Şimdi Ara

Hemşirelikten Kebap Meslek Yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
4
Favori
9.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynn sadece serum takıyoz ztn başka uygulama falan yok hastanelerde ztn serum için var tıpta tedavi serumdan ibaret
  • Üniversitede hemşirelik okuyorum , 4.sınıfa geçtim , 24 saati yani 3 günlük çalışma süresini tek seferde çalışan hemşire daha görmedim . Hemşirelik üniversitelerde lisans düzeyindedir , 4 yıl boyunca sadece serum takmayı öğrendiğimizi söylüyorsan senin beyninde bir problem olduğunu düşünürüm , bence bir doktora git beynine baksınlar.
    servis hemşiresi ne yapıyor allahını seversen

çoluk çocuklara damar yolu açma ayağına delik deşik ediyorsunuz cerrahi travma yasıyor resmen ha actiginizda da kahramanlik oykusu gibi havalara giriyorsunuz,bir de i.m. enjeksiyon yapiyosunuz baska invaziv isleminiz yok zannedersem

yatak yorgan carsafi personellere degistirtiyosunuz

hemsirelerin takip formunu dolduruyosunuz hasta icin tansyon nabız ateş sondasi varsa idrar cikisi vesaire

hastalarin ilaclarinin takibini yapiyosunuz

ve yazdiklarimdan ayak isi oldugunu dusunduklerinizin hepsini devlet hastanelerinde istisnasiz ogrenciler yapiyor

hemsirelik degil baska bir saglik bolumu okudum ama saglikcilardan ve sektorden o kadar nefret ettim ki bu işi hic yapmadim allah yapmak durumunda birakmasin insallah
  • Hergun yeni bir kolay meslek ogreniyoruz madem ogretmenlik hemsirelik kolay, gidin olun arkadas
  • Üniversitede hemşirelik okuyorum , 4.sınıfa geçtim , 24 saati yani 3 günlük çalışma süresini tek seferde çalışan hemşire daha görmedim . Hemşirelik üniversitelerde lisans düzeyindedir , 4 yıl boyunca sadece serum takmayı öğrendiğimizi söylüyorsan senin beyninde bir problem olduğunu düşünürüm , bence bir doktora git beynine baksınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsukru

Aynn sadece serum takıyoz ztn başka uygulama falan yok hastanelerde ztn serum için var tıpta tedavi serumdan ibaret

Maaşta yetersiz geliyodur size bedava çalışıyoruz felan diyomusunuz hocam sağda solda
  • aydinsukru kullanıcısına yanıt
    servis hemşiresi ne yapıyor allahını seversen

çoluk çocuklara damar yolu açma ayağına delik deşik ediyorsunuz cerrahi travma yasıyor resmen ha actiginizda da kahramanlik oykusu gibi havalara giriyorsunuz,bir de i.m. enjeksiyon yapiyosunuz baska invaziv isleminiz yok zannedersem

yatak yorgan carsafi personellere degistirtiyosunuz

hemsirelerin takip formunu dolduruyosunuz hasta icin tansyon nabız ateş sondasi varsa idrar cikisi vesaire

hastalarin ilaclarinin takibini yapiyosunuz

ve yazdiklarimdan ayak isi oldugunu dusunduklerinizin hepsini devlet hastanelerinde istisnasiz ogrenciler yapiyor

hemsirelik degil baska bir saglik bolumu okudum ama saglikcilardan ve sektorden o kadar nefret ettim ki bu işi hic yapmadim allah yapmak durumunda birakmasin insallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: questioner

quote:

Orijinalden alıntı: PRİSON BREAK-

quote:

Lise mezunu 3 ile başlıyor

Universite mezunu mesai hariç 4.5 zor alır

Kpss eskisi gibi değil. Puanlar gitgide yükseliyor

Bu gün hangi lise mezununa 3k veriyorlar

12500 mezun atanacak sağlıkçı bakıyosun elektrik mühendisi TR geneli 50 kişi alıyorlar bırakta sağlıkçılarsa 60 puanla atanacağına 70 alıp atansın

Bilmiyon konuşuyon milader.

Abim yeni doğuya atandı lise mezunu hemşire olarak.

İlk maaştaki extraları çıkarsan 3200 anca maaş var. çok iyi para gerçi. Allah bereket versin.

Üniversite mezunu da saf 4000 e yakın alıyor

79 puanla 2.senenin sonunda ancak atanabildi. Klişeleri atıp güncel hale bakmak lazım

Ekstraları niye çıkıyosun hocam onlar saman kağıdımı

• quote:

Yaw he rahatmış öğretmenlerden sonra sıra bizdemi Sağlık meslekten üniye geçme gibi bir olay yok sağlık meslekte okuyanları çok çok az bir kısmı üni kazanabiliyo Lise düzeyi atama çok zor yükselme şansı yok maaş farklı Gel 4 yıl fakülteyi bitir atan sonra konuş bakalım

Askıya 2 serum asmak çok zor sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanZüperGahraman

eskiden olsa evet derdimde bu devirde milletle ugrasmak zor,millet pimi cekilmis bomba gibi geziyor çünkü.

Hocam her işte insanla uğraşmak yokmu
  • Şimdi bakıyorum hemşireler 24 saat yani 3 günlük mesaiyi tek seferde yapıyo daha sonra 72 saat 3 gün serbest git pikniğine ne bileyim çarşıda işin vardır gezersin yapılacak bir iş vardır felan çok iyi bir zaman
    Ayrıca her ayda 4.5k maaş nöbetiyle mesaisiyle felan çok temiz hayatını yaşamaya yeter yani hastahanede yiyorsun içiyorsun cebinden bi para çıkmıyor yaptığın işte öyle ahım şahım bir zorluğunu görmedim babam 3 gün hastahanede yattı 5 kere çağırdım serum takılacak diye geldi değiştirip gitti 60 saniyelik iş ben serumların yerini bilsem bende değiştiririm ben söylemesem geldikleride yok gece mesaisindede koltuğa yatıp uyuyorlar kapıyı tıklıyosun uyandırıyorsun öyle geliyorlar

Sağlık meslekten zaten direk geçişle üniye geçiyor kpss derdi yok çıkar çıkmaz atanıyorlar hayat kebap valla 4.5kda maaş temiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Batarang- -- 6 Haziran 2017; 11:51:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

Öğretmen ve diyetisyen daha rahat.

Öğretmenlikten kebap meslekte yok
  • quote:

Lise mezunu 3 ile başlıyor

Bu gün hangi lise mezununa 3k veriyorlar

12500 mezun atanacak sağlıkçı bakıyosun elektrik mühendisi TR geneli 50 kişi alıyorlar bırakta sağlıkçılarsa 60 puanla atanacağına 70 alıp atansın
  • quote:

Orijinalden alıntı: PRİSON BREAK-

quote:

Orijinalden alıntı: Urban_456

Ben hasta ve yakınlarına anladıkları dilden konuşsam çok kişiyle kavga ederdim , insanlarla en çok muhatap olan sağlık personeli hemşirelerdir.

Yav saçma sapan konuşmayın Tr şartlarında kebabın kebabı adam elektrik teknikeri okumuş yüksek gerilim hat bakım onarımı yapıyor 1400 liraya çalışıyor özeldeki maaşlardan haberiniz yok heralde

Valla haklısın hocam.

Bu ülkede idealist olmak çok zor.

Mühendislerin çoğu içler acısı. Adamlar 2000 tl kazanıcam diye seviniyor. Halbuki belediye memuru bile 3 bini cukkalıyor.
  • quote:

Aynn sadece serum takıyoz ztn başka uygulama falan yok hastanelerde ztn serum için var tıpta tedavi serumdan ibaret

Aynen baska bildiginiz birsey yok.

Birisinin bacagi kopsa acilde serum takiyorsunuz
  • Lise mezunu 3 ile başlıyor

• Öğretmen ve diyetisyen daha rahat.
  • quote:

Üniversitede hemşirelik okuyorum , 4.sınıfa geçtim , 24 saati yani 3 günlük çalışma süresini tek seferde çalışan hemşire daha görmedim . Hemşirelik üniversitelerde lisans düzeyindedir , 4 yıl boyunca sadece serum takmayı öğrendiğimizi söylüyorsan senin beyninde bir problem olduğunu düşünürüm , bence bir doktora git beynine baksınlar.

buda doktorlarla kendini kıyaslıyan tiplerden derslerinizi bilmesek inancaz diğer zırto bölümler gibi sizinde bölümünüz 2 yıllık olmalı lisans yakışmıyor herşey askerden yırtmak ve 3k para için sorsanız ortamda kasları,kemikleri anlatır 2-3 latince kelime ezberler artislik yaparlar hastane de milletin altını temizlerler neysen o sun kardeşim tatava yapma

seni aile hekimime havale ediyorum o senın hakkından gelir

• quote:

Söylemek istediğini anlıyorum , ben hemşirelik öğrencisiyim , staj yaparken çok yoruluyorum , bence hemşirelik kolay bir meslek değil.

Atanınca rahatlarsın.

Hastanedeki emektar hemşireler genelde stajerlere yükleniyor.
  • quote:

Üniversitede hemşirelik okuyorum , 4.sınıfa geçtim , 24 saati yani 3 günlük çalışma süresini tek seferde çalışan hemşire daha görmedim . Hemşirelik üniversitelerde lisans düzeyindedir , 4 yıl boyunca sadece serum takmayı öğrendiğimizi söylüyorsan senin beyninde bir problem olduğunu düşünürüm , bence bir doktora git beynine baksınlar.

Öğrenmek değil aktif kullanmak önemli.

Öğrenmeye kalsa hey yavrum atom bombasının çalışma mantığından, jet uçaklarının motor tasarımına kadar öğrenebilirsiniz. Sonuç? Yerli helikoptere İtalyan çıkışlı motor takılır.

Türkiye de bazı ara meslekler aldıkları eğitimin çok çok azını kullanıyorlar. Hemiirelikte bence böyle.

Sağlık meslek gibi gerzek bir sistem olmamalı aslında. Yada olsa bile sağlık meslek okuyup lisans okumayan kişiler çalışamamalı. 18 yaşında çocuklar 1700 1900 liraya bir ellerinde telefon diğer ellerinde serum geziyorlar oda oda.

"amö amölöyöthanö hemşörölöğö" demeden önce Türkiye'de kat hemşireliği yapan mezun sayısı ameliyathane hemşireliği yapanı kaça katlar hesap etmek gerek

Kısacası Pek çok hemşire sağlık işçisi ne yazıkki. Daha yetkin olmaları gerekir. Yine Pek çok hastahane ve katlarda vazifeleri ilaç saati, tansiyon, serum, sonda, şeker ölçümü.

Devlette çalışanlar burnundan kıl aldırmaz, gider doğunun köyünde okur, attığı hava mit harvard mwzununda olmaz.

Özel de çalışanlarda hasta kaprisini mecbur çekiyorlar. Her meslekte sayı artınca maaş düşer çekişme artar.

Mühendislik öldü. Hukukta can çekişiyor sıra sağlığa geliyor.

Hayırlısı olsun.

• Rehberlik öğretmenliği epey lezzetli bir meslek gibi görünüyor.
  • katılıyorum dostum.hemşirenin hiç bir sorumluluğu da yok.Yanlış bir şey yaptın mı doktor söyledi dersin bitti.Yaptıkları ekstra hiç bir şey de yok, zihin yorgunluğu yok.doktorun söylediklerini yapıyorlar sadece (kan,nabız,tansiyon) ve 4.5k maaş alıyorlar.üniversite hastanesindeki hemşireler kahvaltı filan derken saat 10 dan önce bişey yapmaz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.