Şimdi Ara

Philips 272G5DJEB/00 monitör 27' 144h ilk izlenimler.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir süredir monitör arıyordum.Genelde Asus ve BenQ bakıyordum 24" 144 h modellere ama vatana gelen bir monitör dikkatimi çekti fiyat olarak gayet uygun geldi ve çok bir araştırma yapmadan ürünün stoğununda az olduğu için aceleyle gittim aldım
    http://www.vatanbilgisayar.com/philips-27-272g5djeb00-genis-ekran-monitor.html ürünün fiyatı 1290 TL bostancı mağazasında ilk gittiğimde 10 adet vardı ertesi gün gittim 3 adet kaldı dedi arkadaş çalışan arkadaş da var zaten orda oda önerdi aldım.Bu monitör hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim .Mesela 2 saatir hala dual link dvi bağlamama rağmen 144 h e getiremedim monitörü ayarlarda böyle bir kısım yok ve monitör otomatik olarak 60 açılıyor sürekli .

Ekran kartı taranfından sıkıntı varmış hallettim şu anda 144h 1080 p de çalışıyor monitör.İlk sıkıntımı hallettiğime göre bir kaç izlenimimi paylaşıyım monitör hk.

+İlk olarak monitörün çok kolay bir montajı var kutudan çıkartınca pratik bir sistem yapmışlar ve hiç uğraştırmadan 15-20 sn de tek parça haline geliyor.
    +Monitörün sol tarafında USB3.0 portları büyük kolaylık olmuş .(benim için veli nimet oldu çünkü benim kasanın ön taraftaki usb3.0 lar çalışmıyordu ve sürekli arkaya uzanmak durumunda kalıyordum o sıkıntım ortadan kalktı.)
    +Monitörün yükseklik ayarlama kısmı çok pratik ve kullanışlı çok güzel bir sistem yapmışar itip kakmadan yumuşak bir dokunuşla yönün yükseklik alçaklığını ayarlıyabiliyorsun ve cidden geniş bir aralığı var .
    +Monitörün üzerinde dokunmatık tuşlar hoşuma gitti hassas seri ve güzel algılıyor.
    +27" 144 h 1080 p - 1290 tl + 30 tl taksi :) = 1320 TL
    +Freesync

Aldığımdan beri monitördeki bazı sıkıntıları çözmeye çalışıyorum direk yazmadım ayarlarındandır ayarları düzeltince düzelir diye ama umudu kesmeye başladım kısacası almadan önce bir okuyun.

-Monitör yanında gelen smart key pad olabilceğinin en adi malzemesinden yapılmış gibi ve 2-3 ay sonra kesin bozulucağına adım gibi eminim.Fotolardaki gibi değil.Şimdiden bir basıp bir basmadığı oluyor ama zaten monitörün üzerindede bu işlemleri halledebildiğin için çok takılmadım bu duruma.
    -Monitör panel olarak normal ama arkada kasa kısmı diyebilceğim kalın bir kısım var 27 " olduğu için üzerinde çok durmadım ama genel olarak diğer 27 " lerden kalın diyebilirim.
    -Üzerindeki USB portlarında bir problem var onlar bağlıyken bilgisayarı kapatıyorum monitörüde kapatma düğmesine basınca bilgisayarı tekrar çalıştırıyor anlam veremediğim bir şekilde .Kablo takılı değilken sorun yok.Driverını aradım acaba bu bir özellik filanda benim cahilliğim benim mi haberim yok diye öyle bir şey yazmıyor ya usb ext kablosunu çıkarıcan panelden yada monitörü açık bırakıcan .
    -Stuck piksel çıktı bir ölü piksel tarzı pikselim var gelip gidiyor.
    -Normal dvi dan bağlıyken video açıyorum 720p ekranda videonun bazı bölümlerinde titreme tarzı bir şey yapıyor ilk başlarda acaba ayarlarıyla oynadım ondan mı yapıyor dedim karıştırdım yok ayarlarla alakalı değil böyle mesela bir yüzü yakın çekim alıcak böyle titreme tarzı bir şey oluyor.
    -Kumandasından gaming moda almazsan oyunlarda hareket halindeyken dokularda ufak bir değişim oluyor onuda çözemedim henüz neden oluyor.
    -Eski 7 yıllık 22" LCD samsungumun görüntü kalitesi bu monitörden daha güzel duruyor anlam veremedim.
    -Oyunlarda gaming moda alınca memnun 144h de sıkıntı yok normal oynanabiliyor ama renkleri çok değiştiriyor koyulaştırıyor kendisi anlamsızca ben normal kendi ayarlarında 144 h de oynuyorum bu sefer görüntüde bir takım sıkıntılar oluyor.

İnternette optimum bir ayar bulamadım deniye deniye ayarları optimuma çekmeye çalışıyorum.Çözdüğüm bir problem olursa düzeltirim burdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdmatac -- 16 Ekim 2016; 19:05:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erdmatac

Arkadaşlar merhaba;
    Bir süredir monitör arıyordum.Genelde Asus ve BenQ bakıyordum 24" 144 h modellere ama vatana gelen bir monitör dikkatimi çekti fiyat olarak gayet uygun geldi ve çok bir araştırma yapmadan ürünün stoğununda az olduğu için aceleyle gittim aldım
    http://www.vatanbilgisayar.com/philips-27-272g5djeb00-genis-ekran-monitor.html ürünün fiyatı 1290 TL bostancı mağazasında ilk gittiğimde 10 adet vardı ertesi gün gittim 3 adet kaldı dedi arkadaş çalışan arkadaş da var zaten orda oda önerdi aldım.Bu monitör hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim .Mesela 2 saatir hala dual link dvi bağlamama rağmen 144 h e getiremedim monitörü ayarlarda böyle bir kısım yok ve monitör otomatik olarak 60 açılıyor sürekli .

Ekran kartı taranfından sıkıntı varmış hallettim şu anda 144h 1080 p de çalışıyor monitör.İlk sıkıntımı hallettiğime göre bir kaç izlenimimi paylaşıyım monitör hk.

+İlk olarak monitörün çok kolay bir montajı var kutudan çıkartınca pratik bir sistem yapmışlar ve hiç uğraştırmadan 15-20 sn de tek parça haline geliyor.
    +Monitörün sol tarafında USB3.0 portları büyük kolaylık olmuş .(benim için veli nimet oldu çünkü benim kasanın ön taraftaki usb3.0 lar çalışmıyordu ve sürekli arkaya uzanmak durumunda kalıyordum o sıkıntım ortadan kalktı.)
    +Monitörün yükseklik ayarlama kısmı çok pratik ve kullanışlı çok güzel bir sistem yapmışar itip kakmadan yumuşak bir dokunuşla yönün yükseklik alçaklığını ayarlıyabiliyorsun ve cidden geniş bir aralığı var .
    +Monitörün üzerinde dokunmatık tuşlar hoşuma gitti hassas seri ve güzel algılıyor.
    +27" 144 h 1080 p - 1290 tl + 30 tl taksi :) = 1320 TL
    +Freesync

-Monitör yanında gelen smart key pad olabilceğinin en adi malzemesinden yapılmış gibi ve 2-3 ay sonra kesin bozulucağına adım gibi eminim.Fotolardaki gibi değil.Şimdiden bir basıp bir basmadığı oluyor ama zaten monitörün üzerindede bu işlemleri halledebildiğin için çok takılmadım bu duruma.
    -Monitör panel olarak normal ama arkada kasa kısmı diyebilceğim kalın bir kısım var 27 " olduğu için üzerinde çok durmadım ama genel olarak diğer 27 " lerden kalın diyebilirim.

Genel olarak izlenimlerim böyle ileride kutu içeriği ve monitörün fotoları ve performans deneyimlerimi paylaşırım daha tam karıştıramadım . :)

Nvidia yönetim panelinden hz. yi 144 yaptınız mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dipsit54 kullanıcısına yanıt
    Evet ordanmış ben direk panel üzerinden olabilceğini düşündüm önceki monitörde öyleydi.
  • selam bende bugün aldım aynı monitörden fakat benim ekran kartı amd rx480 bu freesync desteklenmiyor diyor radeon ayarlar bölümünde freesync varmı bu mönitörde bilemedim
    bide benim ekran kartından 144hz çıkart diye bir seçenek yok yardımcı olabilecek varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamefu -- 16 Ekim 2016; 1:10:14 >
  • Merhaba sanirim siz ben ordayken son kalan monitoru alan kisisiniz. Bana teshiri o fiyata satmaya calistilar. Calisanlarda bilgisayarla alakalari olmayan kisiler. Pixel testi yaptirdim fakat 27" icin 1080p dusuk geliyor. Pixeller cok goze batiyor. Bu yuzden istemedim Aoc G2460pf aldim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamefu kullanıcısına yanıt
    Dostum 144h ayarı ekran kartından yapıyorsun monitör üzerinde ben 2 saat aradım öyle bir menü yok driverında vs boşuna bakma.Baktın mı monitöre kaç H de çalışıyor ?
  • Pegasustoni kullanıcısına yanıt
    Ya benimde sorunlarım oldu.Aldığım ilk günden beri bilgisayrı kapatıyorum .Bilgisayar kapanmayıp restart atıyor gibi tekrar başlıyor kapandıkdan sonra.Kaç gündür neden bu neden bu diye araştırıyorum monitördenmiş şok oldum.Monitörün yanında bulunan USB 3.0 portlarını bağlamak için USB ext. kablo çıkıyor kutusundan onunla bağlıyorsun fakat o kablo bağlıyken bilgisayarı kapattın diyelim monitörün kapatma düğmesine bastığında bilgisayarı çalıştırıyor nasıl oluyor bilmiyorum.O portlar pc açıkken normal olarak kullanabiliyorum işlem yapabiliyorum ama bilgisayarı kapatıp monitörün düğmesine basıyorum monitör kapansın diye çat diye monitör kapanıyor ama pc yi çalıştırıyor.Kabloyu söktüm bu gün .Birde Dual link dvi dan bu gün yaklaşık 1-2 saat görüntü alamadım .Başka bir monitörü dvi dan bağladım acaba ekran kartındamı sıkıntı oldu diye görüntü geldi yine aynı monitörü hdmi dan bağladım görüntü geldi ama dvi dan gelmedi geri götürücem sorunlar devam ederse.İşin en çok koyan kısmıda 7 yıllık samsung panelimden daha kötü bir görüntü kalitesi var .Onuda bu gün Dvi denemek için eski samsun panelimi taktım 22" LCD lan görüntülere bir baktım kendi monitörümde Hdmi dan takılı vay ... dedim bu ne ya.

• kardeş bu monitörün free sync desteği yok ve çok iyi görüntü vermiyor bende iade ettim
  • Monitörle düzelttiğim 1-2 durumu yazmak istedim;
    Monitörü satışa koyduğumdan genelde bu konu çok dikkat çekiyor o yüzden monitörü elden satış yapıyorum sadece alan kişi iyice denesin bu konunun üzerinde kafasında soru işareti kalmasın diye.

-Düzeltilenler-

+Görüntüdeki titreme olayını çözdüm monitörün ayarlarında smartresponse diye bir kısım var bu philipsin bir yazılımı bunu kapattığınız taktirde görüntüde herhangi bir titreşim olmuyor ve normale dönüyor.Bu teknolojiyi açıncada görüntüyü aşırı netleştiriyor ama bu hani benim gözüme dokularda bozulma gibi gözüküyor anlamsız ve gereksiz bir şey genelde kapalı tutuyorum bir sıkıntı kalmıyor.

+Stuck piksel olayı hakkında bir konu açmıştım bir arkadaş bir yazılım önerdi onunla çözüldü 1.5 aydan beri herhangi bir piksel sorunu yok.

+Bu görüntünün kötü gözükmesi vs durumu tamamen SMARTRESPONSE ile alakalı onu kapalı tuttuğunuz sürece görüntü gayet güzel ama açtığınızda video ve filmlerde titreme tarzı bir durum oluyor oyunlardada dokuyu netleştiriyor ama genel görüntü kalitesi olarak bence çok kötü oluyor.

-Devam eden sıkıntılar-

-USB portlarındaki restart durumunu kabloyu söktüm ve bir daha denemedim açıkcası sıkıntı benim anakartımın USB 3.0 ındamı monitördemi tam teyit edemiyorum çünkü kasamın ön USB portlarında da bir Restart atma durumu var . Monitörü başka bir pc de deniyene kadarda çözemiycem gibi.

-Smart key pedi kullanmıyorum bozulmasın diye çünkü çok kullanırsan bozulurum havası var üzerinde :D (dandik)

Bunları buraya yazdım çünkü genelde bu konu ile alakalı sorular geliyor.Bunları yazdım diye şimdi satıyorsun diye bu tarz düzeltmeler yaptın gibilerinden tepkiler olucaktır onun içinde monitörümü sadece elden satış yapıyorum.Gelin çay kahve ikramımızdır deneyin güncel oyunlarda CSGO-LOL-DOOM-ATILLA-FIFA16-JUSTCAUSE3-SKYRIM-DIRT3-DIRTRALLY-ARMA3-DAYZ-ROME2 beğenmezseniz almayın ;) .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.