Şimdi Ara

beko d 5082b sıkma problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mrb arkadaşlar. makinemiz sıkma moduna geçmiyor. içinde çok az miktar su kalıyordu. pompayı açtım herhangi birşey bulamadım temizdi. bir sonraki denememde suyunu boşalttı. fakat yine sıkmaya geçmedi.

test modunu başlattım. tüm ledler yandı söndü. başlat bekle ile devam ettim. önce başlat ve bitti ledi yanıp söndü. tekrar başlat ile devam ettim. sırasıyla komponentleri devreye aldı her komponent testinde sırasıyla bir led yanıp söndü. en son tam yükün yarısı devrinde sıktı bir miktar su aldı ve bitirdi. testi 3 defa tekrarladım hepsinde aynısını yaptı.

sadece su tahliye pompası motor 52d/dk söndükten sonra devreye girdi. (aşamalarda sıkmadan sonra gösteriyor).

kartı söktüm biraz temizledim akşam test edeceğim fakat diğer bir konu rezistans açık devre hiç ohm okuyamıyorum. rezistans arızası sıkmaya engel olur mu.

eeprom nasıl reset atarım.

yardımlarınız için teşekkürler

• bugün bi kondansatorü söktüm değer 47nf ama 5nf kalmış kondansator triacın geyt ucunun önünde duruyor. akşam voltaj ölçümü yaptım normal çalışmada 16volt gidiyor motora testte sıkmada ise 60volt civarı (400devir) sanki işlemci sıkmaya geçince geyt tetiğini yeterince arttıramıyor gibi. A1-230volt - A2 motor devrine göre değişken. yalnız kafama takılan testte 400devire çıkması. test esnasında devir var normalde artmıyor.

ayrıca sıkma potunu söktüm 10k değerinde bir pot tam tur da sıkıntı yok sağlam. pot hattındaki komponentlerde sağlam söktüm çoğunu. tüm komponentler sağlamken kart neden arızalansın. işlemci yazılımı kaldı geriye. smd malzemeler kaldı bi bakmadığım.

şuan sadece kondansatör değişti akşam deneyeceğim.

iyice inceleyince aslında makine sıkmaya geçiyor ama hızlanamıyor gibi 15sn sonrada duruyor motor. devir normalden fazla 100d/dk gibi sanki. (normalde 52d/dk)

motor kömürlerinden desem testte artmaz hızı motorun. içinde su kalıyo desem popa sağlam hortumlar temiz. seviye sensörü seviyeyi algılıyor. testin son aşamasındas su alıp seviyeyi göründe duruyor su alımı.

kart almak mesele değil ama bariz bi arıza yokken almak sıkıntı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALakurt01

bugün bi kondansatorü söktüm değer 47nf ama 5nf kalmış kondansator triacın geyt ucunun önünde duruyor. akşam voltaj ölçümü yaptım normal çalışmada 16volt gidiyor motora testte sıkmada ise 60volt civarı (400devir) sanki işlemci sıkmaya geçince geyt tetiğini yeterince arttıramıyor gibi. A1-230volt - A2 motor devrine göre değişken. yalnız kafama takılan testte 400devire çıkması. test esnasında devir var normalde artmıyor.

ayrıca sıkma potunu söktüm 10k değerinde bir pot tam tur da sıkıntı yok sağlam. pot hattındaki komponentlerde sağlam söktüm çoğunu. tüm komponentler sağlamken kart neden arızalansın. işlemci yazılımı kaldı geriye. smd malzemeler kaldı bi bakmadığım.

şuan sadece kondansatör değişti akşam deneyeceğim.

iyice inceleyince aslında makine sıkmaya geçiyor ama hızlanamıyor gibi 15sn sonrada duruyor motor. devir normalden fazla 100d/dk gibi sanki. (normalde 52d/dk)

motor kömürlerinden desem testte artmaz hızı motorun. içinde su kalıyo desem popa sağlam hortumlar temiz. seviye sensörü seviyeyi algılıyor. testin son aşamasındas su alıp seviyeyi göründe duruyor su alımı.

kart almak mesele değil ama bariz bi arıza yokken almak sıkıntı.

boşuna uğraşma fora serisi makine yeni versiyon kart ile değişmesi gerekli

• arkadaş kart satmaya meraklı. aynı soruyu kontrol kaleminde de sordum ordada kartı değiş diyip durdu. kömürleri değiştim silah gibi sıktı maşAllah. kart tamiri yapan birisini aradım testte sıksada makine çalışırken sıkmaz bitmiş kömürler dedi. kömürü değiş olmazsa gel dedi adam.

kart arızalı satayım sana diyenlere aldırmayın. ben elektronikçiyim kartın her yerine baktım sağlam. 7 yıl çalışan kart bir anda standart arıza vermez. verecekse ilk 1 ayda verir standart arızayı.

daha öncede bir arızam vardı uzun yıkıyordu servis yine kart değişecek dedi soğuk lehim çıktı kartta.

birilerinin başına gelir diyerekden yazıyorum bunları.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.