Şimdi Ara

DOĞUŞ OTOMOTİV BURSA REZİLLİĞİ (GALERİCİYE ARAÇ PEŞKEŞ ÇEKME)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
2
Favori
16.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
126 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, bir dostum için volkswagen passat bakıyorduk. Malum siteden yaptığımız araştırmalar sonucu 1.5 TSI ACT 150 PS DSG Impression modeli İzmit'ten bir galerinin ilana koyduğunu gördük. Aynı araçtan 5 tane daha ilanda vardı ve hepsi de 140 km civarlarındaydı. Atlayıp İzmit'e gittik. 5 tane Passat brandalı şekilde galeride duruyordu. Bize verdiği fiyat 255 bin tl oldu. Ağzım biraz iyi laf yapar ve karşımdaki ile de kolay muhabbete girerim bir de aracı ben almadığımdan dolayı bu durumu rahatlıkta sorma fırsatım oldu. Hayırdır 5 tane aynı araç ve hepsi 140 km civarı sen nasıl bu araçları buldun dedim ve kaça aldın dedim. Galerici de sağolsun anlatmaya başladı. ''Ben bu araçları şubat ayı sonunda volkswagen Bursa bayinde çalışan arkadaşım vasıtasıyla aldım, beni arayıp gelecek 5 tane araç olduğunu ve onları daha araçlar yoldayken 210 bin tlden bırakabileceğini söyledi. Zaten araç fiyatları her gün yükseliyor, fırsat bu fırsat diyip aldım araçları. Yeğenlerimi yanıma aldım, 5 araba peşpeşe düşüp geldik İzmit'e.''

Evet arkadaşlar tam olarak aynı cümleleri kurdu. Burada şimdi galericinin bence bir suçu yok. Suç doğuş oto ve bayide. Galericiye 5 aracı verip, 4 ayda her araçtan 40 bin tl kar ettiriyor. Evet arkadaşlar 5 araçtan toplam 200 bin tl. Yorumları size bırakıyorum. Şimdi doğuş oto veya bursa bayi temsilcisi bir delikanlı varsa çıksın da yalanlasın bu durumu.

• Peşkeş çekmek ne ?
    Parasıyla alıyor arkadaş.
    PARASINI BASIYOR ALIYOR.
    RİSK ALIYOR. ÖTV İNDİRİMİ OLUR.DOLU OLUR. SEL OLUR. DOLAR ALACAGIMA ARABA ALIRIM DİYOR GALERİCİ.

KİMSE KİMSEYE ZORLA MAL SATMIYOR.
    ŞU BAŞLIKLARI BAZEN İLKOKUL COCUKLARI AÇIYOR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

ADAMIN PARASI VAR PARASI. PARASI OLAN ALTINDAKI MALI ALIR.
    ARKADAN TAMPONA TIKLAR. SAT BANA BUNU YOKSA BENIMLE UĞRASIRSIN DİYOR.
    DÜNYADAN HABERİNİZ YOK, YAŞIYORUM DİYE NEFES ALIYORSUNUZ.
    pardon mağara ne tarafta :) liste fiyatı 199 olan pejo 2008 i taa diyarbakırdan şubat ayında 209'a aldık. Şimdi ilana 250 ye koysam millet sıraya girer.

Galericiler artık araçları topluyor. Satış temsilcisi olsan kendinle uğraşır mısın? gidicen bakıcan düşünücen yatıcan kalkıcan alayım mı almiyim mi 50 kere pazarlık yapıcan paspas isteyecen hediye isteyecen. Kredi çıkacak mı çıkmayacak mı 50 tane dert

galerici basıyor parayı bitiyor hadi geçmiş olsun. Bende st olsam kendimle muhatap olmam.
  • kesinlikle haksızsınız.
    bir adam elinde parayla geliyor. satmıyorum mu diyeceksin.

galerici sar ordan 5 tane diyor. danışmanın servis elemanın bahşisini veriyor.

sizin gibi paspas için 1 saat zırlayan tiplerle mi uğraşsın.

yada sen satış danışmanı olsan hangi müşteri profilini seçerdin ?
  • hiçbir satıcı aldığı fiyatı söylemez. CSB
  • Galerici size 255 dediği arabayı 210'a aldığını söyledi yani? Komikmiş.
  • atrix1212 kullanıcısına yanıt
    Sen galericisin belli ettin kendini st de olabilirsin, karaborsacılık ne zamandan beri dürüst iş oldu, boşuna dayak atmıyorlar bazılarına...
  • Peşkeş çekmek ne ?
    PARASINI BASIYOR ALIYOR.
    RİSK ALIYOR. ÖTV İNDİRİMİ OLUR.DOLU OLUR. SEL OLUR. DOLAR ALACAGIMA ARABA ALIRIM DİYOR GALERİCİ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 14 Temmuz 2020; 10:42:28 >
  • kartalus kullanıcısına yanıt
    anlayamadım 150'ye aldım dese ne olacak ki, satış fiyatı 255 işte.
  • pardon mağara ne tarafta :) liste fiyatı 199 olan pejo 2008 i taa diyarbakırdan şubat ayında 209'a aldık. Şimdi ilana 250 ye koysam millet sıraya girer.

Galericiler artık araçları topluyor. Satış temsilcisi olsan kendinle uğraşır mısın? gidicen bakıcan düşünücen yatıcan kalkıcan alayım mı almiyim mi 50 kere pazarlık yapıcan paspas isteyecen hediye isteyecen. Kredi çıkacak mı çıkmayacak mı 50 tane dert

galerici basıyor parayı bitiyor hadi geçmiş olsun. Bende st olsam kendimle muhatap olmam.
  • hocam bu ülke esnafının (en büyüğünden en küçüğüne) hepsi sahtekardır.
    binde bir dürüst esnaf çıkar onlarda en fazla 3-4 yıla batar, sistem böyle.
  • DRHARMLESS kullanıcısına yanıt
    Hocam kaynak nedir sanki biraz üstüne oturduğun organ gibi geldi :)
  • Galericilerin sıfır araba satmasını yasaklayacaksın olup bitecek , maç biletleri de karaborsaya düşmesin diye belli bir sayının üstünde satış yapılmaz, yaptıkları tamamen karaborsacılık
    Buna karaborsacılık denir, fırsatçılık denir. 15 temmuz geçesi 100 tl taksi ücreti isteyen taksicilerden farkı yoktur bunun veya deprem olan şehirde ev kiralarına 500 tl fazla isteyenlerden farkı yoktur. Ahlaksızlıktır bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thekanarya -- 15 Temmuz 2020; 0:4:30 >
    Ben mi yanlis anladim siz mi olayi carpitiyorsunuz? Adam kac bin lira indirim ile almış araçları. Kıçı kırık bir paspasın ederi ne ki? Satış temsilcisi 1 saat zirlayacagina yanında versin madem hemen millete kac bin lira peşkeş çekeceğine?

Asıl sorum bayinin sadece 5 araç getirip. Bu araclarida yakınlarına hemde uygun fiyata daha yolda iken satması normal birsey mi? Belki ayni fiyata alacak bir sürü kişi cikacakti? Galerici satabiliyorsa bu araçları distribütör ne is yapıyor o zaman bıraksın piyasayı gitsin. Bu mesajin destek aldığına göre bu millete hersey müstahak ben bunu anladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redwhiteee -- 14 Temmuz 2020; 15:42:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

Peşkeş çekmek ne ?
    PARASINI BASIYOR ALIYOR.

Sana nasıl hitap etsem benzeteceğim şeye hakaret olur diye korkuyorum. İdrak edemiyorsun sanırım ama bak basite indirgeyerek anlatayım. Müşterinin cebinde araç parası var ama bayideki satıcı sana satmıyor belkide komisyon aldığı galeriye satıyor ve sen gerçek müşteri olarak o arabayı 50k daha fazlaya galeriden almak zorunda bırakılıyorsun... beklerim diyorsun ama kansız bayi de 3 ay sonra fiyat artabilir diyerekte sonraki sevkiyatta da çakacağını söylüyor. Yine anlamazsan dünyanın oluşumundan alalım.

• Hocam bunu yapmayan mı var. Peugeot yeni 2008’lerin tamamını galericilere sattı nerdeyse. St ler iyi ekmek yemiştir bu işten
  • Kesinlikle haklisiniz. Bende bazi mercedes bayiilerinin yaptigini biliyorum. Hem nakit donusunu hizlandiriyorlar hemde gelecek arac kalmayinca fiyatlari zamliyor. Suan sistem boyle calisiyor. Son kullanici alacagina galeri alsin fiyatlari yukseltsin bizde zam yapmaya devam edelim modundalar. Bahsettigim arabalar o kadar ucuzda degil. Mercedes gecen ay yeni glayi getirdi mesela. Amg pket donanimli ve opsiyonla araclar 482ye satiliyordu. Galeriler neredeyse butun araclari almis. Hepside sozlesmis belli ustune 60k ile 70k fiyat koyup sari siteye listelemis. Buna bir cozum bulunmali. Ciddi ciddi bulunmali. Olmaz artik boyle bir sey. Bu serbest piyasa falan degil surekli bir manipulasyon var. Eger o galerilerden de arac alan varsa o fiyatlara helal olsun demek lazim !!!
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Bugüne kadar piyasaya sürmek için tabi ki sunuyorduk ancak bundan sonra stokçuluk yapmayı düşünüyorum. Fıstık benim değil mi ister satarım ister saklarım.

Anlatmak istediğimi ya anlamadınız ya da kolay yoldan para peşinde olan bi galericisiniz.

Volkswagen bayi, ellerinde araç olmadığını söyleyip aynı gün galericiye 5 araba çıkartıyorsa bırakın da bunun adı ahlaksızlık olsun.
  • Bu olay bildiğiniz karaborsacılıktır, stokçuluktur. Vatandaşın aleyhine bir durum var. Karaborsa oluşuyor bu şekilde.

Devletin araba alışverişine acilen çözüm getirmesi lazım. Sıfır aracı bayiler satar. Mevcut sıfır fiyatın üzerindeki satışlarda ciddi cezalar uygulanmalı.

Vatandaşı sömürmenin adı serbest piyasa olmuş. Sıfır satışları galeri yapacaksa bayiler kapatsın gitsin. Devletin acilen müdahale etmesi gereken sektördür.
  • Siz şaka mısınız? :D adam gelmiş csb diye laga luga yapıyor. Şubat ayında aç bak bakalım fiyatlar neymiş. Bir de gelmiş karaborsacılık savunuyor kanser hücresi.
  • Ne yazık ki Karaborsacılık ile ticaret arasındaki ince çizgiyi ayıramayanlar var hala! Adamlar Passatı vatandaşın resmi distribütörden bulamayacağı şekilde alıp, stoklayıp ederinin üzerinde satıyor ve buna ticaret deniyor:) neymiş dolusu varmış kazası varmış:) Vay anasını...

Eskiden bazı akıllı tüccarlarda fabrikalardan yağı toplu halde çekip vatandaşa fahiş fiyatla satıyormuş:) o zamanın yagcilarıda riske giriyordu. Depoyu su basar, yangın çıkar falan işin içinde risk var:) o zamanlar buna karaborsa deniyormuş şimdi adı ticaret olmuş. Ben cebime distribütör fiyatı olan 270 lirayı koyup o arabayı Türkiye'deki galeriden satın alamiyorsam bana yok deniyorsa fakat sarı sitede aynı araba ederinin üzerinde sebilse buna bal gibi karaborsa denir!
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.