Şimdi Ara

Avizelerde elektrik bağlantısı nasıldır? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
4
Favori
123.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende cata 3 kanal avize kumandasini normal ampule taktim yanmasinda sikimti yok ama zirilti yapiyor neden yaptigini bulamadim yardimci olursaniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar,

çok basit bir sorum var ama beceremedim işte :-))

ikea'dan lamba aldım, tavana asacağım ama fazla kabloyu tavana yapışması gereken haznenin içine doldurup hazneyi tavana sabitleyemiyorum...

hele bir fikir verirseniz çok makbule geçer valla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: batamer

arkadaşlar,

ikea'dan lamba aldım, tavana asacağım ama fazla kabloyu tavana yapışması gereken haznenin içine doldurup hazneyi tavana sabitleyemiyorum...

sıcak silikon iyi tutuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: batamer

arkadaşlar,

Sorun tavana asmak için bir çengel vb tutacak bir parça olmaması mı, yoksa kablo fazla geldiği için koyacak yer bulamamanız mı?
    Eğer kablo uzun geliyor da yapamıyorsanız, kabloyu kısaltmanın yoluna bakın,yoksa lambayı bir arkadaşın önerisindeki gibi sıcak
    silikonla vs tutturmaya kalkmayın, hüsrana uğrarsınız. sadece çengelinden asmanız lazım tavandaki haykaya.
  • arkadaşlar duvarda 2 anahtar var. salonda ise 2 avize bağlantı noktası var. birinden 2 mavi bir sarı diğerinden 1 mavi bir sarı kablo çıkıyor. 3 lü krom avize aldım. avizeden sarı mavi ve kahverengi olmak üzere 3 kablo çıkıyor. nasıl bağlantı yapabilirim.
  • Slm arkadaşlar bilgi paylaşımı güzel yardımları için hakkiekti ve silicon teşekkürler emeğimize sağlık tabiki mahallemizin nalburcusuna da teşekkürler:-)

• Arkadaşlar bilgisi olan lütfen yardım etsin. Nisa Luce 5 duylu ledli bir avize aldım. Ledli kumandalı falan bişey. takmaya çalıştım tavandan 3 kablo geliyor. 2 mavi bir kahverengi duvardaki anahtar da 2 tuş var yani sanırım 2 mavi kablo da yüklü. tavanda daha önce dandik bi duylu normal ampul vardı çıkarttım. bir kablosu maviye bir kablosu kahverengiye bağlıydı. aynen avizeyi söktüğüm kablo yerlerine taktım. avize çalışmadı. avizenin kumandasına bastığımda tık tık ses geliyor fakat taktığım ampuller yanmıyor. avzenin ledleri de yanıyor. başka bağlama ihtimali yok diye düşünüyorum ama bilgi verirseniz özel bir şeyi varsa bu tür avizelerin sevinirim.

mail atarsanız sevinirim konu hakkında yardım edecek olan arkaaş var ise.

mail: ferdialtikulac@hotmail.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferdialtikulac

Arkadaşlar bilgisi olan lütfen yardım etsin. Nisa Luce 5 duylu ledli bir avize aldım. Ledli kumandalı falan bişey. takmaya çalıştım tavandan 3 kablo geliyor. 2 mavi bir kahverengi duvardaki anahtar da 2 tuş var yani sanırım 2 mavi kablo da yüklü. tavanda daha önce dandik bi duylu normal ampul vardı çıkarttım. bir kablosu maviye bir kablosu kahverengiye bağlıydı. aynen avizeyi söktüğüm kablo yerlerine taktım. avize çalışmadı. avizenin kumandasına bastığımda tık tık ses geliyor fakat taktığım ampuller yanmıyor. avzenin ledleri de yanıyor. başka bağlama ihtimali yok diye düşünüyorum ama bilgi verirseniz özel bir şeyi varsa bu tür avizelerin sevinirim.

mail atarsanız sevinirim konu hakkında yardım edecek olan arkaaş var ise.

mail: ferdialtikulac@hotmail.com

Mavi kablolar faza, kahverengi kablo ise nötre bağlanacak, avizede iki aynı renkte olanı mavilere, tek renk olanı da kahverengiye bağlayın, lambalar yanacaktır.

• arkadaşlar merhaba,
    benimde bir sorum olacak. Oda da normal lamba ile gece lambasının bağlı olduğu çiftli anahtar (komitatör) var.
    gece lambasının düğmesine bastığımda hiç bir şey yanmıyor ama diğer lambanın düğmesine bastığımda her iki ışık birden yanıyor.
    anahtarı söktüğümde resimdeki gibi bir bağlantı gördüm. siyah kablo faz.
    faz, gece lambası düğmesinin altına bağlanmış. altlarda ise birer tane nötr bağlantısı var.[simage]
    burada hata nerede. yardımcı olabilir misiniz?
  • alibezen A kullanıcısına yanıt
    resim eklememişim.
     Avizelerde elektrik bağlantısı nasıldır?
  • 3 lü avize aldım bağlantı konusunda lütfen yardım edin, tavanda iki mavi bir kırmızı kablo avizede ise sarı yeşil ve kahverengi kablo var, açmak için tekli anahtar var eski bunuda çift anahtara dönüştürmeli miyim, yardımlarınızı bekliyorum.
  • Bende birazdan ilk defa odama spot takıcam umarım L ve N hatlarını karıştırmam. Diyelim karıştırdım spot patlarmı? Birde toprak hattının toprak hattı olduğunu siz nasıl anlıyorsunuz. çok heycanlı lan. xD
  • quote:

Orijinalden alıntı: mantıka

3 lü avize aldım bağlantı konusunda lütfen yardım edin, tavanda iki mavi bir kırmızı kablo avizede ise sarı yeşil ve kahverengi kablo var, açmak için tekli anahtar var eski bunuda çift anahtara dönüştürmeli miyim, yardımlarınızı bekliyorum.

Eğer anahtarın olduğu yerde iki ayrı faz kablosu varsa ikili anahtar daha iyi olur, teker teker de açabilirsin, ancak tekse çift anahtar fazladan bir iş yapmaz. Anahtarı aç-kapa yaparak tavandaki hangi kablolarda faz var tesbit etmen lazım, avizedeki kahverengi büyük ihtimalle nötr dür, ancak yine de dikkatle kontrol etmek lazım. Kolay gelsin.
  • SAYIN USTALAR,
    Evimin bahçesinde 5 adet aydınlarma lambası var.her biri 10-15 W sarfiyatsız ampul,bunla bir sigortaya bağlı aç kapayı ordan yapıyorum.ancak ben aynı anda hepsinin yanması yerıne 3 tanesi ayrı 2 tanaesiayrı yanıp sönsun.zamanında bu tesisat için 3x 1 kablo kullanmıştık.şu an bu kabloda sadece faz ve nötr kablolarını kullanmakta ,toprak kablosu boş durmaktadır.bu sistemin ayrı ayrı (3-2) çalışması için 4x1 kablomu çekmeliyım,yoksa şu an kullandıgın 3x1 kablo bu sorunu çözer mi.bağlatılar nasıl olmalı..yardımlara teşekkurler.
  • Merhaba arkadaslar,

teras için 5 duylu lamba aldim. Normalde terasta bulunan komitatör anahtar, köselerde ve duvarda bulunan 3 adet apligi kontrol ediyor. Tavandaki lamba sonradan çekildigi için direkt olarak buattan iki kablo çekilmis. Eski lambada da 2 adet kablo vardi. Bu yeni 5 duyu lambada 3 adet kablo var. Bu kablolarin renkleri sari-mavi-kahverengi. Buattan sari ve mavi kablo geliyor. Kontrol kalemi ile kontrol ettigimde buattan gelen sari kabloda enerji oldugunu tespit ettim.

Bu durumda baglantiyi nasil yapmam gerek?

Tesekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ernuynk -- 24 Haziran 2016; 14:41:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ernuynk

Merhaba arkadaslar,

teras için 5 duylu lamba aldim. Normalde terasta bulunan komitatör anahtar, köselerde ve duvarda bulunan 3 adet apligi kontrol ediyor. Tavandaki lamba sonradan çekildigi için direkt olarak buattan iki kablo çekilmis. Eski lambada da 2 adet kablo vardi. Bu yeni 5 duyu lambada 3 adet kablo var. Bu kablolarin renkleri sari-mavi-kahverengi. Buattan sari ve mavi kablo geliyor. Kontrol kalemi ile kontrol ettigimde buattan gelen sari kabloda enerji oldugunu tespit ettim.

Bu durumda baglantiyi nasil yapmam gerek?

Tesekkürler

Yeni avilerde toprak hattıda bulunabiliyor, bı yüzden dikkatli bağlayın. Avizenin dış gövdesine yanlışlıkla elektrik verebilirsiniz, bu çok tehlikelidir. Bir elektrikçiye gösterin size uçların hangilerinin olduğunu hemen söylesin. Normalde kablo renklerinden bellidir, ama kontrol ettirmeden bağlamamanız için yazmıyorum.

Saygılarımla....

• Merhabalar, ben de bir soru sorayım ustalara.

Simdi yeni eve taşındık avizeyi baglayamadim. Tavanda 2 kablo var biri sarı yeşil diğeri kahverengi. Avize 3 lambalı ve 3 kablosu var renkleri sarı kahverengi ve mavi. Yalnız salonun elektrik anahtarı tek. Ben avizedeki sarı kabloyu tavandaki sarı yeşile, mavi ile kahverengiyi de tavandaki kahveye bağladım. Sonuç olarak sadece bir lamba yandı.

Acaba 3 ünün de yanması icin farklı bir bağlantı mı yapmak lazım?

• Arkadaşlar,

Ben de spotu CATA marka kumanda ile bağladım ancak elektrikler gidip gelince spotlar kendiliğinden yanar duruma geçiyor. Bunun nedenini bilen veya çözüm söyleyebilecek var mı? Çok teşekkürler
  • Geçen evdeki avizeleri bağlarken lazım oldu, burdan öğrendim sağolsunlar bende video yaptım

• Firma ile görüştüm tüm aydınlatma kumanda sistemlerinde olan bir durummuş. Bunun çözümü 2-3-4-6 v.b. kanallı kumanda kullanıp onların 2. kanalından sonrakileri kullanmakmış. Bu sayede elektrik gidip gelince birincide 1. kanalı, ikinci kez elektrik gidip gelirse 2. kanalı, 3.kez gidip gelirse 3. kanalı açık hale getiriyormuş. Bilgilerinize
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.