde depo içerisinde basınç yada buharlaşma olmaması için basınç tahliye delikleri vardı böyle bir şey olması imkansız Ayrıca mazotun buharlaşmış olsa dahi sus olarak kesinlikle geri dönmez içiniz rahat olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Otomobil Eczanesi

quote:

SLM cliocular
    tesekkur ederım ...

Yeni nesil araçların tümünde depo içerisinde basınç yada buharlaşma olmaması için basınç tahliye delikleri vardı böyle bir şey olması imkansız Ayrıca mazotun buharlaşmış olsa dahi sus olarak kesinlikle geri dönmez içiniz rahat olsun

çok tesekkurler ozaman depomu fullemem gerekmıyor oh be baya korkmustum ne o öle hep ful durdurmak ıcın bınmemek lazım neyse cok tesekkurler

• otomobil eczanesi
    ihtiyac duydugunzu tum parcalar ıcın ırtıbata gecebılırısnzı demıssınız ya
    benım 60 bın bakımı yaptırmam gerekıyor deısmesı gerekenlerı bılırsınız sanırım bana bı fıyat verırmısınız parca olarak neler deısıyor ben bılmıyorum orjınal parca fiyatı ıstıyorum bıde yan sanayı parcaları varsa elnızde tabı
    aracım 2004 clio dci arac 43 bınde ama 2004 model oldugu ıcın deısmesı gerekıyormus genel bakım yanı ne olur masrafım dıye arastırma yapıyorumda sızce servısemı gıtsem yoksa özel servisemı ama burda tanıdıgım tamırcı yok ve guvenmıyourm burda sanıyıdekı ustalara helekı yabancı oldugunuzu anlarlarsa yeyıp bıtırıyorlar adamı bıde dusgun iş yapsalar neyse deıscek parcalar ve fıyatları verebılırsenız memnun olurum tesekkurler
  • arkadaşlar bana 2001 rxt kullanımklavuzunu pdf veya başka türlü verecek biri varmı.aradım bulamadım aracı yeni aldım ama kullanımklavuzu yoktu.veya su yol bilgisiyarında cözemediğim cok yer var.onları sırası ile yazabilirmisiniz.hangisi ne anlatıyor diye.şimdiden cok teşekürler...
  • sirasini bilemiyorum suanda ama uzerindeki isaretlerden anlasiliyor.

mevcut yakit ile kac km daha gidelecegi, ortalama kac km hiz yapildigi, ortalama kac litre benzin yakildigi, toplam kac litre benzin yaktigi, kac km yol gidildigi

bilgilerini veriyor yol bilgisayari.
  • aracım uzun süre el freni çekili kaldıktan sonra ilk kalkışta küt diye bir ses geliyor..yani aracı çalıştırdım,el frenini indirdim ve kalkış yapıyorum ve o esnada sanki araba yükteymiş gibi,el freni inmemiş gibi(araç gitmede zorlanmıyor el frenini unutnca olduğu gibi) küt diye bir ses duyuyorum,arkadan geliyor.acaba el frninin ayarı ile ilgili bir durummu..yoksa kafaya takmaya değmezmi?
  • Arkadaşlar selamlar

bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var.

Clio Dynamique 1,6 16v hatchback sport 2003 model tek kapı 90bin de bir araç var. Satın almak istiyorum. 14bin TL isteniyor. kazasız orjinal bir araba.

ancak ben en fazla 3 sene sonra satmak isteyeceğimi düşünüyorum. Arabalardan çok fazla anlamadığım için soruyorum.

öncelikle bu model için fiyat nasıl? bana biraz fazla geliyor ve bu arabaların piyasasını bilmediğim için 3 sene sonra satabilir miyim? değeri çok düşer mi. Yada tek kapı değilde 5 kapı HB in mi piyasası daha iyidir?

tavsiyeleriniz ile beni aydınlatabilirseniz çok memnun olacağım.

şimdiden teşekkürler
  • fiyat normal, 2000-2001 modelleri 12bin liraya alınabiliyor. dikkat edeceğiniz şeyler şunlar:
    o arabanın sahibi, genç mi, orta yaşlı mı (genç ise muhakkak çok sıkıştırmıştır, belki de kendi bile fark etmeden motora zarar vermiştir, bu konuda hassas olun)
    bakımları yetkili serviste mi yapılmış, eğer böyleyse şasi numarasından aracın servis geçmişini alın.
    eğer yetkili servis değilse ısrarla araç sahibinden servis geçmişi hakkında bilgi almaya çalışın.
    kazası varsa kazanın büyüklüğünü araştırın, tampon, far ya da çamurluk değişmiş kazaları pek önemsemeyin, ama radyatör patlatan ya da lastik kesip jant yamultan kazalara dikkat edin. daha büyük kazaları söylemiyorum bile. 4 lastik aynı marka mı, buna bakın, hiç olmazsa ön 2 ve arka 2 aynı marka mı buna bakın, ablam için alacağımız bir arabanın ön sağ lastiği başka marka diye içime kurt düştü, arabayı bıraktım galeride, sonradan aracın sağdan darbeli olduğunu öğrendik.
    satışı çok rahat olmayan bir araç bu 3 kapılı olduğu için. ama unutmayın ki her malın bir alıcısı vardır.
    son söz, pazarlık sünnettir.
    hayırlısı olsun.

quote:

Orijinalden alıntı: abakuss

Arkadaşlar selamlar

bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var.

Clio Dynamique 1,6 16v hatchback sport 2003 model tek kapı 90bin de bir araç var. Satın almak istiyorum. 14bin TL isteniyor. kazasız orjinal bir araba.

ancak ben en fazla 3 sene sonra satmak isteyeceğimi düşünüyorum. Arabalardan çok fazla anlamadığım için soruyorum.

öncelikle bu model için fiyat nasıl? bana biraz fazla geliyor ve bu arabaların piyasasını bilmediğim için 3 sene sonra satabilir miyim? değeri çok düşer mi. Yada tek kapı değilde 5 kapı HB in mi piyasası daha iyidir?

tavsiyeleriniz ile beni aydınlatabilirseniz çok memnun olacağım.

şimdiden teşekkürler

• bence balata yapışması.
    sıcak soğuk derece farkının çok olmasından kaynaklanır, balata yapışır siz bıraksanız da. ilk harekette birden ayrılır ve o sesi yapar. benim de olur arada bir, sürer giderim hep, o ses yüzünden hiç yolda kalmadım.
    bazen 20-30 km hızda giderken düğmesine basıp yavaş yavaş el frenini çekerim eğer balatalarda tozlanma varsa gitsin diye.

quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

aracım uzun süre el freni çekili kaldıktan sonra ilk kalkışta küt diye bir ses geliyor..yani aracı çalıştırdım,el frenini indirdim ve kalkış yapıyorum ve o esnada sanki araba yükteymiş gibi,el freni inmemiş gibi(araç gitmede zorlanmıyor el frenini unutnca olduğu gibi) küt diye bir ses duyuyorum,arkadan geliyor.acaba el frninin ayarı ile ilgili bir durummu..yoksa kafaya takmaya değmezmi?

• abakuss, leki'nin yazdiklarina tamamen katiliyorum. eskiden 3 kapi corsam vardi, satincaya kadar cok zorlanmistim, ozelliklerini anlatiyordum ilgileniyorlardi galeriler falanda, sonra 3 kapi oldugunu gorunce "iyi sanslar" diliyorlardi. zorda olsa sonucta sattim ama biran once elden cikartmam gerekseydi daha zor olurdu herhalde.
  • leki kardeş cevabın için teşekkür ederim.sorun bitmiyor..yeni farkettim.arabanın içine su giriyor ama kaynağını bulamadım..şöyle ki sağ ön paspasn kapı kenar tarafı ile sağ arka paspasın kapı tarafında paspasın altında ıslaklık var..yağmur suyu olabilirmi? kalorifer borusundan olsa sadece ön taraf ıslanmazmıydı? genleşme deposunda suda eksilme de yok..bu suyun kaynağı neresi olabilir? sanayide bu işe hangi usta bakar?
  • quote:

otomobil eczanesi
    ihtiyac duydugunzu tum parcalar ıcın ırtıbata gecebılırısnzı demıssınız ya
    benım 60 bın bakımı yaptırmam gerekıyor deısmesı gerekenlerı bılırsınız sanırım bana bı fıyat verırmısınız parca olarak neler deısıyor ben bılmıyorum orjınal parca fiyatı ıstıyorum bıde yan sanayı parcaları varsa elnızde tabı
    aracım 2004 clio dci arac 43 bınde ama 2004 model oldugu ıcın deısmesı gerekıyormus genel bakım yanı ne olur masrafım dıye arastırma yapıyorumda sızce servısemı gıtsem yoksa özel servisemı ama burda tanıdıgım tamırcı yok ve guvenmıyourm burda sanıyıdekı ustalara helekı yabancı oldugunuzu anlarlarsa yeyıp bıtırıyorlar adamı bıde dusgun iş yapsalar neyse deıscek parcalar ve fıyatları verebılırsenız memnun olurum tesekkurler

Merhaba Talha Bey

Bugün pazar olmasından dolayı malesef net fiyat veremiyorum fakat 60 000 km ağır bakımdır.Yetkili servis fiyatı ortalama 500 tl veya üzerinde çıkabilir.Parça tedariği tartafımdan yapılırsa uygun ve garantili bir şekilde aracınızın 60 000 km bakım yapılması için yardımcı olabilirim.

• bu işe kaportacı bakar. kalorifer suyu normal su değil, eski arabamda patlamıştı kalorifer borusu ve içerisi sarımtırak bir suyla dolmuştu. bizim arabamızda sağ kapının fitilinde yırtık var, o yüzden alıyor sağ taraftan su çok ağır yağmurda.

quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

leki kardeş cevabın için teşekkür ederim.sorun bitmiyor..yeni farkettim.arabanın içine su giriyor ama kaynağını bulamadım..şöyle ki sağ ön paspasn kapı kenar tarafı ile sağ arka paspasın kapı tarafında paspasın altında ıslaklık var..yağmur suyu olabilirmi? kalorifer borusundan olsa sadece ön taraf ıslanmazmıydı? genleşme deposunda suda eksilme de yok..bu suyun kaynağı neresi olabilir? sanayide bu işe hangi usta bakar?
  • leki arkadaşım ilgilendiğin için teşekkürler.donanımhaber gerçektende bilgi paylaşımının en güzel yapıldığı yer.Aracıma sizler sayesinde dahada ısınıyorum.birde tam anlamıyla kullanabilsem.Şu acemiliği atamadık bi türlü :))
  • 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.