Şimdi Ara

Alevilere İğrenç Hakaretler ! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
1
Favori
10.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yok arkadaş senin gibi cahille tartışmak akıllara zarar kime versinler akpye mi mhpye mi ? ikisi de mezhepçi parti ve bak bakalım alevilere kadro vermişler mi ? üstüne üstlük mhpyi maraş çorum katliamı olaylarından biliyoruz sırf alevi diye insanları katlettiler , tunceli olayında ise devlet kimseyi alevi diye katletmedi seyid rıza ve çetesi devlete isyan edip askerlerimizi şehit ettiler karakol patlattılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerem0559

yok arkadaş senin gibi cahille tartışmak akıllara zarar kime versinler akpye mi mhpye mi ? ikisi de mezhepçi parti ve bak bakalım alevilere kadro vermişler mi ? üstüne üstlük mhpyi maraş çorum katliamı olaylarından biliyoruz sırf alevi diye insanları katlettiler , tunceli olayında ise devlet kimseyi alevi diye katletmedi seyid rıza ve çetesi devlete isyan edip askerlerimizi şehit ettiler karakol patlattılar
    Kafaya bak hele kime oy versinler diyor ? Kendi dedelerini kim oldurmusse onlara oy verecekler tabi baska kime verecekler ?

Bana cahil diyecegine once adam gibi ac tarihide gecmisi incele ! Seyit rizadan basetmissin ! AKP'ye ve MHP'ye oy vermek, Seyit Riza'nin oglunun yasini buyulterek idam eden CHP'ye oy vermekten iyidir ! Adamlar sehre yukaridan bomba yagdirdilar sehirden cikan Kemal Kilicdaroglu'da partinin genel baskani oldu ! Kendi halkinin celladinin partisine baskan olan Kemal Kilicdaroglu ve saz arkadaslarinada bol bol oy cikti !

Bu devlet karisi ortulu olan askerleri ordudan attigi gibi cuma namazina gidenlerin listesini de yapiyordu ! Meseleyi alevilige vuracaksan bos yaparsin haksizlik tek alevilere olmadi !

Bana adam akilli icin mantik dolu argumanlarla gel lutfen !

• konun içeriği ile herhangi bir yorum yapmayacağım

sadece bu kadının da anlattıklarında bahsi geçen mezhebin bir mensubu olduğunu ve kendisinin kara mizah yaptığını anlabiliyorum.

sanırım ya ben yanlış anlıyorum, yada 12 sayfa yorumda benim anladığımdan farklı bir şekilde anlayanlar çoğunlukta oldukları için onlar doğru ben yanlışım.

ama o zaman başka sonuçlar çıkmış oluyor, bizim halkamız, kara mizah, hiciv nedir bilmiyor.

işte en vahimi de bu zaten.

bu kadının durumu olmuş Halide Edip Adıvar'ın 1926 yapımı Vurun Kahpeye romanı olayına dönmüş.
    https://www.youtube.com/watch?v=SRwLBl10odQ = şu güruhtan farkınız yok

• X_S!nS! kullanıcısına yanıt
    Yok arkadaş senin bilginden çok fikrin var halen boş boş konuşup duruyorsun gören de sanar ki 1937 de devlet ortada hiçbirşey yokken çıktı canı sıkıldıgı için tunceliyi bombaladı , adamlar isyan etmiş asker öldürmüş karakol patlatmış ülkeyi bölmeye çalışmış üstüne üstlük mektub yazıp ingilizlerden yardım istemiş senin gibilerde çıkıp böyle adamları savunuyor, burada alevilere celladınıza oy veriyorsunuz diye aglanıyorsun da sen önce şu ülkenin haline bak o zaman bende derim ki ülkeyi bu hale getiren kişilere oy veren de celladına aşıktır diye :D adama bak sırf chp nefretinden seyid rıza teröristini savunur olmuş ve ben ülkede sadece haksızlık alevilere mi uygulandı dedim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerem0559 -- 5 Nisan 2020; 22:46:58 >
    Bir de alevilerin akp mhpye oy vermeleri seyid rızanın oglunun yaşını büyültüp öldüren chpye oy vermekten daha iyidir demişsin yahu arkadaş sen komik misin :D ? akp ve mhp alevilere ne vaat ediyor sivas katliamının sanıklarının 8 avukatı akpde milletvekili mhp zaten direkt maraş çorum olaylarının içinde dikkat et burada insanlar isyan çıkardıgı için degil sırf alevi oldukları için öldürüldüler ve chp alevilere kadro veriyor meclis üyeligi belediye başkanlıgı herşeyi veriyor akp ve mhp bunları yapabilir mi :D hayır
  • quote:

Yok arkadaş senin bilginden çok fikrin var halen boş boş konuşup duruyorsun gören de sanar ki 1937 de devlet ortada hiçbirşey yokken çıktı canı sıkıldıgı için tunceliyi bombaladı , adamlar isyan etmiş asker öldürmüş karakol patlatmış ülkeyi bölmeye çalışmış üstüne üstlük mektub yazıp ingilizlerden yardım istemiş senin gibilerde çıkıp böyle adamları savunuyor, burada alevilere celladınıza oy veriyorsunuz diye aglanıyorsun da sen önce şu ülkenin haline bak o zaman bende derim ki ülkeyi bu hale getiren kişilere oy veren de celladına aşıktır diye :D adama bak sırf chp nefretinden seyid rıza teröristini savunur olmuş ve ben ülkede sadece haksızlık alevilere mi uygulandı dedim :D
    Kendi utopyanda pembe bir adalet mahkemesi kurmus milleti orda yargiliyorsun ! Kendi agzinla soyluyorsun devlete askere saldiriyorlar,karakol patlatmaya calisiyorlar diye senin mantigin aliyormu peki o zamanki isyanlari hakli bulanlarin bugun CHP'ye oy vermelerini ? MANTIGA GEL !

Seyit Riza'nin neden asildigi konusu beni ilgilendirmiyor ama cocugunun yasini buyultup idam edilmesini her sene hatirlatanlar bir zahmet CHP'ye neden oy veriyorsunuz diye kendilerini sorgulasinlar !

Senin gordugun CHP Cumhuriyet kuruldugu gunden bu yana hukumet devirip ordu darbeye diyen bir partidir ! Isine gelmiyen kanunlari Danistaydan, Sayistaydan yada Anayasa mahkemesinden cevirmistir ! Irtica donemlerinde CHP sayesinde yargitaya sadece alevilerin girdiginide kimse unuttu zannetme !

Tunceli'de cem evlerinde orgut propagandasi, basin yayin, yapilir, borusur basilir, orgut adina miting yapilir hatta orgut icin yeri gelir adam toplanir ama oy vakti gelince dedenin istegiyle oylar CHP'ye verilir ! Siz kimi salak yerine koyup cevap yetistiriyorsunuz ben onu anlamadim ? Siz once kendi aradnizda felsefenizle, davranislarinizi tutarli bir hale getirin ondan sonra cikin bu sagda solda millete cevap yetistirin !

isyanı haklı bulanlar chpye oy vermiyor onlar hdpye veriyorlar daha önce de hadep dehap bagımsız taraflara oy vermişlerdi zaten dersim katliamı diye zırlayan tiplere bakarsan çogunun atatürk düşmanı hdpli terörist oldugunu görebilirsin

ve seyid rıza da aleviler için önemli bir figür degil sadece kürt ve zaza alevileri için önemli bir figür onlar da çok az sayıdalar,türk alevileri ve arap alevileri seyid rızayı asla savunmaz çocugunu asmak konusuna gelirsek kim olsa aynısını yapardı hain isyancı bir adamın oglunu hiçkimse yaşatmaz

chp darbe isteyen bir partidir demişsin büyük ihtimalle 1960 darbesini kast ediyorsun o olay biraz karışık ona şimdi girmeyelim

tuncelideki cem evlerinde örgüt propagandası yapılıyormuş chpye oy isteniyormuş demişsin bir de üstüne üstlük sen beni salak yerine mi koyuyorsun demişsin yahu sen kör müsün gir bak 2018 de chp tunceliden % kaç oy almış ? bilmiyorsan ben sana aktarayım tuncelide hdp %51 chp ise %26 almış yani chp hdpnin aldıgı oyların yarısını almış belli ki senin dedigin propaganda hdpnin işine yaramış :) zaten üst tarafta da yazdım chp bayagı bozuldu senin dedigin gibi de olmuş olabilir.

• quote:

isyanı haklı bulanlar chpye oy vermiyor onlar hdpye veriyorlar daha önce de hadep dehap bagımsız taraflara oy vermişlerdi zaten dersim katliamı diye zırlayan tiplere bakarsan çogunun atatürk düşmanı hdpli terörist oldugunu görebilirsin

ve seyid rıza da aleviler için önemli bir figür degil sadece kürt ve zaza alevileri için önemli bir figür onlar da çok az sayıdalar,türk alevileri ve arap alevileri seyid rızayı asla savunmaz çocugunu asmak konusuna gelirsek kim olsa aynısını yapardı hain isyancı bir adamın oglunu hiçkimse yaşatmaz

chp darbe isteyen bir partidir demişsin büyük ihtimalle 1960 darbesini kast ediyorsun o olay biraz karışık ona şimdi girmeyelim

tuncelideki cem evlerinde örgüt propagandası yapılıyormuş chpye oy isteniyormuş demişsin bir de üstüne üstlük sen beni salak yerine mi koyuyorsun demişsin yahu sen kör müsün gir bak 2018 de chp tunceliden % kaç oy almış ? bilmiyorsan ben sana aktarayım tuncelide hdp %51 chp ise %26 almış yani chp hdpnin aldıgı oyların yarısını almış belli ki senin dedigin propaganda hdpnin işine yaramış :) zaten üst tarafta da yazdım chp bayagı bozuldu senin dedigin gibi de olmuş olabilir.
    Bir şey bilip bilmeden konuşma. Mevcut olan düzen şu an senin için aynı kelimeyi kullanıyor mu "isyancı" Ve biliyorsun ki düzenin otorite anlayışının dışında olan çoğu insan bu yüzden ne hallere düşürüldü düzen tarafından. Atatürk zamanında da Dersim için bu baskı vardı. Şimdi sen mevcut düzenin baskısından hoşnut musun ? Seni bir şekile sokması hoş karşılanacak bir durum mu ? Dersim'de feodal bir sistem vardı evet bu doğru. Ama bu yüzden Atatürk ve askeleri gidip 10binlerce köylü insanı öldürmek zorunda değildi. Sabiha gökcen kendi ağzı ile Perteği bombaladığını söylüyor. Ayrıca bir kadının el öpmeside derin bir konudur. Mümkünse bunu konuyuda irdeleyin bakalım ucu hangi akıllara hizmet ediyor. Şimdi Seyid rıza hain hain deyip yok kadınlara tecavüz ediyor bütün bahaneleri diziyorsunuz. Kardeşim bak şu an ülke de bir sürü hain var. Gidin aynı katliamı onlar içinde yapın. Ama yapamazsınız, çünkü sizden de büyük bir hasım var karşınızda. Anca böyle her zaman olduğu gibi Kürt halkını dillendirip içiniz de ki o milliyetçi duygunuzu pekiştirirsiniz. İşiniz gücünüz yok sene 2020 olmuş hala 100 sene önce hain main diyerek gevelemeye devam ediyorsunuz. Tamam bitti hain evet. Öldü bitti asıldı oh iyi oldu sen büyük bir milliyetçisin, sen hain değilsin, sen vatanını önce düşünen, onun için canını verecek bir kralsın. Şu an hain yok mu senin ülken de ? Git öldür kardeşim. Senin ülkende Türk kadınına tecavüz eden yok mu ? Bunlara izin veren insan müsveddeleri yok mu ? Ne geveliyorsun Atatürk sana ne demiş, izin verme, git savaş, al dedelerin gibi eline sopaları git savaş öl vatanın için. Öldür aynı zamanda...Ama mümkünse ağzınızda Kürt halkını gevelemeyin dolaylı.

• quote:

Adam hem seyit rizanin torunuyum diyor hemde Ataturkcuyum diyor buyur burdan yak !

Sen 2018'den bahsediyorsun sadece ben daha oncesinden bahsediyorum yani KK efendini CHP'nin basina gectigi andan itibaren verilen oylardan bahsediyorum !

Alevilere İğrenç Hakaretler  !
    Alevilere İğrenç Hakaretler  !

evet tuncelide 2018 de parti olarak hdpye cumhurbaşkanı olarak muharrem inceye verdiler nedeni de demirtaşın tayyibe karşı kazanma ihtimali olmamasaydı yani oy bölünmesin hesabı diğer nedeni de muharrem ince zaten sol kesime oynadı o yüzden de oyları topladı ama parti bazında chp çok geride kaldı,diğer attıgın fotografta 2014 teki belediye seçimine ait yanılmıyorsam merkezi hdp aldı 4 ilçeyi chp aldı 1 ilçeyi akp 1 ilçe tkp digeri de ödp idi belediye seçimi zaten hizmete göre bakılıyor hizmet varsa belediyeleri kazanması normal.
  • quote:

evet tuncelide 2018 de parti olarak hdpye cumhurbaşkanı olarak muharrem inceye verdiler nedeni de demirtaşın tayyibe karşı kazanma ihtimali olmamasaydı yani oy bölünmesin hesabı diğer nedeni de muharrem ince zaten sol kesime oynadı o yüzden de oyları topladı ama parti bazında chp çok geride kaldı,diğer attıgın fotografta 2014 teki belediye seçimine ait yanılmıyorsam merkezi hdp aldı 4 ilçeyi chp aldı 1 ilçeyi akp 1 ilçe tkp digeri de ödp idi belediye seçimi zaten hizmete göre bakılıyor hizmet varsa belediyeleri kazanması normal.
    yav he he ! Uzun lafin kisasi adamlar kendi cellatlarini desteklediler ve desteklemeye devam edenler hala var ! Hala muhalefet etmek icin kendini zorluyorsun !
  • quote:

ne yani arkadaş seyid rıza denilen adama isyancı demekte mi suç oldu ? ne diyelim barış elçisi mazlum adam mı diyelim bunu mu bekliyorsunuz ? evet o kadar insanın öldürülmesi yanlıştır sırf seyid rıza denilen herif vergi vermemek asker göndermemek ve feodalitesinin bozulmasının korkusuyla isyan edip karakol basıp asker şehit etti bunun savunulacak bir yeri yok tabiki akabinde halkın öldürülmesi de doğru degil bundan sonrasında ne demek istedin anlamadım, ben durduk yere hain demiyorum arkadaş sürekli buralardan dem vurup duruyordu bende gereken cevabı verdim başka dilden anlamıyorlar.
    :) Beni anlamak istemiyorsun ve hala ısrarla gidip bir kişiye tutulup kendi milliyetçiliğini pekiştiriyorsun. Boş gurur yapmanın anlamı yok. Şu günlere neden konuşmuyorsun da gidip 100 sene önce yaşanan olaylardan dalkavukluk yapıyorsun ? Dışarda sapıklar da var, hainler de var, ikiyüzlü satıcılar da var, hem de istemediğin kadar var. Neden bu olayları her zaman Kürtler üzerinden düşünerek kendinizi pekiştirme gereksinimi duyuyorsunuz ? Siz manyak mısınız bir insanı asmayı doğru bulmak nedir ? Madem bu kadar nefret dolusun git kendin öldür. Ama siz anca insanların duygularını kışkırtmak için göz boyarsınız. Asker olan er genç kişileride ölmesi için tetiklersiniz. Sizi tutan nedir ? Git sen öl. Gevelemek yerine git öl. Hainler diye geveleceğine git öldür. Madem bu kadar savaş meraklısın, vatanseversin, dürüstsün, allahsın, kralsın, kusursuzsun, büyüksün, güçlüsün, ağız yapma. Sen Dersim de yaşanan olayların neye bağlandığından haberin bile yok. Hala yaşanan katilam'ın yanlış olduğunu söylemiyorsun. Senin gözünün önünde birileri masum suçsuz bir canlıyı öldürse ne düşünürsün bunu yapanlar için ? Durduk yere hain demiyorsun da sen daha hiçbir şey bildiğin yok. Bildiğin şeyler ezberlenmiş bilgiler. Ve bu bilgilerin elle tutulur bir gerçeklik payı ve gerekçeside yoktur. Şu düzene bak şimdi. Eminim sen de çoğu şeyi yanlış buluyorsun, ve o düzen sana isyancı, anarşist, terorist gözüyle bakıyor :) Dersim halkına da yapılan şey aynıdır. Zilan deresinde yapılan şey de aynısıdır. Amed de yapılan şeyler de aynısıdır. Türkiye de Kürtlere ezelden beridir size şu an duzenin yaptığı baskının 50 katı uygulandı, ve hala uygulanıyor.

• quote:

ne yani arkadaş seyid rıza denilen adama isyancı demekte mi suç oldu ? ne diyelim barış elçisi mazlum adam mı diyelim bunu mu bekliyorsunuz ? evet o kadar insanın öldürülmesi yanlıştır sırf seyid rıza denilen herif vergi vermemek asker göndermemek ve feodalitesinin bozulmasının korkusuyla isyan edip karakol basıp asker şehit etti bunun savunulacak bir yeri yok tabiki akabinde halkın öldürülmesi de doğru degil bundan sonrasında ne demek istedin anlamadım, ben durduk yere hain demiyorum arkadaş sürekli buralardan dem vurup duruyordu bende gereken cevabı verdim başka dilden anlamıyorlar.
    Ayrıca şimdi ki düzen seni neden rahatsız etmiyor ? Mesela tek el insanlar ? Fabrika sahibi insanlar emekçi çalışanları sabah akşam köle gibi çalıştırıp ay'da 2000tl vermesi normal mi ? Bu da bir tür ağalık sistemi değil midir :)))) Gidin asın onları öldürün. Siz seviyorsunuz öldürerek dürüst olmayı.

• Kerem0559 kullanıcısına yanıt
    Duyar kasmak mı ? Dersim insanı hiç bir zaman kendilerine milliyetçiyim diye geçinenler gibi bu şekilde kasmadı. Ezber laflar etme. Şimdi duyar kasan ben mi oldum? Saçma sapan 100 yıl olacak geçmişte yaşanan ve gerçekle hiçbir alakası olmayan şeyleri sene 2020 olmuş hala geviş getirip milliyetciliğimi nasıl pekiştiririm, nasıl vatansever gibi görünebilirim diye çırpınan kim burada ? Sana başında da dedim konuşacağına, dalkavukluk yapacağına git elle tutulur bir şey yap milliyetçiliğin için :) Sen ülke devlet fln yönetenleri, bu düzeni normal görebiliyorsun. Hala anlayamadın mı monarşi'nin ne olduğunu. Bir de kılık değiştiren düzenleri normal buluyor bana...Herkes aklı başında insan olsaydı zaten seni yonetecek insanlarda olmazdı. Bu düzen nasıl bu hale geldi sanıyorsun ? Bir sapık olsun doğuştan sapık gelmedi bu dünyaya. Gelişimi onu o hale getirdi. İnsan gelişimini en çok etkilen kimdir, kimlerdir ? Ben bu ülke de doğdum diye müslüman ya da kemalist olmak zorunda mıyım ? Şimdi diceksin ki he he he he he sana kimse bu baskıyı yapmıyor biz bağımsız ülke özgür düşünceli insanlarız. Açtırma benim ağzımı kardeşim. Geviş getirme, gözlerin var kulakların var beynin var...Kimse kimsenin ne müslüman olmasına ne de kemalist başka bir şey olmasına karışamaz. Doğru olan budur, gerçek olan budur diye öğreti kafalarına girip insanları sınırlandıramaz. Bu düşünceye sahip herkes yobazdır. Özgürlüğü düşünen bir insan önce vatanım diye önce müslümanlar diye düşünmez. Özgürlük bir tek insanın kendisini ilgilendiren konu değildir. Hatta özgürlük sadece insanları ilgilendiren bir konu değildir. Özgürlük anlayışımız kıt değil şükürler olsun ki. Git biraz savaşların neden olduğunu araştır. Silah ekonomisini araştır. Sanayi devrimini araştır. Teknoloji cağını araştır. Bilişim çağını araştır. Bu bilgileri edindikten sonra duyar kasma kendine, aklını eline al, deneyimlerini göz onunde bulundur ve bulgular yarat kendine. Bakalım nasıl ters düşüyorsun kendine :))) Kalkmış bana duyar kasıyor diyor. Milliyetçilik dünyanın en duyar kasma inançlarından birisidir. Hurafedir dinler gibidir, farkı yoktur, öyle görünse de aynı sonuç değişmez. Bak mevcut sistem nasıl kana susamış, savaş savaş savaş..Ne oluyor ? Asker olan insanlar savaşarak ölüyor. O genç insanlara yazık değil mi ? Nedir bu içinizde ki nefret ve kan alma duygusu. Bir insan hayvansa sen de mi hayvan olmak zorundasın ? Bir insan insanlıgını kaybetmişse, sen de mi aynı olmak zorundasın ? O çocukların annelerine de yazık, babalarına kardeşlerine sevdiklerine de yazık. Ama mevcut düzen ve önce ki düzenler de insanlara "önce vatan" duygusunu aşılamıştır. Bu ülke de müslümanıda kemalisti de her türlüsü bir başka düşünceyi kendine düşman olarak görüyor. Eğer orta da gerçek bir inanç varsa o insanın kendisini ilgilendirmeli. Şimdi ben renk olarak yeşil seviyorum. Gidip kendime düzen kurup okullarda onca renklerin içinden kendi rengi mi mi aşılayayım cocuklara? O çocuklar bir tek yeşil renk üzerine mi şiirler yazsın ? Bu yobazlıktır. Özgürlük anlayışı ile uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur.

• maldoror2 kullanıcısına yanıt
    öyle deme öyle deme duyar kasmak sizin işiniz hatta işten çıkmış göreviniz olmuş her yerde işciyi köylüyü emekçiyi bahane ederek duyar kasmaya devam ediyorsunuz ve ben keyfimden tunceli olayının konusunu açmadım diğer arkadaş bu konuyu bahane ederek laf çarpmaya kalktıgı için o konu hakkında konuştum ve ha bire aynı şeyleri yazıp duruyorsun bunları ben üst tarafta da açıklamıştım belli ki senin tek amacın sırf yazmış olmak için yazmak benim kimseye vatanseverlik milliyetçilik kanıtlama niyetim yok neden olsun ki ? dalkavukluk yapanlar belli ama siz kendinize onu sorun kime dalkavukluk yapıyoruz diye ben burda söylersem yakışı kalmaz :) yine cahil tribine girip beni düzenden memnunmuş ve düzen adamıymış gibi gösteriyorsun yok arkadaş biz seninle düzgün tartışamayacagız aynı şeyleri tekrar tekrar yazmanın sana kazandıracagı birşey yok ve son kez yazayım ben düzeni normal felan görmüyorum , tamam mandıra filozofu agzıyla konuşmayı seviyor olabilirsin anarşist kafada olabilirsin ama şuan yeri degil onu git başka konularda yap, hayır müslüman veya kemalist olmak zorunda degilsin ve ikidebir kendi kendine tribe girmeyi bırak resmen kendini acındırarak yazı yazıyorsun yapma şöyle şeyler kimsenin senin görüşüne birşey dedigi yok ha malum kesimle tartışıyorsan onlar der zeka seviyeleri belli şimdi de konuyu savaşların nedenine çekiyorsun yok silah ekonomisi sanayi devrimi teknoloji çagı bunları ne diye anlatıyorsun arkadaş konuyla ne alakası var tavsiyelerini de kendine sakla, ve ben savaşı kan dökmeyi desteklemiyorum sadece vatan toprakları tehlike altında olursa gerekli diyorum halen boş boş konuşarak konuyu uzatıyorsun başka birşey degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerem0559 -- 6 Nisan 2020; 21:37:10 >

• Kerem0559 kullanıcısına yanıt
    Yazdığın şeylerin başını okudum ve yine duyar kasma olayı üzerine yoğunlaşmışsın..."doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar" diye bir söz var. Ben hayatım boyunca 1 tane milliyetçinin o fabrikaların önünde işciler için birlikte olup yardımcı olmaya çalıştığını görmedim. Ama milliyetçi olmayan bi ton insanın olduğunu biliyorum. Duyar kasmak bu olsaydı senden daha çok konuşur daha az iş yapardı "duyar kasıyor" dediğin o insanlar. Kendi kendisiyle çelişen sensin. Herşeyi kasan senin gibi zihniyete sahip olanlar. ÇOOOKK konuşup elle tutulur hiçbir işe yaramayanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maldoror2 -- 6 Nisan 2020; 22:6:18 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.