Şimdi Ara

PC-AVR bağlantısı ve DTS HD Master / Dolby TrueHD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Masaüstü PC'mi HDMI kablo ile Yamaha AVR'me bağladım.
    Windows 10 hoparlör ayarından 7.1 seçtim ancak anfiden DTS HD Master alamadım. Sadece DTS alabiliyorum.
    VLC ve Kodi'den izlediğim filmleri kayıpsız olarak almak için hangi ayarları seçmem gerekmekte?
    VLC kullandığım için herhangi bir codec paketi kullanmıyorum.
    Anakart Asus Z-91A
    Ekran kartı Asus GTX960

• kodi den aygıt olarak nvidia hi def audio seçtinizmi, birde passtrough ları ve dts hd yi seçiceksiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet her iki ayarı seçtim. Ses geliyor zaten.. Ancak DTS HD Master değil...
    TrueHD/DTS HD capable receiver'ı da açtım/kapadım. ama yine olmadı.

Söylemeye unuttum, kablo da HDMI 1.4 bu arada
  • Kızıl Baron kullanıcısına yanıt
    Media Player Classic ile de bir deneyebilir misiniz? Bir de oynattığınız film gerçekten HD sesli mi? Bazen insan dalgınlıkla boşuna uğraşmış olabiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    media classic mi?? :) Win10 kullanıyorum... Classic yok... ayrıca classic'in düzgün çalışması için sanırım codec yüklemek gerekir sanırım. Ben codec yüklememek için VLC kullanıyordum...

Filmlerde evet, DTS HD Master.. problem yok onda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl Baron

media classic mi?? :) Win10 kullanıyorum... Classic yok... ayrıca classic'in düzgün çalışması için sanırım codec yüklemek gerekir sanırım. Ben codec yüklememek için VLC kullanıyordum...

Filmlerde evet, DTS HD Master.. problem yok onda...

Mpc be ve lav filtre kurun başka seye gerek yok

• konuyu hortlatalım.izlediğim filmlerde dolby true hd ve dts master var.kablo 1.4 ve splash da gerekli ayarları yaparak izliyorum.true hd lerde hiç ses çıkmıyor dts hd lerde ise normal dts olarak çalıyor.bu ses teknolojileri ile oynatmak için ne yapmak gerekiyor?

Elimdeki avr true hd ve dts master destekliyor ve diğer oynatıcı lar ile de denedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mj_pelit -- 27 Mayıs 2018; 23:52:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mj_pelit

konuyu hortlatalım.izlediğim filmlerde dolby true hd ve dts master var.kablo 1.4 ve splash da gerekli ayarları yaparak izliyorum.true hd lerde hiç ses çıkmıyor dts hd lerde ise normal dts olarak çalıyor.bu ses teknolojileri ile oynatmak için ne yapmak gerekiyor?

Elimdeki avr true hd ve dts master destekliyor ve diğer oynatıcı lar ile de denedim.
    Pc temiz format at

Mpc be kur

Lav filters kur

Lav audio ya gir tüm formatları işaret le pass etsin avr ye

Mpc be ayarlara gir dahili codecleri kapat hepsini

Harici codec kismiNa gel lav olan 4 codec i seç

Mpc be ayarlardan ses çıkış kısmında da avr ni seç

Bitti gitti

• hocam dediklerinizi yaptım olmadı.acaba benim notebook un hdmi si true hd desteklemiyor mu?böyle bir şey olabilir mi?3.nesil i3 işlemcili notebook ve ekran kartı intel.
  • intel ve nvidia br döneme kadar hd seslerin aktarmasını yapamıyordu, gtx580e akdar galiba yanlıs hatırlamıyorsam( fermi ciplerde)
    intelde mevcut bir durum söz konusuydu, sonraki serilerde cözdüler ama model no ile google da arama yapın.

ayrıca mpc de artık lav filter kurulu geliyor otomatik, sadece mpc indirmeniz yeterli, ayarlarıda eraycelik dedigi gibi yaparsınız ama ilk önce ekran kartının pass through yapıp yapmadıgını arastırın, en kötü pcm olarak aktarırsınız ama ondada dts-hd için ek bir dll dosyasına ihtiyac vardı TMT sürümünden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hozes

intel ve nvidia br döneme kadar hd seslerin aktarmasını yapamıyordu, gtx580e akdar galiba yanlıs hatırlamıyorsam( fermi ciplerde)
    intelde mevcut bir durum söz konusuydu, sonraki serilerde cözdüler ama model no ile google da arama yapın.

ayrıca mpc de artık lav filter kurulu geliyor otomatik, sadece mpc indirmeniz yeterli, ayarlarıda eraycelik dedigi gibi yaparsınız ama ilk önce ekran kartının pass through yapıp yapmadıgını arastırın, en kötü pcm olarak aktarırsınız ama ondada dts-hd için ek bir dll dosyasına ihtiyac vardı TMT sürümünden.
    Mpc be de lav yok tu yaw koydular mi

Mpc hc se lav vardı yanlış hatırlamıyor sam

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Mpc be de lav yok tu yaw koydular mi

Mpc hc se lav vardı yanlış hatırlamıyor sam

Alıntıları Göster
    hc de var, be hiç yüklememiştim ben, yazınada dikkat etmemişim, be dediğini atlamısım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hozes

hc de var, be hiç yüklememiştim ben, yazınada dikkat etmemişim, be dediğini atlamısım

Alıntıları Göster
    Valla be de koysunlar artık

• arkadaşlar mp be yi kurup lav filter ı kurdum.dahili codeclerin işaretini tamamen kaldırıp harici codec e lav filter ı seçtim.önceden dolby true hd yi seçince ses gelmiyordu.şimdi geliyor ama amfide dolby v.s yazmıyor.amfi vsx329 ve şu an ekran kartı nvidia gt 630m.işletim sistemi windows 10.eksik olan nedir anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mj_pelit -- 31 Mayıs 2018; 10:58:55 >
  • http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/2796/~/which-hdmi-audio-formats-do-nvidia-gpus-support%3F

ayarları dıgru yaptıysanız dolby hd vs tarzı birsey yazması lazım veya dolby hd ikonunun ışığı yanması lazım, foto cekip yüklermisiniz, hem moc ayarları, hem windows ses ayarları (saatin ordan ulaşabilirsiniz) hemde receiver görüntüsü (film oynatılırken)
  • ama notebook da çift ekran kartı var ve diğer ekran kartı intel hd3000?
  • quote:

ama notebook da çift ekran kartı var ve diğer ekran kartı intel hd3000?
    Hocam ses cikisi berden ona bakin ayarlardan , ona gore konusalim, saatin ordan ses ikinindan veya denetim masasindan ses aygiti ne ona bakin

• ses çıkışı berden derken?varsayılan kayıttan yürütme aygıtını soruyorsanız hdmi ve üzerindede amfinin ismi yazıyo.birbirilerini tanımışlar.
  • yarın akşam çekicem arkadaşlar ayarları.evde misafir bebek olduğu için salona çok sık giremiyorum.
  • quote:

ses çıkışı berden derken?varsayılan kayıttan yürütme aygıtını soruyorsanız hdmi ve üzerindede amfinin ismi yazıyo.birbirilerini tanımışlar.
    hocam ses çıkışı nerden derken hdmi üzerinden ama hdmi kaynagı nedir, driver olarak intel üzerinden mi cıkış yapıyor yoksa gt630 üzerinden mi, o çift ekran kartlı laptoplardan bende zamanında kullanmıştım, bir ayar ile nvidia secmek gerekiyor yoksa intel i kullanıyor görüntü grafik birimi olarak, dolayısıyla ses içinde intel i kullanmış oluyorsunuz ( ses ve görüntü hdmi de beraber taşındığı için görüntü grafik birimi hangisi ilk onu bulmanız lazım dolayısıyla ses çıkışını bulmak gerekiyor yani)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.