Şimdi Ara

Salcano city fun 60 ve 70 arasındaki fark nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben bisikletten pek anlamam ama bu model şehir için uygun bir bisikletmiş bu modeli almayı düşünüyorum ama merak ettiğim bu iki model arasında ne gibi farklar var? Hangisi daha iyi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Jerichoholiccc kullanıcısına yanıt
    Maşa farkı var birisi düz maşa birisi amartisörlü maşa. City fun 70 daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodoruh

Maşa farkı var birisi düz maşa birisi amartisörlü maşa. City fun 70 daha iyi.

Hocam CF 60 daha iyi diyenler var ama hani amortisörü olduğundan siz niye 70 dediniz?

• City fun 70'de düz maşa olduğu için hocam. Amortisörün yaylanması bizim pedalda bastığımız enerji emebiliyormuş. Tabi düşük hızda bozuk zeminde amortisör olması daha avantaj. Hee ne kadar emer ki enerjiyi diyorsanız, bilmiyorum ama yokuş çıkarken belki fark edilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suvari25

City fun 70'de düz maşa olduğu için hocam. Amortisörün yaylanması bizim pedalda bastığımız enerji emebiliyormuş. Tabi düşük hızda bozuk zeminde amortisör olması daha avantaj. Hee ne kadar emer ki enerjiyi diyorsanız, bilmiyorum ama yokuş çıkarken belki fark edilebilir.

Hocam siz hangisini tavsiye edersiniz 60 mı 70 mi? Bir de Salcano'nun City Life 20 modeli kilitlenebilir maşaya sahipmiş. Onun alınması daha mı iyi olur?

• Jerichoholiccc kullanıcısına yanıt
    Valla hocam ben kendim cf 70 kullanıyorum. Sitedeki kilit taşlarında hızlandıkça sarsma yapıyor. Zaten çok hızlı gitmiyorum ama bir de amortisorlu denemek isterdim.

Cf 20 kilitlenebilir masaya sahipse dusunulebilir. Ama genel olara cf 70 ten de memnunum. Benim için de düzgün asfalttaki akıcılık önemliydi.

Kısaca simdili aklımla yine cf 60 degil cf 70 tercih ederim. Ama kilitlenebilir nasıl merak ediyorum. Düşünün derim. Bianchi touring 413 te yanlış bilmiyorsam kilitlenebilir maşalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jerichoholiccc

Ben bisikletten pek anlamam ama bu model şehir için uygun bir bisikletmiş bu modeli almayı düşünüyorum ama merak ettiğim bu iki model arasında ne gibi farklar var? Hangisi daha iyi?

Bu bisikletleri denemen lazım yok pişman olursun fakst şöyle diyeyim amartisörlü modelini kontrol etmek biraz zor bence ben amartisözünden aldım bir zamandan sonra istediğin gibi kontrol ediyorsun başta düşme ihtimalin bile var ben ilk bindiğimde 30 km yol yaptim dustum ama benim hatam yokuş aşa hızlı indim sonu suluydu yoldanda çocuklar geçiyordu geceydi frene bastığımda anladın ıslak olduğunu direksiyonu kontrolünü kaybetim yaklaşık 2 metre yuvarlanmışdır bisiklette çizik yok ama benim kol gitti o yüzden düşeceğini düşünmüyorum ama kontrolü sağlayabilirim dersen ön amartisörlüde alabilirsin fiyat farkı 90-100 liraydi sanırım.

• Zemine göre kararınızı verin. Amortisor enerjiyi emer evet fakat kilitlenebilir alırsanız yola göre kendiniz ayarlayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: xDodo

quote:

Ben bisikletten pek anlamam ama bu model şehir için uygun bir bisikletmiş bu modeli almayı düşünüyorum ama merak ettiğim bu iki model arasında ne gibi farklar var? Hangisi daha iyi?

Bu bisikletleri denemen lazım yok pişman olursun fakst şöyle diyeyim amartisörlü modelini kontrol etmek biraz zor bence ben amartisözünden aldım bir zamandan sonra istediğin gibi kontrol ediyorsun başta düşme ihtimalin bile var ben ilk bindiğimde 30 km yol yaptim dustum ama benim hatam yokuş aşa hızlı indim sonu suluydu yoldanda çocuklar geçiyordu geceydi frene bastığımda anladın ıslak olduğunu direksiyonu kontrolünü kaybetim yaklaşık 2 metre yuvarlanmışdır bisiklette çizik yok ama benim kol gitti o yüzden düşeceğini düşünmüyorum ama kontrolü sağlayabilirim dersen ön amartisörlüde alabilirsin fiyat farkı 90-100 liraydi sanırım.

Normalde asfaltta gidicem zaten. Ara ara tabiki bozuk zeminlerde karşına çıkabiliyor. Şimdi amortisörsüz alsam hafif bozuk zemine girdiğimde çok rahatsız eder mi? Amortisörlü olanına hem kalitesiz hem de fazladan ağırlık diyorlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xDodo

quote:

Normalde asfaltta gidicem zaten. Ara ara tabiki bozuk zeminlerde karşına çıkabiliyor. Şimdi amortisörsüz alsam hafif bozuk zemine girdiğimde çok rahatsız eder mi? Amortisörlü olanına hem kalitesiz hem de fazladan ağırlık diyorlar.

Hayır ben 4 saat sürüyorum selesi zaten jelli sadece ellerim ağrıyor 4. Saate birde hafif popo âma bu gibi sorunlar tüm bisikletlerde olur . Dediğim gibi bin hangisinde rahat edersen . Amartisörsüz saatlerce sürebilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.