Şimdi Ara

Monitör 75 hz fakat , pc de 60 hz gözüküyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eski emektar samsung 940n monitöre sahibim. Monitörüm 75 hz desteklediğini biliyorum. 75 hz de kullanıyordum da. Geçen yıl ekran kartını değiştim,ya değiştikten sonra ya da ekran kartını güncelledikten sonra sanırım tam hatırlamıyorum kafam da şu an karışık zaten, monitör ayarlarında 60hz olarak gözüküyor. Çözünürlük 1280/1024 kullanıyorum. Hz seçeneklerinde başka seçenek yok, ama eminim ki önceden 75 hz gözüküyordu. Ekran kartım sapphire 5850 toxic, aşağı ya çıkış birimlerini gösteren fotoğrafını koydum.

Anlamadığım nokta sebebi ne bunun, ekran kartının dvi çıkışına dvi-vga dönüştürücü takılı, monitör de tek vga girişi var , o şekilde kullanıyorum.

pc de 60 hz gözükmesinin sebebi ne? ekran kartı yazılımı ile mi alakalı? yoksa yanlış çıkış birimi kullandığım için mi böyle? 75 hz yi görmek için hangi çıkışı kullanmalıyım?

gece gece aklıma takıldı, yardımcı olursanız sevinirim.

monitör bu .

https://www.cnet.com/products/samsung-syncmaster-940n-lcd-monitor-19-series/specs/

ekran kartım da bu

• dvı dan bağla vgadda vermez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jquair

dvı dan bağla vgadda vermez

hocam zaten dvi dan vga ya gidiyor.

ekran kartının ucunda aşağıda ki dvi to vga dönüştürücü var. mönitörün ise sadece vga girişi var.

• 75 hz yi almak için hangi çıkışı ve dönüştürücüleri kullanmalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :Fatih: -- 28 Kasım 2016; 1:20:14 >
  • Custom resolution eklemeyi deneyebilirin. Ayrıca diğer çıkışlarla uğraşmana gerek yok. Dvi-i analog çıkış sağladığı için pasif olarak vgaya dönüşebiliyor. Diğer çıkışları vga monitörde kullanabilmen için aktif dönüştürücü kullanman lazım bu da fazladan masraf ve uğraş demek
  • hocam, custom resolution olayını ekran kartının yazılı ile denemiştim ama hz yine ordada 60 olarak gözükmüştü. değişiklik olmadı yani.. bu aktif dönüştürücü dediğiniz nedir tam olarak? link atabilir misiniz.
  • yardımcı olabilirim belki, benim adağptör dönüştürücü kullanıyorum 75hz gözüküyor.
    https://www.webdenal.com/dark-adpxvga_753486.html?gclid=CPmJr-mI1NACFUk8Gwod3T4Arw

edit: eğer girişi displayport varsa onu al en ucuz o hdmi biraz pahalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PC Master Race -- 2 Aralık 2016; 2:2:27 >
  • Hocam yazılımla 75hzde yeni bir ayar oluşturacaksınız. Daha sonra ekran ayarlarından 60 yerine 75i seçeceksiniz işte. Ekran ayarlarında 75 gözükmüyorsa ekleyememişsinizdir ya da desteklenmeyen modları gizle tickini seçmişsinizdir. Monitörde o anda hangi yenileme hızında çalıştığı yazıyor mu? Aktif dönüştürücüden kastım dijital veriyi alıp analoğa çeviren cihaz. Pasif dönüştürücü ise sadece kabloları birbirine bağlıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam dediğinizi yapmıştım ama olmamıştı. ya da ben yapamadım doğru şekilde... desteklenmeyen modları gizle tiki seçili değil.

uygun olursa müsait bir zamanda teamviewer üzerinden halledelim hocam..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.