Şimdi Ara

Xiaomi Gaming Monitor 34' Alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
4
Favori
16.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar monitör ile ilgili özel mesaj atanlar oluyor herkese ayrı ayrı özel mesajla cevap veriyorum verdiğim cevapları da kimse görmüyor, forum ruhuna aykırı hareket etmeyelim lütfen 🤗

Genel olarak görüntü kalitesinden çok memnunum, yaklaşık 110 PPI olduğu için oldukça keskin bir görüntü sunuyor. Görüntü ayarlarında 10 bit seçilebiliyor ama özelliklerinde 10 bit panel ibaresi geçmiyor bunu anlayamadım açıkçası.

Daha önce LG 32GK850G kullanıyordum, ona göre yukarda da belirttiğim gibi renk gösterimi çok daha iyi.

Işık sızması her kavisli ekranda olduğu gibi bunda da var ama asla göze batmıyor, çok sayıda Ips monitör geçti elimden ve asla onlar kadar değil.

Gerçek G-sync modülü yok içerisinde, uyumluluğu da sertifikalı değil ama ben bir sorunla karşılaşmadım. Ama sanki LG daha akıcıydı gibi.

Ghosting var maalesef. Zaten Samsung Odyssey serisi dışında Va panel olup ghosting olmayan yok. Bu panelin getirdiği bir durum. Lg'ye göre daha çok gibi ama birebir yan yana koyup karşılaştırma şansım olmadığı için birşey diyemiyorum.

Malzeme kalitesi üst düzey değil ama fiyatına göre çok iyi son derece şık ve sade bir monitör. Osd navigasyon tuşları çok kullanışsız; kesinlikle joystick olmalıydı. Monitör kapandığında güç ledi sürekli yanıp sönüyor; düşük güç durumu modunda sarı ya da turuncu yanmaya devam etse çok daha iyi olurdu; önemsiz bi ayrıntı ama benim dikkatimi çekti.

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Curimo -- 21 Eylül 2020; 10:43:28 >

• Arkadaşlar monitör ile ilgili özel mesaj atanlar oluyor herkese ayrı ayrı özel mesajla cevap veriyorum verdiğim cevapları da kimse görmüyor, forum ruhuna aykırı hareket etmeyelim lütfen 🤗

Genel olarak görüntü kalitesinden çok memnunum, yaklaşık 110 PPI olduğu için oldukça keskin bir görüntü sunuyor. Görüntü ayarlarında 10 bit seçilebiliyor ama özelliklerinde 10 bit panel ibaresi geçmiyor bunu anlayamadım açıkçası.

Daha önce LG 32GK850G kullanıyordum, ona göre yukarda da belirttiğim gibi renk gösterimi çok daha iyi.

Işık sızması her kavisli ekranda olduğu gibi bunda da var ama asla göze batmıyor, çok sayıda Ips monitör geçti elimden ve asla onlar kadar değil.

Gerçek G-sync modülü yok içerisinde, uyumluluğu da sertifikalı değil ama ben bir sorunla karşılaşmadım. Ama sanki LG daha akıcıydı gibi.

Ghosting var maalesef. Zaten Samsung Odyssey serisi dışında Va panel olup ghosting olmayan yok. Bu panelin getirdiği bir durum. Lg'ye göre daha çok gibi ama birebir yan yana koyup karşılaştırma şansım olmadığı için birşey diyemiyorum.

Malzeme kalitesi üst düzey değil ama fiyatına göre çok iyi son derece şık ve sade bir monitör. Osd navigasyon tuşları çok kullanışsız; kesinlikle joystick olmalıydı. Monitör kapandığında güç ledi sürekli yanıp sönüyor; düşük güç durumu modunda sarı ya da turuncu yanmaya devam etse çok daha iyi olurdu; önemsiz bi ayrıntı ama benim dikkatimi çekti.

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.
  • Merhaba arkadaşlar, güncel durum mesajı yazmak icap etti. Xiaomi monitörü çok fazla ghosting ve blacksmearing sorunu nedeni ile iade ettim. Başlarda çok hareketli olmayan oyunlarda fazla fark edememiştim ama daha sonra Doom ve Borderlands gibi hızlı shooterlarda deneyince anladım, böyle mürekkep bulanıklığı gibi bir bulanıklık oluyor atıyorum karakterinizin yönünü değiştirirken duvarda asılı olan tabelaları asla okuyamıyorsunuz hepsi bulanıyor. LG 32GK850G'de asla böyle değildi. Bir de 21:9 ekran iyi hoş ama mesela oyun içi menüler hep 16:9 tasarlanmış ortada 24 inçlik bir alanda kullanıyorsunuz kenarlarda siyah bar ya da tuhaf bir boşluk, yine tüm word dosyaları, Youtube videoları hep 16:9 ve görüntü alanınız tam ortada 24 inç... Ben anladım ki benim monitör boyutum 32 inç ve klasik 16:9 format.

Yine de satın alıp başka deneyimleyen arkadaşlar olursa onların da tecrübelerini duymak isteriz.

• Mefrak kullanıcısına yanıt
    Bu monitörü inceleyeceklerini sanmıyorum. Daha incelemeleri gereken ve halen inceleme yapmadıkları o kadar çok monitör var ki sırada. Adamlar bu işi hobi için yapıyor gibiler, ilginç bir yavaşlık ve rahatlık var...
  • 27 Kasım 2020 tarihinde Hepsiburada üzerinden ilovemobile adlı satıcıdan ürünü sipariş ettim.

1 Aralıkta UPS kargoya teslim edilmiş. Bana geç geleceği için ürünü 3 Aralıkta bana yakın olan UPS şubesinden kutuda herhangi bir deformasyon olmadığı için sorunsuz şekilde aldım eve gelip kurulumu yapıp elektriğe bağladım fakat görüntüyü bu şekilde görünce çok üzüldüm.

Fotoda görüldüğü üzere sol bölümünde bir problem var.

Çözüm Aşaması.

1. Hepsiburada müşteri hizmetlerini aradım. Görüştüğüm kişiye iade değil aynı ürün ile değişim istediğimi ilettim. Kendisi ürünün garanti belgesinde yazan firma ile iletişime geçip onlardan değişim raporu aldıktan sonra işlem yapacaklarını söyledi.
    2. Yarın sabah Evofone u arayıp konu hakkında görüşeceğim.
    3. Ürünü 3 Aralık günü kargodan teslim almıştım. 4 Aralıkta Evofone u aradım bize Yurtiçi kargo ile yollayın denildi. 4 Aralık günü öğlen Evofone a ürünü yolladım 24 Aralık gününe kadar herhangi bir gelişme olmadı henüz.
    4. 24 Aralık günü Evofone servisteki ürünü sorgulama ekranında , Yapılan İşlem Açıklaması : ÜRÜNÜN DEĞİŞİMİ UYGUNDUR olarak değişti.
    5. Süreç ile ilgili tarafıma dönüş yapılmadığı için 24 Aralık günü servisi aradım ve değişim kararını Xiaomi nin onaylaması gerektiği , gelişme olunca tarafıma haber vereceklerini ilettiler. Fakat 30 Aralık oldu hala arayan soran yok.
    6. Haftalarca süren serüven 5 Aralıkta son buldu. Evofone dan arandım iade konusunda iade raporunu benimle paylaştılar. İade raporunu HB müşteri hizmetlerine whatsapp üzerinden attım. Not olarak iade değil ürün değişimi istediğimi söyledim fakat kendileri karta iade yaparak süreci benim için aslında olumsuz olarak sonuçlandırdılar.
    7. Bir bakıma da iyi oldu diyebilirim çünkü Evofone süreci inanılmaz sürede uzattı. Monitör çok güzeldi fakat serviste yaşadığım olumsuz durumlar için tekrar tercih etmeyi düşünmedim.
    8. Hemen yeni monitör araştırmasına giriştim Samsung Odyssey G5 LC32G55TQWMXUF 32" 2K 144Hz 1ms FreeSync HDR Curved VA Oyuncu Monitör ü Amazon üzerinden 3.295,70 TL ye 05/01/2021 de sipariş ettim, ürün 06/01/2021 tarihinde saat 10:02 de kapımdaydı.
    9. Gelen ürünü kutusundan çıkartırken bu sefer video çektim herhangi bir sorun olursa kanıt olması için , herhangi bir sorun çıkmadı.

İki monitörü kıyaslamak gerekirse

Xiaomi nin avantajları : Daha büyük ekran , boy ayarı yapılabilmesi , tasarım

Samsung avantajları : Renkleri daha doygun vermesi , marka güvenilirliği.

Merak edenler için gelişmeleri buradan güncelleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoRTaLNIGHTMARE -- 6 Ocak 2021; 13:46:29 >

• fkrt cgn F kullanıcısına yanıt

Desktop uygulamalarinda hicbir sorun yasamazsiniz.

• https://www.tftcentral.co.uk/ vehttps://www.rtings.com/ gibi önemli monitör inceleme siteleri g2g ve input lag değerlerini incelemeden alınmasını önermem.
  • Curimo kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yorum için Teşekkürler, iyi oldu böyle bi yorum yazman.. Şuan monitörü DP kablo ile mi kullanıyorsun yoksa HDMI mi.. Belki biliyorsundur zaten ama DP ile kullanmanı öneririm. HDMI 100hz DP ile 144hz'de kullanabiliyorsun diye özellikle belirtmişlerdi bi kaç inceleme videosunda.. Ghosting'e bi nebze çare olur mu bilmiyorum VA panellerin kaderi maalesef. Hem curved hem VA el mahkum bi miktar oluyo ışık sızması ve ghosting.. Benim açımdan da Samsung Odyssey parasına da çıkmak gereksiz geliyo bana..

1,5 aydır takibimde olan bi monitör, youtube'da bi çok inceleme videosunu izlemişimdir.. Menüde dil seçeneklerinde ingilizce ve çince dışında Türkçe var mı.. İzlediğim videolarda bi çok dil vardı ama Türkçe yoktu.. Monitör uzun saatler boyunca kullanımda görüntüde gözüne takılan bi takılma, titreme veya gözü yoracak v.b.v.b şeyler yaşadın mı hiç.. Bence tam bir F/P monitörü ama direkt kullanmadan da ne desem boş.. Ben hangi monitörü alırsam alayım film dizi video ağirlıklı bir kullanım olacak, oyun performansı umurumda bile değil monitörün.. Aklıkmdaki bi kaç monitörden biride bu monitör ama bakalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 22 Eylül 2020; 22:40:46 >

• Sedat. kullanıcısına yanıt
    DP ile kullanıyorum. Samsung Odyssey parasına çıkardım ki çıktım hatta satın aldım ama kronik Flickering sorunu ortaya çıktı bir anda ve ben kutuyu teslim almadan geri gönderdim. Halen daha çözülmedi o sorunu. Maalesef Türkçe dil seçeneği yok. Bahsettiğin sorunları yaşamadım ama dediğim gibi kavisli ve 21:9'alışmak zaman alıyor o biraz baş ağrısı yaptı başlarda. Bu ekrana baktıktan sonra diğer ekranlar bombeli gibi geliyor çok ilginç bir hissiyatı var. Bir de dediğim gibi sanki benim eski LG'ye göre ghosting 1 tık fazla gibi. Gerçi onda da reverse-ghosting vardı.

110 PPI'ın getirdiği keskinlik ile beraber bir de renk aktarımı canlılığı çok iyi olunca görüntüler çok güzel gerçekten o yönden çok memnunum. Kullandığım IPS'ler ile yarışır hatta bazı noktalarda daha iyi renk doyumu bakımından. Eğer film vs için kullanacaksanız sizi üzmez bence. Ki zaten bu sebeple alacaksanız kesinlikle VA panel almalısınız. Yani 3850 lira, piyasaya göre sudan ucuz... Sırf bu sebeple aldım ben de...

Merhaba, ghosting sorunu için monitör menüsünde "Response Time" değerini "High" yapmayı öneriyorlar. Denediniz mi?

• 450 euro.
    34 inç 21:9 ultrawide
    2k 3440x1440 olması lazım
    144 hz
    4ms
    Freesync Premium
    3000:1 kontrast
    VA Samsung panel
    Curved
    Link:
    https://www.inet.se/produkt/2300081/xiaomi-34-mi-curved-gaming-monitor?utm_source=prisjakt&utm_medium=cpc&utm_campaign=prisjakt

Özellikleri fiyatına göre ateş ediyor ama bilemedim. Monitör guruları yorumlasın bir de.

• bende bakıyorum sanırım tek eksiği HDR olmaması, onun dısında 5-6k bandındaki monitörlere aynı seviyede
  • MrPinkFloyd kullanıcısına yanıt
    450 euro az para değil, alıp pişman olma ihtimali var mıdır?
  • https://www.vatanbilgisayar.com/aoc-34-cu34g2x-bk-144hz-1ms-4k-freesync-hdmi-dp-va-pivot-oyuncu-monitoru.html

Aoc CU34G2X ile aynı paneli kullanıyor galiba. Bu AOC modelini almayı düşünüyordum ama parlaklık 300 cd az diye düşünüyorum o yüzden vazgeçtim. Bence 400 cd'den aşağı olmaması lazım artık. Bu monitörün tek eksisi bu bence.
  • Ben aldım arkadaşlar elime dün ulaştı; çok iyi inceleyemedim ama sorusu olanlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

Ben aldım arkadaşlar elime dün ulaştı; çok iyi inceleyemedim ama sorusu olanlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    aoc olanınımı yoksa xiaomi olanınımı satın aldınız ?
    SRGB'yi %100'e sınırlama var mı? Ghosting ve ışık sızması ne durumda?
  • quote:

aoc olanınımı yoksa xiaomi olanınımı satın aldınız ?

Xiaomi aldım.

quote:

SRGB'yi %100'e sınırlama var mı? Ghosting ve ışık sızması ne durumda?

SRGB ile ilgili bahsettiğiniz duruma nereden bakacağım? Sanırım 10 bit destekliyor 10bpc ayarını seçebiliyorum nVidia Denetim Masası'nda. Ghosting maalesef her VA panelde olduğu kadar bunda da var. Black smearing de var. Işık sızması yok denecek kadar az, asla öyle IPS panellerdeki gibi berbat bir tablo yok. Bunun dışında Renk gösterimi gerçekten iyi, ben beğendim. Parlaklığın az olmasından dem vurmuş bazı arkadaşlar ama göz sağlığı açısından zaten fazla açmamak gerekiyor ki çok rahatsız eder emin olun.
    SRGB ayarı menülerde olabilir. %100'ü geçince bazı içeriklerin renklerini doğru veremeyebiliyor.

Cevaplar için teşekkürler. İyi bir fiyat yakalanırsa alınabilecek bir monitör gibi duruyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.